Урок геометрії в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя Малої Галини Олександрівни) Тема уроку. Найпростіші геометричні фігури та їх властивості. ( підсумковий.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Мета: Узагальнити і систематизувати теоретичні знання з теми; закріпити вміння та навички використання теоретичних знань до розвязування задач. Розвивати.
Advertisements

УРОК ГЕОМЕТРІЇ В 8 КЛАСІ З ВИКОРИСТАННЯМ MICROSOFT POWERPOINT Г. О. Петрова, с. Пристроми, Переяслав-Хмельницький район, Київська обл.
Розширений план-конспект уроку Урок алгебри в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя А.В.Шевченко ЗОШ І – ІІІ ступенів 1 ім. А.С.Малишка м. Обухова, Київської.
Взаємне розташування прямих на площині Виконала Марченко Ірина Миколаївна, Марченко Ірина Миколаївна, вчитель математики Донецької ЗОШ 31.
Відділ освіти Камянської райдержадміністрації Грушківської загальноосвітньої школи І-ІІІступенів Презентація до уроку з геометрії в 7 класі на тему: Теореми.
Геометрія, 9 клас. Поняття про перетворення фігур Перетворенням Перетворенням фігури F у фігуру F називається така відповідність, при якій: кожній точці.
Геометрія 7 клас. Означення: Два кути називаються вертикальними, якщо сторони одного кута доповнюють до прямих сторони другого.
ГЕОМЕТРІЯ, 7 КЛАС Суміжні кути. Зміст 1.Актуалізація опорних знань 2.Сума суміжних кутів 3.Вправи Задача 1 Задача 2.
Тема. Початкові поняття геометрії. Мета: формувати наочне уявлення про основні геометричні поняття та поняття про одиниці вимірювання, розвивати вміння.
Властивості паралельних прямих. Підготувала вчитель математики Диканської гімназії ім. М.В. Гоголя Здрайковська О.М. Підготувала вчитель математики Диканської.
Сума кутів трикутника Урок з геометрії 7 клас Ладижинська загальноосвітні школа І – ІІІ ступенів 2.
ХАРКІВ 2016 Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Харківської міської ради. Харківської області Вчитель математики Дзюбенко К.І. Матеріали.
Підготував учень 7 класу Батрак Олександр. Поняття кута. Поняття кута. Поняття кута. Поняття кута. Види кутів. Види кутів. Види кутів. Види кутів. Бісектриса.
Вчитель: Волик А.В.. ТЕМА : ЧОТИРИКУТНИКИ МЕТА: Формувати поняття чотирикутника. Навчити виконувати побудови чотирикутника,позначати діагоналі та вершини.
Аналіз програми 9 класу з теми «Геометричні перетворення»: 12 Тема 5. ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ Переміщення (рух) та його властивості Симетрія відносно.
Тема уроку: КОЛО і КРУГ Вчитель математики: Озеранська Раїса Семенівна ЗШ I-III ст. 1 м.Гайворон.
Тема. Вступ до стереометрії. Тема уроку. Наслідки з аксіом стереометрії Урок 9.
Т ЕМА : Відрізки, ламані та їх довжини,пряма і площина.
Теорема Фалеса. Які відомі вам геометричні фігури ви бачите на малюнку?
Кути та їх види Кути та їх види 5 клас. Що таке кут? Це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що мають спільний початок із їхньою внутрішньою.
Транксрипт:

Урок геометрії в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя Малої Галини Олександрівни) Тема уроку. Найпростіші геометричні фігури та їх властивості. ( підсумковий урок)

Мета уроку: освітня: повторити, систематизувати та узагальнити відомості про найпростіші геометричні фігури та їх властивості; повторити та узагальнити способи дій із застосуванням названих теоретичних відомостей до розвязування задач. розвиваюча: розвивати логічне мислення, розумову діяльність та навички спілкування у групі; виховна: виховувати самостійність, взаємоповагу; намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.

Хід уроку Назва етапу урокуМетоди та прийоми Організаційний момент Перевірка домашнього завданняВзаємоперевірка Мотивація навчальної діяльності Рефлексія Систематизація та узагальнення знань Робота в групах Систематизація та узагальнення вмінь. Робота в групах Самостійна робота Підсумок уроку.Рефлексія Домашнє завдання

ТЕМИ 1.Точка і пряма. Аксіома проведення прямої. Аксіома розміщення точок на прямій. 2.Взаємне розміщення точок на прямій. Перетин прямих. Паралельні та перпендикулярні прямі. Аксіома паралельних прямих. 3.Теореми про паралельні та перпендикулярні прямі. 4.Промінь 5.Відрізок. Кут. Види кутів ( за градусною мірою). 6.Кути, що утворюються в наслідок перетину двох прямих. Теореми та наслідки з них.

Контрольні питання 1.Назвіть основні геометричні фігури на площині. Як вони позначаються? 2.Сформулюйте аксіому проведення прямої. 3.Сформулюйте аксіому розміщення точок на прямій. 4.Яка фігура називається променем (півпрямою)? Як позначаються промені? 5.Які промені називаються доповняльними? 6.Дайте означення відрізка. Як позначається відрізок? 7.Які відрізки називаються рівними? Як порівняти два відрізки? 8.Сформулюйте аксіоми вимірювання та відкладання відрізків. Як порівняти два відрізки із заданими довжинами? 9.Дайте означення середини відрізка.

10. Дайте означення кута. Як позначаються кути? 11. Який кут називається розгорнутим? 12. Які кути називаються рівними? Як порівняти два куги? 13. Сформулюйте аксіоми вимірювання та відкладання кутів. Як порівняти два кути із заданими градусними мірами? 14. Назвіть одиницю вимірювання кутів. Які кути називаються гострими, прямими, тупими? 15. Дайте означення бісектриси кута. 16. Дайте означення паралельних прямих. Назвіть два випадки взаємного розміщення прямих на площині. Які відрізки (промені) називаються паралельними? 17. Сформулюйте аксіому паралельних прямих. У чому полягає відмінність аксіом від теорем? Наведіть приклади аксіом із курсу геометрії.

18. Сформулюйте й доведіть теорему про дві прямі, паралельні третій. 19. У чому полягає метод доведення від супротивного? Опишіть етапи міркувань у ході доведення від супротивного. 20. Дайте означення суміжних кутів. 21. Сформулюйте й доведіть теорему про суміжні кути. 22.Сформулюйте наслідки теореми про суміжні кути. 23. Дайте означення вертикальних кутів. 24. Сформулюйте й доведіть теорему про вертикальні кути. 25. Дайте означення кута між прямими. Скільки гострих, тупих, прямих кутів може утворитися в результаті перетину двох прямих? 26. Дайте означення перпендикулярних прямих. 27. Сформулюйте й доведіть теорему про дві прямі, перпендикулярні до третьої

Підсумкова таблиця