Тема : Навчальне читання мовчки художнього тексту.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Р ІД. Р ОДИНА. Р ІДНЯ. Підготувала Таранець С.А..
Advertisements

Небезпека від вогню Основи здоров'я 2 клас Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії.
Методичні умови успішного формування вмінь учнів.
А-а-а – котика нема. Е-е-е - де наш котик, де? І-і-і – спить він на печі. У-у-у – мишку зїв малу. И-и-и – має гарні сни. О-о-о – не будіть його.
Тема: Переносне значення слів.. Мета: ознайомити учнів з прямим і переносним значенням багатозначних слів; формувати вміння розрізняти пряме й переносне.
Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників Презентацію підготувала вчитель загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Скірче Данилюк.
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Українська мова 3 клас 1.
Тема: Сонце. Чому буває літо, осінь, зима, весна. МЕТА: Формувати в учнів уявлення про сонце, про залежність життя рослин, тварин, людини від сонячного.
Льюїс Керролл. Щоб урок минув не марно, Працювати треба гарно. Друзі, гуртом посміхнемось, До роботи всі візьмемось!
Мета: узагальнити знання учнів з теми «Українські народні казки», формувати навички техніки читання, розвивати увагу, мовлення, виховувати любов до казок.
Тема уроку: Кут між площинами. Мета уроку: Навчальна: Навчитися розпізнавати, будувати та обчислювати лінійні кути двогранного кута; відпрацювання вмінь.
Кмітливі та завзяті Математичний бій для учнів 6-7 класів.
З досвіду роботи Панчук Олени Іванівни., вчителя української мови в початкових класах.
Вчитель: Волик А.В.. ТЕМА : ЧОТИРИКУТНИКИ МЕТА: Формувати поняття чотирикутника. Навчити виконувати побудови чотирикутника,позначати діагоналі та вершини.
Розв'язування тригонометричних рівнянь Краса і багатство тригонометрії – це її формули. Всі вони використовуються при розвязуванні рівнянь. Красноармійський.
це дуже відповідальна та важлива справа. Адже в ру к ах вчителів найбільший скарб – діти. Вони майбутнє нашої держави і від їхньої освіти дуже багато.
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Презентацію підготувала вчитель Вознесенської спеціалізованої школи І ступеня 1 Лєготіна.
Основною метою використання тестових завдань - є здійснення повного контролю засвоєння учнями програмового матеріалу та оцінювання навчальних досягнень.
Тема уроку: Пожежна безпека. На цьому уроці ми дізнаємось: Про необхідність дотримання правил пожежної безпеки; Про необхідність дотримання правил пожежної.
Письмовий переказ тексту за поданим планом. Запишіть текст, виправляючи помилки Білочка схопилася як опечена і кинулася з гнізда на друге дерево. Та там.
Транксрипт:

Тема : Навчальне читання мовчки художнього тексту

Мета уроку: Розвивати комунікативні вміння, зокрема- адекватно сприймати уперше прочитаний текст (читання мовчки) і видобувати з нього інформацію; розвивати увагу, уяву, логічне мислення, тренувати зорову память, формувати вміння виділяти головне. Мета уроку: Розвивати комунікативні вміння, зокрема- адекватно сприймати уперше прочитаний текст (читання мовчки) і видобувати з нього інформацію; розвивати увагу, уяву, логічне мислення, тренувати зорову память, формувати вміння виділяти головне.

Тип уроку: урок перевірки й обліку здобутих знань, набутих умінь і навичок. Тип уроку: урок перевірки й обліку здобутих знань, набутих умінь і навичок.

Хід уроку І. Пояснення вчителя щодо проведення навчального читання мовчки.

ІІ. Читання учнями тексту (мовчки). Рятівник Якось під час грози, коли небо палахкотіло від блискавок і стрясалося від грому, дідуся й бабусю спіткало лихо : блискавка запалила хату. Хоча на землю ринули такі потоки, що навіть гілля на деревах пригиналося, хата горіла, мов свічка. Дідусь і бабуся ледве встигли вибігти надвір. Стояли,налякані, під зливою, дивилися, як вогонь пожирає їхнє житло, а зарадити лихові нічим не могли. Збіглися люди, приїхала пожежна машина, але всі були безсилі погасити пожежу: хата була стара, суха, ніби огниво. Враз бабуся відчула, як щось лизнуло в руку. То був Лиско. Бабуся подумала, що це він співчуває їй, і вдячно погладила його по мокрій голові. В таку мить навіть собаче співчуття багато важить. Та Лиско не заспокоївся. Він почав завивати тонко й жалібно. Бабуся зрозуміла: Лиско запитував, де Тигрик. В одну мить бабуся пригадала, як кошеня тулилося до неї в хаті: його налякала гроза. Коли вдарила блискавка, котик з переляку чкурнув під припічок. Дідусь і бабуся повтікали з хати, а він, бідолаха, так, мабуть, і залишився там сидіти. Лиско дивився на бабусю очима, повними докору й болю. Але що вона могла зробити? На хаті вже горіли крокви, балки, вогонь довгими язиками лизав двері, вікна. Ось-ось мала обвалитися стеля. Побігти туди зараз міг тільки божевільний. У палаючу хату кинувся Лиско. Бабуся й дідусь гукали його. Потім перестали. Думали, що він загинув, бо якраз упало кілька кроквин. Від цього стало їм ще тяжче на душі. Перед тим, як у хаті завалилася стеля, просто з полумя вистрибнув Лиско. У зубах він ніс на смерть переляканого Тигрика. Шерсть на обох була присмалена, вуса й вії згоріли зовсім. Бабуся й дідусь дуже зраділи. Можливо, тому їхнє велике горе здавалося їм відтоді значно меншим. Хату поставили нову. Біля неї побудували Лискові й Тигрику теплу, з віконечком, будку. Вуса й вії в обох давно повідростали. Лиско трохи постарів. Тигрик виріс і став великим пухнастим котом. За Б. Комаром; 310 сл.

ІІІ. Тестування за змістом прочитаного мовчки. І. До кожного речення дібрати правильну кінцівку. 1. Причиною пожежі стала: А. Необережність господарів у поводженні з вогнем; Б. Аварія з електродротами; В. Блискавка; Г. Підпал будинку. 2. Тигрик, який залишився в хаті, був: А. Котиком; Б. Хворим дорослим котом; В. Старим безпорадним котом; Г. Собакою. 3. Зрозумівши, що Тигрик у хаті, Лиско подивився на бабусю очима, сповненими: А. Відчаю; Б. Страху; В. Цікавості; Г. Докору й болю.

4. Слово крокви має таке значення; А. Вхідні двері; Б. Зєднані під кутом бруси, на яких тримається дах; В. Віконні рами; Г. Сходи. 5. Рятувати Тигрика кинувся: А. Пожежник; Б. Сусід; В. Лиско; Г. Рябко. 6. Головна думка тексту: А. Засудження неповороткого кошеняти; Б. Засудження неуважних до тварин людей; В. Схвалення благородства й сміливості собаки; Г. Застереження від необережного поводження з вогнем. ІІ. Виписати (колективно, з допомогою вчителя) з тексту ключові слова й словосполуки, що відображають предмет розмови (смислові центри) (спіткало лихо; безсилі господарі; кинувся у палаючу хату; виніс кошеня; горе здалося меншим)

IV. Перевірка виконання учнями тестових завдань.

V. Підбиття підсумку уроку. V. Підбиття підсумку уроку.

VI.Домашнє завдання