Мета уроку : Формувати початкові знання про історичний час та одиниці вимірювання ; Ознайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата,

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Відлік часу в історії. Знайомство з історичною картою.
Advertisements

Тарасов В.В., учитель історії Серпневого НВК Його величність час, або що таке хронологія.
ВІДЛІК ЧАСУ В ІСТОРІЇ. КАЛЕНДАР ДАВНІХ АЦТЕКІВ КАЛЕНДАР ДАВНІХ АЦТЕКІВ.
Історичний диктант Михайло Грушевський … 1.Був видатним поетом 2.Був видатним вченим-істориком 3.Народився у селянській родині 4.Народився у вчительській.
Історична вікторина 1.Людина, що займається історією, …. 2.Наука, що вивчає історію за речовими джерелами, …. 3.Запис подій за роками …. 4.Сфрагістика....
Презентацію створено за допомогою компютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» Вступ. Відлік часу в історії.
Організаційний момент Добрий день! Сіли рівно, озирнулись, Одне одному всміхнулись, Якщо добре працювати – Вийдуть гарні результати. Тож не гаємо ми час,
Очікувані результати розрізняти умовні позначки на історичній карті; знаходити на карті територію України, її столицю, місто, область, де вони народились.
« Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись, Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись !»
ВСТУП ДО ІСТОРІЇ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ Ми знову книгу відкриваєм, В світ дивовижний відбуваєм, Мандруєм в давньому житті У роки дивовижні ті.
Перевірка знань учнів Що таке археологія? Для чого створюються музеї?
ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННИМИ. ЦІЛІ РАЦІОНАЛЬНІ ВИРАЗИ. Робота із випереджальним домашнім завданням Запитання для порівняння 1) Чим відрізняються умови задач? 2)
ВСТУП ДО ІСТОРІЇ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ Ми знову книгу відкриваєм, В світ дивовижний відбуваєм, Мандруєм в давньому житті У роки дивовижні ті.
Навчити учнів розпізнавати рівняння із двома змінними; ввести поняття лінійного рівняння та його розвязання; розвивати логічне мислення та память; розвивати.
Фрагмент уроку вивчення нового матеріалу Уявлення про звичайні дроби Розробила вчитель математики НВК ЗОШ 3 - колегіум м. Смілa Ткаченко Надія Миколаївна.
Механічний рух. Механічним рухом називають зміну з часом положення тіла в просторі відносно інших тел.
Вирушаючи в подорож у минуле. Гра Криголам На обведеній на аркуші долоні запишіть своє імя, а на кожному пальці занотуйте відповіді на пять запитань Запитання.
Транспортир. Вимірювання кутів транспортиром. Французький письменник XIX ст Анатоль Франц якось сказав, що: « Вчитися можна тільки весело. Щоб перетравлювати.
Геометрія 8 Кириченко Г. В.. Епіграф уроку Думати колективно, Працювати оперативно, Сперечатись доказово, Це для всіх обов 'язково!
5 клас. ??? Сума Доданки ??? Зменшуване Від'ємник Різниця.
Транксрипт:

Мета уроку : Формувати початкові знання про історичний час та одиниці вимірювання ; Ознайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата, лінія часу ; Розвивати хронологічні вміння ;

План уроку 1.Чому історію називають наукою про людей у часі. 2.Як люди вимірюють час. 3.Що таке календар та які вони бувають. План уроку 1.Чому історію називають наукою про людей у часі. 2.Як люди вимірюють час. 3.Що таке календар та які вони бувають.

Прочитайте приказки та прислів ' я. Поясніть зміст будь - якого з них на ваш вибір. * Час - не кінь : не підженеш, тай не зупиниш. * Багато води збігло з того часу. * Усякому овочеві свій час.

Розвиток історичної науки є неможливим без визначення часу, коли відбувалася певна подія.

Досліджуючи минувшину, завжди відповідаєш на запитання : коли сталася та чи інша подія ? Дізнатися про це дозволяє хронологія наука про час. Оскільки хронологія наука про час, то основою цієї науки є конкретні дати. Дата це точний час певної події.

Сонячний годинник Водяний годинник Пісочнийгодинник Механічнийгодинник Годинник-півень Як у різні часи люди вимірювали час?

Лічба років від певної події літочислення або ера. ( Записати визначення поняття в зошити.) Великі проміжки часу лічать століттями 100 років, тисячоліттями 1000 років.

Перш ніж далі працювати, треба нам відпочивати.

Наша ера бере свій початок від дати народження Ісуса Христа. Отже, зараз 2014 рік від Різдва Христового, 2014 рік нашої ери.

СТРІЧКА ЧАСУ V ст. V І ст. ІІІ ст. ІІ ст. І ст. І ст. ІІ ст. ІІІ ст. V І ст. V ст. … ХІХ ст. ХХ ст. ХХІ ст. Початок нашої ери (Різдво Христове) 0 Наша ера До нашої ери

Розташувати у зростаючому порядку відрізки часу ТИСЯЧОЛІТТЯ, ЕРА, ДЕСЯТИЛІТТЯ, СТОЛІТТЯ

Памятка «Як розвязувати хронологічні задачі» Накресліть «лінію часу» пряму лінію, поділіть її рисочками на рівні відрізки, що означають певну кількість років. На початку лінії поставте більшу та чіткішу риску початок відліку, а наприкінці стрілочку, що символізує рух часу. Для орієнтації в часі поставте рік, у якому живемо. Якщо для розвязання хронологічної задачі вам не потрібно по- значати однакові проміжки часу (століття або тисячоліття), то перервіть лінію пунктиром. На лінії часу запишіть умову завдання. Поряд з лінією виконайте обчислення й запишіть стислу відповідь до завдання.

Види хронологічних задач 1. Задачі на встановлення віддаленості події від сьогодення Скільки років тому сталася подія, якщо відома її дата? Обчисліть, скільки років минуло від запровадження християнства як державної релігії 988 року до сьогодення. ff 2. Задачі на встановлення віддаленості однієї події від іншої. Скільки минуло років від однієї події до іншої? (На скільки років одна подія відбулася раніше за іншу?) Обчисліть, скільки років минуло від закінчення Великої Вітчизняної війни (1945) до вашого народження? 3.Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від сьо-годення. Коли відбулась подія, якщо відомо, що відтоді минуло… років? 2012 року відзначали 200-річчя битви під Бородино. Якого року сталася ця битва? 4.Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від іншої події. Коли відбулася подія, якщо відомо, що вона сталась після зазначеної події через певну кількість років? Успенський собор Києво-Печерської лаври було збудовано на 27-й рік від заснування монастиря 1051 року. Обчисліть, коли його було зведено

Домашнє завдання Опрацювати § 2