Вчитель : Храпаль В.І.. Мета. Поглибити знання учнів про права і обовязки громадянина України; популяризувати правові закони; виховувати людяність, почуття.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Година правової абетки у 5 класі у 5 класі Класний керівник 5 класу Любимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нововоронуовського району Херсонської області Онишкевич.
Advertisements

Права дитини Презентацію підготувала вчитель початкових класів Юрївської СЗШ Жукова С.В.
Право на свободу від фізичного та психічного насилля, визначеного Конвенцією ООН про права дитини.
Наші права – щасливе дитинство. Палац Щастя Палац Щастя.
Тема. Права людини очима дітей. Уяви себе на безлюдному острові Чого вам бракуватиме над усе?
Я і Україна. Громадянська освіта. 3 клас Вчитель Лєснікова Н.С
Права та обовязки дитини вдома і в школі Твоє здоров'я захищає не лише сім'я. Ним опікується наша держава, вся людська спільнота. Організація Об'єднаних.
Конвенція ООН про права дитини. Передусім, Конвенція це угода. Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти.
Всеукраїнський урок на тему «Права людини». Ми, народи Об'єднаних націй, повні рішучості... знову утвердити віру в основні права людини, в достоїнство.
ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ ДИТИНИ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА ОКСЗШІ ДЛЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ «ЕЛЕМЕНТАРНІ ЗНАННЯ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ» Практичний психолог Ходинецький І.М.
Презентацію підготувала: Левченко Н.А., вчитель початкових класів Глухівської загальноосвітньої школи I – III ступенів 6 Презентацію підготувала: Левченко.
ПРАВА ДИТИНИ. Що таке права дитини? Права дитини це спеціальні можливості, необхідні дитині для існування і досягнення зрілості. ПРИМЕЧАНИ Е Чтобы изменить.
- можливість людини мати конкретні соціальні блага - можливість людини мати конкретні соціальні блага - спосіб (форма) вибору можливої поведінки - спосіб.
Право – система обовязкових для всіх, формально визначених правил поведінки, які встановлюються або дозволяються державою.
ПОДОРОЖ В КРАЇНУ ПРАВ ДИТИНИ (ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД ДЛЯ УЧНІВ 6 КЛАСУ)
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА ДЛЯ УЧНІВ 6 КЛАСУ «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА»
це дуже відповідальна та важлива справа. Адже в ру к ах вчителів найбільший скарб – діти. Вони майбутнє нашої держави і від їхньої освіти дуже багато.
Кожна людина моє свої права, і це не залежить від її віку. Права дорослих людей записані в Конституції України. Свої ж права, ти можеш знай ти у спеціальному.
Права і обовязки. 20 листопада – Всесвітній день прав дитини.
Правознавчий брейн - ринг Подорож до країни казок Правознавчий брейн - ринг Подорож до країни казок.
Транксрипт:

Вчитель : Храпаль В.І.

Мета. Поглибити знання учнів про права і обовязки громадянина України; популяризувати правові закони; виховувати людяність, почуття чуйності, доброти. Обладнання. Конвенція про права дитини, Конституція України, вислови відомих людей.

Зупинка 1. Країна «Конвенція ООН про права дитини» Завдання. Кожна група (по черзі) знайомить присутніх з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини (вивішуючи на дошку свій малюнок).

Хід заходу Вчитель. Сьогоднішній наш захід присвячений правам дитини. Ведуча. Дитина – найцінніший скарб. Права дитини – це певні можливості, які треба дітям (до 18 років) для того, щоб і дорослішати. На основі Конвенції України в 1991 році прийняла закон України про охорону дитинства. У кожній державі є один найголовніший закон – Конституція. Ось чому кожен народ хоче мати хорошу Конституцію. Бо від Конституції залежить щастя й доля нашого народу. Кожний громадянин повинен добре знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити. Дитина – це вічна музика, і слухати її потрібно вміти. Дитинство – найважливіший період у житті людини. Саме в цей час вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи й отримуючи необхідні знання, уміння й навички. Саме тому міжнародна Організація Обєднаних Націй працює над тим, щоб створити дітям найкращі умови для всебічного розвитку. Наслідком цієї праці став документ надзвичайної вага – Конвенція про права дитини. Конвенція має 54 статті, написані на 6 мовах. ООН має комітет із прав дитини, йому кожна держава звітує про заходи, які вжиті згідно з Конвенцією. Він же досліджує, як у країнах дотримуються права.

«Порушувати закони – це все одно що рубати сучок, на якому сидимо!» В.О.Сухомлинський Поясніть як ви розумієте вислів? Вчитель. Інколи життя подає нам уроки, що ми волею-неволею починаємо відстоювати свої права, без яких ми – ніхто. Тому важливо сьогодні знати кожному хоча б основи правової абетки для захисту своїх прав. Для цього ми і зібралися. Отож почнімо! Сьогодні ми з вами будемо працювати в групах. Давайте пригадаємо правила роботи в малих групах. Наш захід є умовною мандрівкою.

І група Дитиною вважається дитина віком до 18 років. Всі діти є рівними у своїх правах. Всі діти мають право на любов та піклування. Невідємне право дитини на життя. Всі діти мають право знати свої права. Діти не повинні залучатися до примусової праці. Захист прав неповнолітніх правопорушників. Дітей не можна залучати до бойових дітей.

ІІ група Всі діти мають право на інформацію. Діти не повинні стати жертвами насильства. Всі діти мають право на освіту. Всі діти мають право на розвиток талантів. Всі діти мають право на повноцінне харчування. Захист дітей від викрадення та продажа. Всі діти мають право на медичну допомогу. Всі діти мають право на національність самобутність.

ІІІ група Захист дітей від наркоманії. Всі діти мають право на міжнародну допомогу. Особлива турбота дітям-інвалідам. Діти мають право на обєднання. Особлива турбота про дітей-сиріт. Всі діти мають право на особисте життя. Жодна дитина не повинна бути скривдження. Всі діти мають право на відпочинок. Всі діти мають право на власну думку.

Зупинка 2. Що можуть зробити підлітки для захисту своїх прав? Завдання. Кожна команда протягом пяти хвилин повинна на ватмані записати ідеї, які б показували, яким чином підлітки самостійно можуть захищати свої права. Команди по черзі озвучують свої пропозиції.

Організації (служби), до яких підлітки можуть звертатися за допомогою 1. Держкомітет України з питань сім*ї та молодію 2. Служби у справах неповнолітніх 3. Територіальні центри зайнятості 4. Органи опіки і піклування 5. Відділ внутрішніх справ 6. Управління із захисту прав споживачів 7. Юридичні консультації 8. Заклади охорони здоров*я 9. Центри соціальних служб для молоді 10. Органи та установи освіти 11. Громадянські правозахисні організації

Запинка 3. Вислови відомих людей. Завдання. Один представник від кожної групи пояснює запропоновані вислови.

І група Сьогодні діти – завтра народ. В.Сухомлинський (Орієнтовна відповідь: Звичайно, діти – майбутнє нашої країни, і від фізичного розвитку, знань, вмінь залежатиме, якою буде наша Україна) Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що вони надані. ІІ група Діти – живі квіти землі. Максим Горький (Орієнтована відповідь: Як кожній квітці потрібні певні погодні умови для повного розвитку, так і дітям необхідно створити необхідні умови для їхнього нормального життя. Тож не втомлюймось жити, цінуймо кожну мить). Щоб зробити з людей справжніх громадян, їм необхідно дати можливість реалізувати свої громадянські обовязки. ІІІ група Кожна дитина має право на увагу, на ласку, на похвалу.

Зупинка 4. Відповідальність неповнолітніх. Завдання. Кожна команда отримує зразки правопорушень підлітків і повинна визначити, яку відповідальність будуть вони нести? (3хв)

Приклад правопорушення для першої групи Під час перерви учень 9-го класу Денис штовхнув свого однокласника Михайла, і той, падаючи на сходи, зламав праву руку. Батьки Михайла подали подали позов до суду. Яке рішення ухвалити суд? (Зобовязати батьків Дениса відшкодувати витрати на лікування Михайла). Правова ситуація для другої групи Четверо восьмикласників після уроків вирішили піти в парк; по дорозі вони розпили спиртні напої, стали лаятися, чіплятися до перехожих. Які заходи адміністративного впливу можна застосувати за вищезазначені правопорушення? (Штрафи, виправні роботи) Правова ситуація для третьої групи Учениця 11-го класу мріяла про нові чобітки; прийшовши до речової крамниці, поцупила їх, коли продавець відволікся. Чи несе дівчина відповідальність? Якщо так, то яку?

Зупинка 5. Хто швидше? (Тестування) Завдання. Кожній групі запропонований питальник із 12-ти питань і 3-х (2-х) варіантів відповідей на них. Кожна правильна відповідь – 1 бал. У даному завданні важливі швидкість виконання і звичайно правильність.

1. Який документ затвердила в 1989 році ООН про права дітей? А) Декларація прав дитини; Б) Конвенція прав дитини; В) Закон України про охорону дитинства. 2. Який документ прийняла Україна про права дитини в 1991 році? А) Декларація прав дитини; Б) Конвенція прав дитини; В) Закон України про охорону дитинства. 3. Як називається Основний закон України, де записані всі права й обовязки? А) Декларація прав дитини; Б) Конвенція прав дитини; В) Конвенція України. 4. Це те, що ти повинен робити, щоб бути корисним собі та іншим. А) обовязок Б) право 5. Назви, що є аморальним із перелічених тверджень? А) заздрити успіхам товариша Б) не дозволяти кривдити себе та інших В) не поважати товариша, якщо його думка відрізняється від твоєї. 6. Назви, що є правильним із перелічених тверджень? А) користуватися результатом праці інших Б) співчувати людині, коли з нею трапиться біда В) радіти, коли в товариша горе

7. Що з перелічених тверджень є правом? А) вільно висловлювати думку Б) користуватися бібліотекою В) дотримуватися моральних норм поведінки 8. Чи порушив закон Буратіно в казці О.Толстого «Золотий ключик» небажанням вчитися? А) так Б) ні В) це його справа. 9. Яке право порушив Іван-Царевич у казці «Царівна жаба»? А) вільно висловлювати думку Б) на власність особистих речей В) на навчання 10. Хто у казці «Колобок» учинив найнебезпечніший злочин? А) Вовк Б) Лисиця В) Ведмідь 11. Який злочин у казці Андерсена «Дюймовочка» вчинили окремі персонажі проти Дюймовочки? А) вбивство Б) розбій В) викрадення 12. Які правопорушення скоїла Лисичка в казці «Котик і півник» А) хуліганство Б) вбивство

Зупинка 6. Ситуація Завдання. Кожній групі запропонована ситуація. Визначити та пояснити, чи будуть дійсними договори?

І група Максим (14 років) без згоди батьків обміняв подарований йому музичний центр на компютер сусіда Петра (18 років). ІІ група 12-річна Олена успадкувала приватний будиночок своєї бабусі й обміняла його на ляльку Барбі та іграшкові меблі для ляльки. ІІІ група Катерина (15 років) за свою першу стипендію, отриману в коледжі, придбала в магазині плеєр. ІV група Оля (10 років) за гроші, що їй дали батьки, купила зашити та олівці. V група Сергій (14 років) за гроші, взяті в батьків без дозволу, придбав пляшку вина.

Зупинка 7. Шкільні правила та обовязки Завдання. Скажіть коротке оповідання, яке б починалося з речення: І, ІІ, ІІІ групи: «Зранку, прийшовши до школи, ми побачили оголошення: Сьогодні правила в нашій школі не діють».

Після виконання завдання, обговорення за запитаннями: Чи хотіли б ви навчатися в такій школі? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому? Чому необхідно дотримуватися правил у школі? Чому необхідно виконувати обовязки? Вчитель. У житті є багато різних ситуації, у яких опиняється та чи інша людина. Тому треба бути розсудливим, розумним, не квапитися з рішеннями і висновками. Наша виховна година підходить до кінця. Відповідаємо на запитання (метод «Мікрофон») Як ви гадаєте, чи є дана тема актуальною? Чому? Чого ви навчилися? Що вам сподобалося? Протягом 7хв. скласти телеграму з 15 слів. На останок хочеться, щоб ви зрозуміли, що людина повинна жити прекрасним, повним надій і сподівань життям. Де б ви не були, ким би ви не стали, повинні знати свої права та обовязки і бути Людиною.

Висновки За порушення прав інших люди несуть відповідальність, передбачену законодавством. Потрібно вчитися поводитися безпечно, реалізуючи свої права.