Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення - найбільш благородний, шлях наслідування - найбільш легкий і шлях особистого досвіду - найбільш.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Вітаємо у Школі молодого педагога початкуючих вчителів.
Advertisements

Школа молодого вчителя математики. Типи уроків математики Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння навичок і умінь. Урок.
Особливості організації вивчення програмового матеріалу на уроках природознавства в першому класі.
Типи уроків та їх структура Пам ятка для вчителя.
Школа молодого вчителя початкових класів р. Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів 3.
Типи і структура уроків біології. Ключовим компонентом класно-урочної форми організації навчання є урок – форма організації навчання, за якої навчальні.
Використання інноваційних технологій на уроках різних типів.
ПЛАН 1. Класифікація уроків у початковій школі. 2. Використання інформаційно - комунікаційних технологій на різних етапах уроку.
Вчитель математики Cасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Човбан Віра Іванівна.
І. Організаційний момент У успіх Р радість О обдарованість К кмітливість.
Прикладне програмне забезпечення навчального призначення Мета: Ознайомитися з програмою Gran1, навчитися будувати графіки; визначати тип задач, які можна.
З досвіду роботи учителя математики ЗОШ 5 Ротай І.Г.
ЛІНІЙНА ФУНКЦІЯ, ЇЇ ГРАФІК ТА ВЛАСТИВОСТІ. ФУНКЦІЯ ЯК МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ РЕАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ Вчитель Козак Оксана Іванівна Алгебра 7 клас Тема уроку.
Урок – це така організаційна форма навчальної роботи в школі, за якої вчитель у рамках точно встановленого часу з постійним складом учнів одного віку за.
Тема: Округлення десяткових дробів.. Мета: o навчальна: сформувати поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення.
Метод проектів на уроках фізики Охотник Галина Григорівна, вчитель фізики, спеціаліст вищої категорії, вчитель - методист СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА.
Підготувала заступник директора по початковій школі Пелюхня Л.В.
Організаційний аспект уроку Сучасний урок (типи, структура та вимоги
Тема уроку: Підсумковий урок Тригонометричні функції Вчитель Підбузької СЗШ І- ІІІ ст. Ткаченко Оксана Богданівна.
МЕЛІТОПОЛЬСЬКА ЗОШ 4. Знання глибокі систематичні поліфункціональні Діяльність Використання знань у нестандартних ситуаціях. Уміння і навички Особистісні.
Транксрипт:

Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення - найбільш благородний, шлях наслідування - найбільш легкий і шлях особистого досвіду - найбільш важкий. Конфуцій

«Сучасний урок - це урок, на якому вчитель викладає новий матеріал зрозуміло й доступно». «Сучасний урок - це веселий, пізнавальний, цікавий, неважкий урок, на якому вчитель і учень вільно спілкуються». «Сучасний урок - це урок, на якому не доводиться робити щораз те саме, це різноманітний урок». «Сучасний урок - це урок, на якому вислуховують будь-яку твою думку, урок, де людина учиться бути людиною». «Сучасний урок - це урок, на якому почуваєш себе впевнено». «Сучасний урок - це урок без стресів». Так висловилися про сучасний урок учні школи.

СТРУКТУРА КОНСПЕКТУ УРОКУ Тема: Мета: а) навчальна: б) розвивальна: в) виховна: Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу урок закріплення знань, навичок, умінь урок перевірки первинного розуміння й уміння застосування на практиці теоретичних знань комбінований Урок комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів. Урок контролю знань учнів Форма проведення уроку: Урок-лекція Урок-практикум Урок-залік Урок-змагання Урок-екскурсія Контрольна робота Наочність та обладнання: обєкти навколишнього середовища, макети таблиці картки ілюстрації ТЗН книги, підручники, збірники записи на дошці компютер, мультимедійний проектор Етапи уроку: І. Організаційний ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Формування мети й завдань уроку ІV. Мотивація навчальної діяльності V. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок VІ. Вивчення нового матеріалу: теорія, практика VІІ. Первинне закріплення і корекція VІІІ. Підсумки уроку ІХ. Домашнє завдання Х. Рефлексія.

Освітня мета уроку: - забезпечити засвоєння (розуміння, поглиблення, розширення, узагальнення, систематизацію, повторення, закріплення, застосування) основних математичних знань: понять та їх визначень, властивостей, законів, правил, формул, методів (вирішення завдань і вправ, докази теорем) і т.д. - забезпечити оволодіння (міцне засвоєння, закріплення, відпрацювання до автоматизму, самостійне перебування алгоритму розв'язання задач) математичними вміннями і навичками: раціональних обчислень, оцінки результатів, вимірювання, побудови, тотожних перетворень, рішення рівнянь, нерівностей, їх систем, побудови та читання графіків функцій, розв'язання прикладних задач, докази, роботи з таблицями,обчислювальними і вимірювальними приладами; - формувати загальнонавчальні вміння і навички (продовжити формування, закріпити),

Розвивальна мета уроку. Розвивати інтелект учнів, уміння аналізувати, класифікувати, порівнювати, робити умовиводи за аналогією. Формувати в учнів загально навчальні вміння: культуру мовлення, чіткість і точність думки, критичність мислення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв'язання задачі або проблеми. Розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом а також уміння самостійно конструювати нові алгоритми на основі аналізу й узагальнення послідовності виконуваних операцій і дій, що ведуть до шуканого результату. Розвивати вміння працювати самостійно а також самостійно здобувати знання. Розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень. Формувати науковий світогляд, розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті, майбутній трудовій діяльності, достатніх для вивчення інших дисциплін та продовження освіти. Формувати уявлення про ідеї і методи математики та її роль у пізнанні навколишнього світу, формувати навички математизації ситуацій. Розвивати вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок, чітко будувати свою відповідь.

Виховна мета уроку. Виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості. Виховувати розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань. Виховувати загальнолюдські цінності: національну свідомість, повагу до національної культури України, уявлення про математику як невід'ємну складову загальнолюдської культури. Виховувати позитивні риси характеру: чесність і правдивість, наполегливість і силу волі, культуру думки і поведінки, відповідальність за доручену справу, ініціативу. Виховувати естетичну, правову, патріотичну, екологічну культуру, здоровий спосіб життя. Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбство. Виховувати патріотичну свідомість шляхом ознайомлення учнів з іменами та біографіями видатних учених, що створювали математику, зокрема видатних українських математиків. Виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці. Виховувати зібраність, самовладання, комунікативність (уміння працювати в колективі ). Виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності. Виховувати уміння сконцентруватися, слухати інших, співпереживати, формувати сприятливий моральний клімат.

Тема: /за календарним плануванням/ Мета: а) навчальна: б) розвивальна: в) виховна: Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу урок закріплення знань, умінь навичок. урок перевірки первинного розуміння й уміння застосування на практиці теоретичних знань комбінований Урок комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів. Урок контролю знань учнів Тема: Натуральні числа. Порівняння, додавання і віднімання натуральних чисел. Розвязування задач і вправ. Мета: Закріпити знання та вміння учнів з теми «Натуральні числа», формувати навички та вміння записувати, читати, порівнювати, додавати та віднімати натуральні числа; застосовувати знання і вміння при розвязуванні нестандартних задач; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, кмітливість; сприяти формуванню інтересу до математики, розвитку навичок самостійної роботи. Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення знань.

Форма проведення уроку: Урок-лекція Урок-практикум Урок-залік Урок-змагання Урок-екскурсія Контрольна робота Наочність та обладнання: обєкти навколишнього середовища, макети таблиці картки ілюстрації ТЗН книги, підручники, збірники записи на дошці компютер, мультимедійний проектор Форма проведення уроку: Урок- подорож. Наочність та обладнання: -Квітка-веселка, прикріплена на дошці; -картки із завданнями; - картки в двох варіантах для виконання с/р, -долоньки, -компютер, мультимедійний проектор

Етапи уроку /узагальнення і систематизації/ : організація початку уроку підготовка учнів: повідомлення теми (проблеми). Узагальнення окремих фактів, понять, явищ повторення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань приведення одиничних знань у систему (самими учнями) підбиття підсумків уроку. інформація про домашнє завдання Рефлексія Етапи уроку: І. Організаційний ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Формування мети й завдань уроку ІV. Мотивація навчальної діяльності V. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок VІ. Вивчення нового матеріалу: теорія, практика VІІ. Первинне закріплення і корекція VІІІ. Підсумки уроку ІХ. Домашнє завдання Х. Рефлексія.

Хід уроку: Організаційний етап. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. Розвязування задач і вправ. Перша зупинка «Натуральні числа». Усне розвязування вправи. (На дошці записане число ) (Завдання на червоних картках, кожному учневі). Виконання вправи біля дошки. Записати цифрами числа: 6 млрд. 703 млн. 20 тис. 7; 1млрд. 24 млн. 314; 215 млрд. 724 тис.; 31 млрд. 247 млн. ; 101 млрд. 5. Самостійне виконання вправи з наступною перевіркою у парах. Записати словами числа: ; ; Друга зупинка «Відгадай-но». Віднайди загублені числа. (Додатки 1 – 3).

Третя зупинка «Порівняй-но». Усне розвязування вправ: –У числах замість кількох цифр поставили зірочки. Порівняйте ці числа: 63*** і 61***; **1* і 99*; 7*35 і *958. Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб утворилася правильна нерівність: 617* 34*9; 2785 < 27*0. Коментоване розвязування вправи (Завдання на жовтих картках, кожному учневі). Запишіть числа в порядку зростання: ; 450; 550; 45; 405; ; 545; 4 055; 4 505; 54; 454. Четверта зупинка «Цікавинка». (Завдання на дошці) Дізнатись про довжину тіла бобра в см нам допоможе дивовижний квадрат. Пята зупинка «Фізкультхвилинка». Шоста зупинка «Самостійна». (Завдання в тестовій формі на синіх картках, кожному учневі) З наступною перевіркою в парах. Сьома зупинка «Розумників і розумниць». (зупинка цікавих задач )

Домашнє завдання. Відкриваємо серцевину квітки-веселки і учні записують домашнє завдання у щоденники. Підсумок уроку. Оцінювання учнів. Рефлексія. Чи сподобався вам наш урок-подорож. Прикріпіть долоньки на тих пелюстках- зупинках, завдання яких вам найбільше сподобались.

Симон Соловейчик сказав: «Учитель не робить карєри, він – актор, але його слухачі й глядачі не аплодують йому. Він скульптор. Але його праці ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують йому за лікування і не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення?»

Відповіддю на це питання можуть бути слова Бернарда Шоу: «Коли я маю яблуко і ти маєш яблуко, і ми обміняємось яблуками, у кожного із нас буде по одному яблуку. Коли я маю ідею і ти маєш ідею, ми обміняємось ідеями – в нас буде по дві ідеї».

Адже до свого найкращого уроку вчитель готується все своє життя. Д Я К У Ю З А У В А Г У