Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Advertisements

Сәулет жалпы орта білім беретін мектеп-гимназиясы Сыныбы: 8 а Мұғалімі: Тулешева А.С.
Армысыздар оқушылар! Сіздерге сәттілік тілей отырып бүгінгі сабағымызды бастайық.Іске сәт!
5 сынып математика ж. Сынып жұмысы Жай бөлшектер Математика пәнінің мұғалімі: Досанова М. Т.
5 сынып математика ж. Сынып жұмысы Жай бөлшектер Математика пәнінің мұғалімі: Досанова М. Т.
7- ші қысқы Азиада ойыны Ашық сабақ. Азиатские игры – это спортивные состязания, которые проводятся каждые четыре года среди спортсменов стран Азии. Азиатские.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу тақырыбына есептер шығару.
101 орта мектеп Квадрат теңдеулер Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер арқылы шығарылатын есептер арқылы шығарылатын есептер 8 А Сыныбы: 8 А Құлжанова.
45 Ақ Орда мектеп-гимназиясы Есептер шығарудағы тиімді тәсілдер Математика пәнінің мұғалімі: Досымова Меруерт Шиелі 2010.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді жазу және оқу 5 - сынып Математика мұғалімі: Айтжанова М.
202 орта мектеп Пәні: Алгебра Тақырыбы: Бірмүше және көпмүшеге есептер шығару есептер шығару Сыныбы: 7 ә Пән мұғалімі: Нұрылдаева Райхан оқу.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару.
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Сабақтың тақырыбы : Жай бөлшектерге амалдар қолдану.
Жиенбетова Қарқара Кенесарықызы математика пәнінің мұғалімі Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы Боранқұл селосы Опорный орта мектебі.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білуге, қасиеттерді білуге үйрету Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын.
Рационал сандарды қ осуды қ айталау ғ а арнал ғ ан жатты ғ улар. Саба қ ты ң та қ ырыбы:
Таным І І кезең І кезең І І І кезең Мұғалім Ауызша есеп Теңдеу Ауызша көбейту Тест Қорытынды.
Транксрипт:

Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту

Мақсаты: А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды көбейтіп, көбейтіндіні таба білуге үйрету; Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру; Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар. Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың әдісі: Деңгейлеп саралап оқыту. Сұрақ – жауап. Ой – қозғау.Түсіндірмелі әдіс.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару

|х+7|/16 = 32/25,6 A. 6; -4,2. 1,8/ |х-0,9| = 3/8,5 B. 3;-2,4. 6,9/11,5 = 5,7/ |х+0,5| C. 13;-27. 9,8/2,1= 12,6/ |х-0,3| D. 9; есеп (7,8-2,625)*16/23 (2+5/9+1+11/45)*2*7:19 +8*(3- 13,8:5,6+2:5) Жауабы:6.

Кез-келген теріс сан оң саннан кішітеңүлкен III. Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу

а кез - келген теріс сан нөльден а > 0a < 0a = 0

Қарама – қарсы сандардың қосындысы 0-ге тең1- ге тең-1 -ге тең

Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің Оң жағында Қарама- қарсы Сол жағында

1.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 2.Таңбалары ә р түрлі санды қалай қосамыз? 3.Таңбалары ә р түрлі сандарды азайту қалай орындалады? 4.Таңбалары бірдей сандарды азайту қалай орындалады? 5.Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады? 6.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең? 7.Қандай сандар натурал сандар деп аталады? 8.Қандай сандар бүтін сандар деп аталады? 9.Қандай сандар рационал сандар деп аталады?

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту

(-2/3) 4 (-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30) ІV. Жаңа сабақты оқып үйрену

522 Оқулықпен жұмыс

-3 (-18) 27 (-2) -2 (-15) 9 (-7) -30 (-2) -15 4

9) ,81 10) -0,3 (-40) 11) -99 0,1 12) -100 (-1)

5) (-0,2) 3 6) (-1/2) 3 7) (-10) ) (-0,9) ) (-2/3) 3 -1

1) (-20) (-1) (-2) (-3) (-4) 2) (-1/2) 2 (-1/3) 3 (-1/4) 4 3) (-0,1) 10 (-0,2) 5 (-0,25) Көбейтіндінің мәнін табыңдар

1) (1/4-2/3) (4/5-2/15) (- 3/5) 2) (1/6-5/9) (1/2-3/7) 7,2 3) (5/6-2/3) (7/8-1/2) (-4) 547.Есептеңдер:

VI. Сергіту сәті. Сабақты қорытындылау Мысық пен күшік ойыны

6-5 4

VІII. Үй тапсырмасы: 1.Рационал сандарды көбейту тақырыбын оқу 2.Ережелерді жаттау VII. Оқушылар білімін бағалау 523(1-8), 526(1-4), 524, 525, 528.