Қасымова Алима Ертайқызы математика пәнінің мұғалімі.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Advertisements

Ма қ саты: 1. А қ ын ө мірі мен шы ғ армаларын тере ң біліп тану ғ а жа ғ дай жасау.О қ ушыларды ң білімдерін жина қ тап, тере ң дету. 2. О қ ушыларды.
Сабақтың тақырыбы : Жай бөлшектерге амалдар қолдану.
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу тақырыбына есептер шығару.
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Ашық сабақтар Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешудің әр түрлі тәсілдері Математика пәнінің мұғалімі Смагулова Мейрамгуль Серикказиновна.
Күздің күні терезеден, Бізге міне тұр қарап. Сондай жақсы көңіл-күймен, Басталады бұл сабақ.
Физикa есептерін компьютерлік модельдеу aр қ ылы шы ғ aру.
Армысыздар оқушылар! Сіздерге сәттілік тілей отырып бүгінгі сабағымызды бастайық.Іске сәт!
Үшбұрышауданына есептер шығару. Теорияны практикамен ұштастыру, яғни күнделікті тұрмыста, еңбекте және басқа пәндерге пайдалана білу,шығармашылық қабілетін.
Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білуге, қасиеттерді білуге үйрету Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын.
§2. Байланысқан механикалық жүйелер қозғалысының жалпы теңдеуі.
Тік төртбұрыштың ауданы. Б І Л І М Д І Л І К М А Қ С А Т Ы: Оқушылардың тік төртбұрыштың ауданын есептер шығаруда қолдана білу деңгейлерін арттыру. Д.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Виет теоремасы Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша әртүрлі есептерді шығара.
ж Сынып жұмысы Сан аралықтары. Сабақтың мақсаты: 1. Сан аралықтарын түсіне отырып есептер шығару, тақырыптың маңыздылығын анықтау. 2. Оқушылардың.
Таным І І кезең І кезең І І І кезең Мұғалім Ауызша есеп Теңдеу Ауызша көбейту Тест Қорытынды.
Бір белгісізді сызықты теңсіздіктерді шешуге есептер шығару а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің
Транксрипт:

Қасымова Алима Ертайқызы математика пәнінің мұғалімі

Сабақтың тақырыбы тарауды қ орытындылау тарауды қ орытындылау М ұғ алім Қ асымова А.Е М ұғ алім Қ асымова А.Е

Оқушылардың білім-білік дағдылары: Формулаларды пайдалануды білу … Сауатты сөйлей білу … Қорытындылау және сараптай білу… Логикалық пайымдауды білу … Мазмұндай білу …

Сабақтың мақсаттары: Та қ ырып бойынша теориялы қ білімдерін қ орытындылау;формулаларды пайдаланып арифметикалы қ прогрессияны ң n-ші м ү шесін ж ә не ал ғ аш қ ы n м ү шелеріні ң қ осындысын табу да ғ дыларын дамыту; Та қ ырып бойынша теориялы қ білімдерін қ орытындылау;формулаларды пайдаланып арифметикалы қ прогрессияны ң n-ші м ү шесін ж ә не ал ғ аш қ ы n м ү шелеріні ң қ осындысын табу да ғ дыларын дамыту; П ә нге қ ызы ғ ушылы қ тарын арттыру, математика мен айналада ғ ы ө мірмен байланысын к ө руді ү йрету;математика тілінде сауатты с ө йлеуді ү йрету; П ә нге қ ызы ғ ушылы қ тарын арттыру, математика мен айналада ғ ы ө мірмен байланысын к ө руді ү йрету;математика тілінде сауатты с ө йлеуді ү йрету; О қ ушыларды ң белсенділігін, ынтасы мен жауапкершілігін арттыру, намысын қ ор ғ ау ғ а баулу; сыныптастарын сыйлау ғ а т ә рбиелеу. О қ ушыларды ң белсенділігін, ынтасы мен жауапкершілігін арттыру, намысын қ ор ғ ау ғ а баулу; сыныптастарын сыйлау ғ а т ә рбиелеу.

I – кезең I – кезең Мәрелік капитал жинау. Мәрелік капитал жинау.

Арифметикалық прогрессияның анықтамасы Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы Арифметикалық прогрессияның өзіне тән қасиеті Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы Арифметикалық прогрессияның айырымының формуласы

Ауызша есептеу: 1.3; 6; 9; 12; … 2.-1; -1; -1; … 3.0; 13; 1; 14; … 4. = 3п – 2; 5. = 25 + ; 6.-3; -1; 1; 3; …

Ауызша есептеу 1. (х n ) тізбегіндегі: 9; 7; 5; 3; 1; - 1; -3; … бірінші,төртінші,алтыншы және жетінші мүшелерді атаңдар.

Ауызша есептеу 2. (а n ) тізбегі төмендегі формуламен берілген а n = 2n - 3. a 1, а 2, a 5, а 15, а 50, а k мүшелерін табыңдар.

Ауызша есептеу 3. (с n ) тізбегінің алғашқы бес мүшесін табындар, егер: с 1 = 4 C n+1 = c n +3

Заңдылығын аныктап тізбектерді рекуренттік формуламен көрсетіңдер Заңдылығын аныктап тізбектерді рекуренттік формуламен көрсетіңдер 1) 1, 3, 5, 7, 9, … 2) 2, 5, 8, 11, 14,… 3) 8, 4, 0, - 4, - 8, - 12, … 4) 0,5; 1; 1,5; 2; 2,5; … a n = a n a n = a n a n = a n a n = a n ,5 a n = a n-1 + d

Арифметикалық прогрессия 1. а 1 = 1, d = 3 екені. Осы прогрессияның алғашқы 6 мүшесін табыңдар.

II – кезең Акцияларды сатып алу.

Б/і:

192 есеп 192 есеп - 100; - 78 сандары арифметикалық прогрессияның жетінші және тоғызыншы мүшесіне сәйкес келеді. Прогрессияның он бесінші мүшесін және он бесінші мүшесінің қосындысын табыңдар.

IV – кезең Өз ісіңді аш

Кестені толтыр 1)2;4;6; ) 12;24;36; )3;6;9; ) 13; 26;39; )4;8;12; ) 14; 28; 42;.... 4)5;10;15; ) 15; 30; )6;12;18; ) 16; 32; )7;14;21; ) 17; 34; )8;16;24; ) 18; 36; )9;18;27; ) 19; 38; )10;20;30; ) 20; 40; )11;22;33; ) 21; 42; Есептің жауабы: өзін – өзі бағалау үшін

20 асыл қасиет 1.Білімділік11. ашықтық 2.Ұқыптылық12. шыншылдық 3.Кеңпейілділік13. өзіне сенімділік 4.Принциптілік14. ақылдылық 5.Қарапайымдылық15. сапалылық 6.Бауырмалдық16. тіл табысушылық 7.Сыпайылық17. батылдылық 8.Төзімділік18. тұрақтылық 9.Сабырлылық19. еңбекқорлылық 10.Әділдік20. адамгершілік

Рефлексия. Тест. 1. Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін: А. Теорияны түсіндім. В. Есептер шығаруды ұйрендім. С. Өткен тақырыптарды қайталап өттім. 2. Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріне не жетіспеді деп ойлайсындар А. Білім. Б. Уақыт С.Ынтам болмады. А. Білім. Б. Уақыт С.Ынтам болмады. Д. Есептерді жақсы шығардым. Д. Есептерді жақсы шығардым. 3. Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады? А. Сыныптастар. Б. Мұғалім. А. Сыныптастар. Б. Мұғалім. С. Оқулық. Д. Ешкім С. Оқулық. Д. Ешкім