Сабақтың тақырыбы : Зиянды әдеттерден аулақ бол!.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Талғат жазылмас дертке шалдыққан. Оның үлкен зәулім үйі, көлігі, бау- бақшасы, ақшасы бар. Талғатты бай деп айта аламыз ба?
Advertisements

Қарашаның жиырмасы.. -Оқушылардың денсаулық,салауаттылық туралы түсініктерін нығайту. -Салауатты өмір сүрудің мәнін ашу; -Салауатты өмір сүруіне ықпал.
Сабақ тақырыбы: Көксерек-дала тағысының перзенті Сыныбы: 6 А Пәні: Әдебиет Пән мұғалімі: Ж.Кетепова.
Грек тілінде ұйқы мағынасын білдіредіретін Narke сөзі ағылшын тілінде Narkotik деген сөзге айналған. Құрамында мастандыратын, ашуландыратын, тыныштандыратын,
16:51:22 Тақырыбы: « Ел болашағы білімді ұрпағында » атты танымдық ойын.
Дұрыс тамақтана білеміз бе?. 1. Тамақтану тәртібі 2. Тамақтанудың негізгі ережелері 3. Тамақтану процесінің принциптері 4. Тамақ ішу тәртібі.
Кәсіби келіссөздер техникасы Орындаған: Сейлхан Айман Тексерген:
Кіші жастағылар 5-7 сыныптар (10-12 жас) Қимыл-қозғалысы жағынан шапшаң, өте әсершіл, әрі не нәрсеге де сенгіш, барлығын шындық деп қабылдайтын, жақсылыққа.
НАШАҚОРЛЫҚ – ҚОҒАМДЫҚ ДЕРТ. Есірткіге әуестенген адамның өмірі қысқа болады дейді. Оның себебі неде? Нашақорлықпен ауратындардың өмірі ұзаққа бармайды.
Дұрыс тамақтана білеміз бе?Дұрыс тамақтана білеміз бе?
Мақсаты Оқушыларды ойын-жаттығулар арқылы 5-сыныпқа даярлау, оқушы көзқарасын қалыптастыру, қабілетін тануға көмектесу.
Сабақтың тақырыбы Жасөспірім және қылмыс. Сабақтың мақсаты Білімділік: Оқушыларының өз құқықтары мен міндеттерін жүзеге асыра білуіне дайын болуы, іс-
Есімдік- заттың атын, сынын, санын я олардың аттарын білдірмей, олардың орнына жұмсалатын, есімдер тобына жататын сөз табының бірі. А.Ысқақов.
Өзін – өзі тану 4 Ә сынып Өзін – өзі тану 4 Ә сынып.
Денсаулық жөніндегі даналық ойлар: Гиппократ: Мөлшерден тыс тоқтық та,аштық та және басқа да ауытқушылықтың бәрі де денсаулыққа қолайсыз. Ибн-Сина: Дене.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Өткен сабақтарды қайталау арқылы оқушылардың алған білімдерін, икемділіктерін тексеру, оқуға қызығушылығын, ынтасын арттыру.
Ү й тапсырмасы. ҚҰСТАРҚҰСТАР ТАУЫҚ КӨКЕК БӨДЕНЕ ТЫРНА ҚАРЛЫҒАШ ТОРҒАЙ Топтастыру стратегиясы.
– Мектептен үйге қарай жүгіріп келе жатқанда, алдыңнан бір үлкен кісі шықты. Сен не істер едің? – Өзіңнен үлкен кісілер әңгімелесіп отырған кезде сен.
Мұхтар Әуезов Көксерек (хикаяттан үзінді) ( )
Тақырыбы: Өсімдіктердің көптүрлілігі Пәні: Дүниетану 3- сынып оқу жылы.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы : Зиянды әдеттерден аулақ бол!

Сабақтың мақсаты 1.Білімділік: темекі мен ішімдіктің зиянын оқушыларға түсіндіру; 1.Білімділік: темекі мен ішімдіктің зиянын оқушыларға түсіндіру; 2.Тәрбиелік:қазіргі қоғам талабына сай салауатты,білімді ұрпақ тәрбиелеу; 2.Тәрбиелік:қазіргі қоғам талабына сай салауатты,білімді ұрпақ тәрбиелеу; 3.Дамытушылық: осы зиянды заттардың салдары туралы білімін кеңейту,оқушының ой-пікірін ортаға салу; 3.Дамытушылық: осы зиянды заттардың салдары туралы білімін кеңейту,оқушының ой-пікірін ортаға салу; Көрнекілігі:интерактивті тақта,плакат,кеспе қағаздар Көрнекілігі:интерактивті тақта,плакат,кеспе қағаздар

Сабақтың барысы I. Ұйымдастыру кезеңі I. Ұйымдастыру кезеңі II. Кел танысайық II. Кел танысайық III.Бәйге ойыны III.Бәйге ойыны IV. Көкпар тартыс ойыны IV. Көкпар тартыс ойыны V. Ситуациялық жағдайдан шыға білу V. Ситуациялық жағдайдан шыға білу VI. Плакат қорғау VI. Плакат қорғау VII. Уланбасын өмірің көрініс VII. Уланбасын өмірің көрініс VIII. Қорытынды VIII. Қорытынды

1-топ. Шылымқорлық

2-топ. Ішімдік

3-топ. Нашақорлық

Апиын Морфин Героин Марихуанна Кадинин Кокаин Т.б.

Бәйге сұрақтары : 1-топ шылымқорлық. 1.Жастар темекіні тартпау үшін не істеу керек? 2.Темекіні тастауға болама? 2-топ Ішімдік 1.Ішімдік суықта тондырмайды дейді.Оның қаншалықты шындығы бар? 2.Ішімдік тамаққа тәбетті ашып,асқазанның қорытылуына көмектеседі ме? 3-топ Нашақорлық 1.Есірткінің алдында адам сонша дәрменсіз бе?Неге тез беріледі? 2.Адамның нашақор екенін сыртқы белгісіне қарап қалай ажыратуға болады?

Ситуациялық жағдайдан шыға білу 1.Сенің достарыңның бәрі темекі шегеді.Ал сенің темекі шеккің келмейді,сол үшін олар сені шеттете бастайды.сен олардан бөлініп кете алмайсың.Не істер едің? 1.Сенің достарыңның бәрі темекі шегеді.Ал сенің темекі шеккің келмейді,сол үшін олар сені шеттете бастайды.сен олардан бөлініп кете алмайсың.Не істер едің? 2.Сенің өте жақсы көретін досыңның аузынан ептеп арақтың иісі шығатынын бір-екі рет байқадың.Ол сені сезеді деп ойлаған жоқ.Ата-анасыны айтайын десең досыңның көңілін қимайсың.Сен досыңды қалай құтқарар едің? 2.Сенің өте жақсы көретін досыңның аузынан ептеп арақтың иісі шығатынын бір-екі рет байқадың.Ол сені сезеді деп ойлаған жоқ.Ата-анасыны айтайын десең досыңның көңілін қимайсың.Сен досыңды қалай құтқарар едің? 3.Саған 11-сынып оқушысы «Маған күніне бір қорап темекі алып бер.Екеуміз бірлесіп шегеміз.Мұны тек сен екеуіміз ғана білетін болайық.Әйтпесе...» деп жұдырығын көрсетіп шарт қойды.Өзіңді қандай жолмен құтқарасың? 3.Саған 11-сынып оқушысы «Маған күніне бір қорап темекі алып бер.Екеуміз бірлесіп шегеміз.Мұны тек сен екеуіміз ғана білетін болайық.Әйтпесе...» деп жұдырығын көрсетіп шарт қойды.Өзіңді қандай жолмен құтқарасың?

Қорытынды: Жарайсыңдар ! Мен сендерге сенемін ! Кей адамдар көңіл көтеріп, демалу үшін, ренжігенін басу үшін шылым шегіп, ішімдік ішеді. Ал оның адам өміріне соншалықты зиянды екендігін өздерің де атап өттіңдер. Бұндай сезімнен арылу үшін жанға жайлы музыка тыңдау керек. Күй. Жарайсыңдар ! Мен сендерге сенемін ! Кей адамдар көңіл көтеріп, демалу үшін, ренжігенін басу үшін шылым шегіп, ішімдік ішеді. Ал оның адам өміріне соншалықты зиянды екендігін өздерің де атап өттіңдер. Бұндай сезімнен арылу үшін жанға жайлы музыка тыңдау керек. Күй.