Львів ПТУ 1 3 листопада 2010 р. Доповідь на тему Навчально-методичні документи викладача, особливості їх оформлення Викладач інформатики Полетко Т.М.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
І.Л.Володіна, В.В.Володін «Інформатика. 11 клас» Академічний рівень Рівень Стандарт.
Advertisements

БАГЛАЄВА РУМ'ЯНА ВОЛОДИМИРІВНА ДЗОШ 83 імені Г.І.Баланова СТАЖ - 22 РОКИ ВИЩА КАТЕГОРІЯ ПРОБЛЕМА: ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
Стан викладання інформатики в загальноосвітніх навчальних закладах Вовчанського району Стан викладання інформатики в загальноосвітніх навчальних закладах.
Ефективні форми і методи роботи з учнями на уроці інформатики Вчитель інформатики Косарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скічко Т.М.
Методики узагальнення навчально-виробничої роботи в ПТНЗ. Узагальнюючі накази Виконала заступник директора з НВР Гринюк Г.О. Житомирський професійний ліцей.
Впровадження компетентнісного підходу на уроках інформатики Вишневська П.І., методист РМК відділу освіти Кременчуцької РДА.
Організація навчально-виховного процесу у початковій школі навчальний рік.
Інструктивно – методичний лист про вивчення інформатики у навчальному році.
МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
Інформаційно-цифрова компетентність - передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення,
Особливості навчання учнів інформатики за новими навчальними програмами у 2014/2015 навчальному році Старченко Людмила Миколаївна, методист Центру інноваційного.
року Семінар Методика викладання інформатики в 10 класі 12-річної школи.
Тема: Педагогічні основи використання інформаційно- комунікаційних технологій навчання в початковій школі Мета: Познайомити вчителів початкових класів.
Підготував: студент 51-Т групи Полуян Л.Л. Керівник: Бабій Н.В.
Інформатизація освіти як один з етапів в розвитку конкурентно-спроможної особистості в сучасній школі.
Семінар Методика викладання інформатики в 10 класі 12-річної школи.
Особливості викладання інформатики у 10 класі 11-річної школи Наказ МОН 834 від р. « Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх.
Апробація електронних засобів навчання перевірка їх педагогічної доцільності, за результатами якої виноситься рішення з упровадження зазначених засобів.
Розробив викладач ППП, спеціаліст Теслюк Н.І. Тема уроку: Узагальнення знань з теми Електронні презентації Microsoft Power Point ДПТНЗ Житомирський професійний.
Тема: Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів Мета: Познайомити з основами використання інформаційно-комунікаційних.
Транксрипт:

Львів ПТУ 1 3 листопада 2010р.

Доповідь на тему Навчально-методичні документи викладача, особливості їх оформлення Викладач інформатики Полетко Т.М.

Наказ Міністерства освіти і науки України Положення про організацію навчально- виробничого процесу у професійно- технічних навчальних закладах

2.2 Основними навчально - методичними документами з планування навчально - виробничого процесу в ПТНЗ є : робочі навчальні плани за професіями певного ступеня професійно - технічної освіти ; робочі навчальні програми з навчальних предметів та професійно - практичної підготовки ;

поурочно-тематичні плани з навчальних предметів; перелік навчально-виробничих робіт з професії на семестр чи курс навчання; плани виробничого навчання навчальних груп на місяць; плани навчально-виробничої діяльності на півріччя; плани занять (уроків).

Робоча навчальна програма з навчального предмета (далі – робоча навчальна програма) – це документ, що визначає зміст і обсяг знань та умінь учнів, слухачів.

Робочі навчальні програми з загальноосвітніх предметів розробляються на основі типових навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням специфіки професії та регіональної компоненти.

Поурочно - тематичні плани з навчальних предметів складаються викладачами відповідно до робочих навчальних програм, розглядаються і схвалюються на засіданні методичної комісії і затверджуються заступником керівника з навчально - виробничої ( навчальної ) роботи за напрямком змісту навчального предмета та є документом багаторазового використання.

Плани занять (уроків) розподіляються на: плани занять (уроків) теоретичного навчання; план уроку виробничого навчання.

План уроку теоретичного навчання є особистим робочим документом викладача і складається ним за довільною формою відповідно до робочої навчальної програми та поурочно-тематичного плану з плану з дотриманням педагогічних та методичних вимог. План уроку повинен погоджуватися в заступника директора з навчально- виробничої (навчальної) роботи

За умови проведення уроків в паралельних навчальних групах викладач може складати один план уроку, але слід врахувати особливості проведення уроку в тій чи іншій навчальній групі.

Розклад занять – це документ, що розробляється відповідно до навчального плану. В розкладі визначається час, навчальні предмети, з яких проводяться заняття в навчальних групах, та прізвище педагогічних працівників.

Інформатика Навчальна програма для учнів класів загальноосвітніх навчальних закладів рівень стандарту

Метою курсу є формування в учнів теоретичної бази знань з основ інформатики, умінь і навичок ефективного використання сучасних комп'ютерно- інформаційних технологій у своїй діяльності, що має забезпечити формування у випускників школи основ інформаційної культури та інформатично- комунікативної компетентності.

Завданнями курсу є : формування в учнів бази знань, умінь і навичок, необхідних для кваліфікованого та ефективного використання сучасних інформаційно - комунікаційних технологій у навчально - пізнавальній діяльності та повсякденному житті ;

розвиток в учнів уміння самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби різного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати інформацію, використовувати електронні засоби обміну даними;

формування в учнів уміння застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного розвязання різноманітних завдань щодо отримання, обробки, збереження, подання інформації, які повязані з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства.

Система знань, умінь та навичок, яких має набути учень, що успішно навчається за програмою, є базовою і тому всі теми курсу мають викладатися в навчальних закладах усіх профілів. Водночас кількість навчального часу, що відводиться на вивчення тієї чи іншої теми, може бути скорегована залежно від особливостей того чи іншого напряму навчання.

Змінюючи порядок тем курсу, вчитель має дотримуватися таких принципів: небажано змінювати порядок викладання підтем однієї теми (хоча, як зазначалося вище, відокремлювати у часі вивчення одних підтем від інших припустимо); неприпустимо порушувати порядок викладання тем, між якими є суттєві змістові залежності.

Учитель може самостійно добирати засоби подання теоретичного матеріалу (презентація, що відображається на екрані за допомогою мультимедійного проектора, презентація, що відтворюється на екранах учнівських компютерів, спільна робота учнів та учителя над документом в середовищі локальної мережі тощо) і визначати форму проведення практичних робіт (робота з елементами досліджень, спільна робота в Інтернеті, лабораторні роботи, тренувальні вправи, проектні роботи, практикуми).

Вивчення більшості тем курсу має завершуватися тематичним оцінюванням. Проте, в тому випадку, коли вивчення окремих тем заплановано протягом 2–4 навчальних годин, тематичне оцінювання рекомендується проводити за кількома темами водночас.

Розділ навчальної програмигод 1.Компютерні презентації та публікації12 1.1Створення й показ слайдових презентацій62 1.2Обробка мультимедійних даних31 1.3Основи створення компютерних публікацій31 2.Текстовий процесор83 3.Служби Інтернету7 3.1Електронна пошта42 3.2Інтерактивне спілкування32 4.Інформаційні технології у навчанні4 4.1Програмні засоби навчання профільного предмету 2 4.2Навчання в Інтернеті1 4.3Програмні засоби навчання іноземних мов1 Повторення, резервний час4 Всього3511

Орієнтовний перелік програмного забезпечення, необхідного для успішного навчання за програмою курсу

Тип програмного забезпеченняПриклад програми Операційна система з графічним інтерфейсом Windows, Linux Програма для роботи з електронною поштою Outlook Express,The Bat Веб-браузерInternet Explorer, Opera Текстовий процесорMS Word Векторний графічний редакторMS Word, MS PowerPoint Табличний процесорMS Excel Програма для обміну миттєвими повідомленнями ISQ, Windows Messenger, Skype Електронні посібники та мультимедійні курси з профільного предмету ППЗ з реєстру МОН України Електронні словники та програми перекладачі Плай, Рута, Lingvo, Prompt

Тип програмного забезпеченняПриклади програми Програма для запису інформації на оптичні носії Nero АрхіваторWinRar, Winzip Антивірусна програмаKasperrsky, Symantes Засіб для розробки компютерних презентацій MS PowerPoint Засіб для обробки аудіо- та відеоданих і розробки мультимедійних даних MS Produser, Movie Maker Системи керування базами данихMS Access Графічний редактор веб-сайтівMS Front Page Клавіатурний тренажерStamina, Aspekt Засіб для створення компютерних публікацій MS Publisher

Розглянуто і затверджено на засіданні Затверд жую методичної комісії Директор ПТУ 1 м.Львова природничо-математичних дисциплін ___________ Всякий Я.С. Голова методкомісії __________ 2010р. _____________ Гараміта О.Й. Протокол _____________ ________________ 2010р. Робоча навчальна програма з предмета Інформатика рівень стандарту

Зміст навчального матеріалуНавчальні досягнення учнів 1.Компютерні презентації та публікації (13 год.) 1.1 Створення й показ компютерних презентацій (5 год.) Поняття презентації та компютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій. Створення презентацій за допомогою майстра автовмісту та шаблонів оформлення, створення пустої презентації. Учень Пояснює: -Поняття та призначення компютерних презентацій; - правила вибору стильового оформлення слайдів презентації; - принципи дизайну слайдів презентації; Порівнює: -Властивості слайдових та потокових презентацій; Описує: -Призначення й можливості технічних засобів, призначених для показу презентацій; -Вміє: - Створювати презентацію за допомогою майстра автовмісту

Розглянуто і затверджено на засіданні Затверджую методичної комісії Заступник директора з НВР природничо - математичних дисциплін _____________ Крет Р. П. Голова методкомісії ______________ 2010 р. _______________ Гараміта О. Й. Протокол _____________ __________________ 2010 р. Тематичний план з предмета Інформатика Рівень стандарту

теми Назва темиКільк ість годин Кількість практичн их робіт 1Компютерні презентації та публікації в Windows 134 2Текстовий процесор в Word93 3Служби Інтернету74 4Інформаційні технології у навчанні6 Всього3511

І курс (35 годин) рівень стандарту уроку Тема урокуКількість годин Тема 1. Компютерні презентації та публікації 1.1Поняття компютерної презентації, її призначення 1 1.2Створення презентації за допомогою Майстра автовмісту та шаблонів оформлення в MS Power Point 1

План уроку Тема уроку Мета уроку Тип уроку Обладнання та наочність Програмне забезпечення Хід уроку - організаційний етап, мотивація навчальної діяльності, вивчення нового матеріалу, засвоєння нових знань і вмінь, підсумки уроку, домашнє завдання

Дякую за увагу