Сайыс кезеңдері: І кезең. «Өткел» - сұрақ – жауап. (әр топқа 10 сұрақтан) ІІ кезең. «Мақал - мәтелдер» физикалық мағынасын түсіндіру ІІІ кезең. «Ойлан.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
1. Будың сұйыққа айналу құбылысы Жауабы: Конденсация 2. Сұйықтың буға айналу құбылысы Жауабы: Булану Жауабы: Кебу 3. Сұйықтың бетінде жүретін булану 4.
Advertisements

Энергияның сақталу және айналу заңы. Дененің механикалық жұмыс жасай алу қабілетін ( механикалық энергия ) деп атаймыз. Қозғалып келе жатқан дене энергиясын.
Тақырып: Жылу құбылыстары. 1-тарау 9-сағат. Панорамалық сабақ Қалекеева Ұлман Физика пәні мұғалімі.
Сабақ мақсаты:Дене импульсінің күш импульсінің ұқсастығымен, оның сақталу заңын түсіне отырып адамның өмірінде кездесетінін қарастыру, есептеу Топтасу:
1.Ой - өрісін, белсенділік пен қабілеттілігін, танымдық қызығушылын дамыту; 2.Өз ойын ашық жеткізе білу, пәнге деген қызығушылын арттыру, озық ойлылыққа.
Мақсаты: Сынып оқушыларының пәндер бойынша алған білімдерін саралау, ой ұшқырлықтарын байқау, топпен бірлесе отырып жұмыс істей білуге және өз білімдерін.
Үшбұрышауданына есептер шығару. Теорияны практикамен ұштастыру, яғни күнделікті тұрмыста, еңбекте және басқа пәндерге пайдалана білу,шығармашылық қабілетін.
Машинаға 1-ге тең бөлшектерді тие. Ол үшін оларды тышқанмен түрт. ; ; ; ;; ;; ; ; ;;
Бәйге Логикалық ойлау Геометриялық фигуралар Жұмбақ жәшік «ОЙЛАН ТАП» «Пікірталас» Тіл - өнер Сиқырлы кубик сайысы Саяхат соңы МИФ әлеміне саяхат картасы.
LOGO ж LOGO Есеп Тәжрибелік тапсырма Сұрақ – жауап Қол Үлестірме- мен жұмыс.
Математикалық интеллектуалдық ойын Пән мұғалімі: Сапарғалиева Ұ.Д.
Семей қаласы 3 жалпы орта білім беретін мектеп-кешенінің математика пәні мұғалімі Бағдатова Алуа Бағдатқызы.
СҚО Айыртау ауданы Саумалкөл селосы Саумалкөл қазақ орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Исмагулова Бибігүл Зеледенқызы.
Интелектуалдық ойын Мақсаты : А).Оқушылардың әр салада білімдерін кеңейту, білім деңгейін, шығармашылық ізденісін байқау. Ә)Сұрақтарға толық жауап.
Тақырыбы: Өсімдіктердің көптүрлілігі Пәні: Дүниетану 3- сынып оқу жылы.
I. Ұйымдастыру бөлімі II. Үй тапсырмасы I топ тест 1.Мұрын қуысы неше бөлікке бөлінеді? А.2 Ә.3 Б.4 2.Мұрын қуысының ішкі беті: А.100 см 2 Ә.500 см 2.
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Табиғаттағы, химиялық реакциялар тірі организмдер мен адам тіршілігіндегі химиялық реакциялар «19 М.Мақатаев атындағы жалпы орта мектебі » коммуналдық.
Сан аралықтары. Білімділігі: сан аралықтарынның түрлерін білу және теңсіздіктер шешімдер жиынын сан аралығында кескіндеуді және жазуды үйрету. Тәрбиелілігі:
Мақсаты: Электрлік шамалардың анықталарын бірліктерін өлшейтін құралдарды білу. Алған білімді қорытындылау, есеп шығару. Білімділік : тұрақты тоқ заңдарын.
Транксрипт:

Сайыс кезеңдері: І кезең. «Өткел» - сұрақ – жауап. (әр топқа 10 сұрақтан) ІІ кезең. «Мақал - мәтелдер» физикалық мағынасын түсіндіру ІІІ кезең. «Ойлан тап!» - формуланы жалғастыру. ІV кезең. «Кім жылдам?» - есептер шығару. V кезең. «Логикалық сұрақтар» VI кезең. «Қызықты тәжірибе».

І кезең «ӨТКЕЛ» сұрақ –жауап. (әр топқа 10 сұрақтан, әр жауап 1 ұпай)

1-топ 1. Бір зат молекулаларының басқа бір зат молекулаларының аралығына ену құбылысы ? 2. Дененің температурысын өлшеуге арналған құрал? 3. Мұздың қату температурасы қаншаға тең? 4. Энергия дегеніміз не? 5. Дененің ішкі энергиясын өзгертудің қанша тәсілі бар? 6. Потенциалдық энергияның формуласы? 7. Жылу берілудің түрлерін ата? 8. Жылу өткізгіштік дегеніміз не? 9. Жылу мөлшерін қандай әріппен белгілейміз? 10. Жылу мөлшерінің формуласы қандай?

2-топ 1. Материяның ажырамас қасиеті ? 2.Пиза қаласындағы көлбеу мұнарада тәжірибе жасаған кім? 3.Еркін түсі үдеуінің мәне нешеге тең ? 4.Табиғаттағы күштеді ата? 5.И.Ньютон 1687 жылы қай заңды ашты? 6.Күшті өлшейтін құрал? 7.Кеңістікте белгілі бір бағыты болмайтын, тек сандық мәнімен ғана сипатталатын шамалар ? 8.Үдеудің өлшем бірлігі? 9.Центрге тартыш үдеудің формуласы? 10. Ньютонның бірінші заңы?

ІІ кезең. «Мақал - мәтелдер» (физикалық мағынасын түсіндіру, Әр сұраққа 1 ұпай)

1-топ 1. Қазан отпен, адам әрекетпен қызады. 2. Көсеу ұзын болса қол күймейді. 3. Тау мен тасты су бұзады, адамзатты сөз бұзады. 4. Отты үрлеген жағады, шындықты іздеген табады.

2-топ 1. Аузы күйген үрлеп ішеді. 2. Шоқ қайдан болса Жылу сонда болады. 3. Қол жұмылмай жылынбайды 4. Тонның жылуы - терісінен емес жүнінен.

ІІІ кезең «Ойлан тап!» - формулаларды аяқтау. ( әр топқа 5 формуладан )

ІV кезең. «Кім жылдам?» есептер шығару (әр топқа 3 есептен)

1-топ г суды 5 0 С-қа қыздыру үшін қанша жылу мөлшері кетеді? (с су =4200 Дж/кг* 0 С) 2 100кг антрацит толық жанғанда қанша жылу мөлшері бөлінеді? (q a =3,0*10 7 Дж/кг) кДж жылу мөлшерін алған 4 л судың температурасы неше градусқа көтеріледі? (с су =4200 Дж/кг* 0 С)

2-топ 1 Массасы1500 кг автомобиль 1,5 м/с 2 үдеумен горизонталь бағытта қозғала бастады? Қозғалысқа кедергі жасайтын күш 500 Н-ға тең. Қозғалтқыштың өндіретін тарту күшін табыңдар? 2 Массасы 200 г дене 1,5м/с 2 үдеумен қозғалу үшін оған қандай күш қажет? 3 Биіктігі 6 м ағаштан алма үзіліп түсті. Ол қанша уақытта жерге түседі? (g=9,8м/с 2 )

V кезең «Логикалық сұрақтар»

1-топ 1. Қандай жолмен ешуақытта адам жүрмейді? 2. Елеуішпен су әкелуге бола ма? 3. Егер стакандағы судың бәрін ішіп қойса не қалады? 4. Дайындауға болады бірақ жеуге болмайды? 5. Ашық ыдыстағы су неге азаяды?

2-топ 1. Ньютонның заңының ашуына себеп болған не? 2. Кім барлық тілде сөйлейді? 3. Қандай ыдыстарға су құйылмайды? 4. Теңізде қандай тастар болмайды? 5. Жазуға болатын химиялық элемент?

VI кезең « Қызықты тәжірибе»

1-топ Қажетті заттар: шикі жұмыртқа, суы бар стақан, бірнеше қасық ас тұзы Тапсырма: 1. Суы бар стаканға жұмыртқаны ептеп, қасықпен сал. 2. Жұмыртқаны стаканның ішінен ал, стаканға 10 шәй қасық тұз сал, толық ерігенше араластыр. Енді жұмыртқаны стақанға ептеп сал.

2-топ Қажетті заттар: Стақан, өлшемдері стақан диаметрінен үлкен қалың қағаз Тапсырма: Стақанды жиегіне дейін су толтыр. 1. Бетін қағазбен жап. 2. Бір қолыңмен стақан түбінен ұстап екінші қолыңның алақанымен су төгілмейтіндей етіп қағаз бетін стақанға қысып ұста. 3. Енді түбін жоғары қаратып, стақанды өте шапшаң төңкер. 4 Қолыңды ептеп қағаздан ажырат.