Вчитель історії: Сударкіна О.О. ЗОШ І – ІІІ 54. Мета : сформувати уяву про трипільську археологічну культуру, схарактеризувати спосіб життя, господарство,

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
ПЕРШІ ЗЕМЛЕРОБИ ТА СКОТАРІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ Презентацію створено за допомогою компютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Advertisements

Трипільська культура. Поступово скотарські племена відокремлюються від землеробських і в степових районах України переходять до кочового способу життя,
Трипільська культура. Поселення трипільців Під курганами по Україні лежить найбільша модель стародавнього світу, більший в 60 разів за оспівану Гомером.
Трипільська культура Розташування Трипільців Відкритя трипільської культури Робота трипільців Культура трипільців Занепад Трипільців Трипільці у сучасному.
Трипільська культура Що ми хочемо взнати про Трипільську культуру.
Кіммерійці та скіфи на території сучасної України. Історія стародавнього світу 6 клас.
ВСТУП ДО ІСТОРІЇ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ Ми знову книгу відкриваєм, В світ дивовижний відбуваєм, Мандруєм в давньому житті У роки дивовижні ті.
Як жили давні мешканці України. 1. Які народи проживали на території України з давніх часів? 2. У який спосіб перебування різних народів на нашій території.
ВСТУП ДО ІСТОРІЇ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ Ми знову книгу відкриваєм, В світ дивовижний відбуваєм, Мандруєм в давньому житті У роки дивовижні ті.
Уявіть, що ви прибули до іншої країни і маєте можливість відвідати урок історії. Про що передусім ви хотіли б дізнатися?
Учні продемонструють свої знання з теми. Зможуть оцінити рівень власних навчальних досягнень. Звернуть увагу на ті питання, які були недостатньо ними.
КІММЕРІЙЦІ ТА СКІФИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ Презентацію створено за допомогою компютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Стародавня історія України Питання. 1.Археологічна періодизація прадавньої історії. 2.Перші землероби та скотарі. 3. Трипільська культура.
Урок 7. Давній Єгипет. Підсумкове тематине оцінювання. Очікувані результати. Після цього уроку ви зможете: - підсумувати і узагальнити знання з теми Давній.
Тема: Округлення десяткових дробів.. Мета: o навчальна: сформувати поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення.
ПОЯВА ЛЮДИНИ СУЧАСНОГО ТИПУ Презентацію створено за допомогою компютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Археологічна культура - таким поняттям історики та археологи називають згуртування племен, які ще не знали державності, але були поєднані господарчими.
Перші землероби і скотарі на території України. План урока: 1. Трипільська археологічна культура. 2. Господарство, побут та духовне життя трипільців.
Давній Єгипет Урок 1. Природа, населення і господарство Стародавнього Єгипту. Урок 2. Утворення Єгипетської держави. Урок 3. Розквіт Давньоєгипетської.
Тарасов В.В., учитель історії Серпневого НВК Українське село і місто у 18 – 19 ст.
Транксрипт:

Вчитель історії: Сударкіна О.О. ЗОШ І – ІІІ 54

Мета : сформувати уяву про трипільську археологічну культуру, схарактеризувати спосіб життя, господарство, побут та мистецтво часів енеоліту. Розкрити значення трипільської культури в історії України. Виховувати почуття гідності і поваги до власної історії. Обладнання: карта Найдавніше минуле України підручник (С.О.Голованов Історія стародавнього світу),компютер, проектор, атлас, олівці, шаблон глека. Тип уроку: інтегрований урок Історія України.Всесвітня історія та образотворче мистецтво Хід уроку. І. Актуалізація опорних знань учнів. ІІ. Cприйняття та усвідомлення навчального матеріалу ІІІ. Закріплення матеріалу. ІV. Підсумки уроку.

І. Актуалізація опорних знань учнів. а) доповніть логічний ланцюжок збиральництво --- ………… осілий спосіб життя; полювання --- скотарство ---- ……… ……… ……; правильна відповідь збиральництво --- землеробство --- осілий спосіб життя; полювання --- скотарство ---- кочовий спосіб життя; б) вкажіть, які найбільші винаходи зробила людина в чаcи неоліту ? Можливі такі варіанти : колесо ткацтво гончарство

ІІ.Вивчення нового матеріалу. План. 1. Трипільська археологічна культура. 2. Господарство, побут і духовне життя трипільців. 3. Скотарі степу.

відкриття: В 1893 р. Вікентій Хвойка поблизу с. Трипілля розкопав перші знахідки. За назвою цього села давніх жителів почали називати трипільцями, а культуру трипільською культурою; ? ? ? Чому ми не знаємо справжньої назви цих людей? зовнішній вигляд: невисокі, вузьколиці люди з гарно профільними тонкими рисами обличчя ;

час існування : IV - середина II тис. до н. е., ( період енеоліту ) тобто проіснувала більше років; розселення: культура виникла в Наддністрянщині, Буковині, звідси поширилась на величезні площі від Дністра до Дніпра й Чорного моря; ? ? ? На території яких країн вчені знаходять памятки трипільської культури?

Землеробство: землю обробляли кістяними та роговими мотиками; троє людей за годину могли обробити ділянку площею кв.м.; вирощували декілька сортів пшениці, ячмінь, просо, овес; зерно перетирали на борошно на камяних зернотерках; ? ? ? Що вам відомо про це знаряддя праці ?

Гончарство: техніка виробництва: 1. вироби з товстими 2. вироби з прекрасно грубими стінками ; обробленої глини, тонкими стінками, добре випалені Гончарний круг не використовували, вироби ліпили. На відміну від інших племен трипільці свої вироби прикрашали фарбами ( чорною, білою, червоною, жовтою) та орнаментом; трипільську культуру ще називають >>> культурою мальованої кераміки асортимент виробів :

Образотворче мистецтво ( підручник : Образотворче мистецтво.6 кл. Бєлкіна Е. В. ст. 164.) орнамент В основі орнаменту лежать спіралі, геометричні фігури, тварини. зокрема : СОНЦЕ >>> коло з 6 спицями, або круг з хрестом ; ПОЛЕ >>> квадрат, ромб розділений на 4 частини; ЗЕРНО >>> крапка ; СПІРАЛЬ >>> вічність ; Знак Дао учні за допомогою олівців та шаблону глека мають можливість створити власний трипільський орнамент пояснення: земля з рослинами та каплями майбутнього дощу ; пояснення: рух сонця та дощові полоси

поселення: мало чітке планування, будівлі розташовані по колу навколо майдану; поселення були від невеликих до таких які займали площу 400 гектарів і проживало до мешканців - це протоміста ? ? ? Чому дане поселення не має захисних споруд? житло: даною інформацією учні оволодівають самостійно протягом декількох хвилин, ст підручника Через кожні 5 50 – 80 років поселення спалювали, засновуючи нові. іііііі В мм

релігійні уявлення: центральне місце займала богиня родючості- ВЕЛИКА МАТІР посуд прикрашали ліпними головами тварин: бика, корови, свині загадкою для вчених є біноклевидна посудина, скоріш за все використовувалась для ритуалів.

зникнення культури є досить загадковим, ось деякі можливі причини: а) трипільці переходячи на нові землі втрачали звязки між собою, попадали під вплив менш розвинутих племен; б) агресія степових племен; в) похолодання клімату та намагання перейти до скотарства. Трипільська культура є для нас святинею і гордістю ! ! ! Ми горді, за те що трипільці подарували людству: -- першу землеробську цивілізацію в Європі; -- прекрасну кераміку; -- одними з перших освоїли виплавку міді; -- трипільці створили культуру, яка не поступалась цивілізаціям Стародавнього Сходу; -- українська вишивка, гончарство, вірування, обряди беруть свій початок від трипільців.

ІІІ. Закріплення. 1) В. Хвойка відкрив для людства..... культуру.; 2) Трипільці прославились як вправні..... та..... ; 3) Землю трипільці обробляли за допомогою : а) плуга; б) рала; в) сохи; 4) Чим даний трипільський глек відрізнявся від виробів інших племен? 5) Трипільську культуру ще називають культурою ; 6) Чому трипільці змушені були переселятись через кожні років? 7) Чому археологи знаходять в поселення тільки жіночі фігурки? 8) Які думки викликає у вас дана фігурка?; 9) Трипільці на території Європи одними з перших освоїли такий метал як ; 10) Наведіть докази того що українська культура ввібрала в себе багато елементів трипільської;

ІV. Підсумки уроку. - аналіз роботи учнів на уроці ; - оцінювання роботи учнів ; - оголошення та пояснення домашнього завдання. Домашнє завдання: 1. Параграф 6