2 Баспазшы тобы Ө\о шебері Хамидуллина.Н.К. Сабақтың түрі: теориялық, практикалық сабақ Сабақтың әдісі: Интерактивті оқыту технологиясы, түсіндірмелі,

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Менің болашақ - мамандығым. - Атақты ғұлама Әл – Фараби айтқандай: Ісім оңсын десеңіз, Сол істің маманы болыңыз. Даңқым шықсын десеңіз, Көпшіліктің адамы.
Advertisements

Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: квадрат теңсіздікті және рационал теңсіздіктерді шешуде интервалдар әдісін қолданып шешу туралы түсінік беру, оны меңгертуге.
Технология пәнінің мұғалімі: Ербасова А. Мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының тоқу дәстүрін қалыптастыру, өнерге бейімдеу, талғампаздығын, әсемдік ерекшеліктерін,
Жүзе білудің маңызы. Суда жүзе білу - өмірге өте қажет. Адам баласы ерте заманнан бері суда жүзумен айналысып келеді. Ал жүзуді, сүңгуді, судың бетінде.
Серікбай СМАҒҰЛҰЛЫ, облыстық наркологиялық орталығы МКҚК дәрігер психологы Бала мен жасөспiрiмдегi есірткіге тәуелділік белгілері. Психологиялық аспект.
4 Б сыныбы Сынып жетекшісі:Төреханова Мөлдір Қош келдіңіздер! Әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ.
Қазақстан Республикасындағы білім беру мекемелерінің жылдарға арналған тәрбие жұмысының кешенді бағдарламасы.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Сабақтың өтілу құрылымы І тақырыбы ІІ мақсаты IІІ Өткенді қайталау ІV Жаңа сабақ V Тпсырмалар VI Қорытынды VІI Бағалау.
– Мектептен үйге қарай жүгіріп келе жатқанда, алдыңнан бір үлкен кісі шықты. Сен не істер едің? – Өзіңнен үлкен кісілер әңгімелесіп отырған кезде сен.
Үй тапсырмасы Тірек қимыл жүйесі нешеге бөлінеді? Сүйектің пішіні нешеге бөлінеді? Ересек адамның қаңқасында қанша сүйек бар? Адамның омыртқа саны қанша.
Медициналық қызметкерлерімен науқастар арасындағы қарым-қатынас.
Мектебі: 202 орта мектебі (10 сыныпқа арналған практикалық сабақ) Мұғалім: Азаматова Ботакөз Бейінді оқыту жөніндегі орынбасары.
Конституция деген сөздін латыннан аудармасы құрылғы, жарғы, заң деген мағыналарды білдіреді. Ежелгі Римде император билігінің кейбір актілері осылай аталған.
Мұнай өндіру мекемелеріндегі мұнай өндіру технологиясын үйрену.
Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың теңдігі Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларға фигуралардың теңдігі туралы түсінік беру Дамытушылық: оқушылардың логикалық.
Математика, 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.
Экономика және оның қоғам өміріндегі орны. «Экономика» деген сөз алғашқы ұғымында отбасы шаруашылығын білдірген. Қазіргі уақытта экономика кең көлемде:
Транксрипт:

2 Баспазшы тобы Ө\о шебері Хамидуллина.Н.К

Сабақтың түрі: теориялық, практикалық сабақ Сабақтың әдісі: Интерактивті оқыту технологиясы, түсіндірмелі, сұрақ - жауап

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. А. Студенттердің сабаққа әзірлігін реттеу, жоқтарды белгілеу. Ә. Өткен тақырып бойынша сұрақ, жауап арқылы пысықтау. Б. Жаңа сабақты түсіндіру. Сарамандылық жұмыс. Сергіту сәті. В. Жаңа тақырып бойынша сұрақ, жауап бойынша пысықтау. Д. Қорытынды. Студенттерді бағалау. Үйге тапсырма беру.

Балықтың жон етін неде қуырамыз? (Фритюрде) Салатты шанышқымен қай қолмен ұстап жейді? (Оң қолмен) Котлет жасау үшін қандай балықтарды қолданылады? (теңіз алабұғасы, түйетабан, көк шортан) Адам баласы бір күнде тамақтың 35 пайызын қай мезгілде ішу керек? (түсте) Шанышқы ғана пайдаланатын мерекелік стол? (Фуршет столы) Кешке асты жатарда неше сағат бұрын ішу керек? ( 3 - сағат) Тамақ әзірлеу өнері туралы алғаш кітап қай елде шықты? ( Ежелгі Греция) Көкөністің қай түрінен крахмал алынады? ( картоптан) Қуырылған балық неше сағатта сақталады? (48сағат) Кептірілген нандағы балық неше сағатта сақталады? (24 сағат) Пісірілген балық неше сағатта сақталады? (72 сағат) Қақталған балық неше сағатта сақталады? (72 сағат) Балықта қандай витамндер бар? (А, С, В, В12) Балық тефтелиін неше минут бұқтырады? ( мин)

Білімділік мақсаты: Студенттерге котлет жасау технологиясымен туралы таныстыру;дайындау тәсілін үйрету, ет тағамдарын дайындауда теориялық білім түрлерін білудің маңыздылығын ұғындыру. Тәрбиелік мақсаты: Студенттерді тағам әзірлеуде ептілікке, шеберлікке үйрету. Аспаздық әдіс,тәсілдерді меңгеруіне кәсіптік бағдар беру. Еңбекке үйрету, тағам дайындауда санитарлық гигиеналық талаптарды сақтауға үйрету. Дамытушылық мақсаты: Студенттердің ас түрлерін дайындауда ізденуге, жаңа әдістерді меңгеруге ықпал ету,ой-өрістерін кеңейту.

Демалыс күндері жанұяңызбен бірге жейтін тағам. Қонақ келсе де дастарханыңыздың сәні болады. Қай кезде және кімге әзірлеу сіздің қалауыңызда!

Котлет жасауға арналған өнімдерді тандаңыз?

Котлет дайындау үшін қажетті тағамдар. Жас орамжапырақ- 10 Картошка- 10 Бас пияз- 30 Чеснок- 3 Ұн- 10 Ет- 900 Асханалық немесе мал майы- 500 Дәмдеуіштер 10 Шығымы- 1000

Котлетты дайындау кезіндегі қауіпсіздік ережелері Қойылатын санитарлық- гигиеналық талаптар Электр плиталарын пайдалану кезінде Ет тарту машинасында, үшкір- кескіш заттарды пайдалану кезінде Ыстық өнімдермен және ыдыстармен жұмыс істеген кезде техника қауіпсіздігін сақтау ережелері

Котлет дайындау реттілігі

«Асхана» ойыны. Ол үшін менің екі асханам бар дейік, студенттер екі топқа бөлінеді: 1. «Береке» асханасы. 2. «Дастархан» асханасы. Студенттер екі топқа бөлінген соң, яғни соның біреуі ғана даяршы, қалғаны аспазшы болады. Ойынның шарты мынадай: 1. Келген қонақтардан тапсырыс алу. 2. Интернеттегі тапсырысты орындау. 3. Жаңа тақырып бойынша жоспар құру. 4. Ас туралы мақал - мәтел.

1. Береке асханасына Салат. Салқын сусын Пирожки,баурсак 2. Дастархан асханасына Салат Ыстық сусын Пирог, торт

Даяршы қонақтардың тапсырысын қабылдап, дастархан жасайды. Дастархан мәзірінде – салат, сок, шәй, бауырсақ, тағы басқа.

Асханаға сырттан да тапсырыс беріледі. Сырттан смс және агент аркылы келген тапсырысты тез орындау керек. Осы тапсырысты орындау үшін мен салаттың атауы бар картотеканы беремін. Онда сұрақтар бар. Мысалы: «мимоза» салатында бір сұрақ, сол сұрақты орындаған топ - 10бал алады.

Үй тапсырмасы Котлет дайындау технологиясын қайталау?