О.Генрі «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншим як засіб подолання життєвих негараздів. Утілення в образі Бермана найкращих.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
О. Генрі - відомий американський письменник - новеліст. Твір Останній листок О. Генрі - відомий американський письменник - новеліст. Твір Останній листок.
Advertisements

Мистецтво бути Людиною Утілення в образі Бермана найкращих людських чеснот.
Тема Урок додаткового читання. Д. Лондон. Повість Біле Ікло. ©
О.ГенріОстанній листок. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис Добро – не наука, воно - дія Р.Ролан.
О.Генрі Останній листок Зміст кейса ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ Тема: Шедевр маляра Бермана.
Інтерактивний" (від англ. "inter" – взаємний і "act" – діяти) – здатний до взаємодії, діалогу Інтерактивне навчання – специфічна форма організації пізнавальної.
Урок з основ здоров ̕ я 6 клас. …щодня робіть хоча б одну добру справу, здатну викликати усмішку радості на чиємусь обличчі Дейл Карнегі.
Тема Причини популярності образу Прометея. ©. Епіграф уроку Споконвіку Прометея Там орел карає, Що день божий добрі ребра Й серце розриває… Т. Г. Шевченко.
Створення казки, текст якої містить слова, що надають слову значення збільшеності та згрубілості.
Тема Урок виразного читання. Байка Крилова Квартет. ©
ТЕМА УРОКУ: Біблійні мотиви та алегоричність образу Мойсея у однойменній поемі І.Я. Франка «Мойсей»
ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, розглянути основні її положення, розглянути.
Причини невисокої якості знань учнів та шляхи їх подолання « Хто намагається розібратися в хорошому та негативному на своїх уроках, той уже досяг половини.
Тема Головні життєві цінності в казці Маленький принц. Алегоричні образи казки. ©
ГРОНУВАННЯ Жінка КрасаДобротаНіжністьПрацьовитістьМужністьПокірністьКоханняЛюбовНаполегливістьЖіночністьРішучість.
Моя майбутня професія - вчитель Виконала студентка IV курсу Групи ПНП-14-1 Рарій Людмила.
Тема Контрольна робота. Пригоди та фантастика.. Епіграфи уроку Книга – джерело знань. Мудра книга – найкращий друг. Знання за плечима не носити. Народна.
Лінгвістичний аналіз тексту. Сприйняття тексту Лінгвістичний аналіз тексту Виразне читання Завчання напамять Письмо по памяті Письмо по памяті Творча.
Тема Урок додаткового читання. К. Паустовський Теплий хліб. ©
Всеволод Нестайко Тореадори з Васюківки. Сторінками улюбленого твору.
Транксрипт:

О.Генрі «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншим як засіб подолання життєвих негараздів. Утілення в образі Бермана найкращих людських рис Вільям Сідней Портер – О. Генрі

Мета уроку: проаналізувати новелу О. Генрі «Останній листок»; допомогти учням осягнути моральні проблеми, що порушуються у творі; зясувати, як взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому допомагають подолати життєві негаразди; охарактеризувати образ художника Бермана; формувати навички аналізу новелістичного твору, логічного мислення; виховувати людяність, спонукати до роздумів про добро, мудрість, співчуття до ближнього. Обладнання уроку: портрет письменника, текст новели, ілюстрації, Діаграма Венна, асоціативний кущ, музика Вівальді «Чотири пори року. Осінь»; мольберт, палітра з фарбами. Тип уроку: комбінований

Епіграф уроку: «Треба прагнути бути людиною, «Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу» навколишнього світу» О.Генрі О.Генрі

Хід уроку І. Мотивація пізнавальної діяльності учнів. І. Мотивація пізнавальної діяльності учнів. Підготовка до сприйняття навчального матеріалу 1.Звучить музика (П.Чайковський «Осінь») 2. Слово вчителя ІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку. ІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку. Слово вчителя. Що в людському житті найголовніше? Без чого людина не може бути людиною, незалежно від того, якою б сильною, сміливою, розумною вона не була б…

Завдання Дайте відповідь на запитання, використовуючи метод «Вільний мікрофон». Дайте відповідь на запитання, використовуючи метод «Вільний мікрофон». Якими повинні бути людські взаємини? Якими повинні бути людські взаємини? Яке слово вам перш за все спадає на думку, коли ми говоримо про людські взаємини? Яке слово вам перш за все спадає на думку, коли ми говоримо про людські взаємини?

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів 1. Колективна робота з текстом. Коли відбуваються події у новелі? (Восени, у листопаді) Коли відбуваються події у новелі? (Восени, у листопаді) Чому відбуваються восени? (Осінь - це яскраво і сумно, спокій, дерева скидають листя, природа в неприкрашеному вигляді, відчувається незахищеність) Чому відбуваються восени? (Осінь - це яскраво і сумно, спокій, дерева скидають листя, природа в неприкрашеному вигляді, відчувається незахищеність) Назвіть дійових осіб. (Сью, Джонсі, Берман) Назвіть дійових осіб. (Сью, Джонсі, Берман) Що їх обєднує? Зверніться до тексту. Що їх обєднує? Зверніться до тексту. вікна на північ; вікна на північ; низька квартирна плата; низька квартирна плата; салат із листя цикорію; салат із листя цикорію; широкі рукави; широкі рукави; погляди на мистецтво. погляди на мистецтво

Чому героями твору стали люди мистецтва? - особливі люди; - почуття розвинені сильніше; - легко поранити, образити; - автор сам належав до цього світу. Як ви думаєте, що є найстрашнішим ворогом цих людей? ( Хвороби, виснажені від голоду, не мають коштів на ліки) Чому героями твору стали люди мистецтва? - особливі люди; - почуття розвинені сильніше; - легко поранити, образити; - автор сам належав до цього світу. Як ви думаєте, що є найстрашнішим ворогом цих людей? ( Хвороби, виснажені від голоду, не мають коштів на ліки)

Поясніть, що обєднує подані слова і яку роль відіграють вони у тексті новели: полотно, майстерня, туш, шедевр, пензель, натурник, мольберт, палітра, ілюстрація, фарба, Муза. Про представників якого виду мистецтва йде мова у новелі?

Проблемне питання Як ви гадаєте, чи здатне мистецтво врятувати життя людині ? Як ви гадаєте, чи здатне мистецтво врятувати життя людині ?

Додаткове завдання Назвіть за лексичним значенням саме слово. 1. Деревяний верстат для живопису, на 1. Деревяний верстат для живопису, на якому встановлюють підрамник з якому встановлюють підрамник з полотном, дошку, картон. полотном, дошку, картон. 2. Визначний твір мистецтва. 2. Визначний твір мистецтва. 3. Давньогрецька богиня - покровителька 3. Давньогрецька богиня - покровителька мистецтв і наук. У переносному значенні - мистецтв і наук. У переносному значенні - джерело поетичного натхнення. 4.Гостре запалення легенів. джерело поетичного натхнення. 4.Гостре запалення легенів. 5.Ліано подібна рослина (дикий виноград). 5.Ліано подібна рослина (дикий виноград). Словникова робота

ІУ. Аналіз художнього твору Робота з епіграфом. О.Генрі стверджує: «Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу, і це можливо», і це справді можливо? Як ви розумієте слова О. Генрі ? Як ви розумієте слова О. Генрі ? Як вони співвідносяться з темою уроку? Як вони співвідносяться з темою уроку?

Як розгортаються події в новелі? Як розгортаються події в новелі?

Що ми можемо сказати про кожного з героїв новели? Завдання. Складіть порівняльну характеристику Сью та Джонсі за допомогою «Діаграми Венна». Джонсі бліда непорушна, мов статуя мініатюрна «недокрівя» вполював Пневмонія, не бажає боротись із хворобою, готова була вмерти Сью Надійна терпляча відповідальна мріє страждає тримається сама Художниці, вікна на північ, низька квартирна плата, салат із листя цикорію, широкі рукави, погляд на мистецтво

Робота над характеристикою літературного героя, Бермана. Яке у вас склалося перше враження від Бермана? Завдання в групах Методика Гронування. Чого більше, на перший погляд, у цій людині: позитивного чи негативного?

Берман Типовий Невдаха Пияка Бридки й старий буркоту н Неохайни й Від нього тхне ялівцівко ю Приречений ніколи не створити свій шедевр Потворна зовнішніст ь « пес – охоронець» Усе життя витратив на чекання Музи Негативне в образі Бермана

Скласти схему позитивних рис Бермана. Методика Гронування. Берман Чуйна людина Великодушність Здатний на самопожертву заради тих, кого любить Маючи тіло карлика, виявив душу велетня

Завдання Чому автор порівнює Бермана саме з пророком Мойсеєм, а не з іншим героєм ? Завдання Чому автор порівнює Бермана саме з пророком Мойсеєм, а не з іншим героєм ? Мойсей. Мікеланджело

Чому автор обрав плющ? Досить цікава символіка новели. В оригіналі новели «Останній листок» вжите слово «vine», що перекладається як виноградна лоза і як плющ. Але перекладачі обирають слово «плющ». І не випадково. У християнській символіці плющ трактується як символ вічного життя і символ смерті. Плющ вється вгору, так і людина чіпляється за життя, коли хоче вижити, подолавши всі негаразди. Тому в новелі використано образ саме цієї рослини. Досить цікава символіка новели. В оригіналі новели «Останній листок» вжите слово «vine», що перекладається як виноградна лоза і як плющ. Але перекладачі обирають слово «плющ». І не випадково. У християнській символіці плющ трактується як символ вічного життя і символ смерті. Плющ вється вгору, так і людина чіпляється за життя, коли хоче вижити, подолавши всі негаразди. Тому в новелі використано образ саме цієї рослини.

Для чого жертвував собою Берман? Що змусило вчинити так? Для чого жертвував собою Берман? Що змусило вчинити так? - Був добрий, і по-батьківськи любив - Був добрий, і по-батьківськи любив дівчат; дівчат; - звичайний стан душі; - звичайний стан душі; - життєві випробування не зробили його - життєві випробування не зробили його жорстоким; жорстоким; - мав справжній скарб – любити, - мав справжній скарб – любити, жертвувати в імя любові до іншої людини жертвувати в імя любові до іншої людини

Чому Джонсі, художниця, не змогла відрізнити намальований на стіні листок від справжнього? Чому Джонсі, художниця, не змогла відрізнити намальований на стіні листок від справжнього? Берман намалював не просто листок, це був його шедевр, про який він мріяв все життя.

Чи є прагнення робити добро іншому засобом здолання негараздів? Добро, яке зробив Берман, це врятоване життя молодої дівчини, в першу чергу, і здійснення його заповітної мрії. Помираючи, художник знав, що виконав своє призначення на землі і життя він прожив недаремно. Добро, яке зробив Берман, це врятоване життя молодої дівчини, в першу чергу, і здійснення його заповітної мрії. Помираючи, художник знав, що виконав своє призначення на землі і життя він прожив недаремно.

V. Підведення підсумків уроку. Асоціативні звязки РОБОТА У ГРУПАХ РОБОТА У ГРУПАХ Завдання Завдання Зробіть асоціативний аналіз запропонованих слів Зробіть асоціативний аналіз запропонованих слів З якими поняттями асоціюються ці слова? З якими поняттями асоціюються ці слова? Листя, осінь, останній, плющ, шедевр. Листя, осінь, останній, плющ, шедевр.

Інтерактивна вправа «Мікрофон» Завдання Спробуйте дати відповідь на питання, яке супроводжувало нас протягом усього уроку. Давайте відповідь на це питання за допомогою нашої улюбленої вправи « Мікрофон» - Що ви відкрили для себе на уроці? - Що ви відкрили для себе на уроці? - Які моральні істини ви осягнули? - Які моральні істини ви осягнули?