Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 8 лет назад пользователемЛев Лесков
1 ТЕМА. БЕЗПЕКА ВЕЛОСИПЕДИСТА Мета: Ознайомити з конструкцією велосипеда, основними дорожніми знаками, розміткою, правилами дорожнього руху для велосипедистів, правилами перевезення вантажу та виконання маневрів. Сформувати поняття про ДТП, повязані з пересуванням на велосипеді; навчити сумлінно виконувати обовязки учасника дорожнього руху, зокрема під час їзди на велосипеді; виховувати відповідальне ставлення до обовязків велосипедиста. Обладнання: велосипед, малюнок «Сигнали велосипедистів про виконання маневру», памятка «Правила для велосипедиста», картки на чотири правила «Подолання перехрестя», майданчик з намальованим перехрестям доріг. Що підготувати заздалегідь: велосипед, картки на чотири правила «Подолання перехрестя», майданчик з намальованим перехрестям доріг.
2 ХІД УРОКУ І. Організаційний момент Привітання вчителя. Установка на позитивний настрій. (Учитель читає вірш, а діти слухають його, заплющивши очі.) Правила дорожні знаю, Їх виконую завжди Знаки на ходу читаю, Щоб не трапилось біди. В школу свій маршрут долаю, Шлях, що вдало вибрав я. Він безпечний, я це знаю, Знає це й моя сімя. І дорогу переходжу Тільки там, де перехід. І на все я час знаходжу, На навчання і похід. Основне – це дисципліна, І тоді біда мине. Знати треба необхідно, Що життя – це головне.
3 ІІ. Актуалізація опорних знань Мотивація навчальної діяльності учнів. Перевірка домашнього завдання. Назвіть засоби пожежогасіння у випадках загоряння звичайних речей, електроприладів чи легкозаймистих рідин. Як ви діятимете у разі евакуації школи при пожежі? Гра «Негорючі, важкогорючі, легкозаймисті» Учитель називає речовини і матеріали (наприклад, папір, гума, метал, бензин, вода, дерево, солярка, скло, фарба, пісок, спирт, тканина, глина, вугілля), а учні тупотять ногами, якщо вони належать до негорючих; плескають у долоні, якщо – до важкогорючих; піднімають руки в гору, якщо – до легкозаймистих.
4 Обговорення ситуації Якось Тарасові не захотілось зранку вставати і він вирішив ще з пів годинки подрімати. Проснувшись, він збагнув, що коли йтиме до школи пішки, то запізниться на урок, а якщо велосипедом, встигає. Та він знає, що у велосипеда зіпсовані гальма. Що ж робити ? Іти пішки і запізнитись, чи помаленьку їхати і встигнути. Дайте пораду Тарасові. Якось Тарасові не захотілось зранку вставати і він вирішив ще з пів годинки подрімати. Проснувшись, він збагнув, що коли йтиме до школи пішки, то запізниться на урок, а якщо велосипедом, встигає. Та він знає, що у велосипеда зіпсовані гальма. Що ж робити ? Іти пішки і запізнитись, чи помаленьку їхати і встигнути. Дайте пораду Тарасові. Обговорення ситуації. Обговорення ситуації. Чим може закінчитись поїздка на велосипеді без гальм? Чим може закінчитись поїздка на велосипеді без гальм?
5 Слово вчителя Велосипед відносно простий і безпечний у користуванні транспортний засіб. Він служить людям, приносить їм радість і здоровя. Складовими частинами сучасного велосипеда є рама і сідло, що спирається на два колеса. Рухається цей засіб пересування завдяки ланцюговій передачі від педалей до заднього колеса. Велосипед відносно простий і безпечний у користуванні транспортний засіб. Він служить людям, приносить їм радість і здоровя. Складовими частинами сучасного велосипеда є рама і сідло, що спирається на два колеса. Рухається цей засіб пересування завдяки ланцюговій передачі від педалей до заднього колеса. Чим велосипед відрізняється від решти транспортних засобів? Хто вміє кататись на велосипеді? У кого з вас є велосипед? Хто у школу їздить велосипедом? По якій стороні дороги ви їдете до школи?
6 ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку ІV. Вивчення нового матеріалу (для вивчення нового матеріалу вчитель виводить дітей на майданчик з правил дорожнього руху). Розповідь учителя з елементами бесіди Велосипед – зручний та екологічний вид транспорту. Робота в групах І група – перевага велосипеда над іншим видом транспорту. ІІ група – недоліки велосипеда над іншим транспортом. ІІІ група – екіпіровка велосипедиста. Учитель розповідає про чотири правила перехрестя («головної дороги», «правої руки», «обовязкової зупинки», пішохідного переходу». Практично показує сигнали руками при маневрах на велосипеді.
7 Робота в групах Чотири правила перехрестя, та подача сигналів руками велосипедиста. Чотири правила перехрестя, та подача сигналів руками велосипедиста. Послідовність подолання нерегульованого перехрестя рівнозначних доріг. І група – картка 1 ІІ група – картка 2 ІІІ група – картка 3 Презентація груп, обговорення. (Діти на майданчику з вивчення правил дорожнього руху показують послідовність подолання нерегульованого перехрестя рівнозначних доріг. Група, яка виконувала поставлену задачу, розповідає яким правилом дорожнього руху вона використовувала. Усіма групами іде обговорення правильності в послідовності подолання перехрестя. Після знайдення вірного варіанту до своєї презентації приступає наступна група.
8 Послідовність подолання нерегульованого перехрестя нерівнозначних доріг І група – картка 1 І група – картка 1 ІІ група – картка 2 ІІ група – картка 2 ІІІ група – картка 3 ІІІ група – картка 3 Презентація груп, обговорення. (Діти на майданчику з вивчення правил дорожнього руху показують послідовність подолання нерегульованого перехрестя рівнозначних доріг. Група, яка виконувала поставлену задачу, розповідає яким правилом дорожнього руху вона використовувала. Усіма групами іде обговорення правильності в послідовності подолання перехрестя. Після знайдення вірного варіанту до своєї презентації приступає наступна група.
9 Пішохід Трактор велосипедист Пішохід машина 1
10 Трактор велосипедист Пішохід 2
11 3 машина Трактор Пішохід велосипедист
12 Пішохід Трактор велосипедист Пішохід машина 1
13 Пішохід Трактор велосипедист Пішохід машина 2
14 Пішохід Трактор велосипедист машина 3
15 ВЕЛОСИПЕДИСТ МАШИНА ТРАКТОР
16 Після закінчення практичних занять, учитель з учнями повертається до класу. V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів Робота з підручником, с. _______ Бліц-опитування Чи можна назвати велосипедиста водієм? Чому, перш ніж сісти за кермо велосипеда, треба ознайомитись з інструкцією? Для чого потрібно змащувати вузли? Як перевірити роботу гальм? Для чого робиться помпування шин? Де можна їздити на велосипеді до 14 років? Як правильно встановити кермо?
17 VІ. Домашнє завдання Опрацювати матеріали підручника, с._____ Повторити правила дорожнього руху. VІІ. Підсумок уроку Велосипед – транспортний засіб, який допомагає нам швидше долати відстані. За ним потрібно дбайливо доглядати, а перед виїздом ретельно перевірити. Як юні, так і дорослі велосипедисти мають суворо додержуватись правил дорожнього руху.
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.