Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 8 лет назад пользователемВасилий Андреянов
1 ІменникІменник Волинець Л.С.
2 Мета уроку: засвоїти нові знання про іменник; удосконалювати навички правильної вимови; розвивати аналітико-синтетичні вміння учнів; виховувати інтерес до навчання, потребу в поглибленні знань. Обладнання уроку: малюнок сонця, картки зі словами-відгадками, сигнальні картки, таблиці, ребуси, кодоскоп, скринька, краплинки, підручник М.С. Вашуленка, О.І. Мельничайко. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.
3 Хід уроку І. Організація класу. ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку. Що дає життя всьому живому, купає землю в своєму промінні?
4 Чорний Іван, деревяний каптан: де носом проведе, там помітку кладе.
5 Біле поле, мудрий на нім оре.
6 Снігові поля, чорні грачі, хочеш розумним бути-бери та вчи.
7 Білий кінь по чорному полю Залишає білий слід за собою. З кінця в кінець скаче, Мовчки щось усім каже.
8 Що допомагають здобувати ці предмети?
9 Відгадайте загадки та розмістіть відгадки на промінчиках. олівець папір книжка знання сонце Крейда дошка
10 Як сонце світить усьому живому на землі, так знання освітлюють весь життєвий шлях людини. Сьогодні на уроці ми поповнимо знання про одну із частин мови. А про яку саме вам підкажуть промінчики сонечка. Поставте запитання до слів – відгадок. До якої частини мови належать ці слова? Так, сьогодні на уроці ми одержимо нові знання про іменник.
11 ІІІ. Актуалізація знань. Хвилинка каліграфії. Повторення зєднання букв. ник мен ння і зна Які слова можна утворити? (Знання, іменник)
12 Коментоване письмо. Хто знання має, той мур зламає. Назвіть слова з прислівя, що означають назви предметів. Доберіть спільнокореневі слова до слова «знання». Доберіть синоніми до слова «мур».
13 ІV. Засвоєння нових знань, умінь, навичок. Групова робота. Розшифруйте прислівя: укаНа в слі ен деве, а з сулі дитьвови. гаКни тьвчи, як ан тісві тьжи. оХт ейдлю єтапи, йто і зумро єма. шкаПта наскра їмсво ряпім, а надилю їмсво ннямзна. Перевірка: командир зачитує прислівя. Кожна група записує прислівя в зошити. Назвіть слова з речень, що означають назви предметів. На які питання вони відповідають? Учні формулюють правило: «Іменник – це частина мови, що означає назви предметів і відповідає на питання хто? що?». А які прислівя ви знаєте про знання? Назвіть їх.
14 Гра «Подай сигнал». Коли учні чують іменник, вони подають сигнал карткою. У школі затишно, чудово: Тиша, праця, навчання, Найпотрібніші основи Головних наук. Знання! Коридорами без звуку… Неповторно, без прикрас, Ходить панночка Наука І заходить в кожний клас. Всім дарує так старанно Дуже цінні відкриття, Щоб людина бездоганно, Сміло входила в життя. Ніна Куфко Як ви розумієте останні рядочки?
15 Вправа «Спроба пера». А зараз самі спробуємо написати вірш про книжку, яка навчила нас читати. Перша книжка, мудра й мила, Ти читати всіх... Кожна буква букваря – Це промінчик... Книжечка дитячих літ Нас виводила у... Назвіть іменники, що використовувалися у вірші.
16 Фізкультхвилинка. Поклали ручки і записуватимемо. Але як без ручок? Заплющіть очі. І будемо не писати, а малювати носиком. Намалюйте будь-ласка грибочок.
17 А тепер листочок, який падає з неба. Травичку, на яку падають листочки.
18 А он попливла хмаринка. Пішов дощик. І знов виглянуло сонечко.
19 А я подивлюся, в кого найкращий малюнок. Розплющили очі, подивилися ліворуч, праворуч, вгору, вниз. Прочитайте анаграми, вилучіть зайву. итачянн (читання) ичвельт (вчитель) еркадй (крейда) ошдак (дошка) омаракш (ромашка) Поставте запитання до цих слів. До якого слова ви поставили запинання «хто»?
20 Формулювання правила. Іменники, які відповідають на питання «хто»?, означають назви істот. Іменники, що відповідають на питання «що»?, означають назви неістот.
21 Робота за підручником. Читання правил в підручнику. Виконання вправи 360( усно). Творчий диктант. Запишіть відгадки ребусів. Пі2л (підвал) 7я (сімя) 3буна (трибуна)
22 Хвилинка - веселинка. Переставте все як треба. Засобакали гавки, Закицькали нявки, Зажабали кваки, Закачкали кряки, Закізкали меки, Забаранали беки, За зірки сховалось небо, Перестав усе, як треба. Записати іменники, які утворились. Назвіть їх одним словом. На які питання відповідають ці слова? Доведіть свою думку.
23 V. Підсумок уроку. Вправа « Інтервю за три кроки». Завдання: провести інтервю зі своїм партнером по парті за питаннями: Чого ти сьогодні навчився? Про що ти хотів би дізнатися більше? Які запитання виникли з даної теми? Що сьогодні видалося складним? Як ти використовуватимеш те, що вивчив?
24 Домашнє завдання: Скласти міркування зі словом старанність. Чи допомагає це в навчанні?
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.