Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу және оның графигі.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білуге, қасиеттерді білуге үйрету Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын.
Advertisements

Бағалау Қорытындылау Есептер шығару Сергіту минуты Үй тапсырмасын тексеру Ұйымдастыру кезеңі Қайталау сұрақтары Үйге тапсырма.
Армысыздар оқушылар! Сіздерге сәттілік тілей отырып бүгінгі сабағымызды бастайық.Іске сәт!
Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың теңдігі Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларға фигуралардың теңдігі туралы түсінік беру Дамытушылық: оқушылардың логикалық.
Таным І І кезең І кезең І І І кезең Мұғалім Ауызша есеп Теңдеу Ауызша көбейту Тест Қорытынды.
Жай бөлшектерді салыстыру. Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы 101 орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Елубай Бибігүл Айтжанқызы.
Бір белгісізді сызықты теңсіздіктерді шешуге есептер шығару а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің.
Ашық сабақ Макаров жалпы орта білім беретін мектебі Тақырыбы: «Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығару» 8 «а» сынып Пән мұғалімі: Сабирова А.Б
Сабақтың тақырыбы: Дыбыс үндестігі. Дыбыс үндестігі.
Тік төртбұрыштың ауданы. Б І Л І М Д І Л І К М А Қ С А Т Ы: Оқушылардың тік төртбұрыштың ауданын есептер шығаруда қолдана білу деңгейлерін арттыру. Д.
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Мақсаты: Сынып оқушыларының пәндер бойынша алған білімдерін саралау, ой ұшқырлықтарын байқау, топпен бірлесе отырып жұмыс істей білуге және өз білімдерін.
Жобаның тақырыбы: PISA тапсырмалары кіріктірілген тотығу-тотықсыздану реакциялары.
Ашық сабақтар Қолданбалы курсы Ашық сабақтар Модуль туралы түсінік арифметикалық түбірі бар өрнектерді түрлендіргенде де қолданылады. Арифметикалық түбірден.
Сабақ тақырыбы: Нүкте және түзу. Екі түзудің өзара орналасуы. 7 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Зат есім Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларға зат есім жайлы түсінік бере отырып, сұрақтар қоя білуге үйрету. 2.Жаңа технология элементтерін.
1.1. Қазақ тілі: Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: оқушыларға тұрлаулы мүшелерді ажырату, сөйлемде атқаратын қызметіне түсінік беру.Сөйлем мүшелері туралы.
Өзін – өзі тану 4 Ә сынып Өзін – өзі тану 4 Ә сынып.
Сабақта ойын түрлері арқылы тапқырлық ізденімпаздылық қасиеттерін дамыту, ой белсенділігін артыру. Сауаттылыққа, Шыншылдыққа, ұйымшылдыққа, шығармашылыққа.
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу және оның графигі

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу тақырыбы бойынша алған білімдерін жинақтау және оның графигін сала білу дағдыларын бекіту. Дамытушылық: Логикалық ой - өрісін дамыту, шығармашылыққа баулу. Тәрбиелік мәні: Оқушыларды берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Түрі:қайталау және бекіту сабағы Типі: білімділік пен дағдыны қалыптастыру. Әдістері: ой қозғау, сұрақ- жауап, есептер шығару. Көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, плакат.

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру. 2.Үй тапсырмасын тексеру. 3.Қайталау оқу анасы. 4.Сергіту сәті. 5.Тапқыр болсаң тауып көр. 6.Ойлан да тап. 7.Құпия сөзді табыңдар 8. Жаттығу жұмыстары. 9.Қортындылау,бағалау. 10.Үйге тапсырма.

1.Үй тапсырмасын тексеру есеп 1) 3х+у=6; Оу: х=0; у=6; Ох: у=0; х=2 2) -3х+2у=4; Оу: х=0; у=2; Ох: у=0; х=-

2.Қайталау оқу анасы: 1. 1.Сызықтық теңдеудегі а, b, с әріптері нені білдіреді? 2. 2.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің 1-қасиетін айтыңдар Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің 2-қасиетін айтыңдар Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің шешімі дегеніміз не? 5. 5.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі қандай сызық болады? 6. 6.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі дегеніміз не? 7. 7.х-ң коэффициенті a=0 болғанда теңдеудің графигі қалай орналасады? 8. 8.у-ң коэффициенті b=0 болғанда теңдеудің графигі қалай орналасады?

3.Сергіту сәті. Мына теңдеулердің қайсысы сызықтық теңдеу (ауызша): 1. 3х-у= у+ = ху-5у= х+2у= =9 6. х+у=1

4. Тапқыр болсаң тауып көр Координаталық жазықтықтағы графиктердің формуласын табыңдар 1.aх=с; 2.у=kx; 3.bу=с; 4.ах+bу=с; 5.у=kx+l; у=kx-l k-лары тең; 6.у=kx+l; у=kx-l k-лары тең емес

5.Ойлан да тап: а) у айнымалысын х арқылы өрнекте. б) х айнымалысын у арқылы өрнекте. у-2х=4 2х-у=5 0,5х+2у=8 7у=3х х=16-4у У=4+2х У=2х-5

6.Жаттығу жұмыстары: Талаптыға нұр жауар 5х+4у=15 теңдеуінің шешімдері: (х;0); (х;5); (х;-5). У-ті табыңдар 7х+2у=14 теңдеуінің шешімдері: (1;у); (2;у); (0;у). У-ті табыңдар

5х-2у =10 х = 2; у=0 х =-2; у=-10 х =3; у=0 2х-3у=6 х = -3; у =-4 х = 6; у =-4 х = 3; у =0 3х+5у=15 х = 0; у =3 х=4; у=1 х=5; у =0 Т У Я Е А Ң Д К Е Дұрыс емес шешімдерді тауып, сөз құрастырыңдар. 11

8. Еңбек түбі береке Теңдеудің графигін салыңдар: 1) 2х+у=4 2) У-2х=3

Координаталық жазықтықтағы теңдеудің графигі: Координаталық жазықтықтағы теңдеудің графигі: 1) 2х+у=4 2) У-2х=3

3. 1) в=0; Х=8; Х=3; Х=-7; Х=-9; 2) а=0; у=-6; 3) (8;3); (8;5); (3;4,1); (3;6); (-7;3); (-7;4,8); (-9;0); (-9;2)

3. 3.1) в=0; Х=8; Х=3; Х=-7; Х=-9; 2) а=0; у=-6; 3) (8;3); (8;5); (3;4,1); (3;6); (-7;3); (-7;4,8); (-9;0); (-9;2)

9. Қорытындылау: 1. ах+bу=c түріндегі теңдеу қалай аталады? 2. Мұндағы х пен у - нелер? 3. а, b, с - әріптері нені білдіреді? 4. у=х+3 және у=х-3 теңдеуінің графигі қалай орналасады? 5. 4.у=4х+5 және у=7х-3 теңдеуінің графигі қалай орналасады?

10. Бағалау: 11. Үйге тапсырма: §8.1.-§8.2. қайталау. §8.1.-§8.2. қайталау. 1465; ; 1466