УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД САДОК – ЯСЛА 11 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ЯБЛУНЬКА ПРОПАГАНДА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ Дата.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
«Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити». давньогрецький філософ Сократ ( до н.э.)
Advertisements

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА 25 М. ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬК.
Країна здоровя Якщо хочеш здоровим бути Якщо хочеш здоровим бути Сам про своє здоровя дбай Сам про своє здоровя дбай На лікарів турботу не перекладай На.
Харчування підлітків Залежно від статі,віку, ваги, зросту та роду занять змінюється потреба організму в харчових речовинах.Підлітки, які їдять багато фруктів.
Тема. Їжа, корисна для здоров'я. (3 клас). Хто здоровий,той сміється, все йому в житті вдаються. Він долає всі вершини - Це ж чудово для людини!
Харчування вагітної жінки. Раціональне харчування вагітної жінки не має нічого спільного з тим, щоб об´їдатися або, навпаки, недоїдати. Якщо майбутня.
Підготували учні 11-Б класу Сергієнко Ярослав Ярошенко Григорій.
Дослідження хімічного складу їжі ПІДГОТУВАЛИ УЧЕНИЦІ 9 Б КЛАСУ ПЕТРОВСЬКА МАРІЯ ДЕРКАЧ АНАСТАСІЯ.
Відкрита виховна година Здорові звички- здоровий спосіб життя.
Корисні та шкідливі Е. Кожен день ми вживаємо продукти куплені в супермаркеті або в магазині, навіть не підозрюючи про те, що більшість з них несуть у.
основа всіх клітин, вони є будівельним матеріалом тваринних організмів та організму людини, беруть участь в обміні речовин, у формуванні імунітету, в.
Моя професія Кухар-кондитер Наше кулінарне кредо : Максимум натурального. Природа вже створила і дала нам все необхідне. Потрібно лише правильно приготувати,
Кандидат на пост мера міста
Харчування одна із основних життєво необхідних умов існування людини. Їжа є джерелом енергії. Харчування впливає на стан здоров'я,працездатність, настрій.
Проблема вмісту нітратів в продуктах харчування. Нітрати - це солі азотної кислоти HNO3, тверді, добре розчинні у воді речовини. Нітрати життєво необхідні.
Виконала учениця 9-А класу, Велітченко Юлія. Миючі засоби - це речовини, які роблять речі чистими. Мило - один з видів миючих засобів. Але коли ми говоримо.
Збалансоване харчування – запорука здорового життя
Вплив води на здоровя людини до теми «Неорганічні речовини»
Збалансоване харчування запорука здоровю ВИКОНАЛА: УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ БУТІВСЬКОЇ ЗОШ I-III СТ. ЖЕВАГА ДАРЯ.
Основні складові здоровя: Загальновідомий факт: рівень здоровя людини на 50 % залежить від умов і способу життя, на 20 % - від генетичних факторів, ще.
Транксрипт:

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД САДОК – ЯСЛА 11 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ЯБЛУНЬКА ПРОПАГАНДА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ Дата проведення : – Адресність: діти, батьки, співробітники

МЕТА: 1. Підвищити рівень по інформованості батьків щодо харчування дітей в дошкільному навчальному закладі 2. Сприяти формуванню правильному харчування дітей вдома 3. Запропонувати практичні рекомендації з організації харчування дітей.

План проведення тематичного тижня Пропаганда здорового харчування дошкільний навчальний заклад 11 Яблунька

1 день РОБОТА З КАДРАМИ -Звіт комісії з харчування; -Аналіз виконання натуральних норм за 1 квартал; -Умови організації харчування в ДНЗ РОБОТА З БАТЬКАМИ -Анкетування; -Консультації.

2 день Ранній вік -Перегляд режимного моменту – сніданок Вихователь Яковенко О.В. Помічник вихователя Воронова Л.Ф - Організація та стан харчування в ДНЗ Виступ завідуючої Сичик Н.М -Аналіз виконання натуральних норм. Сбалансоване харчування Виступ ст.мед.сестри Клюквіної М.П -Заняття Прикрасимо тістечко Вихователь Яковенко О.В, Землянська Ю.І Помічник вихователя Воронова Л.Ф

3 день Молодша група -Перегляд режимного моменту – сніданок Горщик каші Вихователь Масловська Г.В. Помічник вихователя Осьмуха В.М - Організація та стан харчування в ДНЗ Виступ завідуючої Сичик Н.М -Аналіз виконання натуральних норм, Сбалансоване харчування Виступ ст.мед.сестри Клюквіної М.П -Чаювання з батьками. Вихователь Масловська Г.В, Треус Л.П Помічник вихователя Осьмуха В.М

4 день Старша група -Перегляд режимного моменту – сніданок. Вихователь Кондратєва Н.М. Логопед Паращенко М.О. Помічник вихователя Рева О.В - Організація та стан харчування в ДНЗ Виступ завідуючої Сичик Н.М -Аналіз виконання натуральних норм, Сбалансоване харчування Виступ ст.мед.сестри Клюквіної М.П -Партнерська діяльність Варенички Вихователь Кондратєва Н.М. Логопед Паращенко М.О. Помічник вихователя Рева О.В

5 день Середня група - Перегляд режимного моменту – сніданок. Вихователь Скряга Н.О. Помічник вихователя Жаравіна Ю.О. - Організація та стан харчування в ДНЗ Виступ завідуючої Сичик Н.М - Аналіз виконання натуральних норм, Збалансоване харчування Виступ ст.мед.сестри Клюквіної М.П -Міні – заняття Обжора Вихователь Скряга Н.О. Помічник вихователя Жаравіна Ю.О - Підсумок. Протокол підсумку анкетування; Відгуки батьків.

"Нехай ваша їжа буде вашою медициною і нехай вашими ліками буде ваша їжа " Гіппократ

Конспект заняття Прикрасимо тістечко (1 молодша група) вихователі Яковенко О.В, Землянська Ю.І МЕТА: закріплювати навички самостійно розмальовувати прості предмети фарбами; Закріплювати вміння правильно тримати пензлик,набирати фарбу; Виховувати у малят інтерес до професії кухаря,пекаря,бажання допомагати іншим. ОБЛАДНАННЯ: аркуші паперу формату А4. Фарби,пензлик 5,клейонка, серветки, зроблене раніше (на занятті з ліплення) печиво з солоного тіста. Хід заняття Підготовча робота.До малят у гості прийшов кухар.Він приніс дітям гостинці,печиво,але воно не дуже красиве.Його треба прикрасити кремом,тобто розмалювати. Мотивація. «Прикрасимо печиво кольоровим кремом,щоб порадувати кухаря». Процес виконання роботи. Вихователь пропонує дітям спочатку розім*яти ручки та пальчики. Примовлянка «Печу,печу хлібчик»(виконання відповідних рухів) Пальчикова вправа «Наші пальчики сховались» Вихователь показує дітям зразки та нагадує дітям про правила користування фарбами.Під час виконання роботи в ихователь активізує спілкування,стимулює задоволення від праці разом з кухарем. Підсумок роботи. Вихователь наголошує,що завдяки вам,малята,печиво стало ще смачніше та красивіше.Викладує його на поднос та показує всім дітям та кухарю. Кухар дякує дітям та обіцяє,що пригостить ним інших дітей.

Чаювання з батьками (молодша група) вихователі Масловська Г.В, Треус Л.П. Мета: розширити уявлення дітей про корисні трави та ягоди; запамятати їх зовнішній вигляд ( колір квітів, форму ягід) ; ввести у словниковий запас назви цих рослин ( липа, чебрець, ромашка, шипшина, мята); розповісти від яких хвороб вони лікують і як їх можна використовувати, щоб вони приносили користь (заварити з них чай); виховувати дбайливе ставлення до природи. Матеріали та обладнання: ілюстрації трав, чайник, корисні трави, «лялька на чайник», посуд, серветки. Хід заняття: Вихователь – Діти, сьогодні до нас прийшли гості! А ви знаєте чим пригощають гостей? ( відповіді дітей – чаєм). Так, правильно, сідайте я вам зараз щось цікаве розповім (діти сідають колом). Вихователь - Чай може бути незвичайним, якщо його заварити з корисних травок.( вихователь демонструє ілюстрації трав ). - Це травка - липа, вона знімає температуру при хворобі, це – чебрець, дуже корисний від кашлю, а це – ромашка, яка допомагає коли болить животик, ще в нас мята, вона дуже приємно пахне, а також ягідки шипшини, в яких дуже багато вітамінів. ( діти повторюють назви трав разом з вихователем). Вихователь – Ой, подивіться, хто до нас прийшов, та це « Лялька на чайник», доброго ранку, що ти нам принесла? ( Лялька вітається і показує корзину в якій лежать мішечки). ( вихователь заглядає у мішечки).- Це ж трави, про котрі ми з вами розмовляли, з них ми і заваримо наш незвичайний чай! Вихователь: А, зараз я вам покажу як треба заварювати цей чай.( діти йдуть з вихователем до столу). ( вихователь розгортає мішечки з травами і дає понюхати дітям). - Понюхайте які вони запашні! ( діти нюхають травки). Вихователь: (достає пучечок травки називає її, діти повторюють і кладе у чайник). Діти, а що ще нам треба, щоб заварити чай? ( відповіді дітей – вода), так вода, але гаряча, ( наливає воду у чайник). А тепер ми посадимо нашу «ляльку» на чайник, щоб чай був ще смачнішим. Поки чай заварюється ми з вами вишємо серветочки для столу, пограємо у гру « Голочка та ниточка». ( рухлива гра –« Голочка та ниточка») Вихователь: Поки ми вишивали, наш чайок заварився, давайте запросимо наших гостей до столу! ( діти йдуть до своїх батьків та запрошують їх пити чай, всі сідають до столу).

Конспект партнерскої діяльності Варенички (старша група) вихователь Кондрат*єва Н.М. логопед Паращенко М.О. пом.вихователя Рева О.В. Мета: розширити знання дітей про українську кухню. Розповісти про види борщу. Звернути увагу дітей на особливості приготування вареників, їх начинку. Зацікавити малят тематичною піснею, лічилкою, пальчиковою вправою, викликати емоційний відгук на нього. Запропонувати дітям власноруч зліпити вареники та пригостити гостів. Виховувати у дітей бажання пишатися народними традиціями. Матеріал: каталог «Українська кухня», тісто для вареників, начинка – картопля, ложки на кожну дитину, серветки. Хід заняття. Вих.. Дітки подивіться що я вам хочу показати. (вихователь показує дітям каталог «Українська кухня»). Давайте пригадаємо які українські страви ви знаєте (відповідь дітей). Молодці. Україна відома у всьому світі своїми борщами, салом та варениками. Давайте пригадаємо скільки видів борщу вам відомо. Правильно три. Перший це….. (відповідь дітей). Так традиційний червоний борщ з капустою. (діти роздивляються фото). Нагадайте другий вид борщу(відповідь). Дійсно це зелений борщ. Його варили з щавлю, кропиви і обовязково додавали варене яйце.(діти розглядають фото). Ну і нарешті холодний борщ який виготовляли з квасу, вареного буряка, сметани. Улюблена страва усіх українців вареники. Чим їх тільки не начиняли. І картоплею, грибами, шкварками, навіть гречаною кашею. А ще на Закарпатті начиняли вареники вареним горохом з калиною. І дуже відомі вареники з вишнею. (розгляд каталогу). Про них люди склали багато віршів, лічилок. Ви їх знаєте? Давайте пригадаємо. Діти. Сидір, Мидір та Каленик Збудували тут куреник. У куренику сидять По варенику їдять. Вих.. Молодці. Гарну лічилку знаєте. Дівчата співають. А мій милий вареничків хоче /2 р. Хлопці. Навари милая, навари милая, навари у- ха – ха, моя чорнобривая. Вих.. Ну якщо хлопці нам будуть допомагати то приготуємо варенички. Згодні хлопці? (так). Перед тим як почати ліпити вареники розімнемо пальчики. Ліплений, маленький. Бокатий, товстенький, Чимсь смачним напхався, В окропі скупався, В дірку впав і пропав. (повторюють 2 р) Вих.. Готувати нам допоможе Оксана Володимирівна. (діти ліплять вареники)

Конспект міні – заняття про здорове харчуванняОбжора (середня група) вихователь Скряга Н.О Мета: розширити і уточнити уявлення дітей про здоровий спосіб життя, про харчування; виховувати бажання вживати корисну для здоров'я їжу, зацікавленість у збереженні власного здоров'я; вчити вести здоровий спосіб життя. Матеріал та обладнання: кружечки червоного, оранжевого та зеленого кольору; картинки із зображенням корисних продуктів харчування (овочі, яйця, риба, сік, фрукти, вітаміни, м'ясо, молочні продукти, каші, перші блюда); шкідливих продуктів харчування (гриби, газовані напої, чіпси, цукерки, тістечка, копченої ковбаси), із зображенням дітей, які ведуть здоровий образ (роблять зарядку, вмиваються, чистять зуби, займаються спортом, гуляють на свіжому повітрі, загартовуються, вживають корисну їжу). Діти сидять на килимку В: Діти, що потрібно робити, щоб бути здоровим? (займатися спортом, чистити зуби, гуляти на свіжому повітрі і т.д.) Щоб бути здоровим, енергійним, треба правильно харчуватися. А як це правильно харчуватися? (відповіді дітей). Молодці, ви все правильно назвали. Стук у двері, заходить хлопчик – обжора, в руках велика ложка та батон. В: Діти, подивіться до нас хлопчик – обжора завітав, як тебе звуть. Петрик: Я – Петрик. В: Ти що голодний: Петрик: Ні, я тільки поснідав. Я їм все підряд і дуже багато. Що сьогодні я зїв? На питання легко відповісти. Вранці кашу, суп з локшиною, омлет, котлету. Перед тим, як йти до вас ще випив апельсиновий сік з тістечками. І взагалі я їм усе підряд і я що хочу: Чіпси, вафлі, чупа-чупс...Каші вашої мені не треба, Краще тортик з лимонадом, Не хочу я кислих щів, Не люблю я овочів. Щоб з обідом не возиться, І ковбаска мені згодиться Всухом'ятку – ну і що ж! Чим обід мій не добрий? І останній мій каприз – дайте «Кіндер» мені «Сюрприз».

В: Діти, хіба можна так харчуватися? (Ні) Чому? (відповіді дітей) В: Петрик, ти неправильно харчуєшся, тому ти таких товстий і незграбний. Петрик: А як треба харчуватися? В: Ми тобі в цьому допоможемо, зробимо памятки, ти будеш ними користуватися і все буде гаразд. Діти діляться на три команди і виконують завдання: 1 команда із оранжевими кружечками – відбирають та наклеюють малюнки, які допоможуть Петрику бути здоровим. 2 команда із зеленими кружечками – відбирають та наклеюють малюнки, які допоможуть Петрику споживати корисну їжу. 3 команда із червоними кружечками – відбирають та наклеюють малюнки, які вказують на шкідливу для організму їжу. Після виконання завдання діти розповідають Петрику, як треба берегти власне здоров'я; навчають вести здоровий спосіб життя і не харчуватися шкідливими для організму продуктами. Після заняття Петрик, щоб віддячити дітей, пригощає їх фруктами.

Фотогалерея ПЕРЕГЛЯД РЕЖИМНИХ МОМЕНТІВ

Сніданок (1 молодша група. Вихователь: Яковенко О.В)

Сніданок (Молодша група. Вихователь: Масловська Г.В)

Сніданок (Середня група. Вихователь: Скряга Н.О)

Сніданок (Старша група. Вихователь:Кондрат*єва Н.М)

«Прикрасимо тістечко» (1 молодша група. Вихователі: Яковенко О.В, Землянська Ю.І)

Чаювання з батьками (Молодша група. Вихователі : Масловська Г.В, Треус Л.П)

Варенички (Старша група. Вихователь: Кондрат*єва Н.М. логопед :Паращенко М.О)

Обжора (Середня група. Вихователь Скряга Н.О)

Консультації

Деякі правила здорового харчування для дітей 1. Харчування має бути максимально різноманітним. 2. Їсти треба 4-5 разів протягом дня, бажано в один і той же час. 3. При кожному прийомі їжі слід вживати продукти, що містять клітковину, такі як хліб, круп'яні і макаронні вироби, рис, картопля, овочі, фрукти. 4. Хліб і хлібобулочні вироби повинні бути з борошна грубого помелу і борошна, збагаченої мікронутрієнтами. 5. Щодня в раціоні повинні бути молоко та молочнокислі продукти, віддавати перевагу варто продуктам з малим вміст жиру, з наявністю добавок, таких як біфідобактерії (біфідокефір, біопростокваша та ін), вітамінів і мікроелементів. Мінімум 2 рази на тиждень необхідно їсти натуральний сир. 6. Рекомендується замінювати м'ясо і м'ясні продукти з високим вмістом жиру, в т.ч. висококалорійні ковбасні вироби, на худі сорти м'яса, рибу, птицю, яйця і бобові. 7. Кожен день необхідно їсти велику кількість овочів, фруктів, соків, бажано 3-5 різних кольорів. Кожному кольору відповідає певний набір корисних компонентів. 8. Рекомендується обмежити кількість вживаної солі. Слід вживати тільки йодовану сіль, досалівая нею їжу після приготування. 9. Виключити з харчування пекучі і гострі спеції, оцет, майонез, кетчупи. 10. Обмежити вживання цукру, кондитерських виробів, солодких, особливо газованих напоїв. 11. Слід віддавати перевагу стравам, приготованим на пару, відварною. 12. Не вживати натуральну каву, енергетичні напої, пиво та алкогольні напої. 13. Формувати у дітей прихильність до здорового способу життя. 14. Правильно збалансований раціон харчування не обов'язково повинен складатися з дорогих продуктів. Повноцінне харчування може бути із звичайних, недорогих продуктів, але різноманітних, правильно підібраних і приготованих.

Як розділити кухню на дорослу й дитячу? На сніданок старше покоління може вибрати бутерброди з ковбасою або сиром, шоколадною пастою або молочні продукти, тобто - все, що душі завгодно. Також чашка кави або гарячого шоколаду, чай або молоко. Деякі люди вважають за краще щільні гарячі сніданки і можуть поїсти повноцінне друга страва. Але дітям все це не потрібно. З молочного можна вибрати тільки свіжий сир, сир, бринзу, хліб, чай з медом або варенням. Також дитині на сніданок можна зварити кашу і заправити її вершковим маслом. Привчати до дуже солодкою каші не варто - вуглеводи дитині дістануться в іншому вигляді, а в каші цукор призведе до зайвих процесам бродіння. Злегка підсолоджену достатньо. Можна запарити дитині фруктове пюре, розтерти або збити трохи сиру з вершками і зробити какао. Якщо є можливість, то краще рідше вживати молочні продукти в пачках - там молока натурального і в помині немає. Цукор дитині потрібен, тому солодкий чай на сніданок буде доречний. Дуже просто зробити його вітамінним, якщо розчавити трохи будь-яких ягід. Запашний напій готовий. За годину до обіду дитині добре подати фрукти або ягоди. Малюкам краще вичавити сік, а вичавки залишити для парових овочевих котлет на обід або вечерю. Рідке блюдо важливо щодня, тому готувати суп на обід або вечерю бажано якомога частіше. Якщо не вийшло поїсти рідке, то його відсутність варто заповнити клітковиною: персики, кукурудза, морква. На м'ясних бульйонах загострити увагу. Бульйон буде корисним в тому випадку, якщо в ньому не буде домішок крові. Тому не тільки пінку потрібно знімати після закипання, але і злити його взагалі, промити м'ясо і поставити варити у чистій воді. Ось тоді ніяких кров'яних залишків не залишиться. Багато господинь помилково вважають, що пінка нешкідлива, навіть корисна, оскільки є білком. Це не так! Пінку утворює кров і цей білок дуже токсичний.

В обід дитині зовсім не потрібні підливи до гарнірів. Жирні і обсмажені, вони сильно заважають переварюванню їжі, тому гарнір можна заправити дрібно нарізаними овочами, пареної овочевий підливою або залишати сухим і розсипчастим. А замість смаженої котлети підійде парова, або нарізане шматочками відварне м'ясо. Не потрібні дітям і маринади, а також салати, заправлені оцтом. На вечерю дітям можна давати все те ж, що й дорослим, намагаючись при цьому знизити навантаження на печінку і підшлункову. Робиться це просто: наваристі бульйони розбавляються водою, куряче м'ясо подається без шкірки, в молочну кашу масло можна не класти і т.д. Фрукти, овочі, ягоди, зелень, баштанні, питну воду можна давати дітям без обмежень. Горіхи - ні. Вони дуже корисні, але тільки тоді, коли потрапляють в організм рівно в тій кількості, в якому можуть бути засвоєні. Незважаючи на те, що подібні поради можуть здатися порожніми, що не несуть ніякої нової інформації, ніколи не буде зайвим закликати людей замислитися про своє харчування. Чомусь багато хто впевнений, що заощадити на їжі заради купівлі одягу або речі в будинок - справа нормальна. Також багато хто впевнений, що недоїдання абсолютно безпечно, адже від цього тільки фігура стрункіше. Інші і зовсім вважають, що збалансоване і грамотне харчування вимагає серйозних матеріальних вкладень, хоча це далеко не так.

Здорове харчування - збалансоване харчування Збалансоване харчування включає в себе вживання вуглеводів, жирів і білків. Якщо, наприклад, їжу, що містить вуглеводи, вживати менше, то в організмі будуть переважати білки і жири, які при розпаді утворюють шкідливі речовини, здатні отруїти організм. Якщо обмежити вживання білка, то страждає імунітет, що відразу ж проявляється на здоров'я - це нескінченні застуди, сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. І відбувається схуднення через втрати білка м'язів. Без жирів організму теж не можна. Вони потрібні для печінки. Жирів в їжі має бути не більше 25% від добової дози їжі. Жири можуть бути шкідливими і корисними. Намагайтеся дотримуватися морепродуктів і рослинних масел, ніж жирного м'яса, молока і смажених продуктів. Їжу краще варити і тушкувати, щоб залишити в ній максимальну кількість поживних речовин. Смажена їжа не рекомендується до вживання. Так само можна дотримуватися принципу "світлофора". Зелений: дозволені продукти - це хліб грубого помелу, крупи, фрукти й овочі. Жовтий: у невеликій кількості можна вживати - м'ясо, риба, молочні знежирені продукти. Червоний: продукти, яких варто остерігатися - це цукор, масло і кондитерські вироби. На жаль, на роботі ми найчастіше перекушуємо саме солодощами або жирної, солоної їжею, начебто чіпсів. Це шкідливо і для травлення, і для зовнішнього вигляду. Краще звернутися в компанію з доставки обідів в офіс і замовити здорові страви. Але не можна ж себе постійно обмежувати у заборонених продуктах?

Наприклад, ікра. Її трохи можна вживати, навіть корисно. Ікра містить в собі легкоусвояемий білок, жири, мінерали і вітаміни. Але в ікрі міститься достатня кількість холестерину, незважаючи на це, він практично весь компенсується містяться в ньому лецитином, який вкрай важливий для нормальної життєдіяльності організму. Тому вживати ікру можна, але в розумних межах. До здорової їжі можна віднести рибу і морепродукти. Білок риби добре засвоюється організмом, з нього будуються наші клітини. У деяких сортах риби, наприклад лосось і оселедець, є жирні кислоти, які спалюють зайвий жир. У будь рибі багато вітамінів і мікроелементів. Хороші кухарі знають масу способів приготування апетитних страв з риби. Перегляньте меню компанії з доставки обідів - напевно ви знайдете кілька чудових рибних страв. Овочі продовжують життя. В овочах міститься клітковина, яка відіграє важливу роль у нормалізації процесів травлення. А від цього залежить наше здоров'я. Овочі є джерелом вітамінів С, А, органічних кислот, мінеральних речовин, ефірних масел. Майже всі овочі містять солі калію та мікроелементи, такі як залізо, магній, цинк та інші, необхідні організму для життєдіяльності. Фрукти. Всі знають, що фрукти корисні. Але не всі знають чому. У них містяться вуглеводи. У абрикосах, персиках і вишні міститься багато глюкози і сахарози. У грушах і яблуках - фруктози. У всіх фруктах багато вітамінів і мінеральних речовин. У бананах, персиках і абрикосах міститься велика кількість калію, який необхідний серцю і допомагає регулювати серцевий ритм. Банани відновлюють сили після навантажень. І не забувайте, що дотримуватися цих продуктів треба завжди і впроваджувати їх у свій спосіб життя, щоб бути здоровим та енергійним.