Сабақтың тақырыбы:. Сабақтың мақсаттары: Кітаптың адам өміріндегі алатын орнын ұғындыру; Түрлі тәсілдер арқылы оқушының байқағыштық, тапқырлық, өз ойын.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Кітап –өмір ұстазы. Кітап оқымай өмірді білу, білім алу мүмкін емес. С. Жамқұлов.
Advertisements

Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев «Жазғытұры » Сабақтың мақсаты: Біліктілік : Мәтінді мәнерлеп оқу, мазмұнын түсіндіру, мәтіннің негізгі идеясын ашу. Өмірмен.
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Абайдың табиғат лирикасы Қазақ тілі 10 Б сынып Мұғалім: Зеева Ләззат Шамшыраққызы.
Ж. Мустафинова Аудандық тамыз кеңесі 2015 жыл «Нұр Отау «Әсем-Ай» балабақшасы» ЖШС Тақырыбы: Ұлттық мәдени мұра құндылықтары негізінде балалардың рухани.
Мектептегі білім сапасын көтеру жоспарының үздік жобасы Қоғамдық – гуманитарлық пәндер бірлестігі 2015 жыл.
Ү й тапсырмасы. ҚҰСТАРҚҰСТАР ТАУЫҚ КӨКЕК БӨДЕНЕ ТЫРНА ҚАРЛЫҒАШ ТОРҒАЙ Топтастыру стратегиясы.
Мұхтар Әуезов Көксерек (хикаяттан үзінді) ( )
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жалпы білім беретін Т.Жароков атындағы орта мектебі «Оқу мен Жазу арқылы Сын Тұрғысынан Ойлау» технологиясын пайдалана.
Мектебі: 202 орта мектебі (10 сыныпқа арналған практикалық сабақ) Мұғалім: Азаматова Ботакөз Бейінді оқыту жөніндегі орынбасары.
5 орта мектеп Ашық сабақ Тақырыбы: Зат есім Өткізген: Смаилова Ултуар Жакановна Текелі – 2014 жыл.
Пән: қазақ тілі 8 сынып ж Сабақ тақырыбы: Қадыр Мырза Әли -ақын. Болымды етістіктер мен болымсыз етістіктер.
Менің болашақ - мамандығым. - Атақты ғұлама Әл – Фараби айтқандай: Ісім оңсын десеңіз, Сол істің маманы болыңыз. Даңқым шықсын десеңіз, Көпшіліктің адамы.
Шәкәрім Құдайбердиевтің педагогика және психология тақырыбтарына арналған ғылыми шығармаларының негізі:
Шәкәрім Құдайбердиевтің педагогика және психология тақырыбтарына арналған ғылыми шығармаларының негізі:
«Көңіл-күй неге ұқсас». Ойыншылар олардың бүгінгі көңіл- күйлері неге (қай жыл мезгіліне, ауа райына, табиғаттың құбылысына) ұқсас екенін айтып береді.
Сабақтың тақырыбы: Ш. Айтматов «Найман - Ана» әңгімесіндегі мәңгүрттік мәселесі.
Қасенова Айгүл Мұхтарқызы Қазақ тілі сабағы 10 – А сыныбы «2 жалпы білім беретін орта мектеп» мемлекеттік мекеме.
4 Б сыныбы Сынып жетекшісі:Төреханова Мөлдір Қош келдіңіздер! Әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ.
Туған жерім – Қазақстан! Өткізген: Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Жанділдина Қ.Б.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаттары: Кітаптың адам өміріндегі алатын орнын ұғындыру; Түрлі тәсілдер арқылы оқушының байқағыштық, тапқырлық, өз ойын жүйелі айту қабілетін дамыту,, сөздік қорын молайту, кітапты ұқыпты ұстауға үйрету; Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, пікір алмасу, салыстыру, көрініс, шығармашылық жұмыс Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу, тарих

Кітап –өмір ұстазы. Кітап оқымай өмірді білу, білім алу мүмкін емес. С. Жамқұлов

Кітап – қымбат қазына Кітап – адамның рухани азығы Кітап – туған жер, туған ел бақытын арттыратын ұландардың көмекшісі

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру бөлімі Ғылым мен білімнің негізі болып табылатын кітап пен білім ошағы –кітапхана бір –бірімен ажырағысыз рухани қазына болғандықтан бүгінгі сабағымызды кітап тақырыбына арнамақпыз. II. Алдын- ала берілген үй тапсырмасы: Өздерің оқып жатқан әдеби шығарманың тізімін жасау, талдау, кестені толтыру. Кітаптың аты, авторы Негізгі оқиғалар Жағымды, жағымсыз кейіпкерлер Кітаптан алған әсерім Шыққан жылы, баспасы

III. Жаңа сабақ. Бүгінгі сабағымызда кітаптың адам өміріндегі маңызы мен қадір-қасиеті туралы тереңірек білеміз. Ой қозғау. Топтастыру стратегиясы Кітаптың адам өміріндегі маңызы қандай? Қымбат қазына Білімнің қайнар көзі Ақылгөй адал досың Есті жолдасың

Мағынаны ашу кезеңі I.Кітаптың шығу тарихын зерттеу. II.Кітапты салыстыру. III.Кітапты жырға қосу. IV.Кітап болып сөйлеу.

Ой қорыту кезеңі Компьютердің әсері Кітаптың әсері Белсенділікті арттырады; Еңбексүйгіштікке баулиды; Сөздік қорды байытады; Ой ұшқырлығын дамытады; Білімге, өнерге ұмтылдырады; Адамгершілік, әдептілікке баулиды; Белсенділікті арттырады; Еңбексүйгіштікке баулиды; Сөздік қорды байытады; Ой ұшқырлығын дамытады; Білімге, өнерге ұмтылдырады; Адамгершілік, әдептілікке баулиды; Баланың техникалық сауаттылығы артады. Ептілік қалыптасады. Жаңалықтар мен ғылыми деректер жинайды. Ой өрісі дамиды. Баланың техникалық сауаттылығы артады. Ептілік қалыптасады. Жаңалықтар мен ғылыми деректер жинайды. Ой өрісі дамиды.

Оқушыны ізденіске баулу кезеңі Кітап туралы эссе жазу Кітап – адамзат жасаған ең ұлы кереметтердің бірі. Осы керемет қазынаны қадірлеу-біздің еншімізде. Кітап – бар білімнің бастауы, болашаққа жол ашар киелі қазына. Кітапты оқи отырып жақсы қасиеттерді үйреніп, жамандықтан жиреніп, білімді де саналы, тәрбиелі оқушы болуға тырысамыз. Кітап- сенің айнымас сенімді серігің. Барсова Альфинур /6-сынып/ Кітап туралы эссе жазу Кітап – адамзат жасаған ең ұлы кереметтердің бірі. Осы керемет қазынаны қадірлеу-біздің еншімізде. Кітап – бар білімнің бастауы, болашаққа жол ашар киелі қазына. Кітапты оқи отырып жақсы қасиеттерді үйреніп, жамандықтан жиреніп, білімді де саналы, тәрбиелі оқушы болуға тырысамыз. Кітап- сенің айнымас сенімді серігің. Барсова Альфинур /6-сынып/

Кітап туралы көрініс

Кітаптың мұңы/иә-жоқ ойыны/ Кітап нені жақсы көреді? - кітап қаптамасын - лас қолмен ұстағанды - тілмені - қар мен жаңбырды - ұқыпты ұстағанды - мейірімділікті - майлы қолды - таза қолды - жерде жатқанды - кітаппен төбелесуді - кітап сөресінде тұруды - сүйікті оқырманды

Сауалнама 1.Соңғы оқыған кітабың? 2.Кітаптың маңызы, мәні қандай? 3.Поэзия менімен егіз бе едің деп жырлаған қай ақын? 4.Балаларға арнап өлең жазатын ақындарды ата. 5.Мектеп кітапханасы ұнай ма? 6.Менің атым Қожа кітабының авторы кім? 7.Қайсысын қалайсың: кітап оқуды, теледидар көруді, компьютер ойнауды? 8. Жерлес ақындардан кімдерді білесің? 9. Қандай тақырыптағы шығармаларды оқығанды қалайсың? 10. Болашақта мектеп кітапханасының қандай болғанын қалайсың?

Сабақты қорытындылау. Кітап – заманалар толқынында тербеліс үстіндегі қымбат қазынасын, ұрпақтан ұрпаққа жеткізіп келе жатқан ой кемесі. Кітап-ақылгөй адал досың, өмірлік есті жолдасың. Кітап – мәңгілік парасаттың ең киелі ғимараты – деген Ә. Кекілбевтың сөзімен сабақты қорытындылау.

Кітап – білім бұлағы Адамзаттың жарқыраған шырағы, Бізге әкелген бабалардың мұраты. Ұрпақтарға темірқазық бола бер, Болашақта Кітап – білім бұлағы * * * О, кітап бас иемін мәртебеңе, Игілік-қазынасың бар адамға. Сен берер жақсылықтың есебі жоқ, Жеткізіп жолын тауып айта алам ба? * * * Керемет кемеңгер жан ақыл асқан, Ең алғаш әріп жасап, кітап басқан. Емес пе, шын ғажайып осы кітап Халыққа өнер-білім нұрын шашқан.