МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Вище професійне училище 8 2.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Я порівнюю таємниці Природи із законами математики. Я був, і до цього часу залишаюся переконаним, що один і той самий ключ відкриває зміст одного й другого.
Advertisements

НЕСТАНДАРТНІ ФУНКЦІЇ EXCEL СТВОРЕННЯ КРОСВОРДІВ, РЕБУСІВ 19 жовтня 2016.
1 Електронні таблиці та їх призначення. Системи опрацювання електронних таблиць, їх основні функції. Кординати комірок. Діапазон комірок.
Тема. Побудова діаграм Практична робота. Мета: набути практичних навиків графічного відображення табличної інформації за допомогою «Майстра діаграм»;
Скажи мені і я забуду Покажи мені, і я запамятаю Дай можливість діяти самому, і я навчусь.
Табличний процесор (електронні таблиці - ЕТ) Microsoft Excel.
Практична робота 3 "Форматування в електронних таблицях. Використання формул" 11 клас Рівень стандарт Урок 10.
2 Cьогодні вам на уроці дозволяється: вислуховувати повністю думку товариша; бути активними; піднімати руку; бути уважними; сміливо висловлювати свої.
Табличний процесор (електронні таблиці - ЕТ) Microsoft Excel.
Ізяславський НВК 2, Гульчак Інна Василівна Табличний процесор Excel. Загальні поняття. Уведення та редагування даних.
ЛЕКЦІЯ 1. ОСНОВИ РОБОТИ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА EXCEL План лекції: 1. Призначення та функції електронної таблиці (ЕТ). 2. Шляхи доступу до програми.
Вітаємо у Школі молодого педагога початкуючих вчителів.
Урок 17 7 клас. Електронні таблиці. Табличний процесор MS Excel.
Прикладне програмне забезпечення навчального призначення Мета: Ознайомитися з програмою Gran1, навчитися будувати графіки; визначати тип задач, які можна.
Формула – це основний інструмент аналізу даних. За допомогою формул можна виконувати математичні дії, порівнювати, обєднувати дані як у межах одного робочого.
Лабораторна робота 4 Тема: Графічні можливості табличного процесора MS EXEL процесора MS EXEL.
Підготувала: вчитель інформатики Золотоніської гімназії ім С.Д. Скляренка Мірошніченко Т. І.
Потреба подання даних у таблицях Таблиця чемпіонату з шахів або футболу, розклад уроків, класний журнал, розклад рухів поїздів, тощо. Різноманітні фінансові.
Моделі та їх типи. Моделювання.. Експрес-повторення 1. З якими темами ми ознайомилися в 10 класі? 2. Які існують традиційні форми подання інформації?
Транксрипт:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Вище професійне училище 8 2

Тема уроку: «Використання можливостей табличного редактора Microsoft EXCEL»

Мета уроку: - практичне закріплення учнями теоретичних знань з теми «Електронні таблиці Microsoft EXCEL», - формування знань і навичок створення, редагування, форматування електронних таблиць і виконання в них математичних і статистичних розрахунків, - формування навичок використання отриманих знань для рішення інших практичних завдань, - придбання учнями навичок роботи на персональному комп'ютері, - розвиток інтересу в учнів до інформатики й екологічним проблемам теперішнього часу, - виховання уважності, посидючості й працьовитості учнів, - формування вміння учнів самостійно виконувати поставлені завдання і їх оцінювати.

Тип уроку: Формування практичних вмінь і навичок Матеріально – дидактичне оснащення уроку: Персональні комп'ютери ОС WINDOWS, пакет офісних програм Проектор, мультимедійний екран Картки – завдання для практичної роботи Бланки самооцінювання

План уроку: 1. Організаційна частина: Оголошення учням теми й мети уроку 2. Актуалізація опорних знань: Відповіді учнів на теоретичні питання по даній темі й порівняння їх із правильними відповідями на екрані проектора 3. Практична робота на ПК по картках-завданнях в малих групах 4. Демонстрація результатів практичної роботи груп учнів за допомогою проектора 5. Самоаналіз і самооцінювання учнями своєї роботи 6. Підведення підсумків уроку й виставлення оцінок викладачем

Хід уроку: 1. Організаційна частина 2. Актуалізація опорних знань ТЕОРЕТИЧНІ ЗАПИТАННЯ 1.Що таке електронні таблиці? 2.Як здійснюється запуск ET? 3.Чи можна в ET скласти таблицю розрахунку зарплати? 4.Чи можна в ET будувати діаграми, графіки функцій? 5.Охарактеризувати елементи ET (робоча книга, аркуш, комірка, діапазон комірок ). 6.Як в ET іменуються комірки, діапазон комірок? 7.Як вносити дані в комірку? 8.Чи можна до комірки ET записати число, формулу, слово? 9.Як змінити формат даних в ET? 10.Як позначаються арифметичні операції в ET? 11.Які правила запису формул в ET? 12.Правила використання вбудованих функцій у формулах.

3. Практична робота на ПК по картках - завданнях в малих групах

ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 Тема: Введення, редагування та форматування табличних даних. Мета: формування практичних навичок створення, редагування та форматування електронних таблиць. ХІД РОБОТИ 1.Увімкніть ваш ПК, завантажте табличний процесор Excel. 2.Для заданої таблиці (табл.1), створіть електронну таблицю, відредагуйте й відформатуйте її. 3.Переконайтеся, що в таблиці немає помилок. 4.Внесіть до створеної таблиці такий рядок: Реактивний двигун Замість «Постріл з гармати,старт ракети» внесіть «Постріл з гармати, старт космічної ракети». 6.Відформатуйте числові значення другого стовпчику у форматі #,##

Джерело шуму Відстань до джерела, м Рівень звукового тиску, дБ Шелест листя, тихий шепіт Цокання будильника 130 Струміння води з крану Друкарська машинка 150 Телевізор Вантажівка, що їде вулицею Крик підлітка Відбійний молоток Двигун гелікоптера Постріл з гармати, старт ракети Шумові характеристики деяких джерел шуму Таблиця 1

ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 Тема: Опрацювання табличної інформації за допомогою формул та операцій ЕТ. Мета: формування практичних навичок створення, редагування електронних таблиць і виконання в них математичних та статистичних операцій. ХІД РОБОТИ 1. Увімкніть ваш ПК, завантажте табличний процесор Excel. 2. Для таблиць, які наведенні нижче, створіть електронні таблиці,виконайте їх редагування і, використовуючи формули, заповніть порожні комірки таблиць. Таблицю 2 розмістити на аркуші 1. Таблицю 3 розмістити на аркуші 2.

Назва органу Відносна маса органу, відсоток до маси тіла Маса людини, кг Мускулатура44 Скелет17 Шкіра18 Головний мозок2,2 Серце0,5 Очі0,02 Легені1,5 Печінка2,8 Нирки0,5 Кров7 Маса деяких органів дорослої людини Таблиця 2

Таблиця 3 Хімічний склад тіла людини Маса людини,кг Вода (60%) Білки (19%) Жири (17%) Вуглеводи (17%) Зола (3%)

ПРАКТИЧНА РАБОТА 3 Тема : Опрацювання табличної інформації за допомогою вбудованих функцій та операцій ЕТ. Мета : формування практичних навичок створення, редагування електронних таблиць і виконання в них математичних та статистичних операцій. ХІД РОБОТИ 1. Увімкніть ваш ПК, завантажте табличний процесор Excel. 2.Для таблиць, які наведенні нижче, створіть електронні таблиці,виконайте їх редагування і, використовуючи майстер функцій (а саме математичні та статистичні функції), заповніть порожні комірки таблиць. Таблицю 4 розмістити на аркуші 1.

Тривалість життя тварин Тварина Тривалість життя, роки Щуки300 Сардини100 Лящі95 Коропи150 Середня тривалість життя риб Черепахи175 Жаби16 Змії30

Чайки44 Папуги90 Ворони70 Дикі гуси80 Страуси40 Шуліки115 Орли104 Сороки162 Середня тривалість життя птахів Максимальна тривалість життя птахів Мінімальна тривалість життя птахів

Коні25 Бики27 Вівці13 Кози23 Собаки21 Коти11 Середня тривалість життя домашніх тварин Максимальна тривалість життя домашніх тварин Мінімальна тривалість життя домашніх тварин

ПРАКТИЧНА РАБОТА 4 Тема : Побудова діаграм і графіків під час роботи з ЕТ. Мета: формування практичних навичок створення, редагування електронних таблиць і побудови стовпчикових діаграм та графіків. ХІД РОБОТИ 1. Увімкніть ваш ПК, завантажте табличний процесор Excel. 2. Створіть електронну таблицю, зміст якої наведено нижче, та побудуйте до неї стовпчикову й кругову діаграми. Таблицю 5 розмістити на аркуші 1, діаграми – на аркушах 2,3.

Таблиця 5 Відносна частка типів угідь в Україні (І ст.н.е. та наприкінці ХХст.) Тип угідьІ ст.н.е., %кінець ХХст., % Ліси5114 Степи320,5 Луки0,511 Болота31 Водні угіддя42 Солончаки та солонці2,51,5 Орні землі, техногенні ландшафти й поселення 770 Ви маєте отримати такі діаграми:

Таблиця 6 Підвищення температури атмосфери Землі за рахунок збільшення концентрації СО 2, СН 4, N 2 O та фреонів РокиТемпература збільшується на , , , , , ,

Ви маєте отримати таку діаграму: 1.Покажіть таблицю та діаграми вчителю, збережіть цю Книгу у файл Tabl1.xls. 2.Закрийте вікно табличного процесора Excel. 3.З дозволу вчителя вимкніть компютер.

4. Демонстрація результатів практичної роботи груп учнів за допомогою проектора

Джерело шуму Відстань до джерела, м Рівень звукового тиску, дБ Шелест листя, тихий шепіт Цокання будильника 130 Струміння води з крану Друкарська машинка 150 Телевізор Вантажівка, що їде вулицею Крик підлітка Відбійний молоток Двигун гелікоптера Постріл з гармати, старт ракети Група 1. Шумові характеристики деяких джерел шуму Таблиця 1

Назва органу Відносна маса органу, відсоток до маси тіла Маса людини, кг Мускулатура44 28,63339,6 Скелет17 11,0512,7515,3 Шкіра18 11,713,516,2 Головний мозок2,2 1,421,651,98 Серце0,5 0,3250,3750,45 Очі0,02 0,0130,0150,018 Легені1,5 0,9751,1251,35 Печінка2,8 1,822,12,52 Нирки0,5 0,3250,3750,45 Кров7 4,553,256,3 Група 2.Маса деяких органів дорослої людини Таблиця 2

Таблиця 3 Хімічний склад тіла людини Маса людини,кг Вода (60%) 7,2024, Білки (19%) 2,287,6010,4513,30 Жири (17%) 2,046,809,3511,90 Вуглеводи (17%) 2,046,809,3511,90 Зола (3%) 0,361,201,652,10 Таблицю 3 розмістити на аркуші 2.

Група 3

Група 4 Ви маєте отримати таку діаграму:

6. Бланк самооцінювання Група ___ Фамілія та імя ____________________ Теоретичні запитання Прак ти чн а робот а Підсумкова оцінка за урок ______ Підпис викладача _____