Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему Елементи незвичайного у творі Галини.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАНДІЇ Підготувала учениця II-А класу Гентош Марія.
Advertisements

Тема Пригоди та екзотика в романі Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо. ©
Всеволод Нестайко Тореадори з Васюківки. Сторінками улюбленого твору.
Урок 65 Презентацію створила вчитель Шепетівського НВК 1 Похилюк Т.І.
2 клас Дзвоник нам сигнал вже дав, Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! І. Організаційний момент.
Тема: Округлення десяткових дробів.. Мета: o навчальна: сформувати поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення.
Тема Урок додаткового читання. К. Паустовський Теплий хліб. ©
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Українська мова 3 клас 1.
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Презентацію підготувала вчитель Вознесенської спеціалізованої школи І ступеня 1 Лєготіна.
це дуже відповідальна та важлива справа. Адже в ру к ах вчителів найбільший скарб – діти. Вони майбутнє нашої держави і від їхньої освіти дуже багато.
Методика подачі домашнього завдання. лист МОН України в від р. 1\ Методичні рекомендації щодо обсягу і характеру домашніх завдань - методичні.
Різдвяна пісня у прозі. Тема: «ПРИЧИНИ ДЕГРАДАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ СКРУДЖА ТА ЙОГО ПЕРЕРОДЖЕННЯ ЯК НАСЛІДОК ОСМИСЛЕННЯ СВОГО ЖИТТЯ»
Тема Роман Д. Дефо Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо – гімн цивілізованій людині і її праці. ©
Урок з основ здоров ̕ я 6 клас. …щодня робіть хоча б одну добру справу, здатну викликати усмішку радості на чиємусь обличчі Дейл Карнегі.
ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, розглянути основні її положення, розглянути.
Льюїс Керролл. Щоб урок минув не марно, Працювати треба гарно. Друзі, гуртом посміхнемось, До роботи всі візьмемось!
Усне народне оповідання про вигадані, а часом і фантастичні події, що сприймаються як реальні, – це… Казка має своєрідну побудову: вона складається із…
Урок з української мови (навчання грамоти) у 1-Б класі Вчитель Долгоносова Зоя Миколаївна.
Методика подачі домашнього завдання. лист МОН України в від р. 1\ методичні рекомендації МОН Молоді і спорту України щодо викладання предметів.
Тема уроку: «Пошук виробів - аналогів». Продовжити речення: 1.Перша іграшка зявилася… 2.Для оздоблення мякої іграшки використовують… 3.Для виготовлення.
Транксрипт:

Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему Елементи незвичайного у творі Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка країни Недоладії та її мешканців. Морально-етичні проблеми у повісті-казці:добро і зло,відповідальність за свої вчинки,вміння долати перешкоди на шляху до мети.

Мета: навчальна: продовжувати роботу над казковою повістю Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», навчати учнів аналізувати особливості жанру повісті-казки, розуміти символіку образів розвивальна: формувати вміння переказувати твір, характеризувати героїв, аналізувати роль художніх засобів, пояснювати значення діалогів у творі, розвивати творчі здібності, фантазію, комунікативні вміння виховна: формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей, виховувати щирість, відкритість, наполегливість, відповідальність за свої вчинки Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації, роздатковий матеріал, текст повісті-казки, мультимедійні засоби навчання,проекти учнів

Епіграф уроку: Не відкладай на завтра те, що маєш зробити сьогодні. Народна мудрість

Хід уроку

I. Організація класу Взаємопобажання учнів. Я бажаю тобі……

ІІ. Перевірка домашнього завдання Вдома ви повинні були дочитати повість – казку Галини Малик, скласти план і підготувати міні – проекти. III. Оголошення теми і мети уроку

ІV. Актуалізація опорних знань. Розповісти стисло біографію Галину Малик. Що ви знаєте про творче життя сучасної дитячої письменниці.

Гра «Впіймай помилку» Прочитайте цитати з повісті-казки, знайдіть та виправте помилки «…Знаєш, що це за країна? Звичайно, не знаєш! – поспіхом сам собі відповів Недоладько. Тут живуть усі доведені до ладу справи!» (не доведені)

«…А ти знаєш, чому я боюся свого Першого Недорадника? Бо він зазіхає на мою корону! – плаксиво сказав Недороль Десятий. – Мене рятує тільки те, що у нього немає рук» (голови)

«…- Цікаво, чи всі бажання тут виконуються? – голосно промовила Аля. Їй дуже захотілося сметани» (морозива)

«… Інструкція 12. Як перенестися до країни Недоладії. Рівно о 16 годині, коли хвилинна стрілка затулить годинну, стати перед годинником…» (о 12 годині)

Тести 1. В. 2. А. 3. В. 4. Б. 5. В. 6. Б. 7. А. 8. Б.

Заповнити таблицю Фантастичне Реальне

V. Мотивація навчальної діяльності Робота з епіграфом.

VІ. Опрацювання навчального матеріалу 1. Евристична бесіда Хто така Аля? Як ми вперше з нею знайомимося? Про яку рису Алі читач дізнається з перших сторінок повісті? Знайдіть і зачитайте портрет Алі. Яка ж це країна – Недоладія? Опишіть її. Опишіть місто Недоград. Хто є мешканцями країни Недоладії? Отже, які проблеми порушуються в повісті-казці ?

Проблеми у повісті

Вибіркове читання Опис Алі

ГОЛОВНА ГЕРОЇНЯ – ДІВЧИНКА АЛЯ Почне малювати - кине, бо набридло. Почне щось ліпити з пластиліну - кине, бо нудно. Почне вишивати - кине, бо нецікаво. Навіть заплестися їй ні разу не вдавалось до кінця. Заплете одну кіску, а за другу не береться. Так і ходить цілий день - одна коса заплетена, друга - ні. Через це з нею завжди траплялися якісь неприємності". Дівчинку Галинку називають Алею. Вона ніколи нічого не доводить до кінця: недоїдала, недопивала.

- Яким був будинок Недочеревика? Зачитайте

Зачитайте епізод, як зявився злий карлик Недочеревик

КРАЇНА НЕДОЛАДІЯ Розташована на березі озера без води Зачарована країна Тут живуть усі недороблені справи Дороги звідси немає Правитель – Недороль Десятий

МІСТО НЕДОГРАД Чим вразило Алю місто?Підтвердіть свої слова текстом Кривулясті вулички Будинки-розвалюхи Купи сміття із недороблених речей Старовинний годинник із однією стрілкою

Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення Не встигла дівчинка (схаменутися, опамятатися, отямитися), як опинилася на березі озера. Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні. Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.

Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення Не встигла дівчинка (схаменутися, опамятатися, отямитися), як опинилася на березі озера. Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні. Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.

Гра – загадка «Загублені речі»

Захист учнями міні –проектів Міні - проект «Ілюстратор»

Характеристика персонажів твору Характеристика образу Алі Якою була Аля спочатку? Якою стала дівчинка?

Аля до того, як потрапила в країну Недоладію

Аля після повернення додому з країни Недоладії

Робота з прислівями, приказками Знайдіть прислівя, що розкривають характер Алі. Відстанеш годиною – не здоженеш родиною. Будь господарем своєму слову. Без охоти нема роботи. Вік живи – вік учись. Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з рук.

Характеристика образу Недоладька (Учні самостійно підбирають цитатний матеріал за планом характеристики на слайді) (Слайд 10) -Характер; - опис зовнішності; - ставлення до Алі; - яким стає в кінці твору; - ставлення до Недоладії.

Х арактеристика образів Недороля Х та Першого Недорадника (за варіантами) Недороль Х - Боїться І Недорадника; - неохайний; - любить їсти ліщинові горішки; - уміє грати на музичних інструментах; - щиросердний; - самотній; - веде себе зовсім не як король; - влаштувався працювати нічним сторожем.

Перший Недорадник - злий, хижий; - жорстокий; - хитрий; - носить шолом, так як не має голови; - мріє стати королем країни Недоладії, - коли Аля його домальовує – зникає з Недоладії і зараз висить домальований у неї над столом.

V.Закріплення вивченого матеріалу. Робота в групах Складіть сенкан I група (складає сенкан, якою Аля була спочатку Аля. II група (складає сенкан, якою Аля стала після повернення з Недоладії Аля.

Аля. 2. Неохайна, лінива. 3. Недороблює, не слухає, не виконує. 4. Аля недороблює свої справи. 5. Нечупара

Аля. 2. Охайна, відповідальна. 3. Працює, виконує, встигає. 4. Аля відповідає за свої вчинки. 5. Відповідальна дівчинка

. Самостійна робота Складіть табличку «Герої з добрими та злими рисами характеру» Герої з добрими рисами характеру Герої зі злими рисами характеру - Недоладько - Перший Недорадник - Аля - Недоладці - Недочеревик - Недороль Х - Недопопелюшка Взаємоперевірка Які герої переважають?

Робота в групах Колективний міні - проект «Художник» Самостійно намалюйте Алю так, як вони собі уявляють (на одному аркуші – якою Аля була спочатку, на іншому аркуші – якою стала дівчинка після повернення з країни Недоладії)

Бесіда Прийшов час прощатися з героями казки й повертатися з цікавої подорожі додому. – Що б ви взяли на згадку про цю мандрівку? – Чи було цікаво читати повість і чому? – У який момент за долю героїні ви переживали особливо? – Які сторінки повісті хотіли б перечитати ще раз? – Чи запропонували б ви прочитати цю казку своїм батькам? «Незакінчене речення». – На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було…. – Інформація, отримана на уроці, дозволяє зробити висновок…. – Сьогодні я дізнався…; навчився…; зрозумів…; змінив погляд на…; мені сподобалось.... – На уроці мені було…. – Удома я розповім батькам (сестрі, брату) про...

VІІ. Оцінювання

VІІІ. Домашнє завдання 1.Написати листа одному з героїв казкової повісті Г.Малик з порадами, як стати кращим. 2. Скласти словничок одного з героїв.

Дякую за увагу!