Фронтальне заняття з розвитку слухо – зоро - тактильного сприймання немовних звуків та усного мовлення з учнями 3 –го класу Тема: Прослуховування та розрізнення.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Тема уроку Закріплення знань про слова, які Означають назви предметів. Аудіювання.
Advertisements

Любі друзі! До нас в клас Завітали гості щирі, Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром. А тепер гарно сідаємо, Наше заняття розпочинаємо.
Комп'ютерна презентація та її об'єкти. Повторення 1. Чим на різних уроках учителі доповнюють усне пояснення нового навчального матеріалу? 2. Як може одночасно.
Українська мова, 4 клас. Учитель – Хомяк Л.В. Речення.
Підготувала вчитель початкових класів Переволока В.В.
Школа молодого вчителя математики. Типи уроків математики Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння навичок і умінь. Урок.
Актуалізація опорних знань учнів Прочитайте заголовок тексту. Як ви думаєте, про кого буде розповідатися в тексті? Перевіримо, чи правильно ви здогадалися.
Навчання грамоти Вимоги до уроків. Уроки навчання грамоти Урок читання у добукварний період. Урок письма у добукварний період. Урок вивчення нового звука.
Основи роботи з компютером. Цілі: Розглянути будову компютера, його складові та їх взаємодію. Розвивати увагу, мислення та память учнів. Виховувати в.
Впровадження технології проблемного навчання на різних етапах уроку КЗШ 113.
Вчитель: Волик А.В.. ТЕМА : ЧОТИРИКУТНИКИ МЕТА: Формувати поняття чотирикутника. Навчити виконувати побудови чотирикутника,позначати діагоналі та вершини.
Школа молодого вчителя початкових класів р. Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів 3.
Вітаємо у Школі молодого педагога початкуючих вчителів.
Розширений план-конспект уроку Урок алгебри в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя А.В.Шевченко ЗОШ І – ІІІ ступенів 1 ім. А.С.Малишка м. Обухова, Київської.
« Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись, Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись !»
Урок з української мови (навчання грамоти) у 1-Б класі Вчитель Долгоносова Зоя Миколаївна.
Поняття про числівник як частину мови Українська мова 4 клас Презентацію підготувала вчитель початкових класів Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миланко.
3 Повторення начального матеріалу за 2 клас За новою програмою Урок 1.
Типи і структура уроків біології. Ключовим компонентом класно-урочної форми організації навчання є урок – форма організації навчання, за якої навчальні.
Семінар – практикум на тему: Пропедевтика порушень письма у дітей першого року шкільного життя Семінар – практикум на тему: Пропедевтика порушень письма.
Транксрипт:

Фронтальне заняття з розвитку слухо – зоро - тактильного сприймання немовних звуків та усного мовлення з учнями 3 –го класу Тема: Прослуховування та розрізнення на слух звукозапису співу птахів та слух звукозапису співу птахів та голосів домашніх тварин (вибір з 4-х) голосів домашніх тварин (вибір з 4-х)

Мета: Вчити дітей розрізняти на слух звукозаписи голосів птахів та домашніх тварин. Розвивати в учнів слухову увагу, привчати їх уважно вслухатись у звуки, що їх оточують. Виховувати в учнів любов до птахів і тварин. в учнів любов до птахів і тварин. Обладнання: ЗПА, компютер, мультимедійна дошка, звукозаписи голосів птахів та домаш- звукозаписи голосів птахів та домаш- ніх тварин, малюнки, відеозаписи. ніх тварин, малюнки, відеозаписи.

Хід заняття: I.Організаційний момент 1.Привітання 2.Встановлення режиму слухового сприймання для кожного учня. 3.Перевірка готовності учнів до роботи із звукопідсилюючою апаратурою.

II. Актуалізація опорних знань. 1.Робота над черговим звуком[Б] а) вимова звука [Б ] у прямих складах II. Актуалізація опорних знань. 1.Робота над черговим звуком[Б] а) вимова звука [Б ] у прямих складах БА БО БЕ БИ БУ БА БО БЕ БИ БУ б)вимова звука [Б ] в обернених складах б)вимова звука [Б ] в обернених складах АБ ОБ ЕБ ИБ УБ АБ ОБ ЕБ ИБ УБ

в)назви малюнки із звуком [Б] на початку слова; в)назви малюнки із звуком [Б] на початку слова; бусол білка башта банан

г) назви малюнки із звуком [Б] у середині слова; Ш ШУБА, ЖАБА, РИБА, НЕБО

д) назви малюнки із звуком [Б] у кінці слова. голуб дуб гриб краб

2. МОВНА ХВИЛИНКА 2.1. Чи є у вас дома птахи? (папуги, канарейки) 2.1. Чи є у вас дома птахи? (папуги, канарейки) 2.2. Які домашні тварини є у Вас вдома? (назвіть) 2.2. Які домашні тварини є у Вас вдома? (назвіть) 2.3.Чи мають імена (клички) ваші домашні птахи, 2.3.Чи мають імена (клички) ваші домашні птахи, тварини? (назвіть їх) тварини? (назвіть їх)

3. Повторення пройденого матеріалу. 3.1.Що ви вчили на попередньому занятті? 3.1.Що ви вчили на попередньому занятті? 3.2.Назвати номер складосполучення яке я 3.2.Назвати номер складосполучення яке я відтворив із записаних на дошці. відтворив із записаних на дошці. 3.3.Відтворити за мною почуте складосполучення 3.3.Відтворити за мною почуте складосполучення за допомогою відплескування рук і вимови за допомогою відплескування рук і вимови складів. складів.

ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Сьогодні ми будемо слухати і вчитись розрізняти на Сьогодні ми будемо слухати і вчитись розрізняти на слух голоси домашніх тварин корови і собаки та слух голоси домашніх тварин корови і собаки та птахів які гарно співають таких як соловей і зозуля птахів які гарно співають таких як соловей і зозуля IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ Тема: Прослуховування та розрізнення на слух Тема: Прослуховування та розрізнення на слух звукозапису співу птахів та голосів домашніх звукозапису співу птахів та голосів домашніх тварин (вибір з 4-х). тварин (вибір з 4-х).

VI. Виклад нового матеріалу. Групова робота Групова робота 4.1.Прослуховування звукозапису співу солов'я та4.1.Прослуховування звукозапису співу солов'я та відповідь на запитання. Звуки співу якої пташки ви відповідь на запитання. Звуки співу якої пташки ви чули ? чули ? МИ ЧУЛИ МИ ЧУЛИ СПІВ СОЛОВ'Я СПІВ СОЛОВ'Я Я ЧУВ Я ЧУВ

Групова робота 4.2.Прослуховування звукозапису співу (кування) зозулі та4.2.Прослуховування звукозапису співу (кування) зозулі та відповідь на запитання. Звуки співу якої пташки ви відповідь на запитання. Звуки співу якої пташки ви чули ? чули ? МИ ЧУЛИ МИ ЧУЛИ СПІВ (кування) ЗОЗУЛІ СПІВ (кування) ЗОЗУЛІ Я ЧУВ Я ЧУВ

4.3. Прослуховування звукозапису голосу корови та4.3. Прослуховування звукозапису голосу корови та відповідь на запитання. відповідь на запитання. Звуки якої тварини ви чули ? Звуки якої тварини ви чули ? МИ ЧУЛИМИ ЧУЛИ ГОЛОС КОРОВИ ГОЛОС КОРОВИ Я ЧУВЯ ЧУВ

4.4.Прослуховування звукозапису голосу собаки та4.4.Прослуховування звукозапису голосу собаки та відповідь на запитання. відповідь на запитання. Звуки голосу якої тварини ви чули ? Звуки голосу якої тварини ви чули ? МИ ЧУЛИМИ ЧУЛИ ГОЛОС СОБАКИ ГОЛОС СОБАКИ Я ЧУВЯ ЧУВ

Фізкультхвилинка Фізкультхвилинка Виклад нового матеріалу (продовження) Виклад нового матеріалу (продовження) Індивідуальна робота Індивідуальна робота 4.5.Прослуховування кожним учнем окремо звукозапису співу птаха чи голосу тварини та відповідь на запитання. Звуки співу якого птаха чи голосу тварини ви чули?4.5.Прослуховування кожним учнем окремо звукозапису співу птаха чи голосу тварини та відповідь на запитання. Звуки співу якого птаха чи голосу тварини ви чули? СОЛОВ'Я СОЛОВ'Я СПІВ СПІВ ЗОЗУЛІ ЗОЗУЛІ Я ЧУВ Я ЧУВ ГОЛОС КОРОВИ ГОЛОС КОРОВИ СОБАКИ СОБАКИ

Колективна робота а) перегляд відеосюжету співу соловя з а) перегляд відеосюжету співу соловя з промовлянням речення кого ми бачили і промовлянням речення кого ми бачили і чули у відеосюжеті. чули у відеосюжеті. МИ БАЧИЛИ СОЛОВЯ МИ БАЧИЛИ СОЛОВЯ МИ ЧУЛИ СПІВ СОЛОВЯ МИ ЧУЛИ СПІВ СОЛОВЯ

а) перегляд відеосюжету співу зозулі з промовлянням речення кого ми бачили і промовлянням речення кого ми бачили і чули у відеосюжеті. чули у відеосюжеті. МИ БАЧИЛИ ЗОЗУЛЮ МИ БАЧИЛИ ЗОЗУЛЮ МИ ЧУЛИ СПІВ ЗОЗУЛІ МИ ЧУЛИ СПІВ ЗОЗУЛІ

б) перегляд відео сюжету про собаку з промовлянням речення кого ми бачили і чули у відео сюжеті. б) перегляд відео сюжету про собаку з промовлянням речення кого ми бачили і чули у відео сюжеті. МИ БАЧИЛИ СОБАКУ МИ БАЧИЛИ СОБАКУ МИ ЧУЛИ ГОЛОС СОБАКИ МИ ЧУЛИ ГОЛОС СОБАКИ

в) перегляд відео сюжету про корову з промовлянням речення кого ми бачили і чули у відео сюжеті. МИ БАЧИЛИ КОРОВУ МИ ЧУЛИ ГОЛОС КОРОВИ МИ ЧУЛИ ГОЛОС КОРОВИ

Закріплення нового матеріалу. Закріплення нового матеріалу. Назвати тварин і птахів голоси і спів яких ми сьогодні слухали. Назвати тварин і птахів голоси і спів яких ми сьогодні слухали. Підібрати і показати табличку з назвою птаха чи тварини голос чи спів якого почули. Підібрати і показати табличку з назвою птаха чи тварини голос чи спів якого почули. Робота з новими словами (соловей, зозуля, спів, папуга, канарейка) Робота з новими словами (соловей, зозуля, спів, папуга, канарейка)

Робота по зчитуванню з губ. ( робота з малюнками домашні та дикі звірі) Робота по зчитуванню з губ. ( робота з малюнками домашні та дикі звірі) Промовляння назви тварини названої Промовляння назви тварини названої вчителем з одночасним показом малюнка цієї тварини. вчителем з одночасним показом малюнка цієї тварини.

V. Підсумок заняття. Що ми сьогодні робили на занятті? Що ми сьогодні робили на занятті? Звукозаписи голосів яких тварин ми слухали? Звукозаписи голосів яких тварин ми слухали? Звукозаписи співу яких птахів ми слухали? Звукозаписи співу яких птахів ми слухали? Назвати нові слова які ми сьогодні вивчили. Назвати нові слова які ми сьогодні вивчили.