Сабақтың тақырыбы: Еуразияның халқы мен елдері География – биология пәнінің мұғалімі: Салихова Г.А 7 СЫНЫП.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Семей қаласындағы Т. Аманов атындағы 16 жалпы орта білім беретін мектеп ММ.
Advertisements

-Сөздерде қандай айырмашылық бар? -Сізге қандай ой келді?
Информатика пәнінен орта мерзімді жоспар жазбасы Бағдарламаның негізгі идеяларының бірі - оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын ұйымдастыру, дамыту және олардың
Сабақ тақырыбы: ЖАНАСУ. Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Нұрғожина Г.Ә. Қазақ тілі 7 сынып.
Білімділік мақсаты: Қызметкерлерге жеке іс құжаттары туралы жалпы түсінік бере отырып, өмірбаян, өтініш құрылымдары туралы, қоғамдағы алатын орны туралы.
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Ы. Алтынсарин атындағы ЖББО мектебі I санатты география пәнінің мұғалімі Абдрахманова Клара Сайновна.
Үй тапсырмасын тексеру Ең, ең... Еуразия Ең... биік нүктесі төмен нүктесі ылғалы жері суық нүктесі үлкен түбек ыстық алқап.
Қызылорда қаласының химия – биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі Пән: георафия Сынып: 7 Тарау: Халықтар географиясы Тақырып: Дүние жүзі халқының.
Сабақтың тақырыбы: Ұлы Жібек жолының тармақтары. Ұлы Жібек жолының Қазақстандағы сілемі Тарих пәнінің мұғалімі: А.Қаржаубай.
Сабақтың тақырыбы: Германия Федеративтік Республикасы.
Батыс Қазақстан экономикалық ауданының шаруашылық географиясы, өнеркәсіп тораптарына, көлік кешені туралы мағлұмат беру; Оқушылардың өз бетімен жұмыс.
110 мектеп - лицейі Бүргенбаева Гүлстан қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы: М.Әуезов.
Сабақтың тақырыбы: Еуразияның ішкі сулары.. Көрнекі құралдар: Дүние жүзінің физикалық картасы, кескін карта, тірек сызбалар, семантикалық карта,интерактивті.
Ашық сабақтар Тақырыбы: Гүл, жеміс және тұқым Сынып: 2 Д Сынып жетекшісі: Керимбаева А.
9 жалпы білім беретін орта мектеп Пәні: Ана тілі Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин Өзен Мұғалімі: 3 Б сыныбының жетекшісі Есенова Ляиля Байтоллақызы.
Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
-Оқушыларды редактормен жұмыс істеуге үйрету. -Графикалық ақпаратты жасау туралы түсінік беру. -Оқушыларды тәрбиелілікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа үйрету.
Тақырыбы: Өсімдіктердің көптүрлілігі Пәні: Дүниетану 3- сынып оқу жылы.
Сабақтың мақсаты Сабақтың мақсаты Б і л і м д і л і к: Б і л і м д і л і к: Д а м ы т у ш ы л ы қ : Т ә р б и е л і к : Зат есім туралы түсінігін кеңейту;
Ашық сабақ Тақырыбы: Биосфера Сынып: 6 Б Пән: геогрфия Пән.мұғалімі: О.А.Қоңқабаева оқу жылы.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы: Еуразияның халқы мен елдері География – биология пәнінің мұғалімі: Салихова Г.А 7 СЫНЫП

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Евразия материгінде мекендейтін нәсілдермен мемлекеттердің ерекшеліктері туралы түсінік қалыптастыру. Білімділігі: Оқушыларға таныс түсініктерді еске түсіру, жаңа мағлұматтарды талдау, ақпарат материалдарын пайдалану. Дамытушылығы: Оқушылардың ой-өрісін, зейінін, шығармашылық қабілетін және ауызекі сөйлеу дағдыларын, логикалық ойлауды картамен жұмыс істеуіне мүмкіндік дағдыларын дамыту. Тәрбиелігі: Ұжымдық қарым-қатынасқа, ынтымақтастыққа, бір-бірін сыйлауға, тыңдай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Еуразияның саяси картасы, Еуразияның физикалық картасы, мультимедиалық проектор, кестелер, тірек сызбалар, атлас, оқулық Сабақтың пәнаралық байланысы: Тарих, демография, елтану, дінтану

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту сабағы Сабақтың түрі: Аралас Аралас Сабақтың әдісі: Білім тексеру, өз бетімен жұмыстану, тірек сызбаларын пайдалану, сыни тұрғыдан ойлау

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі 1. Оқушылардың сабаққа даярлықтарын 1. Оқушылардың сабаққа даярлықтарын тексеру, сабақтың мақсатын түсіндіру тексеру, сабақтың мақсатын түсіндіру 2. Қызығушылығын ояту 2. Қызығушылығын ояту ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру. ІV. Бекіту сұрақтары V. Картамен жұмыс VІ. Сен мені білесің бе? VІІ. Үйге тапсырма беру

Үй тапсырмасын сұрау 1.Тропиктік шөлдерге сипаттама беріңдер 2.Уәд дегеніміз не? 3.Субэкваторлық белдеудегі табиғат зоналарын атаңдар 4.Биіктік белдеу дегеніміз не? 5.Шұраттар дегеніміз не? 6.Хамадалар дегеніміз не?

Жаңа сабақты түсіндіру 1.Қызығушылығын ояту. Адамнан ғылым айла асырмаған, Адамнан ғылым айла асырмаған, Құпиясын құлыптап жасырмаған. Құпиясын құлыптап жасырмаған. Ал, балалар Евразияның халқы Ал, балалар Евразияның халқы мен елдерін зерттеп, мен елдерін зерттеп, Ашайық ашылмаған сырларды. Ашайық ашылмаған сырларды. 2. Мағынаны ажырату (түсіне білу).

НәсілдерБелгілері Таралған аймағы 1. Еуропалық тектес нәсілдер Терісі ақ, көздері көк, мұрны қырлы, ерні жұқа Еуропа 2. Монғол тектес нәсілдер Терісі сары, шашы салалы, қайратты, жақ сүйегі шығыңқы, мұрны тәмпиген беті жалпақ, көзі қоңыр қиғаш Азиялы қ бөлікте 3. Экваторлық нәсілдер Терісі қара, мұрны жалпақ ерні қалың, шашы бұйра Шри-Ланка аралы, Үндістанның оңтүстігі Нәсілдік құрамы мен белгілері

Тілдік құрамы Европалықтар Славян Герман Роман Азиялықтар Иран Монғол Қытай-Тибет Түркі

Әлемдік діндер христиан ислам буддизм

Әлемнің жеті кереметі Артемида храмы (Түркия)

Галикарнас кесенесі (Түркия)

Семирамида аспалы бағы (Ирак)

Зевстің алып мүсіні (Грекия)

Гелиос мүсіні (Родос аралы)

Е л д е р і Басқару формасы монархияларреспубликалар абсолюттік конституциялық президенттік парламенттік Билік жеке адамның қолында болады. Басқару ісі іс жүзінде парламентпен үкіметке жүктелген

Бекіту сұрақтары 1.Евразия халқы неге біркелкі қоныстанбаған 2.Евразияның халқы қандай нәсілдік топтарға бөлінеді 3.Евразия қандай ұлттық және тілдік топтарға жіктеледі 4.Евразияда қанша ел бар? 5.Евразиядаға діндерді ата

Картамен жұмыс 1.Картадан аралда орналасқан мемлекеттерді көрсетіңдер 2.Түбекте орналасқан мемлекеттерді көрсетіңдер Сен мені білесің бе?

Үйге тапсырма: § 23 оқып келу 1. Евразиядағы және жер шарындағы көлемі жағынан ең үлкен мемлекеттерді картадан тауып жазыңдар 2. Халқының саны жағынан алдыңғы орындағы мемлекеттерді кескін картаға түсіріңдер