Сабақтың барысы Ұ йымдастыру кезе ң і Ө ткен тақырыпқа шолу /ауызша тест/ Қ ызы ғ ушылы қ ты ояту топтастыру Ма ғ ынаны ашу Б ҮҮ Ө зара о қ ыту Тапсырмалар.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Тарихи тұлғалар Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін толықтыру, қорытындылау. Дамытушылық: Оқушылардың.
Advertisements

Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің септелуі. Мақсаты: Білімділік: Зат есімнің септелуі туралы түсінік беру. Септік жалғауларымен таныстырып, олардың сұрақтарын.
Сабақтың тақырыбы : « Мәтіндік құжаттарға графикалық кескінді кірістіру »
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. ІІІ. Өткенді еске түсіру IV. Жаңа сабақты түсіндіру V. Жаңа сабақ бойынша түсінігін тексеру.
Ұрбұлақ шағын жинақты жалпы орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Шаруашылық нысандарының азаматтық қорғанысы Алғашқы әскери дайындық пәні мұғалімі: Б.М.Момышев.
Сабақтың тақырыбы: Атомдық физика. Лазерлер 11 сынып.
Ұрбұлақ шағын жинақты жалпы орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Шаруашылық нысандарының азаматтық қорғанысы Алғашқы әскери дайындық пәні мұғалімі: Б.М.Момышев.
Қызылқоға ауданы Миялы селосы 1 мектеп - гимназиясы Биология пәні мұғалімі: Берденқұлов Нұрлан Биология ПАНОРАМАЛЫҚ САБАҚ.
Жәнібек Кәрбозин. Сабақтың мақсаты: Жәнібек Кәрбозиннің Жиырма тиын әңгімесі бойынша білім беру. Сабақтың міндеттері: 1.Білімділік: Мәтіннің мазмұнын.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Затты ң қ имылын білдіретін с ө здерді ажырата білуге, оларды м ә тіннен таба білуге ү йретеді. Етістікті ң дара ж ә не.
Сабақтың мақсаты: Дамытушылық: Экономикалық мазмұндағы есептерді деңгейлеп шығарту негізінде оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру. Дамытушылық: Экономикалық.
Наурыздың 3- і Сабақтың тақырыбы : Оңтүстік Американың халқы мен елдері Пән мұғалімі : Сатыбалдиева Гүлзада Сыныбы : 7 гимназия Сыныбы : 7 гимназия.
Сабақтың барысы Ұ йымдастыру кезе ң і Ө ткен тақырыпқа шолу /ауызша тест/ Қ ызы ғ ушылы қ ты ояту топтастыру Ма ғ ынаны ашу Б ҮҮ Ө зара о қ ыту Тапсырмалар.
Саба қ ты ң барысы: 1) Ұ йымдастыру кезе ң і: МПМ-матрица посадочных лист А Ә Б В Г Д А 1- ә р о қ ушыны ң коды. ///-жо қ о қ ушы А 1 Ә1Ә1 А 2 А 3 А 4.
Сабақтың тақырыбы : Зиянды әдеттерден аулақ бол!.
4 С.Сейфуллин атындағы орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Қосымшаларға графиктік объектілер кірістіру, анимация әсерін ұйымдастыру. 10 – сынып Мұғалімі:
Ұрбұлақ шағын жинақты жалпы орта мектебі Ашық сабақ Тақырыбы: Шаруашылық нысандарының азаматтық қорғанысы Алғашқы әскери дайындық пәні мұғалімі: Б.М.Момышев.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Ауызша сұрақтар ІІІ.Топтық жұмыс. ІV. Оқулықпен жұмыс. V.Тест тапсырмалары. VІ.Үйге тапсырма. VІІ. Қорытынды.
Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы Шаян көп салалы лицей-жалпы орта мектебі Сабақтың тақырыбы:
Транксрипт:

Сабақтың барысы Ұ йымдастыру кезе ң і Ө ткен тақырыпқа шолу /ауызша тест/ Қ ызы ғ ушылы қ ты ояту топтастыру Ма ғ ынаны ашу Б ҮҮ Ө зара о қ ыту Тапсырмалар Ой тол ғ аныс Семантикалы қ карта Бес жолды ө ле ң Кері байланыс Ба ғ алау Ү й тапсырмасы

1.Етіс дегеніміз не? А.Тек қана іс қимылды білдіреді; Б.Іс әрекеттің орындалуында орындаушының қатысы қандай екенін білдіреді. В.Қимылдың, іс-әрекеттің болу, болмауын білдіреді. 2.Етістің неше түрі бар? А.5 Б.2 В.4 D.6 3.Сабақты етістіктерге –ын, -ін, -н жұрнақтары арқылы жасалатын етістіктің түрі: А.ырықсыз етіс; Б.өздік етіс В.өзгелік етіс D.ортақ етіс 4.Қимылды, іс-әрекетті орындаушы өзге біреу /қимылды өзге біреуге орындатады/ А.ырықсыз етіс; Б.өздік етіс В.өзгелік етіс D.ортақ етіс 5.Қимылды орындаушы өзі істейді. А.ырықсыз етіс; Б.өздік етіс В.өзгелік етіс D.ортақ етіс 6.Қимылдың орындаушысы айтылмай, іс-әрекет өздігінен жасалғандай көрінеді А.ырықсыз етіс; Б.өздік етіс В.өзгелік етіс D.ортақ етіс 7.Қимылды орындаушы біреумен бірлесіп ортақтасып істейді. А.ырықсыз етіс; Б.өздік етіс В.өзгелік етіс D.ортақ етіс 8.Жасалу жолдары: А.ырықсыз етіс:-ыл,-іл, -л, -ын,-ін,-н Б.өздік етіс:-ын,-ін,-н; В.өзгелік етіс:-дыр,-дір,-тыр,-тір,-ғыз, -гіз, -қыз, -кіз,-т D.ортақ етіс:-ыс, -іс, -с. Ө ткен та қ ырып қ а шолу /ауызша тест/

Есімше туралы не білесіңдер? Есімше Қызығушылықты ояту

БілемінБілгім келедіЖа ң а а қ парат 1.11 Мағынаны тану ББҮ

Мағынаны тану Өзара оқыту Жаңа тақырып есімшенің жасалу жолы мен түрлерін өзара бір-біріне түсіндіру /үй тобынан жұмыс тобына бөлінеді/

Есімше Есімшенің жұрнақтарыМысалдар

Есімшенің жұрнақтарыМысалдар 1.-ған,-ген,-қан,-кен ал-ған, кел-ген, айт-қан, кет-кен 2. -ар,-ер,-р Болымсыз етістіктің жұрнағынан кейін –с жұрнағы жалғанады бар-ар, жүр-ер оқы-ма-с 3.-атын,-етін,-йтын,-йтін жаз-атын, өр-етін, қара- йтын, кел-ме-йтін 4.-мақ, -мек, -пақ,-пек,-бақ,- бек бар-мақ, кел-мек,айт-пақ, кет-пек Есімше

Есімшелерді табыңдар Құ дасыны ң ауылына Ұ лжан отыз ша қ ты кісімен келген. Қ азыбекті ң ө зінен тара ғ ан қ ыры қ шамалы ауыл осы жерге сіресе қ онар еді. Құ нанбайды ң екі ауылы да Жидебай ғ а жиылма қ еді. Ә р ү йде қ ара сабалар пісіліп жататын.

Сөйлем мүшесіне талдаңдар О қ ы ғ ан білімді болады. Арман ба ғ ана кетіп қ ал ғ ан. К ө рген к ө зде жазы қ жо қ. С ө зді ты ң дайтын ғ а айт. Адас қ анны ң айыбы жо қ. Бітіргендер сырт қ а шы қ ты. Мен ү йге бар ғ ан ғ а дейін кітап о қ ыдым. Омар жаз ғ андарын ә кесіне к ө рсетті.

Есімшелерді түрлендір Айт қ ан с ө зін т ә уелдеу Баратын с ө зін септеу Жазар с ө зін к ө птеу Тап қ ан с ө зін жіктеу

БілемінБілгім келедіЖа ң а а қ парат 1.11 Мағынаны тану ББҮ

Ой толғаныс Ой толғаныс Семантикалық карта МысалдарӨздік етіс Өзгелік етіс Ырықсыз етіс Ортақ етісЕсімше Айтылды Жаздыр Көрген жоқ Айтармын Киіндім Көрсетті Сөйлесермін Бастамаспын келмес Бітірген Барған Келген

Ой толғаныс Ой толғаныс Семантикалық карта МысалдарӨздік етіс Өзгелік етіс Ырықсыз етіс Ортақ етісЕсімше Айтылды+ Жаздыр+ Көрген жоқ+ Айтармын+ Киіндім+ Көрсетті+ Сөйлесермін++ Бастамаспын+ келмес+ Бітірген++ Барған+ Келген+

Зат есім 2 сын есім 3 етістік С ө йлем Синоним Ой толғаныс Ой толғаныс Бес жолды өлең

Кері байланыс Бағалау Үйге тапсырма 128-бет 251-жаттығу