Педагогикалық шеберхана Сабақтың тақырыбы: Бақылау арқылы шығарма жазу Біздің қыс.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Педагогикалық шеберхана Жетім Жетім. І Индуктор ЖЕТІМ - -
Advertisements

Коучинг сабақ Тақырыбы: Жаңа модульдің жеті кереметі.
1) Білімділік мақсаты: Ауызекі сөйлеу тілінде қажеттілік тудыратын есімдік жайлы түсініктерін қалыптастыру,білім дағдыларын кеңейту 2) Дамытушылық мақсаты:
Бастауыш сынып оқушыларының коммуникативтік құзіреттілігін арттырудың тиімді жолдары.
Білім беру ұйымдарында ақпараттық- коммуникациялық технологияларды (ұялы телефондар) пайдалану және оқушылардың денсаулығы мен дамуына олардың әсері.
Сабақтың тақырыбы: Ш. Айтматов «Найман - Ана» әңгімесіндегі мәңгүрттік мәселесі.
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жалпы білім беретін Т.Жароков атындағы орта мектебі «Оқу мен Жазу арқылы Сын Тұрғысынан Ойлау» технологиясын пайдалана.
LOGO Шатты қ ше ң бері Күн нұрындай көңілім, Даламдай кең пейілім. Жүрегім толы мейірім, Бәріне ортақ шуағым, Қайырымды боламын!
Cабақта қолданылатын стратегиялар Құрастырған: Абызбек Г.Т. 1 деңгей мұғалімі Жамбыл атындағы мектеп-лицейі.
Сабақтың мақсаты: Дамытушылық: Экономикалық мазмұндағы есептерді деңгейлеп шығарту негізінде оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру. Дамытушылық: Экономикалық.
«Көңіл-күй неге ұқсас». Ойыншылар олардың бүгінгі көңіл- күйлері неге (қай жыл мезгіліне, ауа райына, табиғаттың құбылысына) ұқсас екенін айтып береді.
Т ү ркістан қ аласы Некрасов атында ғ ы 9 мектеп-гимназия мемлекеттік мекемесі Қ аза қ тілі мен ә дебиеті п ә ніні ң м ұғ алімі Ө скенбаева Гулжан Центрхан.
Жакишева Мейрамгүл Кенжеғалиқызы Мағжан Жұмабаев атындағы 39 мектеп-гимназияның қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.
Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы 11 Қоскөл орта мектебінің биология пәні мұғалімі Зерттеу тақырыбым: Топтық жұмыстар арқылы оқушылардың белсенділіктерін.
Lesson Study дегеніміз -- мұғалімдер тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған ынтымақтастық педагогикалық тәсіл. Бұл тәсіл ХІХғасырдың 70-ші жылдарында Жапонияда негізі қаланған. Таралуы: Lesson Study-ге жоспарлау, оқыту, қадағалау, оқыту ме
Есімдік- заттың атын, сынын, санын я олардың аттарын білдірмей, олардың орнына жұмсалатын, есімдер тобына жататын сөз табының бірі. А.Ысқақов.
Тақырыбы: «Ойын арқылы балалардың ұсақ моторикасын дамыту».
Шағын жинақты бастауыш мектепте педагогикалық үдерісті ұйымдастырудың негізгі формасы.
Транксрипт:

Педагогикалық шеберхана Сабақтың тақырыбы: Бақылау арқылы шығарма жазу Біздің қыс

Сабақтың мақсаты Шығарма жазу арқылы тақырып төңірегінде түсініктерін кеңейту, Шығарма жазу арқылы тақырып төңірегінде түсініктерін кеңейту, сипаттау мәтінін құрастыра білу дағдыларын, тілін, тіл байлығын, жазбаша сауатты жаза білуін, шығармашылығын дамыту, есте сақтауын, ой-өрісін, байқағыштығын дамыту. сипаттау мәтінін құрастыра білу дағдыларын, тілін, тіл байлығын, жазбаша сауатты жаза білуін, шығармашылығын дамыту, есте сақтауын, ой-өрісін, байқағыштығын дамыту. табиғатқа деген сүйіспеншілік сезімдерін тәрбиелеу табиғатқа деген сүйіспеншілік сезімдерін тәрбиелеу

Алдын-ала дайындық -Осы сабаққа дейін оқушылар қысқы даладағы өзгерісреді бақылап, байқап дәптерлеріне жазып жүруі тапсырылады, ана тілі сабақтарында сол сөздермен сөз тіркестері, сөйлемдер құрастырылып жинақталып отырады. Оқушылар 3 бағанға жазады: 1-баған: Зат есімдерді 1-баған: Зат есімдерді 2-баған: Сын есімдерді 2-баған: Сын есімдерді 3-баған: Етістіктерді 3-баған: Етістіктерді

Сабақтың барысы І Индуктор Музыка ойналып тұрады: П.И.Чайковский Времена года Музыка ойналып тұрады: П.И.Чайковский Времена года Мәнерлеп оқу Қыс Мәнерлеп оқу Қыс -Бұл өлеңді тыңдай отырып сендерді қандай сезім биледі?

Мұғалім-шебер: -Әр адамға қыс мезгілінің ұнауының әртүрлі себептері бар, біреулер оны қатты қақаған суғы үшін ұнатса, бірелулер ақ ұлпа қары үшін, енді біреулер аязы үшін, тағы біреулері бораны үшін және т.б. үшін ұнатады екен. Ал сендер не үшін ұнатасыңдар, қыс дегеніміз қандай өзі ? -Әр адамға қыс мезгілінің ұнауының әртүрлі себептері бар, біреулер оны қатты қақаған суғы үшін ұнатса, бірелулер ақ ұлпа қары үшін, енді біреулер аязы үшін, тағы біреулері бораны үшін және т.б. үшін ұнатады екен. Ал сендер не үшін ұнатасыңдар, қыс дегеніміз қандай өзі ?

ІІ Самоконструкция. Социоконструкция. -Сонымен, Қыс- ол қандай өзі? -Сонымен, Қыс- ол қандай өзі? Өз ойларыңды жазыңдар, Табиғат бұрышын пайдаланыңдар Өз ойларыңды жазыңдар, Табиғат бұрышын пайдаланыңдар Дауыстап оқыту Дауыстап оқыту Өз сөздеріңді басқалардан ұнаған 1 сөзбен толықтырыңдар Өз сөздеріңді басқалардан ұнаған 1 сөзбен толықтырыңдар -Осы бір мезгіл несімен сендерді баурап алды? (Толықтырып жазу) -Осы бір мезгіл несімен сендерді баурап алды? (Толықтырып жазу)

П.И.Чайковскийдің музыкасы сендердің қандай сезімдеріңді оятты? (Табиғат бұрышын пайдалану, өз ойларынан жазу) П.И.Чайковскийдің музыкасы сендердің қандай сезімдеріңді оятты? (Табиғат бұрышын пайдалану, өз ойларынан жазу) Дауыстап оқыту Дауыстап оқыту Басқалардың әдемі сөздерімен толықтыру Басқалардың әдемі сөздерімен толықтыру Ең керемет ұнаған сөздің астын сызып қою Ең керемет ұнаған сөздің астын сызып қою

Галереяға саяхат -Суретшілер өз ойларын қалай бейнелеген? Топпен жұмыс: Топпен жұмыс: -суретші қай кезде және қандай қысты көре білген? -Қыс мезгілі суретшіні несімен таңқалдырған? (Әр топ 1 суретті таңдап алып сол бойынша хабарлама дайындпйды) -Интернеттен мәліметтер алу Қыс

Презентациялау Әр топ өзінің жазған хабарламаларын таныстырады Әр топ өзінің жазған хабарламаларын таныстырады

ІІІ Ағынан жарылу: Өз ойларын ортаға салу, білгенін, білмегенін т.б айту, ағынан жарылу. Өз ойларын ортаға салу, білгенін, білмегенін т.б айту, ағынан жарылу.

ІV Социоконструкция Мен сүйетін таңғы қыс Мен сүйетін таңғы қыс Мен сүйетін кешкі қыс Мен сүйетін кешкі қыс (осы тақырыптар бойынша топқа бөліну)

Топта өз жазған ойларымен бөлісу, ұнаған сөздерді жазып алу, зат есімге сын есім таңдап оған етістікті жазып сөйлемдер құрастыру т.б Топта өз жазған ойларымен бөлісу, ұнаған сөздерді жазып алу, зат есімге сын есім таңдап оған етістікті жазып сөйлемдер құрастыру т.б V Шығарма жазу. V Шығарма жазу.

VI Афишалау VI Афишалау -шығармалар ілінеді, оқылады, тамашалайды VII Рефлексия