9-сынып: Негізгі мақсаттар Қышқылдар мен сілтілердің және тұздардың судағы ерітінділерде диссоциациялану қасиеттерін біле отырып, электролиттік диссоциациялану.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
ЭЛЕКТРОЛИТТІК ДИССОЦИАЦИЯЛАНУ ДӘРЕЖЕСІ. КҮШТІ ЖӘНЕ ӘЛСІЗ ЭЛЕКТРОЛИТТЕР.
Advertisements

Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Д.И.Менделеевтің периодтық жүйесіндегі негізгі топша элементтер атомдарының жай заттары мен қосылыстары қасиеттерінің өзгеруі Химиялық элементтің кездесу.
Топтың ережесі 1. Ойды қайталамау. 2. Сөзді бөлмеу. 3. Топта бірін-бірі тыңдау, сыйлау. 4. Сыпайы сөйлеу. 5. Заңдылықтарды есте сақтау Тотығу дәрежесі.
Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.
Бағалау кестесі Оқушының аты – жөні Тапсырмалар Білу Алмаға жасырынған сұрақтар /1 ұпай/ Түсіну Постер қорғау /5 ұпай/ Қолдану Программа құру /5 ұпай/
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1 В Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): заттардың әртүрлі агрегаттық күйлерін.
Оқу 4 негізгі қағидат Баланың қайда екенін анықтаудан бастау Оқу оқушылар үшін емес, оқушылармен жүзеге асырылады Оқушылар нені оқу керек екенін айтулары.
Суды ң құ рамы ж ә не физикалы қ қ асиеттері. Су жүргізер тіршіліктің тамырын Су жоқ болса тіршілік тамам бауырым Судың біздер біле тұра маңызын Көп болған.
1 Араша. Аққу,Шор тан һәм Шаян. Ара мен Шыбын. Арыстан мен Тышқан. Мақсаты: Мысал туралы түсінік қалыптастыру.Шығарманың мағынасын ашу,ой-тұжырым жасауға.
Келимбердиева А. Н. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Оқыту мен оқуда АКТ- ны пайдалану.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
1. Пропен – 1 + су 2. Пропен сутек бромиді 3. Бутен + оттек 4. Хлорпропан + натрий 5.Пентен + сутек.
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Пән: Физика Сынып: 7. Оқу мақсаты: – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; – сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
Сабақтың мақсаты: 1.Судың кермектілігін жан-жақты түсіндіріп, химиялық реаакция түрінде жазу. 2.Магний және кальций қосылыстарының биологиялық маңызы.
Сабақтың тақырыбы : What colour is your cat? Мақсаты: Оқушылардың сөздік қорын молайта отырып түстерге байланысты жаңа лексикалық
Білімділік: Білімділік: Сұйықтардағы электр тогы, электролиз заңын түсіндіру, электролиздің қолданылуын көрсету. Тәрбиелік: Тәрбиелік: адамгершілік тәрбие.
Транксрипт:

9-сынып:

Негізгі мақсаттар Қышқылдар мен сілтілердің және тұздардың судағы ерітінділерде диссоциациялану қасиеттерін біле отырып, электролиттік диссоциациялану дәрежесін күшті және әлсіз электролиттер туралы білім алуға ықпал ету. Ойлану, нақтылыққа бағыттау, ойын еркін жеткізу, түсіндіруге, оқушылардың өзін-өзі жетілдіруге мүмкіндік туғызу. Өзін-өзі бағалауға, ойларын жүйелей білуге, алған білімді ары қарай пайдалана алады

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру Оқушыларды түгендеу, топқа бөлу, өзін таныстыру, ынталандыру жолдарын түсіндіру, бағалау кестесін, бағалау парақшаларын беру, (тыныштық, ынталандыру, сабаққа қатыс), таймерлерді таңдау сабақ барысын түсіндіру Ұйымдастыру

Оқушылардың аты І тапсырмаІІ тапсырмаІІІ тапсырмаІҮ тапсырмаҮ тапсырмаҰпай саны бағасы 3 ұпай4 ұпай5 ұпай 6 ұпай 7ұпай25 ұпай «20-25» болса 5 «16-19» болса 4 «15-10» болса 3 «0-9» болса мен сабақты оқуым керек Оқушылардың еңбегін бағалау парағы

Топтық жұмысты бағалау критерийлері Топтың сабаққа белсенділігі; Топтың толық тапсырманы нақты орындауы; Топтық жұмыстағы оқушылардың нәтижелері; Топтың шығармашылқ жұмыстары мен ізденістері;

Топқа бөлу І топ күшті электролиттер ІІ топ орташа электролиттер ІІІ топ әлсіз электролиттер

Жылқы видео роликтен алған менің әсерім...

Білу ( ойлан, есіне түсір, пікірлес, әңгімелеу, ұсыну, табу) Ынталандыру басбармақ арқылы «Ой шақыру»: (үй тапсырмасын сұрау) «Графикалық диктант» иә – жоқ 1 Заттар электролиттер және бейэлектролиттер деп 2-бөлінеді. 2. Спирт, қант глицерин оттек, сутек электролиттерге жатама? 3. ион грек тілінен аударғанда кезбе деген сөз 4. Су қышқылдықта, негіздікте қасиет көрсетеді. 5. Электролиттер электр тогын өткізбейді?. 6. Күкірт қышқылы диссоциацияланғанда сутек катионы бөлінеді? 7.Электролиттік диссоциация теориясының негізгі қағидаларын С.Аррениус ұсындыма?

Сабақтың тақырыбы: «Электролиттік диссоциациялану дәрежесі, күшті және әлсіз электролитттер »

Түсіну (қайта қарастыру, сәйкестендіру, түсіндіру, айқындау ) Ынталандыру бағдаршам арқылы Қосылыстың формуласы иондар оң теріс ВаСІ 2 NaOH AI 2 ( SO 4 ) 3 НСІ Н 3 РО 4 Са(ОН) 2

Қолдану(суреттеу, көрсету, пайдалану,орындау,айналысу) Ынталандыру қосу белгілері арқылы

Қолдану(суреттеу, көрсету, пайдалану,орындау,айналысу) Ынталандыру қосу белгілері арқылы

Талдау(ажырату, саралау, салыстыру, қарама-қарсы қою) Ынталандыру Шульман көмекшілері

Талдау(ажырату, саралау, салыстыру, қарама-қарсы қою) Ынталандыру Шульман көмекшілері α(альфа)-диссоциациялану дәрежесі; n-диссоциацияланған молекулалар саны; N-барлық молекулалар саны; Диссоциациялану дәрежесі дегеніміз-диссоциацияланған молекулалар санының жалпы молекулалар санына қатынасы.

Ынталандыру Шульман көмекшілері оқулықтан 4 сұрақ ауызша; 6 есеп егер молекуласының 200-інің 60-иондарға ыдыраса, сол заттың диссоциациялану дәрежесі қанша процентке тең? Ауызша есептер: Электролитті суда еріткенде 100 молекуладан а)70, б)27, г)3, д)1 молекула ионға ыдыраған болса диссоциациялану дәрежесі қанша процентке тең?

Есептерді ойлан-есепте-нақты жауап арқылы жауабын тап. Ынталандыру Смайликтер арқылы ЕсепαnN Электролитттік жағдайы 110%?150 2? %? ? 5? %33?

Ұлттық тестілеу орталығы химия оқу-әдістемелік құрал 1.Диссоциацияланғанда NO 3 - түзетін зат ( нұсқа4сұрақ) А)КNO 3 В)K 2 SO 4 С)H 3 PO 4 D)КNO 2 Е)Fe(ОН) 3 2.Электролит бола алмайтын қосылыс ( нұсқа3сұрақ) А)NaNO 3 В)K 2 SO 4 С)H 3 PO 4 D) Ba(СН 3 ОО) 2 Е)Fe(ОН) 3 3.Диссоциациялану дәрежесі 0,13 болса иондалған молекула санын анықта? (2014- BISA1сұрақ) А)0.13 В)130 С)1.3 D)13 Е)1300

5 -сұрақ Сарыағаш минералды су құйылған ыдыста: Na +, K + катиондары және НСО 3 -, СО 3 -, Ғ - аниондары бар деп жазылған. Осы минералды суда түзілуі мүмкін тұздардың формуласын жазыңдар.

Бағалау компоненті Оқушы аты жөні Ұпай бойынша бағасы Сабаққа белсенділігі Өзін-өзі бағалау Мұғалім бағасы Қорытынды баға Кері байланыс: Сабақта нені білгім келеді; Сабақта нені білдім; Сабақта не ұнады;

Бағалау(таңдау, бағалау, анықтау, санау, жорамалдау,баға қою) ҮІ тапсырма Ынталадыру екі жұлдыз бір тілек «Менің сандарым» сабақты қорытындылау Үйге §4 сұрақ (2-4) ауызша (7-8) есептерді шығару Ынталандыру доптарға жазу