Оқушылардың өз бетімен еңбектену іскерлігін арттырып, танымдық белсенділіктерімен ой-өрісін дамыту. Білім беру міндеті: Оқушылардың оқулық және электронды.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Advertisements

Сандық есептер. Теориялық мүмкіндікпен салыстырғанда зат шығымын есептеу.. 9 сынып.
Nkard Химиялық теңдеулер бойынша есептеулер Битабарова Хадиша Исабековна химия пәнінің мұғалімі.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Сабақтың мақсаты: 1.Судың кермектілігін жан-жақты түсіндіріп, химиялық реаакция түрінде жазу. 2.Магний және кальций қосылыстарының биологиялық маңызы.
Д.И.Менделеевтің периодтық жүйесіндегі негізгі топша элементтер атомдарының жай заттары мен қосылыстары қасиеттерінің өзгеруі Химиялық элементтің кездесу.
Б) тәрбиелік: қоршаған ортаны қорғауға, қышқылдар мен тұздарды тиімді, ысырапсыз пайдалануға тәрбиелеп, химия өндірісі туралы бағыт-бағдар беру. А) білімділік:
Алғашқы химиялық түсініктерді қайталау және қорытындылау Сабақтың тақырыбы: ж.
1. Пропен – 1 + су 2. Пропен сутек бромиді 3. Бутен + оттек 4. Хлорпропан + натрий 5.Пентен + сутек.
Сабақтың тақырыбы: Практикалық жұмыс 13. «Сапалық, мәтінді және эксперименттік есептер шығару»
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
L/O/G/O PowerPoint Template Add your company slogan Сабақ тақырыбы: Фосфор және оның қосылыстары. Жалпы мақсат: Фосфор және оның қосылыстарының.
Пәні:Физика Ж.Баласағұн БілемінБілдімБілгім келеді.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Ауызша сұрақтар ІІІ.Топтық жұмыс. ІV. Оқулықпен жұмыс. V.Тест тапсырмалары. VІ.Үйге тапсырма. VІІ. Қорытынды.
Білімділік: Білімділік: Сұйықтардағы электр тогы, электролиз заңын түсіндіру, электролиздің қолданылуын көрсету. Тәрбиелік: Тәрбиелік: адамгершілік тәрбие.
§49 Биологиялық ырғақ. Жарықкезеңділік. Радиация..
Бағалау кестесі Оқушының аты – жөні Тапсырмалар Білу Алмаға жасырынған сұрақтар /1 ұпай/ Түсіну Постер қорғау /5 ұпай/ Қолдану Программа құру /5 ұпай/
Транксрипт:

Оқушылардың өз бетімен еңбектену іскерлігін арттырып, танымдық белсенділіктерімен ой-өрісін дамыту. Білім беру міндеті: Оқушылардың оқулық және электронды оқулық арқылы өз бетімен жеке жұмыс істеуін негізге ала отырып, металдардың қасиеттерін сипаттайтын тапсырмаларды орындап, қорыта білуге үйрету. Тәрбиелік міндеті: саяси сауаттылыққа, адамгершілікке, еңбекқорлыққа, табиғатты сүйе білуге, мамандық таңдауға, эстетикалық талғамын арттыруға, дүниетанымдылыққа тәрбиелеу. Дамытушылық міндеті: оқулықтың мәтінімен берілген жоспар бойынша өз бетінше, сызба-нұсқа құру. Тірек конспект жазып, ауызша сипаттама жасауға дағды қалыптастыру. Қосымша материалдар арқылы интеллектуалды деңгейін көтеріп, оқушының пәнге қызығушылығын арттыру, тілін дамыту.

І- топ Платина Pt ІІ- топ Алтын Au ІІІ –топ Күміс Ag ІҮ-топ Қола

І топтың тапсырмасы «Сандарды с ө йлетейік» ойыны ( І,ІІ,ІІІ ), ІҮ – ҮІ, І-ҮІІІ, 80, 19, +1 +3, 0,5, 22, 26

І,ІІ,ІІІ топтың негізгі топшаларында Н пен В басқасы металдар ІҮ-ҮІ топтың негізгі топшаларының төменгі сол жағында орналасқан элементтер – металдар І-ҮІІІ топтардың қосымша топшаларында металдар орналасқан 80 – химиялық элементтердің 80 астамы металдар 19 – калий дің реттік саны металдардың период бойынша тотығу дәрежелері +1 ден +3 ке дейін артады 0,5 жеңіл метал Литийдің тығыздығы 22 ауыр метал висмуттың тығыздығы 26 темірдің реттік саны

Д.И.Менделеев жасаған периодтық жүйеде металдар қалай орналасқан. Металдардың физикалық қасиеттерін ата Металдардың кернеу қатарын жасаған ғалым Мыстың биологиялық р ө лі. Кендер деп нені атайды Не себептен таза металдарды пайдаланбайды. Шымкенте қандай зауыттар бар?.

Кілт

Сәйкестендіру Cu + HCl а) Cu + MqCl 2 Гемоглабиннің құрамында кездесетін металл б)CuCl 2 + H 2 Mg + CuCl 2 в) Cu(NO 3 ) 2 + 2Aq Cu + Aq(NO 3 ) 2 г)дюраалюминий Al + Si құймасының аталуы д) Fe

Металдардың физикалық қасиеттеріне ассосация құру : оңай балқиды қиын балқиды ауыр жеңіл жұмсақ қатты

Металдардың химиялық қасиеттері Б.Ү. Б кестесін толтыру

Фишбоун (постерге): Металдар күшті тотықсыздандырғыштар Жай заттармен күрделі заттармен әрекеттесуі Металдардың электрхимиялық кернеу қатары Қосымша мәліметтер

«Ойлан,бірік,бөліс»

Есептер шығару 1-есеп: 1,2 г магний тұз қышқылымен артық мөлшерімен әрекеттескенде түзілген сутегінің (қ.ж.) көлемі (л) 2-есеп:27 г алюминий күкіртпен әрекеттескенде түзілген алюминий сульфидінің массасы (г) және зат мөлшері (моль) 3-есеп: 4 г натрий гидроксиді тұз қышқылы мен әрекеттескенде түзілген тұздың зат мөлшері (моль)

1 есеп.Шешуі: Мg + 2НСI МgСІ 2 + Н 2 М(Мg) = 24 г/моль m(Мg) = ν · М(Мg) = 1 моль · 24 г/моль = 24 г 1,2 г Мg х л Н 2 24 г Мg ,4 л Н 2 жауабы=1,12 л 2 есеп. Шешуі: 2АІ + 3S АІ 2 S 3 М(АІ) = 27 г/моль m(АІ) = ν · М(АІ) = 2 моль · 27 г/моль = 54 г М(АІ 2 S 3 ) = 150 г/моль m(АІ 2 S 3 ) = ν · М(АІ 2 S 3 ) = 1 моль · 150 г/моль = 150 г 27 г АІ х г АІ 2 S 3 54 г АІ г АІ 2 S 3 жауабы= 75 г; 0,5 моль

3 есеп. Шешуі: NaOН + НСI NaСІ + Н 2 О М(NaOН) = 40 г/моль m(NaOН) = ν · М(NaOН) = 1 моль · 40 г/моль = 40 г 4 г NaСІ х моль NaСІ 40 г NaОН моль NaСІ жауабы= 0,1моль

Бағалау Үйге тапсырма: § жаттығу. Металдар және олардың қолданылуы туралы тарихи мәліметтер жазып келу.