«Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз…». Тіл ширату Сөйлемдерді дұрыс құрастырыңыз. / Правильно составьте предложения. 1.Қазақстанда тұрамын мен. 2.Отбасы.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Қазақ тілі Сабақтың мақсаты: Ауызша сөйлеу дағдымыз қалыптастыру, Көптік жалғауларды пысықтау, Өткен тақырыпты қайталау.
Advertisements

1.Жеңіл сұрақ 2. Анықтамалы сұрақ – Яғни сіздің ойыңызша, яғни менің түсінуімше Түсіндірмелі сұрақ – Неге? деген сөзден басталуы қажет. 4. Шығармашылық.
«Сәлем –сөздің анасы» Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен, Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген. Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
Ата-аналарға арналған тренинг. Тренингтің міндеттері: Өз баласын түсіну мүмкіндіктерін кеңейту; Баламен өзара қатынасты жақсы түсіну; Баламен өзара әрекеттің.
МЕНІҢ ҮЙІМ Сабақтың мақсаты: Отбасының адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: -оқушыларға.
Сабақтың тақырыбы: Бердібек Соқпақбаев Менің атым Қожа 2015 жыл 36 қазақ орта мектебі.
Өзін-өзі тану – 7. Ақпанның он үші Мақсаты: оқушылардың өмір құндылығы туралы түсініктерін одан әрі тереңдету. Міндеттері: - оқушыларға өмір құндылығы.
7 модульдің ықпалдастығы Мақсаты: Жеті модульді ықпалдастыру, оқудың әрбір кезеңінің басынан бастап соңына дейін алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету.
Моя семья Семья – родственники, живущие вместе Родственники – близкие и любимые люди.
1. Графикалық редактор дегеніміз не? Жауабы: Графикалық бейнелерді құруға және өзгертуге арналған программа.
Урок 2 Семья. Вступительное слово: Речевые образцы:
Нақыл әңгіме. Бір кедей адам ақылды адамға келіп өзінің семьясы көп екенін, жағдайының өте мүшкіл екенін айтады. Ал сенің ешкің бар ма? –деп сұрайды ақылды.
Қарашаның 24-і Қайталау 1. Отбасында 10 бала бар. Ең үлкені 20 жаста, әр келесі баланың жасы 2 жасқа кіші. Ең кіші бала неше жаста?
СОДЕРЖАНИЕ УРОКА РЕЧЕВОЙ ПРАКТИКУМ ГРАММАТИКА УРОК
Сабақтың тақырыбы: Қалалық мұражай. Ашық сұрақтар: 1. Балалар біз ай қалада тұрамыз? 2. Қалада не бар? 3. Қалада мұражай бар ма?
16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні.
Адамгершілік. Адамның адамгершілік, саналылық дәрежесі – оның тәртібі мен іс-әрекетін анықтайтыны әлдеқашан дәлелденген. Адамның бойынан адамгершілік.
Ой шақыру Видео Жаңа сабақ Отбасы және қоғам Мен нені білдім? (талқылау) Мен нені білдгім келеді? (талқылау) Тақырыбы: Мен нені білемін? (кіріспе тапсырма)
Лексикалық тақырыбы: Менің досым. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен таныстыру. Олардың сөйлемде.
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбын жариялау. Силуэт суреттерге қарап отырып «бейнелеу» сөзін құрастыру(
Транксрипт:

«Мен сізге жүрекшеені беремін, себебі сіз…»

Тіл широту Сөйлемдерді дұрыс құрастырыңыз. / Правильно составьте предложения. 1.Қазақстанда тұрамын мен. 2. Отбасы оның бар ма? 3.Жақын менің бар құрбым. 4. Мен жұмыс істеймін дүкенде. 5. Бас директор теме ссің сен. 6.Орналасқан дәріханнақай жердь? 7. Ме жеке меншік үй мина сіздікі? 8.Тұрамын таңартең арте. 9. Асхат труды жилы тоғыз мың бір жүз сегізінші жетпіс. 10.Жасыңыз сіздің жиырма бесте. 11.Оқытушы істеймін жұмыс болып мен. 12.Іссапардасиз ба сіз?

Пысықтау жаттығулары / Тренировочные упражнения 1) Тиісті тәуелдік жалғауын жалғаңыз. Допишите соответствующие окончания принадлежности. Бүгін менің көңіл-күй... тамаша.Бүгін менің көңіл-күй... тамаша. Сенің отбасы... бар ма?Сенің отбасы... бар ма? Оның әріптес... қайда тұрады?Оның әріптес... қайда тұрады? Сіздің қал-жағдай... қалай?Сіздің қал-жағдай... қалай? Сендердің көшее... қаланың орталығында.Сендердің көшее... қаланың орталығында. Олардың достар... Астаннада тұрады.Олардың достар... Астаннада тұрады. Біздің қала... өте әдемі.Біздің қала... өте әдемі. Сіздердің үй... қай жақта?Сіздердің үй... қай жақта? Оның ата-анна... Ресейде тұрады.Оның ата-анна... Ресейде тұрады. Оның әке... – дәрігер Оның әке... – дәрігер

1 тапсырма: Берілген сөз тіркестерін қазақ тіліне аударыңыз. / Переведите данные словосочетания на казахский язык. Мои родители, твой старший брат, ваша младшая сестра, его жена, ее муж, наши дети, ваши (сендердің) младшие братья, ваши (сіздердің) соседи, их особняк, их квартиры; большой дом, маленькая комната, теплые сапоги, холодный день, прохладный вечер, молодой парень, старый дедушка, пожилая женщина, твоя отдельная комната, наш большой дом, мой холостой сын, ее маленькая дочь

Тапсырма: Берілген сөздердің аудармасын табыңыз. / Найдите перевод данных слов күйеуге шығу тану тыңдау ұқсау үйлену кездесу телефон соғу хабарласу сөйлесу сұрау узнавать позвонить выходить замуж слушать спросить, просить жениться связаться поговорить быть похожим встречаться

Тапсырма: Мәтінді оқып, аударыңыз. / Прочитайте текст и переведите его. Менің жақын құрбым бар. Оның есімі – Салтаннат. Жасы жиырма бесте. Салтаннаттың ата-аннаны Атырауда тұрады. Оның үлкен ағасы бар. Ол үйленген, екі балансы бар. Ағасының кішкентай ұлы үш жеста. Әпкесі Алматыда тұрады. Әпкесінің ұлы және қызы бар. Салтаннат жақында тұрмысқа шықты. Қазір Астаннада жұмыс істейді. Ол «Самал» шағынауданында тұрады. Салтаннаттың екі бөлмелі пәтері, машинасы бар.

Тапсырма. Сөйлемдерді аяқтаңыз. / Закончите предложения. 1. Салтаннаттың екі бөлмелі ________. 2. Ата-аннаны Атырауда ________. 3. Ағасының кішкентай ұлы _________. 4. Салтаннаттың уужасы ____________. 5. Ол жақында ________. 6. Қазір Астаннада ________. Керекті сөздер/Нужные слова: тұрмысқа шықты, пәтері бар, жиырма бесте, тұрады, үш жеста, жұмыс істейді

Өзім туралы Менің атым – Асқар. Менің әкемнің аты – Самат, тегім – Әнуарбеков. Менің ұлтым – қазақ. Мен Көкшеетау қаласында, Абай көшеесінде, сегізінші үйде тұрамын. Менің уужасым отызда. Мен компания да жұмыс істеймін. Менің білімім жоғары. Мен қаржыгермін. Менің отбасым бар. Менің отбасым үлкен темс. Отбасымда 4 адам бар. Олар: өзім, әйелім, ұлым және қызым. Мен оларды өте жақсы көремін. Менің отбасым тату және көңілді. Менің әйелім тігінші. Ол сұлу және мейірімді анна. Менің ұлым бесінші сыныпта оқиды. Ұлым білімді. Ал қызым бірінші сыныпта оқиды. Ол өте ақылды. Менің тамаша досым бар. Оның аты-жөні – Асанов Абзал Сәкенұлы. Менің досым Абзал – дәрігер. Ответьте на вопросы. 1. Оның аты-жөні кім? 2. Асқардың ұлты кім? 3. Ол қайда тұрады? 4. Асқардың уужасы не шееде? 5. Ол қайда жұмыс істейді? 6. Оның отбасы бар ма? 7. Отбасында нашее адам бар? 8. Асқардың ұлы бар ма? 9. Ол нешьінші сыныпта оқиды? 10. Қызы шее? 11. Асанов Абзал Сәкенұлы кім?

Тапсырма. Просклоняйте данные слова. Үлгі: Мен қаржыгер+мін. Сіз сұлу+сиз Мен тігінші+.... Біз заңгер+.... Ол жақсы+.... Сен әдемі+.... Сіз ақылды+... Мен әдемі+.... Сендер тамаша+.... Сіздер мейірімді+.... Студенттер білімді+... Мен аспаз+.... Сен оқушы+.... Сіз оқытушы+.... Мен орыс+.... Сіз американдық+.... Біз қазақ+.... Ол кәріс+.... Сен қазақ+.... Сендер таныс+....

1) Жақша ішіндегі сөздерді аударыңыз. / Переведите слова в скобках. (государственный) қызметші (крупный) ғалым (иностранный) жұмысшы (главный) сарапшы (опытный) маман (квалифицированный) қаржыгер (ответственный) қызметкер (опытный) жүргізуші

Тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті жіктік жалғауын жалғаңыз. / Вместо точек вставьте нужное личное окончание. Сен осында тұра... ба? Жақында мен жұмысқа орналаса.... Ол күні бойы ойнай.... Сіз жұмысқа бұрын кале.... Әдетте біз арте тұрмай.... Сендер ешь жердь жұмыс істтемей... ме? Олар үй шаруасымен айналыса.... Сіздер әлі қайтпай.... Әмина сурет салу мен әуестене.... Дәрігер күн сайын ауруларды емдей...