«Бейнелеу өнері» үйірме жетекшісі: Ермаханова Нуршаш Елтаевна «Мәдени мұра» бірлестігі Балалар-жасөспірімдер орталығы.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Қосмекенділер класының көптүрлілігі. Сабақтың мақсаты: Қосмекенділер класы туралы жалпы сипаттама беру. Олардың алуан түрлерімен таныстыру Сабақтың мақсаты:
Advertisements

1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбын жариялау. Силуэт суреттерге қарап отырып «бейнелеу» сөзін құрастыру(
«Бояу түстері сыр шертеді» Білімділік: суретті шапшаң, тез салуға үйрету; сурет салу шеберлігін арттыру. Дамытушылық: Оқушылардың дүниетанымын, эстетикалық.
ҚАЗІРГІ МЕКТЕПТЕ ТӘРБИЕ ҮДЕРІСІНЕ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚОЛДАУ.
Тобы: 9-212, 9 и-12 Өткізген: Каденова М.Ж. Орал ж Экономика және ақпараттық технологиялар колледжі Сабақтың тақырыбы:
Тақырыбы: «IX- XII ғасырлардағы қолөнер, сауда және шаруашылықтың дамуы» Тақырыбы: «IX- XII ғасырлардағы қолөнер, сауда және шаруашылықтың дамуы»
Тақырыбы: Көкөніс салат дайындаймыз. Білім беру саласы: Таным Оқу қызметі: Жаратылыстану Тақырыбы: «Көкөніс салат дайындаймыз». Мақсаты: Балалардың көкөністер.
Қатынас ыдыстар. Су құбыры. Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға қатынас ыдыстар, қатынас ыдыстардың қасиеттері, су құбыры және оның жұмыс жасау принципі туралы.
Атырау облысы, Атырау қаласы Жалпы білім беретін М. Өтемісов атындағы орта мектептің биология пәнінің мұғалімі Қаушева Қалығыз Сисенқызы.
Орындаған: Шайсутанова Ж.Т. Тексерген: Жумабаева А.А.
Сабақтың тақырыбы: Жылу сүйгіш және суыққа төзімді өсімдіктер.
Білімділік: Оқушыларға жай бөлшек, үлес, алым, бөлім туралы түсініктер беру. Оқушыларды екі натурал санның бөліндісін жай бөлшек түрінде жаза білуге және.
ИНКЛЮЗИВТІ БІЛІМ БЕРУ. «Инклюзивті білім беру баланың қоғамдағы қиындықтарын бірлесе отырып жеңе білуге мүмкіндік береді» СЕМАГО.
Балықтар класына жалпы сипаттама. Шеміршекті балықтар. Тіршілік ортасы. Сабақтың тақырыбы:
Ой қорыту. (үй тапсырмасын тексеру) 1. Масса дегеніміз не? 2. Масса қандай әріппен белгіленеді? 3. Массаның өлшем бірлігі? 4. Массаның тағы қандай өлшем.
«Павлодар облысы Ақсу қаласы Дөнентаев орта мектебі» Баяндама тақырыбы: Ерте жастан ағылшын тілін оқытудың маңызы мен ерекшіліктері Дайындаған: ағылшын.
Бала,бала,бала деп Түнде шошып оянған. Түнұйқысын төрт бөліп, Түнде бесік таянған, Бұл кім? Бала,бала,бала деп Түнде шошып оянған. Түнұйқысын төрт бөліп,
Жакишева Мейрамгүл Кенжеғалиқызы Мағжан Жұмабаев атындағы 39 мектеп-гимназияның қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.
Мұнайлы ауданы 7 жалпы білім беру орта мектебі КММ Бекова Ж.А.
Қарасу аудан әкімдігінің «Шолақаша орта метебі» ММ БИОЛОГИЯ сабағы Сынып – 11 Күні – 16 ақпан 2018 ж.
Транксрипт:

«Бейнелеу өнері» үйірме жетекшісі: Ермаханова Нуршаш Елтаевна «Мәдени мұра» бірлестігі Балалар-жасөспірімдер орталығы

Анималистік жанр. Кескіндеме тәсілі.

Білімділік: Білімділік: Дала жануарлары борсық пен сарышұнақты бейнелеу ерекшеліктерін білу, олар туралы мағлұматтар алу. Дамытушылық Тәрбиелік: Дамытушылық: Жануарлардың табиғаттағы орнын түсіндіру барысында қоршаған орта жайындағы білімдерін дамыту. Жұмбақ шоше отрыв ой қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Оқушылардың жан-жануарларға денег сүйіспеншілігін арттыру, сурет салу барысында ұқыптылыққа үйрету, эстетикалық тәрбие беру.

Сабақтың көрнекілігі: Жан - жануарлардың суреттері, Сабақ түрі: Қолданылатын әдіс - тәсілдер: LCD проектор, слайд. Сабақ түрі: аралас сабақ Қолданылатын әдіс - тәсілдер: слайдтағы иллюстрация мен жұмыс,жұмбақ

Сабақ жоспары: І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Өткенді қайталау. ІІІ. Жаңа сабақ а) жұмбақ ә) түсіндіру ІV. Сергіту сәті. V. Сарамандық жұмыс. VІ. Қорытынды. VІІ. Бағалау. VІІI. Үйге тапсырма.

-Оқушылармен сәлемдесу. -Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеру. -Оқушы назарян сабаққа аудару.

а)Оқушылардың жұмыстарын тексеру.

ә) ә) Сұрақ - жауап 1. Анималистік жанр денегіміз не? 2. Анималист деп қандай суретшілерді айтамыз? 3. Анимал (animal) сөзі қай елдің сөзі? 4. Б.з.б мың жылдықта металл дан, саз балшықтан, сүйектен жасалған жұмыстар қай тайпада көп кездеседі?

Өзі ширақ, өзі қу, Жүрген жері айқай-шу.

Үстінен тоны түспеген, Сонда да раз қыспенен.

Бітімі тұрқы, Аумаған жылқы, Мәйкесі жолақ, Айыбы сол- ақ.

Білесің микен даласын, Бірден тауып аласың, Салып алып дорбаға, Жүреді ылғи баласын

Кілемнің түрлеріндей жүндері бар Айбаты жан шыдамас түрлері бар.

Жаңа сабаққа ену Жаңа сабаққа ену ә) Дала жануарлары ә) Дала жануарлары Борсық (лат. Meles meles) сусар тұқымдастарына жататын жыртқыш аң. Көбінесе шөпті және оның тамары мен тұқымын, майдан жәндіктерді жеп қоректенеді. Терісінен ішік, қылшығынан щетка жасауға болады; оның майын амге пайдаланады. Етін де жеуге болады.лат.сусаржәндіктердіішік

Қосаяқтар [1] (лат. Dipodidae) – сүтқоректілер классы кеміргіштер отрядының бір тұқымдасы. [1]лат.сүтқоректілеркеміргіштер Жүргенде тек артқы аяқтарымен секіреді. Алдыңғы аяқтарымен қорегін ұстап, ін қазады. Құйрығы дене тұрқынан ұзын, қысқа түкті. Құлақ қалқандары көпшілігінде үлкен, кей түрінде қатпарланып, қысқарған. Көздері өте үлкен. Күздің аяғынан көктамге дейін қысқы ұйқыға кетеді. Уақытша және тұрақты індері болады. Індерінің ұзындығы 1 метр ден 4 метрге, ал тереңдігі 20 см-ден 2,5 м-ге дейін жетеді. Өсімдіктермен, жәндіктермен қоректенеді. Көптеген түрлері бірқатар індеттерді, әсіресе оба ауруын таратады.

Шіркін сурет сабағы, Ауылды ейске салаты. Тамылжытып бояймыз, Туып өскен даланы. Қызыл бояу қызғалдақ, Сары бояу сарғалдақ Жасыл бояу жайлауың Құлпырғандай гүлменен

Екі топқа бөліну Борсық Қосаяқ

Қауіпсіздік ережесі

Борсық Қосаяқ

- Анималистік жанрдың қанша тәсілін өттік? - Графика денегіміз не? - Кескіндеме денегіміз не? - Үй жануарларын ата - Дала жануарларын ата

Анималистік жанрда жұмыс жасау

Назарларыңызға рахмет!