Сабақтың тақырыбы. Оқушыларға алгебралық түрге келтірілетін, тригонометриялық Формулалар арқылы түрлендірілетін, теңдеудің дәрежесін төмендету арқылы.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Барлық қабырғалары тең тіктөртбұрыш квадрат деп аталады. D A B C.
Advertisements

Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
«Еліміздің ертеңі мен бүгіні - жас ұрпақтың қолында... » Н.Ә.Назарбаев.
Сабақтың тақырыбы: Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. Физика 8 сынып А.Байтұрсынов атындағы 20 мектептің физика пәні мұғалімі: Оразбаева А.К.
Сабақтың тақырыбы: Көмірсулар. Сабақтың мақсаты: Білімділік : білімгерлерге көмірсу өкілі глюкозаның құрылысы табиғатта кездесуі, малекула құрамы, жіктелуі,
Сабақтың мақсаты : Білімділік : Калькулятор қолданбасын оқуға дайындалу. Калькуляторды іске қосуды, калькулятордың мәзірімен, жұмыс тәртіптерімен таныстыру.
Квадрат теңдеулер 15 орта мектеп 8 сынып алгебра сабағы.
БІЛІМДІЛІК: Оқушылардың бойына қуат ұғымын қалыптастыру, оның формуласын, өлшем бірлігін есептер шығаруда пайдалана білуге үйрету; ДАМЫТУШЫЛЫҚ:
Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. Физика 8 сынып.
Болатова Ақгүл 401 ИС. Негізгі еңбек ақы дегеніміз нақты кезеңнің тарифтік айлығына сәйкес келетін, еңбек ақының бөлігі. Кесімді ақы алушы үшін бұл бағалау.
Уравнения, р ешаемые с п омощью ф ормул преобразования с уммы т ригонометрических функций в п роизведение. sin3x +sinx +sin2x=0 2sin2x cosx +sin2x=0 sin2x.
MICROSOFT OFFICE ЕXCEL. Кестелік кұрылымды құжаттармен жұмыс істеуге арналған кең тараған кұралдардың бірі Місcrosoft Ехсеl болып табылады. Ол сандық.
Ашық сабақтар Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешудің әр түрлі тәсілдері Математика пәнінің мұғалімі Смагулова Мейрамгуль Серикказиновна.
Microsoft Excel –ді іске қосуы және жұмыс кестесінің элементтері Microsoft Excel –ді іске қосу үшін келесі әрекеттер тізбегін орындандар: Пуск Программа.
КОНУС Сабақтың мақсаты Оқушыларға конус және оның элементтері туралы түсінік беру. Конустың бүйір бетін, толық бетін, көлемін табуға байланысты тесттік.
Функция Тестовая работа по теме «Вычисление значений функции по формуле»
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Сұрақтар 1. Құлақ қандай бөлімдерден тұрады? 2. Құлақ қалқаны қандай қызмет атқарады? 3. Дабыл жарғағы қайда орналасқан? 4. Ортаңғы.
ОҚО Кентау қаласының мамандандырылған Дарынмектеп-интернатының 10-сынып оқушысы Мадияр Әбдіқадыр « RAD Studio Xe5 бағдарламасы ортасында тест тапсырмаларын.
§ 11. Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы 25 қазан 2013 жыл.
1.Екі айнымалысы бар теңдеу 2.Теңдеулер жүйесі 3.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер 4.Олардың жүйелері 5.Екі айнымалысы бар теңсіздіктерді шешу 6.Теңсіздіктерді.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы

Оқушыларға алгебралық түрге келтірілетін, тригонометриялық Формулалар арқылы түрлендірілетін, теңдеудің дәрежесін төмендету арқылы шығарылатын, біртектес, қосымша аргумент енгізу арқылы шығарылатын-тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістерін меңгерту. Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістерін меңгерту. Оқушыларды ұқыптылыққа, зейін қоюға тәрбиелеу. Оқушылардың ой - өрісін дамытып, пәнге қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

І. Бір тригонометриялық функция мен берілген алгебралық теңдеулерге келетін тригонометриялық теңдеулер 1-Мысал: теңдеуінің шешімін табайық. Шешуі: Берілген теңдеу sinx функция сына қатысты квадрат теңдеу болып табылады. Егер sinx=u алмастыруын жасасақ, хонда түріндегі алгебралық квадрат теңдеу аламыз, онең түбірлері Схонда берілген теңдеу sinx функция сына қатысты sinx=-2 және түріндегі қарапайым екі теңдеуге келеді. sinx=-2 теңдеуінің шешімі жоқ, себебі теңдіктің оң жағы.,. Енді табылған шешімінің берілген теңдеуді қанағаттандыратынен тексерейік. Ол үшін -не берілген теңдеуге қоямыз. Схонда Табылған шешім берілген теңдеуді қанағаттандрады. Жауабы:

2-мысал: теңдеуін шешейік. Шешуі: формула сынан алынған өрнегін берілген теңдеуге қоямыз.Схонда Енді алмастыруын енгізсек, түріндегі алгебралық теңдеу аламыз. Бұл теңдеулердің түбірлері Алынған мәндерді орнена қойсақ, және түріндегі екі қарапайым теңдеуге келеміз. Бұл теңдеулердің шешімі сәйкесінше және немесе. Жауабы :.

ІІ. Тригонометриялық формулаларды түрлендіру жолымен шешілетін тригонометриялық теңдеулер. 3-мысал: теңдеуін шешейік. Шешуі: Берілген теңдеуді шешу үшін қосылғыштардың орнен ауыстырып, топтаймыз. Схонда шығады. Енді жақша ішіндегі өрнекке синустардың қосындысынең формула сын, яғни пайдаланамыз.Схонда Берілген теңдеу түріндегі екі қарапайым теңдеуге келеді.Бірінші теңдеудің шешімі : Екінші теңдеудің шешімі:. Жауабы:

Үй тапсырмасын беру 135(ә,б)