6-В клас
Журавель О.В.,учитель української мови та літератури.
Тема. Ніхто не забутий,ніщо не забуто!
І у мертвих, щоб знали,
Є відрада одна:
За Вітчизну ми впали.
Та не впала вона.
О.Твардовський
Не вбий. Біблія.
Мета: викрити анти людську сутність будь-якої війни;розвинути в учнів навички самостійної роботи,роботи з невідомим матеріалом,виконувати пошукові завдання; виховувати почуття гордості за своїх співвітчизників, які перемогли в Другій світовій війні; формувати комунікативну компетентність учнів.
Хід уроку:
I.Організаційний момент.
I I.Актуалізація опорних знань,умінь та уявлень учнів.
1.Перегляд відеоролику.
2.Бесіда про їхні враження після перегляду.
3.Прблемне питання: «За що, на вашу думку, варто віддавати життя?»
I I I.Мотивація навчальної діяльності.
1.Вступне слово вчителя.
ВВв років стала періодом найтяжчих випробувань, втрат, ратного героїзму та трудового подвигу. У 2013 році ми святкуємо славетну дату-70-річчя визволення від німецької окупації рідного краю- Харківщини! Саме цій події присвячений перший урок навчального року.
2.Вир.читання учнем вірша М. Рильського «За рідну землю!»
3.Розповідь учителя.
Фашистські окупанти встановили на Харківщині кровавий терор.Вони знищили 280тис. мирних жителів і близько 22тис.полонених, відправили на примусову працю більше ніж 160 тис. людей.Разом з усім радянським народом піднялися на захист своєї Батьківщини радянські вчителі і учні шкіл. В складних умовах війни 1 вересня почались заняття в школах. В березні 1942 року всі школи відсвяткували 128-му річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Діти виступали з віршами, присвяченими поету. Навчальний рік в школах завершувався під гуркіт артилерійської канонади.Піонери створювали приховані організації, а нерідко наодинці вели героїчну боротьбу проти фашистів.
Піонер Пархомівської середньої школи Павло Муковоз через краснокутські ліси провів з оточення військовий підрозділ.Гітлеровці схопили хлопчика і після нелюдських катувань розстріляли.Серед школярів була популярна така листівка: «Та досить. В бій вставай, народ,
Наш богатир, наш грізний мститель,
Щоб більше не ліз в наш огород
Кривавий Гітлер-визволитель».
По-звірячому вчинили фашисти з Ольгою Бугар, сором'язливою вчителькою Чепільської семирічної школи Балаклейського району. В селі Пасики, Зміївського району, фашисти спалили школу і квартиру учителя Республіки Семена Андрійовича Синявина.Він помер у темному підвалі без мед. допомоги. Його дружину вивезли до Германії. Після війни вона повернулась в село і ще багато років працювала директором школи.
4. Розповідь учителя про спогади Н.А. Соболєва. «Спасибо, де вушка Наташа!»
IV. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів.
Робота на д епіграфами.Зачитування та їх обговорення.
V. Вивчення нового матеріалу.
1.Презентація на дошці( діти роздивляються фотокартки і викладають їх у хронологічному порядку).
Отже, війна- це горе, смерть і сльози. Тисячі людей пройшли крізь полум'я війни, витримали страшні муки, але вистояли, перемогли. Перемогли в найстрашнішій із війн, які бачило людство. І сьогодні живуть ті, хто у важких боях захищали рідний край. Ви повинні запам'ятати, якою ціною нашому народові дісталися перемога, не зрадити забуттям тих, хто віддав за неї найцінніше- своє життя.
VI.Підбиття підсумків уроку.
Інтерактивний прийом «Коло бажань»(кожен учень пише продовження речення «Я дуже хочу, щоб усі люди…»).
Мікрофон.(Що корисного ви винесли для себе з сьогоднішнього уроку?).