Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 8 лет назад пользователемГлеб Евдокимов
3 Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення - найбільш благородний, шлях наслідування - найбільш легкий і шлях особистого досвіду - найбільш важкий. Конфуцій
4 «Сучасний урок - це урок, на якому вчитель викладає новий матеріал зрозуміло й доступно». «Сучасний урок - це веселий, пізнавальний, цікавий, неважкий урок, на якому вчитель і учень вільно спілкуються». «Сучасний урок - це урок, на якому не доводиться робити щораз те саме, це різноманітний урок». «Сучасний урок - це урок, на якому вислуховують будь-яку твою думку, урок, де людина учиться бути людиною». «Сучасний урок - це урок, на якому почуваєш себе впевнено». «Сучасний урок - це урок без стресів». Так висловилися про сучасний урок учні школи.
5 СТРУКТУРА КОНСПЕКТУ УРОКУ Тема: Мета: а) навчальна: б) розвивальна: в) виховна: Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу урок закріплення знань, навичок, умінь урок перевірки первинного розуміння й уміння застосування на практиці теоретичних знань комбінований Урок комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів. Урок контролю знань учнів Форма проведення уроку: Урок-лекція Урок-практикум Урок-залік Урок-змагання Урок-екскурсія Контрольна робота Наочність та обладнання: обєкти навколишнього середовища, макети таблиці картки ілюстрації ТЗН книги, підручники, збірники записи на дошці компютер, мультимедійний проектор Етапи уроку: І. Організаційний ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Формування мети й завдань уроку ІV. Мотивація навчальної діяльності V. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок VІ. Вивчення нового матеріалу: теорія, практика VІІ. Первинне закріплення і корекція VІІІ. Підсумки уроку ІХ. Домашнє завдання Х. Рефлексія.
6 Освітня мета уроку: - забезпечити засвоєння (розуміння, поглиблення, розширення, узагальнення, систематизацію, повторення, закріплення, застосування) основних математичних знань: понять та їх визначень, властивостей, законів, правил, формул, методів (вирішення завдань і вправ, докази теорем) і т.д. - забезпечити оволодіння (міцне засвоєння, закріплення, відпрацювання до автоматизму, самостійне перебування алгоритму розв'язання задач) математичними вміннями і навичками: раціональних обчислень, оцінки результатів, вимірювання, побудови, тотожних перетворень, рішення рівнянь, нерівностей, їх систем, побудови та читання графіків функцій, розв'язання прикладних задач, докази, роботи з таблицями,обчислювальними і вимірювальними приладами; - формувати загальнонавчальні вміння і навички (продовжити формування, закріпити),
7 Розвивальна мета уроку. Розвивати інтелект учнів, уміння аналізувати, класифікувати, порівнювати, робити умовиводи за аналогією. Формувати в учнів загально навчальні вміння: культуру мовлення, чіткість і точність думки, критичність мислення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв'язання задачі або проблеми. Розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом а також уміння самостійно конструювати нові алгоритми на основі аналізу й узагальнення послідовності виконуваних операцій і дій, що ведуть до шуканого результату. Розвивати вміння працювати самостійно а також самостійно здобувати знання. Розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень. Формувати науковий світогляд, розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою математичних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті, майбутній трудовій діяльності, достатніх для вивчення інших дисциплін та продовження освіти. Формувати уявлення про ідеї і методи математики та її роль у пізнанні навколишнього світу, формувати навички математизації ситуацій. Розвивати вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок, чітко будувати свою відповідь.
8 Виховна мета уроку. Виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості. Виховувати розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань. Виховувати загальнолюдські цінності: національну свідомість, повагу до національної культури України, уявлення про математику як невід'ємну складову загальнолюдської культури. Виховувати позитивні риси характеру: чесність і правдивість, наполегливість і силу волі, культуру думки і поведінки, відповідальність за доручену справу, ініціативу. Виховувати естетичну, правову, патріотичну, екологічну культуру, здоровий спосіб життя. Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбство. Виховувати патріотичну свідомість шляхом ознайомлення учнів з іменами та біографіями видатних учених, що створювали математику, зокрема видатних українських математиків. Виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці. Виховувати зібраність, самовладання, комунікативність (уміння працювати в колективі ). Виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності. Виховувати уміння сконцентруватися, слухати інших, співпереживати, формувати сприятливий моральний клімат.
9 Тема: /за календарним плануванням/ Мета: а) навчальна: б) розвивальна: в) виховна: Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу урок закріплення знань, умінь навичок. урок перевірки первинного розуміння й уміння застосування на практиці теоретичних знань комбінований Урок комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів. Урок контролю знань учнів Тема: Натуральні числа. Порівняння, додавання і віднімання натуральних чисел. Розвязування задач і вправ. Мета: Закріпити знання та вміння учнів з теми «Натуральні числа», формувати навички та вміння записувати, читати, порівнювати, додавати та віднімати натуральні числа; застосовувати знання і вміння при розвязуванні нестандартних задач; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, кмітливість; сприяти формуванню інтересу до математики, розвитку навичок самостійної роботи. Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення знань.
10 Форма проведення уроку: Урок-лекція Урок-практикум Урок-залік Урок-змагання Урок-екскурсія Контрольна робота Наочність та обладнання: обєкти навколишнього середовища, макети таблиці картки ілюстрації ТЗН книги, підручники, збірники записи на дошці компютер, мультимедійний проектор Форма проведення уроку: Урок- подорож. Наочність та обладнання: -Квітка-веселка, прикріплена на дошці; -картки із завданнями; - картки в двох варіантах для виконання с/р, -долоньки, -компютер, мультимедійний проектор
11 Етапи уроку /узагальнення і систематизації/ : організація початку уроку підготовка учнів: повідомлення теми (проблеми). Узагальнення окремих фактів, понять, явищ повторення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань приведення одиничних знань у систему (самими учнями) підбиття підсумків уроку. інформація про домашнє завдання Рефлексія Етапи уроку: І. Організаційний ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Формування мети й завдань уроку ІV. Мотивація навчальної діяльності V. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок VІ. Вивчення нового матеріалу: теорія, практика VІІ. Первинне закріплення і корекція VІІІ. Підсумки уроку ІХ. Домашнє завдання Х. Рефлексія.
12 Хід уроку: Організаційний етап. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. Розвязування задач і вправ. Перша зупинка «Натуральні числа». Усне розвязування вправи. (На дошці записане число ) (Завдання на червоних картках, кожному учневі). Виконання вправи біля дошки. Записати цифрами числа: 6 млрд. 703 млн. 20 тис. 7; 1млрд. 24 млн. 314; 215 млрд. 724 тис.; 31 млрд. 247 млн. ; 101 млрд. 5. Самостійне виконання вправи з наступною перевіркою у парах. Записати словами числа: ; ; Друга зупинка «Відгадай-но». Віднайди загублені числа. (Додатки 1 – 3).
13 Третя зупинка «Порівняй-но». Усне розвязування вправ: –У числах замість кількох цифр поставили зірочки. Порівняйте ці числа: 63*** і 61***; **1* і 99*; 7*35 і *958. Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб утворилася правильна нерівність: 617* 34*9; 2785 < 27*0. Коментоване розвязування вправи (Завдання на жовтих картках, кожному учневі). Запишіть числа в порядку зростання: ; 450; 550; 45; 405; ; 545; 4 055; 4 505; 54; 454. Четверта зупинка «Цікавинка». (Завдання на дошці) Дізнатись про довжину тіла бобра в см нам допоможе дивовижний квадрат. Пята зупинка «Фізкультхвилинка». Шоста зупинка «Самостійна». (Завдання в тестовій формі на синіх картках, кожному учневі) З наступною перевіркою в парах. Сьома зупинка «Розумників і розумниць». (зупинка цікавих задач )
14 Домашнє завдання. Відкриваємо серцевину квітки-веселки і учні записують домашнє завдання у щоденники. Підсумок уроку. Оцінювання учнів. Рефлексія. Чи сподобався вам наш урок-подорож. Прикріпіть долоньки на тих пелюстках- зупинках, завдання яких вам найбільше сподобались.
15 Симон Соловейчик сказав: «Учитель не робить карєри, він – актор, але його слухачі й глядачі не аплодують йому. Він скульптор. Але його праці ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують йому за лікування і не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення?»
16 Відповіддю на це питання можуть бути слова Бернарда Шоу: «Коли я маю яблуко і ти маєш яблуко, і ми обміняємось яблуками, у кожного із нас буде по одному яблуку. Коли я маю ідею і ти маєш ідею, ми обміняємось ідеями – в нас буде по дві ідеї».
17 Адже до свого найкращого уроку вчитель готується все своє життя. Д Я К У Ю З А У В А Г У
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.