Жапбасбаева Г ү лсім Т ұ я қ бай қ ызы. Ту ғ ан жылы: 1980. 01. 01. Білімі: Жо ғ ары Санаты: ІІ Пед. ө тілімі: 8 жыл Маманды ғ ы: Химия –биология п ә ні.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
А.С.Пушкин атында ғ ы 46 қ аза қ орта мектебі Аты-жөні: Мадиева Құттықыз Пернебекқызы Пед. өтілі: 18 жыл Санаты: І Пәні: математика.
Advertisements

«Жалпы мектепте дефектолог мұғалімнің жұмыс істеу бағыты»
Модуль дегеніміз-тұтас жүйенің бір бөлшегі, пәннің негізгі заңдылықтарын ашатын ұғымдардың бір-біріне байланысты элементтердің жиынтығы. Модулдік технология.
Модульдiк оқыту технологиясы. Модульдіқоқытудыңерекшеліктері Тұлғаныңтанымдық қабілеттерін, қабілеттерін,танымдықпроцесстердідамытуДарындыбалалармен тұрақты.
Тегі – фамилия АБДИЕВА А Ә Б В Г Ғ Д Е Ё Ж З И Й К А Ә Б В Г Ғ Д Е Ё Ж З И Й К А Ә Б В Г Ғ Д Е Ё Ж З И Й К А Ә Б В Г Ғ Д Е Ё Ж З И Й К А Ә Б В Г Ғ Д Е.
Мұғалімнің өз сабағын талдауы. Сабақты талдау түрлері І.Толық талдау І.Толық талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІІ.
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Мұхит атындағы орта жалпы білім беретін мектебінің биология пәнінің мұғалімі.
Тақырыбы: Орындағандар: Н.Х Алиева Сабақтың мақсаты: Pisa тапсырмаларын қолдана отырып оқушылардың өз бетінше жұмыс жүргізуге,белсенді оқыту стратегияларын.
Үй тапсырмасы Тірек қимыл жүйесі нешеге бөлінеді? Сүйектің пішіні нешеге бөлінеді? Ересек адамның қаңқасында қанша сүйек бар? Адамның омыртқа саны қанша.
Лебяжі жалпы орта білім беретін мектебіні ң тарих ж ә не география п ә ніні ң м ұғ алімі Мырзатаева Бибін ұ р Еламан қ ызы Білімі: Жо ғ ары Е ң бек ө.
Ділмағанбетов Бабанияз Зейтенұлы Бейнелеу өнері және сызу пәнінің мұғалімі.
Жеке тұлғаға бағытталған сабақ 12 жылды қ мектеп талаптары.
Аты-жөні: Сүйіншалиева Айнагүл Болатқызы Туған жылы: 1984 жылы 27 қаңтар Білімі: Жоғары Бітірген оқу орны: Х.Досмұхамедұлы атындағы АМУ Тарих-география.
Мектептегі білім сапасын көтеру жоспарының үздік жобасы Қоғамдық – гуманитарлық пәндер бірлестігі 2015 жыл.
Оспанова Жұлдызай Төлешқызы. Экологиялық білім берудің мақсаты Экологиялық білім берудің мақсаты – жеке адамның бойында табиғатқа деген ізгілік қатынастарды.
Пән: қазақ тілі 8 сынып ж Сабақ тақырыбы: Қадыр Мырза Әли -ақын. Болымды етістіктер мен болымсыз етістіктер.
Баймухамбетова Риза Камешовнаның ПОРТФОЛИОСЫ «Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: «Сан есім» тақырыбын тірек-сызба бойынша меңгерту барысында жаттығулар орындату. Дамытушылығы: Ақыл-ойын, логикалық ойлау.
Аудандық білім бөлімі Мектеп оқушыларымен ғылыми жұмысты ұйымдастыру Б.Әбішев Шиелі, 2006 жыл.
Аты – жөні: Тоғызбаева Айзада Әлмағанбетқызы Туған күні, айы, жылы: жыл Ұлты: Қазақ Білімі: Жоғары Мамандығы Химия-Биология пәні мұғалімі Бітірген.
Транксрипт:

Жапбасбаева Г ү лсім Т ұ я қ бай қ ызы. Ту ғ ан жылы: Білімі: Жо ғ ары Санаты: ІІ Пед. ө тілімі: 8 жыл Маманды ғ ы: Химия –биология п ә ні м ұғ алімі

Тақырыбы: МОТ-сы арқылы оқушылардың тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру және білімін дамыту.

Оқушылардың қызығушылығын арттыру, топтық іс-әрекетке үйрету Мақсаты: Оқушының талдау және дивегендік ойлау қабілетін дамыту. Өз ара көмекке, жәрдем беруге дайындау дағдысын қалыптастыру Ой еркіндігін қалыптастыру, сенімділікке, төзімділікке тәрбиелеу. Оқушылардың ізденісін дамыту, шығармашылық белсенділігін қалыптастыру.

Үш күрделілік деңгейде оқу материалдарын тыңдау, жазу, көру, айту мүмкіндігін болатындай етіп құру. Міндеті: Сөйлесу бөлімінде оқытудың белсенді формаларын таңдау. Тұтас тақырып бойынша оқу материалына тесттік тапсырмалар дайындау. Тараудағы тақырыптарды бөліктемей, түгел қабылдауын жүзеге асыру.

Му ғ алімні ң іс- ә рекеті Ә р о қ ушы ғ а жеке ү лестірмелер дайындау О қ у материалын қ ыс қ аша сызба кестеге т ү сіру О қ у жоспарын жыл к ө леміне немесе то қ сан ғ а жасап, о қ у материалдарымен ә зірлеу

МОТ-ның құрылымы Кіріспе бөлім (1-2 сағат) Сөйлесу бөлімі (3-12 сағат) Қорытынды бөлім (1-2 сағат) Модульге, тақырыпқа ену Танымдық қаблетін арттыратын оқытудың белсенді формаларын таңдау Бақылау Тірек сызбалар Баяндау Түсіндіру Лекция Көрнекілік әдіс Визуалды лекция Сынақ Тест тапсырмалары Бақылау жұмысы Диктант Шығарма Семинар Конференция Диспут Жеке-топтық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар Ұжымдық, рольдік ойын Оқыты үйрету ойындары

Оқушының тұлғалық қасиеттері Танымдық қабілетін жетілдіру Танымдық процесті жетілдіру Қажеттілікті қанағаттандыру Білу Түсіну Қолдану Талдау Топтау Білімді бағалау Қызығушылық қалыптастыру Өзін-өзі өзектендіру Шығармашылығы Қауіпсіздігі Қиындыққа дайын болу және оны жеңу Таным, сыйластық Өзін-өзі бекіту Елестеу Ойлау Жады Зейін Қабылдау

Модуль 1 Адам ағзасының жалпы құрылысы. Модульдің құрылымы Сағат саныСабақтың түрі мен мазмұныМинут саны Кіріспе бөлім1- сабақМодулдің құрылымымен танысу Әрбір оқушының алдындағы міндеті мен мақсатын анықтап айту.Мұғалімнің жалпы тарауға оқитын лекциясын тірек сызба арқылы тусіндіру 45мин Сөйлесу бөлімі2-3 сабақМатериалды меңгерту. Оқулықпен өз ара тексеру арқылы өзіндік жұмыс орындау. 90 мин 4-5 сабақМатериалды пысықтау. Дидактикалық ойындар. Жеке және топтық ойындар.,90 мин 6-сабақМатериалды бекіту. Срамандық жұмыс. Дейгейлік тапсырмалармен өзіндік жұмыстар. 45 мин Қорытынды бөлім. 7-сабақСынақ Тестілеу 20 мин 25 мин

Оқушылар білуі керек Адамның органикалық дүниедегі орны. Адаммен сүтқоректілердің ұқсастығы мен айырмашылығын. Адам жасушасымен құрылысымен тіршілік қызметін. Ұлпаның мүшелердің, мүшелер жүйесінің негізгі топтарын. Адам және оның денсаулығына әсер ететін негізгі факторларды. Тірі ағзаға тән негізгі белгілерді. Оқушылар жасай және көрсете алуы керек. Жасушаның жеке бөліктерін суреттен көрсетіп, оларды атаулары қажет. Жануарлар мен адамдардың ұқсас белгілері мен ерекшеліктерін айыра білуі керек. Мүшелер жүйесінің қызметін анықтай білуі керек. Суреттен адам ағзасының ішкі бөліктерін көрсетіп, олардың аттарын атаулары қажет. Негізгі терминдер мен ұғымдар. Анатомия, физиология, гигиена, мүше, мүшелер жүйесі, құрылымдық бірлік, ядро, хромосома, цитоплазма, жасуша органойдтары, нуклейн қышқылдары, органикалық заттар, Макроэлементтер, микроэлементтер, зат алмасу анаболизм, катаболизм, ферментер,тітіркенгіштік, Жүйке ұлпасы, бұлшықет ұлпасы, дәнекер ұлпасы, эпителий ұлпасы.

2-сабақ.. Материалды меңгерту. Кезекті өзара тексеру арқылы кітаппен өзіндік жұмыс. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Модульдің құрылымына назар аударту. ІІ.Тірек сызбасын еске түсіру (оқушылардан тақтаға шығарып тірек сызбасын сұрау) ІІІ. Кітаппен өзіндік жұмыс. «Оқыта үйрету ойыны» Мақсаты: Оқушыларды өз бетімен білім алуға, ізденуге, кітаппен жұмыс жасай білуге үйрету. Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру. Ойынның шарты: сынып 4 топқа бөлініп, өзіндік жұмыстарды орындайды, орындап болған соң сағат тілі бағытында келесі топтың жұмысын орындайды. Осылайша төрт топтың тапсырмасын орындап шығады. Өзіндік жұмыс 1 Кітаптан берілген терминдердің анықтамасын, ғалымдардың еңбектерін жазыңдар. А)Анатомия_____________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________ Физиология______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Гигиена_________________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________ Б) Тәнтәну ғылымының дамуына үлес қосқан ғалымдарды, олардың еңбектерін атаңдар:_________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________

Өзіндік жұмыс 2 Таблицаны толтырыңдар Ұлпаның топтары ҚұрылысыҰлпа түрлеріОрналасқан, кездескен жері Қызметі Өзіндік жұмыс 3 Сызбаны толықтыр А)Жасушаның негізгі химиялық элементтері 1____________________________ 6_____________________________ 2____________________________ 7_____________________________ 3____________________________ 8_____________________________ 4____________________________ 9_____________________________ 5____________________________ 10____________________________ Б) Жасушаның химиялық қосылыстары: Органикалық Бейорганикалық 1____________________________ 1_____________________________ 2____________________________ 2_____________________________ 3____________________________ 4____________________________ 5____________________________

Өзіндік жұмыс 4 Жасушаның суретіне қарап, олардың органоидтарының аттарын жазыңдар

Оқушының аты- жөні БағаОртақ балл Ортақ бағалау парағы

1. Модульге тірек-сызбасы (А) ҚұрылысыЖасушаҚұрамы Негізгі бөліктері Цитоплазма Ядро (46 Хромосома) Эндоплазмалық тор МембранаМитохондрия Жасуша орталығы Гольджи жиынтығы Лизосома Рибосома Органикалық заттар Бейорганикалық заттар Ақуыз Су Майлар Нуклеин қышқылы Көмірсу АТФ Минералды тұздар (C,O, H,N, P,F,Fe, Na,K,S,CI)

Жасушаның қасиеттері Көбею Тынысалу Артық өнімдерді шығару Қоректену Тітіркенгіштік Өсу Жасуша – бірлік ҚұрылымдықГенетикалық Қызметтік Тірек –сызба (Б)

Тірек –сызба (В ) ЖасушаҰлпаМүше Мүшелер жүйесі Ағза 200 дей астам жасушалар, Нейрон Жүрек Бүйрек Өкпе Асқазан Дәнекер Эпителий Бұлшықет Жүйке Қанайналым Жүйке жүйесі Ас қорыту Зәр шығару Біртұтас құрылым

Нәтиже : 1)Аудандық олимпиада ІІ орын 2005 жыл 8-сынып Сәтенова Айдана 2) Аудандық олимпиада І орын 2006 жыл 9-сынып Кенжебаева Гүлнұр 3)Облыстық олимпиада ІІ орын 2007 жыл 9-сынып Кенжебаева Гүлнұр 4) Аудандық олимпиада ІІІ орын 2007 жыл 7-сынып Балтабаева Мөлдір 5) Аудандық олимпиада І орын 2008 жыл 8-сынып Жүнісбекова Назерке