Ющенко Олена Валентинівна. Працюю вчителем початкових класів з 1989 року. У 1999 році закінчила Український державний педагогічний університет ім. М.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
2 клас Дзвоник нам сигнал вже дав, Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! І. Організаційний момент.
Advertisements

В. КАВА «ВІН ЖИВИЙ». Доброго ранку бажаю вам я, Дітки кмітливі, ви дружна сімя. Бачу, ви працювати сьогодні охочі, Тому і сяють допитливі очі, Один одному.
це дуже відповідальна та важлива справа. Адже в ру к ах вчителів найбільший скарб – діти. Вони майбутнє нашої держави і від їхньої освіти дуже багато.
Система розумового виховання у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського.
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА ДЛЯ УЧНІВ 6 КЛАСУ «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА»
Тема: «Стосунки між хлопчиками та дівчатками». Мета: поповнити знання батьків про особливості вікової психології дітей років; розширювати психолого-педагогічний.
Виховна година Підготувала: вихователь 5-А класу Вознесенької СЗОШ-І Лебедєва І.А.
Портфоліо учителя початкових класів Русивельської ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району Рівненської області Кухарчук Оксани Вікторівни.
Тема Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв.
Світ добра і зла Світ добра і зла Автор: творча група учнів 7 – 8 класів Учитель:Вошемір Алла Андріївна.
Права та обовязки дитини вдома і в школі Твоє здоров'я захищає не лише сім'я. Ним опікується наша держава, вся людська спільнота. Організація Об'єднаних.
Світ добра і зла Світ добра і зла Автор: творча група учнів 8 класу Вижницької ЗОШ- інтернату І-ІІІ ст. ім. Н.Яремчука Вихователь: Крючкова Любов Федорівна.
Урок з основ здоров ̕ я 6 клас. …щодня робіть хоча б одну добру справу, здатну викликати усмішку радості на чиємусь обличчі Дейл Карнегі.
ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ ДИТИНИ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА ОКСЗШІ ДЛЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ «ЕЛЕМЕНТАРНІ ЗНАННЯ ПРО ВЕЛИКІ ІСТИНИ» Практичний психолог Ходинецький І.М.
Нестандартний урок-гра. Числові послідовності в нашому житті.
Мета: визначити й окреслити суть категорій добра і зла; формувати чуйність, доброзичливість, засуджувати почуття заздрості та злості; виховувати бажання.
Степненська ЗОШ І-ІІІ ст.. Учні 4 класу Керівник: Гавриленко Тетяна Олександрівна Добро починається з тебе.
7 Любашівський район Де вчився, там і пригодився.
Підготувала вчитель початкових класів Переволока В.В.
Транксрипт:

Ющенко Олена Валентинівна

Працюю вчителем початкових класів з 1989 року. У 1999 році закінчила Український державний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю початкове навчання. Маю І категорію.

Готуючись до уроку: Постійно застосовую активізуючі методи навчання: наочність, загадки, ігрові ситуації, залучення казкових героїв. Дуже ефективно проходять уроки-казки, уроки-подорожі. Особливо учням подобаються вікторини, в яких діти можуть застосувати отримані на уроках знання в незвичних ситуаціях. Вважаю, що такі вікторини розвивають у дітей повагу до однокласників, підтримують їхні дружні стосунки. Ефективно впливають на якість засвоєння знань створення проблемних ситуацій. Це допомагає не тільки засвоєнню знань, але й їх осмисленню та усвідомленню.

Християнська етика 2 клас Дорога Милосердя Тема. Дружна родина. Мета. Вчити дітей розуміти і поважати бажання інших людей, надавати посильну допомогу тим, хто її потребує; розкрити поняття «дружня родина»; виховувати чуйне ставлення до оточуючих

Зміст уроку І. Актуалізація опорних знань. - Якою дорогою ми маємо іти, щоб залишатися людиною? Щоб мати друзів? /Дорогою Добра/ - Які правила Дороги Добра ви знаєте? - Ви стали старші на рік, вчитеся тепер у другому класі. Якою дорогою ми йдемо цього року? /Дорогою Милосердя/. - Як ви розумієте слово «милосердя»? /співчутливість, чуйність, доброта/ - Як ви вважаєте, яких правил ми повинні дотримуватись, йдучи Дорогою Милосердя? / бути чуйними, по можливості допомагати всім, хто потребує допомоги./

ІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми познайомимося з хлопчиком Петриком та його родиною. Почалося все з того, що його родина нещодавно переїхала. В новому будинку хлопчик нікого не знав і йому, звичайно, було сумно. І подумки Петрик попросив у Бога, щоб сталася нагода з ким не будь потоваришувати. Хлопчик вирішив піти на вулицю. Що там сталося ми дізнаємось, прочитавши підручник.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Читання статті підручника «Дружна родина». Обговорення прочитаного. Про що мріяв Петрик? Чи збулося його бажання?

Кого хлопчик зустрів у дворі? /знайти і прочитати, як не відбулося/ Яким ми бачимо цуценя? /Нещасне, голодне, перелякане, із сумними очима. Можливо воно вже натерпілося від лихих людей, бо боялося першим підходити до хлопчика./ Як повівся Петрик? / Приніс його додому/ Як повелися члени його родини? /прочитати/. Чому замислився тато? Що він сказав? Що вирішила родина? Як розподілили члени родини турботи про цуценя? Прочитайте останні слова Петрика. Що він мав на увазі, називаючи свою сімю дружною? / У сімї панує взаєморозуміння, злагода, взаємоповага. Ці люди злагоджено і дружно не тільки влаштовують свій добробут чи прибирають квартиру. Вони дружно розподілили піклування про маленьку беззахисну істоту, яка, можна сказати випадково потрапила до них./ Як ви можете охарактеризувати рідних Петрика? Як ви гадаєте, чи здійснилось бажання хлопчика? /Він хотів знайти друга і його бажання здійснилося/. А якби Петрик побажав не просто друга, а друга з компютером, з модним мобільним телефоном, який міг би давати списувати домашнє завдання? /Ні. Не здійснилося/ Чому? Як про це сказала бабуся Петрика? Прочитайте.

Скласти і прочитати прислівя. Дерево, квіти, такі, й, Яке, Батьки, діти, й, які. (Яке дерево, такі й віти, Які батьки, такі й діти.) Як ви розумієте цю народну мудрість? / Діти схожі на своїх батьків не тільки зовнішньо, але і своїм характером. Батьки виховують своїх дітей так, як самі сприймають навколишній світ./ Чому Петрик є таким чуйним, добрим хлопчик. Про кого ми говорили на уроці? Що зробив Петрик? Чому навчив вас сьогоднішній урок? / Ми – люди. Ми сильніші за маленьких тварин. Ми повинні бути милосердними до слабших і менших за нас. /ом? В кого він такий? / Бо його родина складається із добрих і чуйних людей./

Урок Християнської етики Тема. Добрі та погані звички. Мета. Вчити розрізняти добрі і погані звички; заохотити дітей до здобуття добрих звичок і виховувати в них неприйняття і відразу до поганих звичок.

Хід уроку І. Актуалізація опорних знань. - Давайте згадаємо попередні уроки. Ми з вами багато говорили про те, що у нас в душі горить незгасний вогник совісті, який підказує нам, що є добре, а що погане. - А що постійно сперечається з нашою совістю? /наші гріхи/ - Що таке гріх? -Хто може подолати наші гріхи? /тільки ми самі/ ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності. Часто ми можемо оцінити чийсь вчинок, сказати: добрий він чи поганий. Можемо оцінити свої дії, коли потрібно, вибачитись, розкаятися в тому, що ми зробили. Але іноді ми не відчуваємо своєї провини, не розуміємо в чому ми неправі. Такі ситуації трапляються набагато частіше, ніж ми з вами думаємо. Сьогодні ми спробуємо розібратися з тим, що ми робимо кожного дня.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Діти, згадайте, що ви робили з самого ранку сьогодні. /поснідали, одяглися, пішли до школи…/ І все? Давайте по-порядку все перелічимо. Але будемо у дві колонки ставити палички: перша колонка – під назвою «добре», друга – «погано». Прокинулися – добре Мама кілька разів нагадала, що час вставати – погано Зробили зарядку – добре Вмилися, почистили зуби – добре Одягнулися – добре Мама застеляла постіль – погано Поснідали – добре Подякували після того, як поїли – добре Чашку поставили в раковину, але не помили – погано Одягнулися самі, швидко вийшли – добре Бабуся несе портфель – погано … Такі дії ви робите практично щодня. Ви до цього звикли і сьогодні навіть не згадали про деякі деталі.

Все, що людина робить щодня, постійно, звикає до цього, називається звичкою. Подивіться на дошку. Чи багато добрих звичок нарахували? А поганих? Як ви думаєте, що легше набути: добру чи погану звичку? Звичайно, добрі звички засвоюються важче. Це праця. Потрібні наполегливість, старанність, терплячість. А от погані звички пристають дуже легко. Робота з підручником. Читання статті підручника «Добрі та погані звички» та відповіді на питання. Чому так важливо позбутися поганих звичок? На які страшні чудовиська можуть перетворитися погані звички, якщо не боротися з ними? /Паління цигарок – багато людей не можуть позбавитися цієї звички, хворіють від цього. Пити багато спиртного – жахлива звичка. Такі люди втрачають людську подобу. Вони приносять багато горя собі і своїм близьким./ Що потрібно робити зі своїми звичками, щоб стати доброю, порядною людиною? /потрібно навчитися позбавлятися поганих звичок, які є і старатися не набувати нових./ Читання вірша Миколи Сингаївського «Все із доброго чи злого починається з малого…? Як ви розумієте перші рядки вірша? Як ці рядки стосуються вас?