Жәнібек Кәрбозин. Сабақтың мақсаты: Жәнібек Кәрбозиннің Жиырма тиын әңгімесі бойынша білім беру. Сабақтың міндеттері: 1.Білімділік: Мәтіннің мазмұнын.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Қыркүйектің жиырма сегізі Тіл таба білу өнері Тіл табысуға қажетті коммуникативтік дағдылар.
Advertisements

Сабақтың мақсаты: Шығармашылық жұмыс жүргізу барысында оқушыларға мәтін құрауға, тақырыпты аша білуге үйрету. Сөздік қорларын, тіл байлығын, дүниетанымын,
Бейнетаспаға назар аудару М ұқ а ғ алиды ң Ү ш ба қ ытым ө ле ң ін еске т ү сіру - Халық - Халық - Тіл - Тіл - Отан - Отан Топ ұ станымын, ережесін құ.
Саба қ ты ң барысы: І. Ұ йымдастыру кезе ң і. ІІ. Ү й тапсырмасы. ІІІ.Жа ң а саба ққ а дайынды қ. І Ү.Жа ң а саба қ. Ү.Бекіту. Ү І.Ба ғ алау. Ү ІІ. Ү.
«Критeриaлды бaғaлaу» Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
«21 жалпы білім беру орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Тақырыбы: «Баланың бас ұстазы- ата-ана »
Ана тілінен қысқа мерзімді сабақтың презентациясы Тақырыбы: «Аққу, Шортан һәм Шаян» Дайындаған:Оңалбаева Меруерт Қожантайқызы.
Ашық сабақтар Аты жөні: Үкібасов Нұрлан Есенғалиұлы Туған жылы, күні: 15 қаңтар 1983 жыл. Ұлты: Қазақ Қызметі: Мұғалім Мекен жайы: Алматы облысы, Балқаш.
Сабақтың тақырыбы: Баяндауыш. Сыныбы: 8 а Пән мұғалімі: Асилова А.Т.
Мұнайлы ауданы 6 орта мектеп 6 в-сынып Қазақ әдебиеті Сайын Мұратбеков Қылау Пән мұғалімі: Даулетова Шолпанай.
Ө мірбаяны Орта ғ асырларда ғ ы қ аза қ поэзиясыны ң к ө рнекті ө кілі Шалкиіз Тіленші ұ лы 1465 жылы Жайы қ ты ң шы ғ ыс бетінде д ү ниеге келген. Шалкиіз.
Ашық сабақтар Жыраулар поэзиясы Жыраулар поэзиясы.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: «Сан есім» тақырыбын тірек-сызба бойынша меңгерту барысында жаттығулар орындату. Дамытушылығы: Ақыл-ойын, логикалық ойлау.
Қабақаева Айгүл Уалханқызы 1974 жылы 13 маусым Білімі: жоғары Мамандығы: бастауыш сынып мұғалімі Еңбек өтілі:18 жыл.
Шымкент қаласы 51 жалпы орта мектеп Торғаутова Хализа Қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі.
Диалогтік оқытудың тиімділігі. Диалог сабақта оқушылардың қызығушылығын арттырумен қатар олардың білім деңгейінің өсуіне үлес қосады. Мерсер мен Литлтон.
Өзін-өзі тану – 7. Ақпанның он үші Мақсаты: оқушылардың өмір құндылығы туралы түсініктерін одан әрі тереңдету. Міндеттері: - оқушыларға өмір құндылығы.
«Көңіл-күй неге ұқсас». Ойыншылар олардың бүгінгі көңіл- күйлері неге (қай жыл мезгіліне, ауа райына, табиғаттың құбылысына) ұқсас екенін айтып береді.
Қимыл-сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем Еркегүл Ахытқызы Ақмола облысы Астрахан ауданы Астрахан 1 орта мектебі.
Транксрипт:

Жәнібек Кәрбозин

Сабақтың мақсаты: Жәнібек Кәрбозиннің Жиырма тиын әңгімесі бойынша білім беру. Сабақтың міндеттері: 1.Білімділік: Мәтіннің мазмұнын меңгерту,көркем шығармаларды оқуға қызығушылығын ояту. 2. Тәрбиелік: Оқушылардың сөздік қорын,ойлау қабілетін дамыту,өзіндік ой-пікі- рін айта білуге үйрету. 3.Дамытушылық: Оқушылардың мейірімділік,адамгер- шілік қасиеттерін да- мыту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Ойлау,ой шақыру,пікірлесу, Болжау, ЖИГСО әдісі,топтастыру. Көрнекіліктер: интерактивті тақта, автор портреті, мазмұнды суреттер, Сабақтың типі: Жаңа білімді игерту сабағы. Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыпты бекіту. Жаңа сабаққа ену. ЖИГСО әдісін қолдану Сергіту сәті Ситуациялық сұрақтар Ой-толғаныс. Қорытынды.(тест) Үйге тапсырма. Бағалау.

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық дайындық Шаттық шеңбері Оқушыларды 3 топқа бөлу Үй тапсырмасы: Әнуарбек Дүйсенбиевтің Кім жомарт? Не жомарт?өлеңін мәнерлеп оқу.

МИРЫЖАНИЫТ

Жиырма тиын.

Автор туралы түсінік Жәнібек Кәрбозин Алматы облысы, Жамбыл ауданы Өлең, ертегі, жыр, мысал, хикая, сахналық көрініс авторы Ақын ж.ж.

2).Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау -Бүгін біз Жәнібек Кәрбозиннің Жиырма тиын атты әңгімесімен танысамыз. 3).Мәтінді талдау, әр топ әңгіменің мазмұнын айтады -Болжау стратегиясын пайдаланып, мәтінді үш бөлікке бөлейік. I-бөлік І ТОП.Басы; Біздің үйде төрт бала бар... Аяғы; -Өзің түсінсеңші,- балам,-деді. II-бөлік ІІ ТОП Басы;Апамның жұмсақ үнінен... Аяғы; жоқ болып шықты. III-бөлік ІІІ ТОП Басы;Табылып қалар деп... Аяғы; құшағына қысты.

І бөлік -Алтайжан,дүкенге барып келе қойшы. -Алташ-ау, олар қазір сабаққа барады.Менде қазір жұмысқа Кетем.Сендерге түскі тамақ әзірлеуім керек.Өзің түсінсеңші, балам,-деді. - -Ой,апа! Аналарды неге жүмсамайсыз? Үнемі маған; Бар,бар!дейсіз.

Қанат,не іздеп жатырсың? -Қалай жоғалттың? -Асан қайда,ол неге іздеспейді? -Осы араға тиынымды жоғалтып алдым! -Әлгінде Асан екеуміз осында күресіп ойнап едік... -Ол нан алып,үйіне кетіп қалды. ІІ бөлік

-Апаң қанша нан әкел деп еді? -Мә, мынаны ал. -Жоқ, ұрыспайды! -Жарайды.Енді жоғалтып алма. -Бір нан. -Апаң ұрыспай ма? -Рақмет! Жақсылығыңды ұмытпаспын. -Жоқ, жоғалтпаймын! ІІІ бөлік

Мен үйге бір бөлке нан апардым.Болған оқиғаны апама айтып бердім. -Дұрыс істегенсің.Мұның адамгершілікке жатады.

Сергіту сәті Кім үлкенді тыңдаса, Кім үлкенді сыйласа, Үлкен болған кезінде Сыйлы болмақ өзі де.

Осы әңгіме бойынша ситуациялық сұрақтар Егер сен әңгімедегі Алтайдың орнында болсаң не істер едің?

4.Ой толғаныс; 1).Түйін; -Осы әңгімені қандай мақалмен қорытындылауға болады? -Жаман аттан аяғым артық, Жаман жолдастан таяғым артық. 2)Топтастырустратегиясы бойынша Алтайға мінездеме беру. Алтай

Сабақты қорытындылау (оқушыларға тест беру) 1.Біз немен таныстық? А) өлеңмен ә) мысалмен б) әңгімемен 2. Жиырма тиын әңгімесінің авторы кім? А) Мұзафар Әлімбаев ә) Машқар Гумеров б) Жәнібек Кәрбозин 3. Әңгіменің авторы қай жылы дүниеге келген? А) 1930 жыл ә)1933 жыл б) 1954 жыл 4. Әңгіме не туралы айтылған? А) жақсы жаман туралы Ә) мақтаншақ, даңғой туралы Б) адамгершілік туралы 5. Әңгімедегі басты жағымды кейіпкер: А) Алтайдың анасы ә) Қанат Б) Алтай

Мәтінді түсініп оқу Мазмұнын айтуға дайындалу Мақалды жаттау Бағалау Әр топ бірін-бірі бағалайды Үй тапсырмасы:

Зейін қ ойып ты ң да ғ андары ң ыз ғ а к ө п-к ө п рахмет!!!