Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру Алгебра-9.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Advertisements

Алгебра-9 Блиц- соаллар 1 - соал : Градуслиқ /радианлиқ/ өлчәмдә берилгән булуңни радианлиқ / градуслиқ / өлчәмгә қандақ алмаштуришқа болиду?
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері Мақсат: Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары, тригонометриялық функциялардың периодтылығы,
Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
ааааааваааааааааааааааааваааааа ааааааааааааааааааааааааааааааа аааааааааааа.
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Сабақтың ұстанымы: «Естігенімді ұмытып қаламын, көргенімді есімде сақтаймын, істегенімді түсінемін» Конфуций.
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Ауызша сұрақтар ІІІ.Топтық жұмыс. ІV. Оқулықпен жұмыс. V.Тест тапсырмалары. VІ.Үйге тапсырма. VІІ. Қорытынды.
АКСОНОМЕТРИЯЛЫҚ ПРОЕКЦИЯЛАУ Аксонометриялық проекцияны салу үшін екі негізгі сұраққа жауап керек: 1) аксонометрия осьтерін қалай жүргізеді? 2) аксонометрия.
Пифагор ( б.э.д 570 – 500 жылдар) Пифагор теоремасын оқып үйренеді. Міндеттері: Білімділік: Пифагор теоремасымен танысады, оқып үйренеді. Пифагор теоремасын.
Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.
Сабақтың тақырыбы : Математикалық маятниктің тербелісі Жамбыл облысы Сарысу ауданы Жаңатас қаласы Шоқан Уәлиханов мектеп-гимназиясы Тастанбекова Айпарша.
Синус, косинус, тангенс и котангенс угла Алгебра 9 класс.
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Куропаткино орта мектебі КММ оқу жылы Пәні:Физика Аманбек Қазбек.электромагниттік тербелістер
Тригонометрические функции произвольного угла. Подготовка к контрольной работе.
Кристалдардың ішкі құрылысы тор тәрізді екенін және олардың симметриясы жайында ұғымды ғылымға алғаш рет Р.Аюи (1784) енгізді, оның теориясын А.В.Гадолин.
Анықтама: Айталық, f(x) функциясы а нүктесінің қайсыбір маңайында, мүмкін сол нүктенің өзінен басқа, анықталған болсын. Егер а-ға жинақталатын кез келген.
Sin37 0 cos7 0 cos37 0 sin7 0 Cos 40 0 Cos 5 0 sin40 0 sin5 0.
Транксрипт:

Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру Алгебра-9

Қазақстанға саяхат

Блиц- сұрақтар 1 - сұрақ : Градустық /радиандық/ өлшемде берілген бұрышты радиандық/ градустық/ өлшемге қалай ауыстыруға болады?

А нүктесінің ординатасының абсциссасына қатынасын атайды В нүктесінің ординатасының радиусқа қатынасын атайды В нүктесінің абсциссасының ординатасына қатынасын атайды В нүктесінің абсциссасының радиусқа қатынасын атайды бұрышының синусы деп бұрышының косинусы деп бұрышының тангенсі деп бұрышының котангенсі деп 2 – тапсырма: Оң және сол бөліктерде тұрған тұжырымдарды сәйкестендіріп бағыт арқылы анықтама шығатындай етіп қосыңдар у х В(х;у) О r А

у= sin функциясының анықталу және мәндер облыстарын атаңдар. 3 - сұрақ

4 - тапсырма бұрышы қай ширекке тиісті екенін бағыт арқылы қосып көрсетіңдер / сәйкес жауаптарды байланыстырыңдар/ І ширек ІІ ширек ІІІ ширек ІV ширек Sin >0, cos >0 Sin >0, tg >0 Sin <0, cos <0 Ctg >0, sin <0 Cos <0, tg <0

5 – сұрақ Қандай тригонометриялық функцияларды жұп функциялар қайсысын тақ функциялар деп атаймыз?

Негізгі тригонометриялық теңбе- теңдіктерді жалғастырыңдар : 6 - тапсырма

1 Өрнекті ықшамдаңдар:

2

, мұндағы болса, f(x)- табыңдар 3

4 Өрнекті ықшамдаңдар:

, болса мәнін табыңдар 5

α

бұрыш қай ширекке тиісті А) I B)II C)III D)IV 2. Cos 60 0 –ң мәнін табыңдарА) B) C) D) 3. Сандардың қайсысы нөлден кіші А) sin150 0 B) cos C) sin 60 0 D)cos Егер болса, онда табыңдар А) B) C)0 D)1 5. Өрнекті ықшамдаңдар А) B)0 C) D) 2 - қайталауды қажет етпейді бәрін түсіндім – келесі сабақта осы тапсырма жайлы есіме түсірсе екен -қиын, сыныпта тағыда ұқсас есеп шығарғым келеді

Тест тапсырмаларының жауаптары Жауаптар 1А 2А 3В 4А 5С

Үй тапсырмасы: 1. Теориялық материалдарды қайталау 2. А 301 В 304 С 328