F=P=mg 1 - жұп Судың,керосиннің,сынаптың 0,6 м тереңдіктегі қысымын табыңдар? 2 - жұп Теңіздің м ең терең жеріндегі су қысымын есептеңдер.Теңіз.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
21 жалпы орта мектебі 21 жалпы орта мектеп Бастауыш сынып мұғалімі Тастанбекова Гүлжазира Мұратқызы.
Advertisements

§46. Газ қысымы.Газ қысымы газ молеулаларыныңың ыдыс қабырғасына соққылауынан болады.
Сүлейменова Айгерім Сүйіндік қызы 23 мектеп-лицейі. Шымкент қаласы.
1.Тиімді тәсілмен есепте: 3 * 2 * 10 5 * 2 * 9 3 * 4 * 10 1 * 6 * 50 (4 + 6) * 7 (8 + 5) * 3 (13 + 7) * 4 (9 + 7) *
Сабақтың тақырыбы: ПЫСЫҚТАУ. Сабақтың мақсаты : 1. Бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтау арқылы оқушылардың білімін, біліктілік.
Тыңдай білейік!!! Біреу сөйлегенде, сөзін бөлмеңіз!!! Бір мәмілеге келуге атсалысайық!!! Бірлесе жұмыс жасауға ұмтылайық!!! Басқалардың пікірін сыйлайық!!!
Жылуөткізгіштік Сәулелену Жылуөткізгіштік Сәулелену.
К ө шбасшылық ұғымы. 1. Дұрыс ж ә не тиімді басқару үшін «к ө шбасшылық» ұғымына анықтама беріп, оның қасиеттері мен машықтарын атау. 2. Ө з к ө шбасшылық.
Атырау облысы, Атырау қаласы Жалпы білім беретін М. Өтемісов атындағы орта мектептің биология пәнінің мұғалімі Қаушева Қалығыз Сисенқызы.
Зат есім. Зат есімнің лексика-семантикалық сипаты.
1.Атмосфера 2.Гидросфера 3.Биосфера 4.Мантия 5.Ядро 6.Бұрғылау әдісі 7.Литосфера 8.Материктік жер қыртысы 9.Мұхиттық жер қыртысы 10.Сейсмикалық әдіс.
Сабақтың тақырыбы: Логика және логикалық амалдар.
§ 11. Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы 25 қазан 2013 жыл.
Сабақ жоспары: 1-аялдама: Үшбұрыш және оның түрлері 2-аялдама: Іздену 3-аялдама: Білім 4-аялдама: Нәтижеге жету.
Ынтымақтастық пен өзара іс- әрекеттегі жұмыс. Әлеуметтік пікірлерімен және тәжірибелерімен алмасады; тапсырмаларды шешудің жолдарын бірлесіп табады; бірлескен.
С АБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ : М ЫҢ БІР МАҚАЛ, ЖҮЗ БІР ЖҰМБАҚ С АБАҚТЫҢ - МАҚСАТЫ :О ҚУШЫЛАРДЫ ХАЛҚЫМЫЗДЫҢ СӨЗ ӨНЕРІ МАҚАЛ - МӘТЕЛДЕРДІҢ МАҒЫНАСЫН ҰҒЫП, ОЙДА САҚТАП,
Сабақтың барысы: Жаңа ақпарат Адам кешірімшіл болып, кешіре білуге үйренгенде өмір қуанышқа, жақсылыққа толы болады. Ондай адам өзіммен өзі, өзгелермен.
Сабақтың тақырыбы: «Шындық шыңы – ақиқат» Сыныбы: 6 в Құндылық: Ақиқат. Қасиеттер: Шыншылдық, адалдық, бірлік/ой,сөз,іс /
Сабақтың тақырыбы: Ыбырай – шағын әңгіме шебері (Қ.Бітібаеваның технологиясы негізінде)
Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
Транксрипт:

F=P=mg

1 - жұп Судың,керосиннің,сынаптың 0,6 м тереңдіктегі қысымын табыңдар? 2 - жұп Теңіздің м ең терең жеріндегі су қысымын есептеңдер.Теңіз суының тығыздығы 1030 кг/м жұп Қысымы 5 к Па тең судың тереңдігін табу керек.Судың тығыздығы 1000 кг/м 3 4-жұп Адам суда 9 м тереңдікке дейін сүңги аллоды.Осы тереңдіктегі адамға әрекет ететін су қысымын есептеп шығарыңдар. Теңіз суының тығыздығы 1030 кг/м 3.

1-топ. Цилиндр тәрізді әр түрлі екі ыдысқа массы бірдей су құйылған.Судың ыдыс табанына түсіретін қысым күші бірдей бола ма? 2-топ. Екі ыдыс берілген.Оның біреуіне су,екіншісіне керосин құйылған.Сұйықтардың деңгейі бірдей.Ыдыс табанына түсетін ұысымы бірдей ме? 3-топ. Саңылаулары бар цилиндрдегі сұйық ең жоғары саңылаудан жақынға, ал ең төменгі саңылаудан неғұрлым алысқа шапшиды.Бұл құбылысты қалай түсіндіруге болады?

«+»-оң әсер еткен фактілерді,алған білімдері жайлы жазады. «-»- қолымнан келмей жатыр немесе түсініксіз болып тұр денег ойларын жазады. «Қызықты»-денег бағанға өздеріне не қызықты балды соны жазады,немесе не жайында көбірек білгісі келеді соны жазады.

§24 Сұйықтар мен газдардағы қысым.Паскаль заңы. Практикалық тапсырма: Еденге қандай қысым түсіретіндерінді анықтау. 104 бет