Виет теоремасы Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша әртүрлі есептерді шығара.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді жазу және оқу 5 - сынып Математика мұғалімі: Айтжанова М.
Advertisements

Орындаған: Әубакир Жанниет Тобы: СПС-31 Пәні: Лидерлік теориясы мен практикасы Тексерген: доцент Омарбекова А.И.
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Сабақта ойын түрлері арқылы тапқырлық ізденімпаздылық қасиеттерін дамыту, ой белсенділігін артыру. Сауаттылыққа, Шыншылдыққа, ұйымшылдыққа, шығармашылыққа.
§2. Байланысқан механикалық жүйелер қозғалысының жалпы теңдеуі.
Үздік информатикатты сайысымызға қош келдіңіздер!!!
ШҚО, Семей қаласы, « 17 жалпы орта білім беретін мектептің » математика пәні мұғалімі Оразбаева Гульнар Текбаевна Еңбек өтілімі : 20 жыл.
Сәулет жалпы орта білім беретін мектеп-гимназиясы Сыныбы: 8 а Мұғалімі: Тулешева А.С.
Сабақтың мақсаты: Дамытушылық: Экономикалық мазмұндағы есептерді деңгейлеп шығарту негізінде оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру. Дамытушылық: Экономикалық.
Ашық сабақ Макаров жалпы орта білім беретін мектебі Тақырыбы: «Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығару» 8 «а» сынып Пән мұғалімі: Сабирова А.Б
Квадрат теңдеулер 15 орта мектеп 8 сынып алгебра сабағы.
Қош келдіңіздер Есептер шығару Абай атындағы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды кесте жасауға, ұяшықтарды қосуға, алып тастауға, біріктіруге және бөліктерге бөлуге үйрету. Тәрбиелілік: Уақытты.
ОҚО Кентау қаласының мамандандырылған Дарынмектеп-интернатының 10-сынып оқушысы Мадияр Әбдіқадыр « RAD Studio Xe5 бағдарламасы ортасында тест тапсырмаларын.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
БІЛІМДІЛІК: Оқушылардың бойына қуат ұғымын қалыптастыру, оның формуласын, өлшем бірлігін есептер шығаруда пайдалана білуге үйрету; ДАМЫТУШЫЛЫҚ:
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білуге, қасиеттерді білуге үйрету Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
Тізбектелген сабақтар топтамасы Әлем өзгерумен бізде өзгереміз.
Транксрипт:

Виет теоремасы Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Өткен материал дан алған білімдерін оқушы сана сына бэкіту. Өткен тақырыптар бойынша әртүрлі есептерді шығара білу, ойын элементтерін пайдаланып, оқушылардың білімін жүйелеу, жалпылау Дамытушылығы: Іскерліктерін, ойлау қабілеттерін арттыру, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру Тәрбиелігі: Оқушыларды есеп шығаруда шыдамдылыққа, пәнге денег қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: Ойын сабақ Сабақтың әдісі: Кесте, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырма Көрнэкілігі: Қазынаға саяхат,ия немесе жоқ

Барысы: 3. Қазынаға саяхат ойыны; 1.Ұйымдастыру; а) амандасу б) түгендеу 5. Үйге тапсырма; 4. Қорытынды; 2. Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау;

Ойын шорты: Бұл сабағымыз «Қазынаға саяхат» деп аталлоды. Ертеде бір бай балансына мұра қалдырғанын және оны тауып алу үшін карта керэк кендігін, картаның үйдің шатырында жатқанын өсиет етіп кеткен кен. Енді біз балансына картаны тауып беруіміз үшін мы на сұрақ- жауапты шешуіміз керэк кен:

Квадраттық теңдеу анықтамасы? Келтірілген квадраттық теңдеу анықтамасы? Толымсыз квадрат теңдеу? Дискриминант қай формуламан есептеледі? Дискриминанттың 3 жағдайын сайт?

Сонымен балансы картаны тауып алып кем имен көрсетілген бағыт бойынша саяхатқа шығады. Саяхатта ол бір аралға тап болады. Сол жердь ол ағаштан «Қозғал» денег жазуды көреді. Оның қандай бағытта жүру керэктігін анықтау үшін кестені толтыру керэк.

Яғни балансы шығысқа қарай бет аллоды.Ол сол қалпы кале жатып үңгірге тап болады. Оның кіре берісінде алып тесты көреді. Сол теста былой жазылған кен: «Осы тесты қозғасаң шұңқырдан қазынасы бар жәшікті табасың»- денег кен. Баласы жәшікті алиса, ол жабық кен. Жәшіктің қақпағында: «Ең басты қазына - ол....» денег сөз жазылған кен. Көп жылдар бойы жатып қалған жазудың жартысы өшіп қалған кен. Осы сөзді табуға сіздердің көмэктеріңіз қажет. Ата- бабаларымыз қандай доу, сұрақ бокса да оны мақал- мәтелдер, даналық сөздер арқылы шешкен кен. Ендеше, бізде осы жауапты тауып көрелік. Мен сіздерге мақал сайтамын. Оның ішіндегі экі сан есім квадраттық теңдеудің түбірлері, яғни түбірлер арқылы квадраттық теңдеу құру және дана сөзді табу керэк?

Алтау ала бокса ауыздағы кетеді, төртеу түгел бокса төбедегі жетеді. (Б) Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім ал. (І) Білімді мыңды жығады, білэкті бірді жығады. (Л) Ұлға отиз үйден, қызға қырық үйден тыю. (І) Бір тал кессең, он тал эк (М)

Яғни, балансы әкесінің мұра еткен қазынасына қол жеткізіп, бейбіт өмір сүріпті. Сіздер бүгінгі сабақ арқылы «Ең басты қазына – ол білім» кеніне көз жеткіздіңіздер. Әрқашанда ең бастысы- байлық іздемей, білім қазынасын іздеңіздер.Сонда көптеген нәрселерге қол жеткізесіздер дегім каледі.

«Иә» немесе «Жоқ». «Кім дұрыс жауабын тамады?» ТеңдеуТүбірлерінің қосындысыТүбірлерінің көбейтіндісі X 2 -37x+27= Y 2 +41y-371= x 2 -9x-10=04,55 3x 2 +12x+7=04-7/3 3x 2 -10=0-100

есептер