Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 7 лет назад пользователемMaria Virstyuk
1 Заняття з мовленнєвого розвитку для дітей середньої групи на тему: « В гості йде до нас весна» Підготувала Вихователь ДНЗ «Теремок» Яковенко О.С
2 Програмовий зміст: узагальнити уявлення дітей про весну: назвати прикмети весни; розвивати у дітей відчуття краси художнього слова, вчити пізнавати та добирати слова близького звучання (рими); формувати навички вимовляти звукосполучення [ шч ]; виховувати любов до природи. Матеріал: ілюстрації « Весна», синя хустинка, сонце з промінчиками.
3 Хід заняття. 1. Ігрова ситуація. Вихователь загадує загадку. Дуже гарну вроду має, Землю зіллям засіває, Заквітчала ліс, діброву, Принесла у луг обнову. Відгадали хто вона? Ну звичайно, це ( весна).
4 2.Бесіда « Весна». Вихователь демонструє дітям ілюстрацію « Весна» і проводить бесіду. - Яку пору року зображено на картині? (Весна). - Як ви здогадалися? За якими ознаками? ( Яскраво світить сонечко. Небо блакитне. Дерева ще без листя. Травичка зеленіє. зявилися перші квіточка). - А сонечко яке? ( Яскраве, лагідне, привітне). Прислухайтеся, по весняній травичці гуляє вітерець. Він ще дуже слабенький. Давайте допоможемо вітерцю. Діти дмухають на долоньку. - Як шумить вітер? Ш - ш – ш – ш. - А в травичці ворушаться перші весняні жучки. Як жучки дзижчать? Ж- ж – ж.
6 3.Дидактична гра « Придумай риму». Мета: навчити добирати слова, близькі за звучанням ( риму). Вихователь починає речення а діти повинні закінчити його – добрати слово близьке за значенням (риму). А) Скажіть, яка іде весна? Чудова, ніжна…( чарівна). Б) І раді всі міста і села, Бо йде до нас весна…( весела). В) Хоч де - не – де ще сніг лежить, Та вже дзвінкий струмок…( біжить ). Г) Веселе сонечко розквітло, Весна летить прозоро й …( світло). Молодці діти!
7 4.Фізкультхвилинка. Хмарка сонечко закрила, Слізки срібні обронила. Ми ті слізки пошукаємо, У травичці позбираємо. Пострибаємо, як зайчата. Полетимо, як пташенята. Потанцюємо ще трішки, Щоб спочили ручки й ніжки, Всі веселі! От чудово! А тепер до праці знову.
8 5.Мовленнєва гра « Що знаємо – розкажемо» Мета: удосконалювати вміння добирати слова ознаки. Вихователь пропонує дітям дібрати слова – ознаки до поданих слів. Весна яка? Сонечко яке? Струмочок який? Дерева які? Небо яке? Трава яка?
9 6.Дидактична гра « Перестрибни через калюжу». Мета : вправляти дітей у добиранні тематичних слів, складанні речень з поданими словами. Діти стоять у одній шерензі на краю килимка, посередині нього лежить синя хустка, це - «калюжа». Перед тим як перестрибнути її, необхідно назвати весняне слово, наступний малюк перед стрибком складає з ним речення, третій знову називає слово.
10 7. Вивчення заклички. Вдосконалення вимови звукосполучень [ шч]. Іди, іди, дощику Зварю тобі борщику. У глинянім горщику Іди, іди, дощику
11 8.Вихователь. Послухайте діти загадку: Добре, гарне, На людей дивиться А людям на себе Дивитися не велить. ( Сонце). Вихователь на магнітну дошку виставляє сонечко. Щоб повернути сонечку промені потрібно відгадати загадки,готові? Слухайте уважно!
12 1. З кінцем зими прийде вона, Улюблениця всіх, … (Весна 2. Тільки вчора теплий вітер Вість приніс нам від весни, А сьогодні дивні квіти Крізь замети проросли. ( Підсніжники ). 3.Три брати ідуть по світу - Від зими назустріч літу. Перший пройде - тане лід, другий пройде - всюди квіт, третій пройде - укрива землю шовкова трава! Неразлучні три брати. Не стрічався з ними ти? ( Березень, квітень, травень). 4.Коли падаю я з неба Люди кажуть: "Так і треба. Восени тоді вважай Буде добрий урожай!" (дощ).
13 9.Висновок. Запитання до дітей. 1.Діти, давайте пригадаємо про що в нас сьогодні було заняття? 2. Що за картину ми розглядали? Що на ній було зображено? 3.Давайте пригадаємо закличку,яку ми з вами вивчали? 4. Які місяці весни ви знаєте? Молодці діти, ви добре сьогодні попрацювали! Заняття закінчено.
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.