ІменникІменник Волинець Л.С.. Мета уроку: засвоїти нові знання про іменник; удосконалювати навички правильної вимови; розвивати аналітико-синтетичні вміння.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
2 клас Дзвоник нам сигнал вже дав, Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! І. Організаційний момент.
Advertisements

Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників Презентацію підготувала вчитель загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Скірче Данилюк.
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Презентацію підготувала вчитель Вознесенської спеціалізованої школи І ступеня 1 Лєготіна.
Загальне поняття про прикметник (питання, значення, роль у реченні) Українська мова 3 клас 1.
Поняття про числівник як частину мови Українська мова 4 клас Презентацію підготувала вчитель початкових класів Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миланко.
Тема: Округлення десяткових дробів.. Мета: o навчальна: сформувати поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення.
Школа молодого вчителя початкових класів р. Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів 3.
Урок з української мови (навчання грамоти) у 1-Б класі Вчитель Долгоносова Зоя Миколаївна.
Вже дзвінок нам дав сигнал. Вже дзвінок нам дав сигнал. І на урок він нас покликав, І на урок він нас покликав, А, отже, часу не втрачаймо, А, отже, часу.
Означення Мета уроку: - повторити про другорядні члени речення; - поглибити знання про означення як другорядний член речення; - формувати навички розрізнення.
Рефлексія - На уроці я буду – веселкою – мої відповіді будуть яскравими та різноманітними. - На уроці я буду – хмаркою – мої відповіді будуть швидкими.
Побудова й записування речень, що передають зміст малюнків до казки Ірини Прокопенко «Як гриби ховалися» Побудова й записування речень, що передають зміст.
А ви сьогодні посміхались ? 1. - Я очікую… - Мені хотілося б… 2.
Школа молодого вчителя математики. Типи уроків математики Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння навичок і умінь. Урок.
Природознавство 1 клас Підготувала вчитель початкових класів Одеської ЗОШ 22 Заворотнюк Ольга Іванівна Якими бувають тварини?
Українська мова 2 клас. МОВНА РОЗМИНКА - З чого складається наше мовлення? - З чого складаються слова? - А слова? - Як на письмі позначаються звуки?
Українська мова 2 клас. МОВНА РОЗМИНКА - З чого складається наше мовлення? - З чого складаються слова? - А слова? - Як на письмі позначаються звуки?
« Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись, Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись !»
Думай і роби, роби і думай. Іван Андрійович Крилов.
«Цока, цока на стіні. -Не спізнись! – гука мені». Інтегрований урок (математика / англ. мова / праця / укр. мова) для 3 класу з українською мовою навчання.
Транксрипт:

ІменникІменник Волинець Л.С.

Мета уроку: засвоїти нові знання про іменник; удосконалювати навички правильної вимови; розвивати аналітико-синтетичні вміння учнів; виховувати інтерес до навчання, потребу в поглибленні знань. Обладнання уроку: малюнок сонця, картки зі словами-відгадками, сигнальні картки, таблиці, ребуси, кодоскоп, скринька, краплинки, підручник М.С. Вашуленка, О.І. Мельничайко. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Хід уроку І. Організація класу. ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку. Що дає життя всьому живому, купає землю в своєму промінні?

Чорний Іван, деревяний каптан: де носом проведе, там помітку кладе.

Біле поле, мудрий на нім оре.

Снігові поля, чорні грачі, хочеш розумним бути-бери та вчи.

Білий кінь по чорному полю Залишає білий слід за собою. З кінця в кінець скаче, Мовчки щось усім каже.

Що допомагають здобувати ці предмети?

Відгадайте загадки та розмістіть відгадки на промінчиках. олівець папір книжка знання сонце Крейда дошка

Як сонце світить усьому живому на землі, так знання освітлюють весь життєвий шлях людини. Сьогодні на уроці ми поповнимо знання про одну із частин мови. А про яку саме вам підкажуть промінчики сонечка. Поставте запитання до слів – відгадок. До якої частини мови належать ці слова? Так, сьогодні на уроці ми одержимо нові знання про іменник.

ІІІ. Актуалізація знань. Хвилинка каліграфії. Повторення зєднання букв. ник мен ння і зна Які слова можна утворити? (Знання, іменник)

Коментоване письмо. Хто знання має, той мур зламає. Назвіть слова з прислівя, що означають назви предметів. Доберіть спільнокореневі слова до слова «знання». Доберіть синоніми до слова «мур».

ІV. Засвоєння нових знань, умінь, навичок. Групова робота. Розшифруйте прислівя: укаНа в слі ен деве, а з сулі дитьвови. гаКни тьвчи, як ан тісві тьжи. оХт ейдлю єтапи, йто і зумро єма. шкаПта наскра їмсво ряпім, а надилю їмсво ннямзна. Перевірка: командир зачитує прислівя. Кожна група записує прислівя в зошити. Назвіть слова з речень, що означають назви предметів. На які питання вони відповідають? Учні формулюють правило: «Іменник – це частина мови, що означає назви предметів і відповідає на питання хто? що?». А які прислівя ви знаєте про знання? Назвіть їх.

Гра «Подай сигнал». Коли учні чують іменник, вони подають сигнал карткою. У школі затишно, чудово: Тиша, праця, навчання, Найпотрібніші основи Головних наук. Знання! Коридорами без звуку… Неповторно, без прикрас, Ходить панночка Наука І заходить в кожний клас. Всім дарує так старанно Дуже цінні відкриття, Щоб людина бездоганно, Сміло входила в життя. Ніна Куфко Як ви розумієте останні рядочки?

Вправа «Спроба пера». А зараз самі спробуємо написати вірш про книжку, яка навчила нас читати. Перша книжка, мудра й мила, Ти читати всіх... Кожна буква букваря – Це промінчик... Книжечка дитячих літ Нас виводила у... Назвіть іменники, що використовувалися у вірші.

Фізкультхвилинка. Поклали ручки і записуватимемо. Але як без ручок? Заплющіть очі. І будемо не писати, а малювати носиком. Намалюйте будь-ласка грибочок.

А тепер листочок, який падає з неба. Травичку, на яку падають листочки.

А он попливла хмаринка. Пішов дощик. І знов виглянуло сонечко.

А я подивлюся, в кого найкращий малюнок. Розплющили очі, подивилися ліворуч, праворуч, вгору, вниз. Прочитайте анаграми, вилучіть зайву. итачянн (читання) ичвельт (вчитель) еркадй (крейда) ошдак (дошка) омаракш (ромашка) Поставте запитання до цих слів. До якого слова ви поставили запинання «хто»?

Формулювання правила. Іменники, які відповідають на питання «хто»?, означають назви істот. Іменники, що відповідають на питання «що»?, означають назви неістот.

Робота за підручником. Читання правил в підручнику. Виконання вправи 360( усно). Творчий диктант. Запишіть відгадки ребусів. Пі2л (підвал) 7я (сімя) 3буна (трибуна)

Хвилинка - веселинка. Переставте все як треба. Засобакали гавки, Закицькали нявки, Зажабали кваки, Закачкали кряки, Закізкали меки, Забаранали беки, За зірки сховалось небо, Перестав усе, як треба. Записати іменники, які утворились. Назвіть їх одним словом. На які питання відповідають ці слова? Доведіть свою думку.

V. Підсумок уроку. Вправа « Інтервю за три кроки». Завдання: провести інтервю зі своїм партнером по парті за питаннями: Чого ти сьогодні навчився? Про що ти хотів би дізнатися більше? Які запитання виникли з даної теми? Що сьогодні видалося складним? Як ти використовуватимеш те, що вивчив?

Домашнє завдання: Скласти міркування зі словом старанність. Чи допомагає це в навчанні?