Саба қ ты ң та қ ырыбы: Атмосфера – Жерді ң ауа қ абаты.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ІІІ. Өткен сабақты бекіту ІҮ. Жаңа сабақ Ү. Жаңа сабақты бекіту ҮІ. Қорытынды ҮІІ. Бағалау ҮІІІ.Үйге тапсырма.
Advertisements

Жоба әдісі бойынша сабақты модельдеу Жоба әдісі дегеніміз белгілі бір проблеманы оқушылардың өздігінен немесе ұжыммен біріге отырып шешуге бағыттайтын,
Жеке тұлғаға бағытталған сабақ 12 жылды қ мектеп талаптары.
Сабақтың тақырыбы : « Мәтіндік құжаттарға графикалық кескінді кірістіру »
Мұғалімнің өз сабағын талдауы. Сабақты талдау түрлері І.Толық талдау І.Толық талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІІ.
Қазіргі заманғы сабақты талдау Талдау- затты/ құбылысты, үрдісті/ бөліктерге, бөлшектерге немесе белгілерге ойша бөліп, оларды салыстыру және маңызды,
Сабақтың тақырыбы: Атомдық физика. Лазерлер 11 сынып.
Cабақтың тақырыбы : Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді қайталау Қаңтардың жиырма бесі Оқушыларды Ұлттық Бірыңғай тестке дайындау әдістері.
Ашық сабақтар Аты жөні: Үкібасов Нұрлан Есенғалиұлы Туған жылы, күні: 15 қаңтар 1983 жыл. Ұлты: Қазақ Қызметі: Мұғалім Мекен жайы: Алматы облысы, Балқаш.
Қызылқоға ауданы Миялы селосы 1 мектеп - гимназиясы Биология пәні мұғалімі: Берденқұлов Нұрлан Биология ПАНОРАМАЛЫҚ САБАҚ.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Затты ң қ имылын білдіретін с ө здерді ажырата білуге, оларды м ә тіннен таба білуге ү йретеді. Етістікті ң дара ж ә не.
Сабаққа педагогикалық талдау жасау. «Сабақ – мұғалімнің педагогикалық мәдениетінің айнасы» А. Сухомлинский.
Қазақ тілінен панорамлық сабақ: « Қазақстан Республикасы – тәуелсіз ел » Ақсай қаласының ЖББ 3 мектебінің қазақ тілі мұғалімі Жумаева А. С.
Сабақтың тақырыбы: Еуразияның халқы мен елдері География – биология пәнінің мұғалімі: Салихова Г.А 7 СЫНЫП.
Физика пәнінен ашық сабақ.. Сұрақтар: 1.Орташа жылдамдық деп нені түсінеміз? 2.Орташа жылдамдықты қалай есептеп табуға болады? 3.Жылдамдықтың формуласын.
Ашық сабақтар Жыраулар поэзиясы Жыраулар поэзиясы.
Сабақтың тақырыбы: Каспий теңізі. қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Манбусынова Гаухар Бетөкеқызы
Сабақтың тақырыбы: Сабақта Internet жүйесін пайдалану Сабақтың мақсаты:Білімділігі: Оқушыларға сабақтың барысында Интернет жүйесінің қызметімен таныстыру,
Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы Шаян көп салалы лицей-жалпы орта мектебі Сабақтың тақырыбы:
Тақырыбы: Дискурс МҚТӘ-11 Астана, Дискурс - дайын мәтіннің сөйлеу әрекетін туғызушылар мақсатына сай күрделі әрі нақты коммуникативтік жағдайға.
Транксрипт:

Саба қ ты ң та қ ырыбы: Атмосфера – Жерді ң ауа қ абаты

Саба қ ты ң ма қ саты: О қ ушылар ғ а та қ ырып бойынша т ү сінік беру. Жерді ң ауа қ абаты – Атмосфера туралы толы қ ма ғ л ұ мат беру.

Ү й тапсырмасын с ұ рау І.О қ ушылара ғ а 4 с ұ ра қ қ ойылады. Адамдарды ң шаруашылы қ іс- ә рекетіні ң н ә тижесінде су қ оймаларына қ андай зиян келеді? Дистелденген су дегеніміз не? Қ андай жануарларды ж ә не ө сімдіктерді су қ оймаларыны ң санитары деп атайды? Суды тазарту ғ а бола ма? Құ ды қ ж ә не б ұ ла қ ты ң суларын тазарту қ ажет пе? ІІ.Т ә жірибе жасау. Ішіне су құ йыл ғ ан ыдыс алып, кішігірім саз кесекті салып, оны лайлан ғ анша араластыры ң дар. Біраз уа қ ыт ө ткеннен кейін су біртіндеп т ұ нып, т ұ нбалар ыдысты ң т ө менгі жа ғ ына жинала бастайды. Ендігі кезекте с ү збе қ а ғ азды алып, «Воронка» ар қ ылы суды екінші ыдыс қ а құ йы ң дар. Осы кезде екінші ыдыс қ а тек қ ана оны ң жо ғ ар ғ ы жа ғ ында ғ ы су а ғ ады да т ұ нба ал ғ аш қ ы ыдыста қ алып қ ояды. Осылай тазартыл ғ ан суды (фильтрленген су) с ү згіден ө ткізген су дейді.

ІІІ.Жаңа сабақ Атмосфера Оттегі Азот Ауа Аргон Көмір - қышқыл газы

Шамамен 100 км-ге дейінгі биіктік аралы ғ ында ауа құ рамы мынадай газдардан: азот 78%, оттек 21%, инертті газдар 1%- ғ а жуы қ (оны ң 0,93%-ы аргон), к ө мір қ ыш қ ыл газынан 0,03%-ы т ұ рады.

Атмосфера Жерді ң ауа қ абаты

Атмосфераны ң қ ырынан к ө рінісі

Экзосферада Термосфера Мезосфера -80км Стратосфера км ТропосфераТропосфера -11 км Жердің қорғаныш қабығы.

Оттегін шығарушы өсімдік болса – оны пайдаланушы адамдар мен жануарлар. Ал көміртегін шығарушы адам мен жануар болса, оны пайдаланушы өсімдік.

І Ү. Қ орытынды б ө лім Ү.Бекіту тапсырмалары Ү І. Ү йге тапсырма Не себепті адам ү шін тропосфера ма ң ызды? Ө з мысалдары ң мен д ә лелде