Саба қ ты ң та қ ырыбы: Нақты санның n-ші дәрежелі түбірі және оның қасиеттері.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ІІІ. Өткен сабақты бекіту ІҮ. Жаңа сабақ Ү. Жаңа сабақты бекіту ҮІ. Қорытынды ҮІІ. Бағалау ҮІІІ.Үйге тапсырма.
Advertisements

Жоба әдісі бойынша сабақты модельдеу Жоба әдісі дегеніміз белгілі бір проблеманы оқушылардың өздігінен немесе ұжыммен біріге отырып шешуге бағыттайтын,
Жеке тұлғаға бағытталған сабақ 12 жылды қ мектеп талаптары.
Сабақтың тақырыбы : « Мәтіндік құжаттарға графикалық кескінді кірістіру »
Мұғалімнің өз сабағын талдауы. Сабақты талдау түрлері І.Толық талдау І.Толық талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІ. Сабақ кезеңі бойынша талдау ІІІ.
Қазіргі заманғы сабақты талдау Талдау- затты/ құбылысты, үрдісті/ бөліктерге, бөлшектерге немесе белгілерге ойша бөліп, оларды салыстыру және маңызды,
Сабақтың тақырыбы: Атомдық физика. Лазерлер 11 сынып.
Cабақтың тақырыбы : Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді қайталау Қаңтардың жиырма бесі Оқушыларды Ұлттық Бірыңғай тестке дайындау әдістері.
Ашық сабақтар Аты жөні: Үкібасов Нұрлан Есенғалиұлы Туған жылы, күні: 15 қаңтар 1983 жыл. Ұлты: Қазақ Қызметі: Мұғалім Мекен жайы: Алматы облысы, Балқаш.
Қызылқоға ауданы Миялы селосы 1 мектеп - гимназиясы Биология пәні мұғалімі: Берденқұлов Нұрлан Биология ПАНОРАМАЛЫҚ САБАҚ.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Затты ң қ имылын білдіретін с ө здерді ажырата білуге, оларды м ә тіннен таба білуге ү йретеді. Етістікті ң дара ж ә не.
Сабаққа педагогикалық талдау жасау. «Сабақ – мұғалімнің педагогикалық мәдениетінің айнасы» А. Сухомлинский.
Қазақ тілінен панорамлық сабақ: « Қазақстан Республикасы – тәуелсіз ел » Ақсай қаласының ЖББ 3 мектебінің қазақ тілі мұғалімі Жумаева А. С.
Сабақтың тақырыбы: Еуразияның халқы мен елдері География – биология пәнінің мұғалімі: Салихова Г.А 7 СЫНЫП.
Физика пәнінен ашық сабақ.. Сұрақтар: 1.Орташа жылдамдық деп нені түсінеміз? 2.Орташа жылдамдықты қалай есептеп табуға болады? 3.Жылдамдықтың формуласын.
Ашық сабақтар Жыраулар поэзиясы Жыраулар поэзиясы.
Сабақтың тақырыбы: Каспий теңізі. қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Манбусынова Гаухар Бетөкеқызы
Сабақтың тақырыбы: Сабақта Internet жүйесін пайдалану Сабақтың мақсаты:Білімділігі: Оқушыларға сабақтың барысында Интернет жүйесінің қызметімен таныстыру,
Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы Шаян көп салалы лицей-жалпы орта мектебі Сабақтың тақырыбы:
Тақырыбы: Дискурс МҚТӘ-11 Астана, Дискурс - дайын мәтіннің сөйлеу әрекетін туғызушылар мақсатына сай күрделі әрі нақты коммуникативтік жағдайға.
Транксрипт:

Саба қ ты ң та қ ырыбы: Нақты санның n-ші дәрежелі түбірі және оның қасиеттері.

ма қ саты: Нақты сандардан алынған түбірлер мен оның қасиеттері туралы білімдерін тереңдету. Осы қасиеттерді есеп шығаруда қолдануды үйрену.

Ой қозғау

Мына сандардың дәрежелерін есепте: 1) 2 3 5) 9 3 2) 3 4 6) 3 5 3) 6 2 7) ) 2 7 8) 15 2

Санды дәрежеге шығаруға кері амал бар ма? а санының квадрат түбірі деген не? 49 санының квадрат түбірі нешеге тең? 27 санының үшінші дәрежелі түбірі нешеге тең? 256 санының төртінші дәрежелі түбірі нешеге тең? 243 санының бесінші дәрежелі түбірі нешеге тең? а санының n-ші дәрежелі түбірі деген не?

Анықтама. а санының n-ші дәрежелі түбірі деп n- ші дәрежесі а санына тең болатын в санын айтады. Анықтама бойынша =b, мұндағы n- түбір көрсеткіші, a – түбір ішіндегі өрнек

Қ асиеттері: 1) 2) 3) 4) 5)

1)К ө бейтіндіден т ү бір шы ғ ару ү шін ә рбір к ө бейткіштен т ү бір шы ғ арып, н ә тижелерін к ө бейту керек(к ө бейтіндіден т ү бір шы ғ ару ережесі): Мысал:

2)Б ө лшектен т ү бір шы ғ ару ү шін алымынан ж ә не б ө лімінен жеке т ү бір шы ғ арып, алымыны ң н ә тижесін б ө ліміні ң н ә тижесіне б ө лу керек(б ө лшектен т ү бір шы ғ ару ережесі): Мысал.

3)Т ү бірді ң д ә реже к ө рсеткіші мен т ү бір та ң басыны ң ішіндегі ө рнекті ң к ө рсеткішін қ ыс қ арту ережесі: Мысал: :

4)Т ү бірді д ә режеге шы ғ ару ү шін т ү бір та ң басыны ң ішіндегі ө рнекті осы д ә режеге шы ғ ару керек(т ү бірді д ә режеге шы ғ ару ережесі): Мысал:

5) Т ү бірден т ү бір шы ғ ару ү шін т ү бір та ң басыны ң ішіндегі ө рнекті ө згеріссіз қ алдырып, к ө рсеткіші берілген екі т ү бірді ң к ө рсеткіштеріні ң к ө бейтіндісіне те ң т ү бірден шы ғ ару керек(т ү бірден т ү бір шы ғ ару): Мысал.

Шексіз т ү бірлер

Берілген сандарды салыстыр:

Ма ғ ынаны ажырату

Блиц турнир. Дұрыс жауабын тап. 1) a) 4 2) b) 22 3) c) 3 4) d) 5) e) 6 6) k) 1 )

Ү. «Жұппен жұмыс» Оқулықпен жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі: 75(1,3) 77(1,3) В деңгейі: 81(1,3) 82(1,3) С деңгейі: 85,86(1)

ҮІІ.Үйге тапсырма. П (2,4)

ОЙ ТОЛ Ғ АНЫС

1. = (0,5) а/в а+в-?..

Топпен ж ұ мыс