Саба қ ты ң та қ ырыбы: Допты беру ә дісі: т ө меннен ж ә не жо ғ арыдан тіке беру ә дісін ү йрету 79 жалпы орта мектеп Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі:

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Волейбол алаңы Бос аймағы Алмасу аймағы Бос аймағы Алдыңғы аймақ Артқы аймақ Допты ойынға қосу аймағы Бос аймағы.
Advertisements

«Жалпы мектепте дефектолог мұғалімнің жұмыс істеу бағыты»
«Тимирязев орта мектебі» ММ Рысмұхамбетова Ж.С.. «Сабақ беру – үйреншікті жай шеберлік емес, ол үнемі жаңадан жаңаны табатын өнер» Ж.Аймауытов.
О ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН МЕМЛЕКЕТТІК ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ИНСТИТУТЫ ПРЕЗЕНТАЦИЯ Орындаған: Сабырхан А. Баумуратова Ш. Тобы: Қабылдаған: Адылбекова Э. Шымкент,
Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі.
«Аrteducationkz»: Адам әлеуетін дамыту мен қоғамдық сананы жаңғыртудағы өнердің күші» TarSPU-Art.
Өткізетін мұғалім: Асылхан Арнагүл Сынып:6 Г Өткізу уақыты: ж Сабақ тақырыбы: Жеңіл атлетика. Төменгі сөре. Жылдамдықты арттыра жүгіру
Ақшабаева Мереке. Сілтемелер: Оқулық, Бейнеүзік, «Құмырсқа» Слайд.
ШЕТ ТІЛДЕРІ ЖӘНЕ ІСКЕРЛІК КАРЬЕРА УНИВЕРСИТЕТІ Жоғары мектеп педагогикасының нысаны мен пәні, міндеттері Орындаған: 1 курс магистранты Искендирова Э.Т.
Жер сілкінісі кенеттен пайда болады және қас қағымда өтеді. Жер сілкінісі бұл жер қыртысында немесе мантияның үстіңгі бөлігінде кенеттен болған қозғалыс.
Оқытушы:Молдашева А Тобы: Жм-424 Қ.А.Яссауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік Университеті.
БІЛІМ БЕРУ МАЗМҰНЫН ЖАҢАРТУ. «ЖАҢА ФОРМАЦИЯ МҰҒАЛІМІ – рухани дамыған әрі әлеуметтік тұрғыдан есейген, педагогикалық құралдардың барлық түрлерін шебер.
Сабақтың тақырыбы : Үстел үсті ойыны. Шығу тарихы. І.Кеңесбаев атындағы жалпы орта мектеп Мұғалім: Әлжанов Мақсат Амангелдіұлы Пәні: Көркем еңбек Сынып: 8-сынып
«Ойын технологиясы арқылы қазақ тілін үйрену» атты бейімделген бағдарламаның тақырыптық жоспары «Күншуақ» мектеп алды даярлық тобына арналған
Табиғаттың ең қызықты және құпия құбылыстарының бірі- балалардың дарындылығы.
Шымкент қаласы Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта мектеп Бастауыш сынып мұғалімі.
Мектептегі білім сапасын көтеру жоспарының үздік жобасы Қоғамдық – гуманитарлық пәндер бірлестігі 2015 жыл.
Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.
Баймухамбетова Риза Камешовнаның ПОРТФОЛИОСЫ «Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш.
Транксрипт:

Саба қ ты ң та қ ырыбы: Допты беру ә дісі: т ө меннен ж ә не жо ғ арыдан тіке беру ә дісін ү йрету 79 жалпы орта мектеп Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Байтуов Талғат

Сабақтың мақсаты: а) волейбол ойынның әдістерін үйрету ә) спорттық қабілеттерін дамыту б) салауаттылыққа тәрбиелеу

Ұйымдастыру кезеңі а) сапқа тұрғызу, ә) рапорт қабылдау б) амандасу, қысқаша жаңа сабақты түсіндіру в) оқушылардың спорт киіміне көңіл бөлу

Дайындық бөлімі: 1.Жүгіру. Жүгіру барысында қатарды сақтауын қадағалау 2. Қолды жоғары көтеріп еркін дем алу. Қолды жоғары көтергенде демді ішке тарту, қолды төмен түсіргенде демді сыртқа шығаруды үйренуге көңіл бөлу 3. Бастапқы қалып: қос қол бүйірде аяқтың ұшымен, өкшемен, табанның ішімен, сыртымен жүру әдісі. Жаттығуды жасаған кезде, дененің тік ұстауына назар аудару

Негізгі бөлім Волейболшының қалпы (тұрысы). Волейболшының қалпы(тұрысы) оның кез келген бағытта қозғалысты бастауына, сонымен бірге қажетті жағдайда кез келген тәсілді орындауына мумкіндік беретін бастапқы жағдайы. Ойын барысында ойыншы көп уақыт бойы негізгі тұрыста болады.

Ойыншының негізгі тұрысы Сетканың алдына (қолды сеткаға тигізбей) топпен жоғары қарай секіріп жүріп өту. Аяқтар тізеден бүгіліп, иықтың кеңдігіндей етіп қойылады. Бір аяқ шамалы ғана ілгері қойылып кеуде ілгері еңкейеді. Дененің салмағы екі аяққа бірдей түседі. Қарсыласының алаңына қарап тұрып, ойыншы қолын алдына ұстайды.

Сетканың алдына (қолды сеткаға тигізбей) топпен жоғары қарай секіріп қорғану.

Арнайы жаттығулар 1.Алаңда орын ауыстыра білу Алғашқыда асықпай орынды ауыстыра білуге дағдылану. Мұғалімнің ысқырығы арқылы бір мезгілде алаңда орынды тез ауыстыра білуіне көңіл бөлу. 2. Допты төменнен алу әдісінің алғашқы элементтерін үйрену. Волейбол ойынының элементтері бар арнайы ойын ұйымдастыру. Мұғалімнің бұйрығы арқылы алаңдағы оқушылар қолды бір мезгілде допты төменнен қабылдау әдісін үйрену.

3. Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін үйрету. Тік тұрған қалыптан ойыншы бір аяқты екіншісінің жанына қойып, допты жоғарыдан берудің ерекше жағдайына көшеді. Бұл жағдайда бүгілген аяқтар бір бағытта болады. 4. Допты жоғарыдан беру, қабылдау кезінде кететін кемшіліктер. Қатар қойылған аяқтардың қозғалысындағы кішкентай сәтсіздік, кез-келген қозғалыстың дәдігін бұзып, кеуденің қисаюына әкеледі.

Допты ойынға енгізу.

5. Допты төменнен тіке тура беру арқылы ойынға қосу. Шынтақ буыннан бүгілген бір қолмен белдің деңгейінде допты алға ұстап тұрады.екінші қол сермеу үшін артқа қарай созылады.Допты алға сәл лақтыру арқылы допты ойынға қосады. 6. Допты төменнен қабылдау әдісін үйрету. Ұшып келе жатқан доптың шапшаңдығына сәйкес қолын жәй ғана тосады және білегін артқа төмен қарай тартып соққыны азайтады.

Сетканың алдындағы ойын.

Қорытынды бөлімі 1. Сабақты қорыту. 2. Кеткен кемшіліктерді, жетістіктерді саралап әрбір оқушыға жеке түсіндіру. 3. Бағалау. 4. Үйге тапсырма.