Тема: Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові Урок- телепередача з української мови в 5 класі Вчитель української мови та літератури Лежинського НВК.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Власенко Наталія Анатоліївна Вчитель української мови та літератури Броварського навчально- виховного комплексу Урок української мови. 9 клас Синтаксис.
Advertisements

Поняття про числівник як частину мови Українська мова 4 клас Презентацію підготувала вчитель початкових класів Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миланко.
Компютерна підтримка вивчення навчальних предметів. Українськамова Автор. Штихалюк О.Л., вчитель Дубенської СЗОШ І-ІІІ ст.5.
це дуже відповідальна та важлива справа. Адже в ру к ах вчителів найбільший скарб – діти. Вони майбутнє нашої держави і від їхньої освіти дуже багато.
Мета уроку: - систематизувати знання про речення; - удосконалити вміння відрізняти словосполучення від речення; - сформувати поняття про граматичну основу.
Українська мова 3 клас Узагальнення вивченого про речення Підготувала учитель початкових класів С.М. Шиленко.
Тема: Переносне значення слів.. Мета: ознайомити учнів з прямим і переносним значенням багатозначних слів; формувати вміння розрізняти пряме й переносне.
«Діти мають виховуватись не для сучасного, а для майбутнього, можливо, кращого стану роду людського». Е.Кант Герман Л.Р.
Вчитель: Волик А.В.. ТЕМА : ЧОТИРИКУТНИКИ МЕТА: Формувати поняття чотирикутника. Навчити виконувати побудови чотирикутника,позначати діагоналі та вершини.
IMG_9562
Як готувати розгорнуту відповідь на уроках української мови та інших предметів» 1. Вдумайтеся в тему майбутньої відповіді. 2. Повторіть необхідні теоретичні.
Мета: навчальна: закріплення навичок учнів виконувати всі дії над раціональними числами в процесі розвязування різноманітних вправ; навчальна: закріплення.
Презентацію підготувала вчитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна.
Урок з основ здоров ̕ я 6 клас. …щодня робіть хоча б одну добру справу, здатну викликати усмішку радості на чиємусь обличчі Дейл Карнегі.
Тарас Шевченко – видатний поет, прозаїк і художник, борець за волю України, символ духовного життя нації…
Бібліотечний урок. Запрошуємо щиро в місто Книгоград, Вам тут і великий, і маленький рад. Бо у цьому царстві з року в рік Все людство у ладу живе повік.
В. ГОЛОБОРОДЬКО «ЛЕЛЕКА». ОБРАЗ РІДНОЇ ХАТИ, ШЛЯХУ, ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ, ЛЕЛЕКИ.
ТЕМА УРОКУ. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників.
Урок з курсу Урок з курсу Я і Україна Підготувала початкових класів Зеленівської ЗОШ І-ІІІ ст. Шумада Н.І.
Складні речення з різними видами зв'язку. Вступний урок.
Транксрипт:

Тема: Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові Урок- телепередача з української мови в 5 класі Вчитель української мови та літератури Лежинського НВК Запорізького району Запорізької області Кучеренко Олена Володимирівна

Мета: дати учням поняття про пряму мову, виробити в них уміння розпізнавати пряму мову та слова автора, які її супроводжують; правильно інтонувати речення з прямою мовою, ставити розділові знаки у таких реченнях; обґрунтовувати їх уживання за допомогою відповідних правил пунктуації; удосконалювати навички роботи з таблицями; розвивати культуру усного і писемного мовлення, логічне мислення, память, увагу, емоції. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку Вчитель. Сьогодні у нас урок незвичайний. По перше, у нас на уроці гості. А ще незвичайний тому, що відрізняється від усіх попередніх. Всі ви любите дивитися телевізор. У кожного з вас є улюблена телепередача. Уявімо, що ми з вами працюємо над створенням програми телепередач у власній кіностудії на власному телеканалі. А кіноканал наш називається Дитячий світ. Зверніть увагу на програму телепередач нашого каналу.

Вас вітає телестудія Дитячий світ

Програма телепередач 1. Випуск новин 2. Ток-шоу Великі українці 3. Шоу Поле з чудесами 4. Програма В гостях у казки 5. Передача Акули пера 6. Афіша 7. Весела перерва 8. В пошуках скарбів 9. Ток-шоу Стосується кожного

Випуск новин ( бліц-інтерв'ю) Повторення вивченого на попередньому уроці. Що називається реченням? Які бувають речення за будовою? Яке речення називається складним? Яке речення називається простим? Назвіть засоби зв'язку в складному реченні? Який звязок називається сполучниковим, безсполучниковим, змішаним?

Великі українці Повторення вивченого на попередньому уроці. Реве та стогне Дніпр широкий, сердитий вітер завива. Цвітуть сади, біліють хати, а на горі стоять палати. Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина дитина. Сонце гріє, вітер віє з поля на долину.

Шоу Поле з чудесами Підготовка до сприйняття нового матеріалу. Розгадайте кросворд (Лінія, що не має ні початку, ні кінця) МО

В гостях у казки Оголошення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу. Казка про Пряму Мову Було це колись давним-давно. Розповіла нам цю казку мудра бабуся Пунктуація, бо тільки вона і бачила цю дивну історію, а нам розповіла, щоб ми її запамятали і дітям своїм розказали. Жили-були на світі розділові знаки: Лапки – козачки-близнючки, Кома, Знак питання та Знак оклику. Поруч жила струнка дівчина Мова. Називали її всі Прямою за те, що завжди передавала інформацію (говорила) прямо, точно, без змін. За це її козачки – близнюки любили та оберігали, завжди її захищали. Ставали завжди по обидва боки і нікого не підпускали до неї. Бачили люди її тільки у оточенні двох Лапок. Не любили вони Слів автора, які жили недалеко. Бо ці слова були балакуни. Вони завжди вказували кому належить мова, хто говорив. А ще обовязково хотіли підступитись до Мови і почути, що вона говорить, щоб потім усім розказати. Одного разу вони вирішили зайти спереду Прямої мови. Набрались хоробрості, стали великими і в наступ. Але Лапки враз це помітили, взяли зброю – два щити (двокрапку), виставили їх наперед та й прикрили ними Пряму мову і себе. А Крапка стала ззаду і дивилась, щоб ніхто не підкрався. Іншого разу вирішили Слова автора підкрастись підступно ззаду. Прибігла на допомогу Кома. Хіба може маленька дівчинка допомогти? Тому слова автора її не боялись. Але і тут не змогли перехитрити Козачків- близнючків. Вони виставили гострий спис (тире). Перелякались Слова автора гострого списа. А ззаду підбігла ще і Крапка. Оточили знаки Слова автора з обох сторін, злякались вони так, що стали маленькими. З тих пір у памяті бабусі Пунктуації і залишились такими.

Телепередача Акули пера Закріплення вивченого. Перепишіть і поставте розділові знаки. Визначте пряму мову і слова автора. Накресліть схеми речень 1.Козацькому роду нема переводу, - співають у народі. 2.Земле мила, ти даси мені крила?, - питаю. 3.З гордістю промовляю: Я України син. 4.Повертайся в рідну хату, шепоче сину тато 5.Іду та людей питаю: Де тут дорога до рідного краю?

Акули пера Робота з картками (сильні учні) Перепишіть і поставте розділові знаки. Визначте пряму мову і слова автора. Накресліть схеми речень Лис подумав Сьогодні гарна пора для полювання. Лис перший заговорив до звірів Любі мої, не бійтеся мене! Звірі зраділи Так ти тепер будеш нашим царем? Так, дітоньки, сказав поважно Лис Микита. От добрий і премудрий цар! вигукнули звірі. Як це йому вдалося нас одурити? питали один в одного звірі.

Афіша Запишіть домашнє завдання ст.86 вивчити правила, Вправа 197 ст.88 (завдання 1), випишіть речення з прямою мовою; завдання 2 - за бажанням, випишіть з підручника Українська література 3 вислови Т.Шевченка, оформіть їх як речення з прямою мовою

Весела перерва Відпочинемо і зробимо фізкультхвилинку

В пошуках скарбів Прочитайте прислів'я. 1.Український народ стверджує: Чужа хата не гріє. 2.Чужа хата не гріє, - стверджує український народ. 3.Український народ стверджує, що чужа хата не гріє. Запишіть прислів'я за зразком (по рядах або варіантах). 1.Своя хата – своя правда. 2.Хоч і в брата, та не своя хата. 3.Ліпша своя хата, ніж чужа палата. Робота з обдарованими. Складіть речення за схемами. 1. П, - а. 2. А: П.

Ток-шоу Стосується кожного Підсумок уроку. Бліц-опитування Що називається прямою мовою? Чим супроводжується пряма мова? На що вказують слова автора? Які розділові знаки ставляться при прямій мові?