У РОК РОЗВИТКУ ЗВ ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. 7 КЛАС.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Лінгвістичний аналіз тексту. Сприйняття тексту Лінгвістичний аналіз тексту Виразне читання Завчання напамять Письмо по памяті Письмо по памяті Творча.
Advertisements

Лінгвістичний аналіз тексту Інтерактивний плакат з української мови.
В. ГОЛОБОРОДЬКО «ЛЕЛЕКА». ОБРАЗ РІДНОЇ ХАТИ, ШЛЯХУ, ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ, ЛЕЛЕКИ.
Особливості організації вивчення програмового матеріалу на уроках природознавства в першому класі.
Школа молодого вчителя початкових класів р. Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів 3.
Моделі та їх типи. Моделювання.. Експрес-повторення 1. З якими темами ми ознайомилися в 10 класі? 2. Які існують традиційні форми подання інформації?
Активізація пізнавальної діяльності це організація сприйняття навчального матеріалу, коли засвоєння знань відбувається шляхом розкриття взаємозв'язку між.
З досвіду роботи Панчук Олени Іванівни., вчителя української мови в початкових класах.
Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників Презентацію підготувала вчитель загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Скірче Данилюк.
Мета уроку: розглянути творчі портрети П.Рубенса, Рембранта; познайомити учнів з творами мистецької спадщини художників; познайомити учнів з творами мистецької.
Роль домашнього завдання в навчально- виховному процесі.
Типи і структура уроків біології. Ключовим компонентом класно-урочної форми організації навчання є урок – форма організації навчання, за якої навчальні.
Школа молодого вчителя математики. Типи уроків математики Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння нових знань. Урок засвоєння навичок і умінь. Урок.
Тема: Округлення десяткових дробів.. Мета: o навчальна: сформувати поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення.
Тема Урок розвитку мовлення. Творча робота Сьома планета. ©
ПЛАН 1. Класифікація уроків у початковій школі. 2. Використання інформаційно - комунікаційних технологій на різних етапах уроку.
Методика навчання української мови в початковій школі Методика вивчення розділу ТЕКСТ.
ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, ознайомити учнів зі статтею У.Самчука Нарід чи чернь?, розглянути основні її положення, розглянути.
Вітаємо у Школі молодого педагога початкуючих вчителів.
Виконала: Варченко Н.А.. Змінюються умови та засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя - навчити людину бути Людиною. ( І.Зязун.
Транксрипт:

У РОК РОЗВИТКУ ЗВ ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. 7 КЛАС

Тема : Письмовий твір-опис зовнішності людини за картиною в художньому стилі. Мета : навчальна: поглибити вміння учнів описувати зовнішність людини; формувати навички складання твору-опису за картиною; розвивальна: розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логіч­но; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати світогляд учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до мистецтва. Обладнання: підручник, картина О. Мурашка «Дівчина в червоному капелюсі», дидактичний матеріал. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.

Основні методи та прийоми: комунікативний практикум, робота з текстом, усне малювання, бесіда за змістом картини, складання плану, письмовий твір-опис, колективна робота з картиною. Внутрішньопредметні звязки: Орфографія: правильне написання слів; вибір одного написання слова там, де є орфограми. Пунктуація: доречне вживання розділових знаків. Міжпредметні звязки: література, живопис. Література: Глазова О., Кузнецов Ю. «Рідна мова: підручник. 7 клас / О. Глазова, Ю. Кузнецов – Київ : Грамота, 2009 – 296 с.

Хід уроку I. Організаційний момент II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку III. Мотивація навчальної діяльності Мистецтво незбагненне й незрівнянне – Його не може розум осягнуть, Є в ньому вічна і священна тайна, Що кличе людство на духовну путь. О. Ніколенко Комунікативний практикум: 1. Як ви розумієте слова епіграфа? 2. Якими епітетами автор характеризує мистецтво? 3. Як ви вважаєте, про яку вічну тайну мистецтва говорить поет? 4. Що таке живопис? Як називають твори живопису? 5. Які картини вам відомі? 6. Що таке портрет? 7. Яких художників портретистів ви знаєте?

IV. Закріплення вивченого матеріалу Робота з текстом Прочитайте текст про портрет як жанр мистецтва. Живопис вид образотворчого мистецтва, у якому художні твори створюють за допомогою фарб, що наносять на яку-небудь тверду поверхню. Художники використовують олійні фарби, акварель, гуаш, пастель, туш, вугілля, крейду тощо. Крім того, існують іще фрески (спеціальні водяні фарби наносять на сиру штукатурку), вітражі й мозаїки. Малюють також силікатними фарбами, що закріплюють на предметі за допомогою випалу (високої температури). До жанру портрета належать твори образотворчого мистецтва, у яких відбито зовнішній вигляд конкретної людини або групи людей. Кожен портрет передає індивідуальні риси. Але передачею зовнішньої схожості зовсім не обмежується задум живописця. Мистецтво портрета вимагає, щоб поряд із зовнішньою схожістю у вигляді людини відбивалися його духовні інтереси, соціальний стан, типові риси тієї епохи, у яку він жив. Крім того, існують ще фрески (спеціальні водяні фарби наносять на сиру штукатурку), вітражі й мозаїки. Малюють також силікатними фарбами, що закріплюють на предметі за допомогою випалу (високої температури). До жанру портрета належать твори образотворчого мистецтва, у яких відбито зовнішній вигляд конкретної людини або групи людей. Кожен портрет передає індивідуальні риси. Але передачею зовнішньої схожості зовсім не обмежується задум живописця. Мистецтво портрета вимагає, щоб поряд із зовнішньою схожістю у вигляді людини відбивалися його духовні інтереси, соціальний стан, типові риси тієї епохи, у яку він жив.

Бесіда: Дайте відповідь на запитання. Яких художників портретистів ви знаєте? Чиї портрети вони виконували? Чим пояснюється велика увагу до портретного живопису? Які є портрети? Усне малювання. Уявіть, що ви – хужник- портретист. Кого і як ви хотіли б зобразити на полотні?

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота з картиною О. Мурашка ««Дівчина в червоному капелюсі». Розповідь учителя про художника. Олександр Мурашко ( ) – гордість українського образотворчого мистецтва, чудовий живописець, вправний портретист. Один з небагатьох українських художників, який зумів органічно поєднати кращі надбання французького імпресіонізму, елементи модерну і ґрунтовну реалістичну школу Петербурзької Академії мистецтв, створивши свій неповторний мистецький стиль. О. Мурашко – художник, мистецтво якого «народжувалось на зламі епох», коли митці докорінно переосмислювали естетичні ідеали і погляд на закони творчості. Водночас, живописна манера Олександра Мурашко завжди мала дивовижний українське забарвлення, виразний український підтекст. Саме за самобутність і великий живописний талант цінували Олександра Мурашка в Європі. Так поєдналися в картинах майстра живописні надбання французького імпресіонізму і словянська, українська відкритість, відвертість і неповторна колористична гармонійність. Дівчина в червоному капелюсі, написана в Парижі схожа на ніжну макову квітку з українського поля, зухвалі парижанки наче модні панянки на Хрещатику…

Творче конструювання. Вправа 4. Запишіть словосполучення, ставляючи слова, що в дужках, у потрібній формі. Позначте закінчення дієприкметників, укажіть рід, число й відмінок. У (споруджений) будинку, на (зачинений) дверях, (посаджений) яблуня, на (відцвілий) дереві, у (виконуваний) завданні, на (намальований) картині, (пожовклий) листям, (вивільнений) часом, на (замерзлий) землі, до (скошений) луків, на (заощаджений) кошти, до (висушений) квітки, у (написаний) листі.

o Роздивіться репродукцію картини Олександра Мурашка «Дівчинка в червоному капелюсі».

Як написати твір-опис зовнішності людини за картиною. 1. Чітко визначте своє розуміння картини, спробуйте відчути настрій, який прагнув передати художник. 2. Спробуйте створити портретну характеристику героя (героїні) картини. 3. Зверніть увагу на деталі, що розкривають образ головного героя. 4. Зробіть необхідні повідомлення про художника. 5. Аргументуйте свої думки, проаналізуйте кольорову палітру картини. 6. Вживайте лише ті слова, значення яких ви знаєте. 7. Прочитайте написане, перевіряйте зміст, послідовність викладу, грамотність.

Бесіда за змістом картини. 1. Що найперше впадає в око під час споглядання картини? 2. Якого віку, на вашу думку, зображена на полотні дівчинка? 3. Чим гарне її обличчя? 4. Який є вираз обличчя дівчинки? 5. Чи подобається вам її вбрання? Чим? 6. Чи тільки чорно-червоне вбрання контрастує на портреті? 7. Чи відповідає серйозний вираз обличчя дівчинки її вікові?

Складання робочих матеріалів для твору Попрацюйте самостійно. Запишіть опорні слова та вирази для твору-опису зовнішності дівчини за цією картиною. Письмовий твір-опис За планом складіть і запишіть твір-опис зовнішності невідомої натурниці за картиною «Дівчинка в червоному капелюсі». Хто позував Олександрові Мурашку для цієї картини, досі не відомо. Пофантазуйте: де і за яких обставин міг би познайомитися художник з дівчинкою. Складіть фантазійну розповідь «Так народилася чудова картина». (Завдання на підвищений бал).

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ Збирання зошитів Рефлексія Чи сподобалася вам робота? Що було найбільш цікавим? У чому ви відчували труднощі? VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ) Складіть усний твір-опис зовнішності будь-якого героя художнього твору, що вивчали на уроках української літератури. Знайдіть інформацію про якогось художника- портретиста та про його картини

VІ. Систематизація й узагальнення знань Бесіда 1. Яка частина мови називається дієприкметником? 2. Що спільного у дієприкметниках з прикметником і дієсловом? 3. Чим відрізняється дієприкметник від прикметника і дієслова? 4. Яку синтаксичну роль може виконувати дієприкметник? Рефлексія Ø Чи вдалося нам досягнути мети уроку? Ø Що нового ви дізналися на уроці? Ø Які завдання вам сподобались? Ø Виконання яких завдань викликало труднощі? VII. Підсумок уроку. Оцінювання Відзначення досягнень учнів в оволодінні темою уроку, їхнього ставлення до роботи на уроці; аналіз здібностей, що сформувалися під час вивчення теми; окреслення перспектив подальшої навчальної діяльності. VІІІ. Домашнє завдання. 1. Опрацювати теоретичний матеріал підручника. Виконати вправу 202 (визначити дієприкметники та зясувати їхню синтаксичну роль). 2. Знайти і виписати 5-6 прислів'їв та приказок і 2-3 загадки з дієприкметниками на тему «Звичаї і традиції українського народу ».