Тақырыбы: Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс Мақсаты: - жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді меңгерту; -СТО –ны дамыту, өзбетінше әрі топта.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Lesson Study дегеніміз -- мұғалімдер тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған ынтымақтастық педагогикалық тәсіл. Бұл тәсіл ХІХғасырдың 70-ші жылдарында Жапонияда негізі қаланған. Таралуы: Lesson Study-ге жоспарлау, оқыту, қадағалау, оқыту ме
Advertisements

LOGO Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрлігі Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық институты Орындаған: Орманова Ұ.А Тобы: Қабылдаған:
Қ азіргі саба ққ а қ ойылатын талаптар. 1. Сабақ типологиясы және оның құрылымы 2. Қазіргі сабаққа қойылатын талаптар.
Тақырыбы: Lesson Study – мұғалімдердің білімін қалыптастыру және оқыту мен оқуды жетілдіру тәсілі.
1. Білім берудегі инновация анықтамасы? 2. Жобалаудың біртұтас технологиясы қандай кезеңдер мен іс- шараларды қамтиды? 3. Жобалау технологиясының ерекшеліктері.
Мұғаліммін, білім беру-міндетім, Болсам деймін жерге-жауын, гүлге-Күн. Бойымдағы бәрін берем барымның Алсам болды шәкіртімнің құрметін!
«Жас мамандарды ң педагогикалы қ к ә сіптік шеберлігін арттыру» ( Жас мамандар ғ а ә дістемелік коучинг ) жыл.
Қазақстан Республикасында орта білім мазмұнын жаңарту шеңберінде орыс тілінде оқытатын мектептердегі «Қазақ тілі» пәні бойынша педагогика кадрларының біліктілігін.
Нақыл әңгіме. Бір кедей адам ақылды адамға келіп өзінің семьясы көп екенін, жағдайының өте мүшкіл екенін айтады. Ал сенің ешкің бар ма? –деп сұрайды ақылды.
Орындаған:Қорғанабай А.Н Мамандығы,тобы:биотехнология Тексерген:Иляшова Г.К.
Мақсаты: Жалпы мәдениет мәнмәтінін жаңғырту және оны мектеп сыныбы жағдайында маңызды ету. Мұғалімнің мінсіз мұғалім туралы қалыптасқан ұстанымдарын зерттеу.
Халықаралық Қазақ-Түрік Университеті Медицина факультеті Акушерлік іс және гинекология кафедрасы Қоғамдық денсаулық сақтау пәні Орындаған:Амирханова С.О.
Мұғалімнің аты-жөні: Даулетхан Рина Мектеп: Теміртау қаласы 29 ЖББОМ Топ: 1 Сабақтың тақырыбы: Оқу үдерісіне өзгеріс енгізу мақсатында сабақты жоспарлау.
Мектепке дейінгі білім берудегі мәдени тәжірибелер.
2 Intel Technologies корпорациясы мен ҚР Білім және ғылым министрлігі арасында Intel® «Болашақ үшін оқыту» Бағдарламасын іске асыру Меморандумына 2013.
Еңбек қарым-қатынасы және басқа да тікелей байланысты қарым-қатынастар ұжымдық шарттар, келісімдер мен еңбек құқығының нормалары бар жергілікті нормативтік.
Жаңа тауарларды әзірлеу стратегиясы Тауар Саясаты – кәсіпорынның маркетингілік қызметінің құрамдас бөлігі. Тауар Саясаты тауарлардың сұрыпталымын ( түр.
«Бизнестің жол картасы » бағдарламасының өнімдері.
L/O/G/O ЖОҒАРЫ ДЕҢГЕЙДЕГІ СҰРАҚТАР ЖОҒАРЫ ДЕҢГЕЙДЕГІ СҰРАҚТАР.
Транксрипт:

Тақырыбы: Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс Мақсаты: - жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді меңгерту; -СТО –на дамыту, өзбетінше әрі торта жұмыс жасау; - қатысқан педагогтартың кәсіби деңгейін жетілдіру; - мұғалімдер кәсіби бірлестігін құрастыруға дайынтық жүргізу.

LS Макота Йошида АҚШ пен Ұлыбританияда жаңа тәсілдің танастырылымын жасағаннан кейін, Жапониядан тыс жерлерде 2007 жылдан бастап танамал балты.

Зертеу саба ғ ы қ арапаймы идея болып табылаты. Егер сіз оқытуты жақсартқыңыз колес, хонда басқа мұғалімдермен бірге жұмыс істеу- жоспарлау, бақбыла у және сабақ бойынша ой жүгіртудің қаншалықты маңызты екені анақ емс пе? (Lewis, 2002)

Lesson Study: сабақтың сапасын жақсарту үдерісі - сабақты жоспарлау, сабақтың жоспарын талқбыла у, өткізілген сабақты зерттеу, сабақтан кейін талқбыла у Сабақты зерттеу: сабақты Lesson Study аясында зерттеу Сабақтан соң талқбыла у: бақбыла ушылартың бақбыла у нәтижесімен бір бірімен алмазу мақсатында талқбыла у жүргізу немсе сабақты жақсарту үшін жаңа идеяларты ойлап шығару 7

Саба қ ты ң жоспарын тал қ была у Саба қ ты ң жоспарын жа қ сарту Зерттеу саба ғ ын тал қ была у Директо рді ң Коучинг болуы немсе ішкі сарапш ы Ішкі сарапшы (ба қ была у шылар, зерттеуші лер немсе университет м ұғ алімд ері) Lesson Study әдісі Зерттеу саба қ тарын ө ткізу

Біз НЕГЕ оқытутың әдістерін зерттеп үйренуіміз керек? Қалай біз она істейміз? Біз сынапта Не істеуіміз керек?

1 топ - Lesson Study тарихынан, LS –ті қалай жоспарлау қажет? 2 топ - Lesson Study тобин құру 3 топ - Lesson Studyді жоспарлау және "бақбыла удағы" оқушыларты анақтау

Сабақ барысында қол жеткізген табысы мен жетістігі А-деңгейлі оқушыВ-деңгейлі оқушыС-деңгейлі оқушы Сабақ кезеңдері Оқушыларға қойылатын сұрақтар Күтілетін нәтиже Оқушынаң жауабы Күтілетін нәтиже Оқушынаң жауабы Күтілетін нәтиже Оқушынаң жауабы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру Жаңа тақырып Бекіту Кері байланас /сұхбат/

С ә тті т ұ стары С ә тсіз т ұ стары Келесі саба қ та нені жа қ сарту керек

Бақбыла у барысында неге көңіл бөлетініңізді алтын ала келісіңіз Бақбыла ушылартың көңілін аудару үшін бірнеше негізгі оқушыларты таңдап алуға болаты Әр оқушы қалай үйреніп жатқанан бақбыла у керек Барлық оқушыларты бақбыла у үшін тұрып тұрған жөн Бақбыла у нәтижелерімен пікір алмазу үшін бақбыла уты өзіңіз істейтін буындағы әріптестеріңізбен өткізген жөн 13

How do you observe the lesson Как проводить наблюдение урока Сабақты бақбыла у

16 Discussion of Lesson Study Lesson Study ты талдау

17

18

19

20

Рефлексия «Алақандар». Әр қатысушы А-4 форматы на өз алақанан салаты. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен танастым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені....., аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 бармен санағанда......, шынашаққа - барлығынан ұнағана......