Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.. Іс-әрекет кезеңдерін бөлуге және тақтада жазуға болады. Сабақ соңында оқушыларға табысқа апаратын баспалдақ.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Бағалау нені білдіреді? Бағалау не үшін қажет ? Бағалау кімдерге әсер етеді ?
Advertisements

«Критeриaлды бaғaлaу» Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.
Мақсаты: Жалпы мәдениет мәнмәтінін жаңғырту және оны мектеп сыныбы жағдайында маңызды ету. Мұғалімнің мінсіз мұғалім туралы қалыптасқан ұстанымдарын зерттеу.
«Жас мамандарды ң педагогикалы қ к ә сіптік шеберлігін арттыру» ( Жас мамандар ғ а ә дістемелік коучинг ) жыл.
Блиц-кездесу Әріптесіңіз екеуіңіз, біреуіңіз тақтаға, ал екіншіңіз қарама- қарсы жаққа қарап отырыңыз. Бірінші қатысушыда келесі әріптесіне өтпей тұрып,
Нақыл әңгіме. Бір кедей адам ақылды адамға келіп өзінің семьясы көп екенін, жағдайының өте мүшкіл екенін айтады. Ал сенің ешкің бар ма? –деп сұрайды ақылды.
КӘСІПКЕРЛІК МӘМІЛЕЛЕРДІ ҰЙЫМДАСТЫРУ Орындаған: Баятова А. Жақсыбекова Б. Қабылаған: Құсайнова С.
Lesson Study дегеніміз -- мұғалімдер тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған ынтымақтастық педагогикалық тәсіл. Бұл тәсіл ХІХғасырдың 70-ші жылдарында Жапонияда негізі қаланған. Таралуы: Lesson Study-ге жоспарлау, оқыту, қадағалау, оқыту ме
Қ.Тыныбеков атындағы жалпы орта мектеп ЖЕКЕ ТҰЛҒАҒА БАҒЫТТАП ОҚЫТУ Дайындаған: Диханбаева Г 2016 ж-2017 жылы.
Кері байланыс – белгілі бір оқиға немесе әрекетке жауап беру, үн қату, пікір білдіру 2.
Мектепке дейінгі білім берудегі мәдени тәжірибелер.
{ Дін туралы түсінік MyKaz.kz – Ашық мәліметтер порталы.
Cабақта қолданылатын стратегиялар Құрастырған: Абызбек Г.Т. 1 деңгей мұғалімі Жамбыл атындағы мектеп-лицейі.
. Жоспар: Сөйлеу туралы жалпы түсінік Тіл,қатынас және сөйлеу Сөйлеудің физиологиялық механизмі Сөйлеудің түрлері.
Еңбек қарым-қатынасы және басқа да тікелей байланысты қарым-қатынастар ұжымдық шарттар, келісімдер мен еңбек құқығының нормалары бар жергілікті нормативтік.
Қоғамдағы әлеуметтік теңдік және теңсіздік мәселесі Орындаған: Тасболатов Мадияр Факултет: Ақпараттық технологиялар факультеті Мамандығы: ВТиПО 16-2 Б.
Ой шақыру Видео Жаңа сабақ Отбасы және қоғам Мен нені білдім? (талқылау) Мен нені білдгім келеді? (талқылау) Тақырыбы: Мен нені білемін? (кіріспе тапсырма)
Негізгі бөлім Білім беру парадигмасының мәні және педагогикалық өркениет кезеңдері Білім беру парадигмаларының түрлері және оның сипаттамалары Эзотерикалық.
§2. Байланысқан механикалық жүйелер қозғалысының жалпы теңдеуі.
Модификациялық өзгергіштік Тексерген: Қалимағамбетов А. Орындаған: Аукешева А. Үсіпбек Б.
Транксрипт:

Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Іс-әрекет кезеңдерін бөлуге және тақтада жазуға болады. Сабақ соңында оқушыларға табысқа апаратын баспалдақ түрінде әрбір кезеңде өз жұмысын бағалауын ұсыну. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т. Мен оны істемеймін. Мен оны істей алмаймын (істеу білмеймін, қолымнан келмейді) Мен оны істегім келеді! Мен оны қалай істей аламын? Мен тырысып көремін... Мен оны істей аламын! Мен оны істеймін! Бұл оп-оңай ғой!

Тақтаға нисананың суреті салынады, ол екі секторға бөлінеді. Сектордың әрқайсысына параметрлер-қалыптасқан әрекеттің рефлексия мәселелері жазылады. Мысалы, мазмұнын бағалау, сабақты өткізу нысандары мен әдістерін бағалау, педагогтің қызметін бағалау, өз әрекетін бағалау. Қатысушы нәтижені бағалауға сәйкес секторларға белгі қояды: нисана орталығына жақын бокса, баға ондыққа жақын, нисана шеттерінде баға нөлге тең. Кейін оған қысқаша талдау жүргізеді. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т. Белсенді қатысты Қызықты балды Түсінікті балды Жаңаны білдім

Үлкен қағаз парағына эмоциялық «аралдардың» бейнесі бар карта салынады: Қуаныш а., Мұң а., Түсінбестік а., Үрей а., Күту а., Сергектік а., Шабыттану а., Сүйсіну а., Ляззат а., Бермуд үшбұкрыши және т.б. Аралдар картасы тақтаға (қабырғаға) ілінеді және оқушылар картаға шығып, картаның тиісті ауданына сабақтан кейін немсе күннің соңында және опта соңында ішкі, эмоциялық-сезімдік дай-күйін көрсететін өз қайығын маркер мен (фломастер мен) салаты немсе бекітеді. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Бермуд ү шб ұ крыши Шабыттану аллы М ұң аллы К ү ту аллы Ү рей аллы Белгісіздік аллы Т ү сінбестік аллы Қ уаныш аллы Л ә ззат аллы С ү йсіну аллы Сергектік аллы Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Белгілі қозғалыстарды орындау арқылы рефлексиялық баға беруді ұсынамыз. Келесі қозғалыстар ұсынылуы мүмкін: - Жүресінен отыру – өте төмен баға, келеңсіз көзқарас; - Аяғын тізесіне біршама бүгіп отыру, - жоғары емс баға, немқұрайлы көзқарас; - Әдеттегі тұрған бағыты, жим болып тұру – қанағаттанарлық баға, қалыпты көзқарас; - Қолын шынтағымен көтеру – жақсы баға, оң көзқарас; - Қолын жоғары көтеріп, алақанын соғып, аяқтың ұшымен тұру – өте жоғары баға, масаттанған көзқарас. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Осы жаттығуды уақыттың болуына байланысты ауызша да, жазбаша да орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын кестені толтыру ұсынылады. «Қ» бағанына – «қосу» - сабақта ұнағанның барлығы жазылады, жағымды эмоция тудырған немсе оқушының пікірі бойынша оған қандай да бір мақсатқа жену үшін пайдалы болған ақпарат және жұмыс нысандары. «А» бағанына – «алу» – сабақта ұнамағанның барлығы, жалықтырғыш көрінген, жақтырмаған, түсініксіз болған немсе оқушының пікірі бойынша оған қажетсіз, пайдасыз болып көрінген ақпарат жазылады. «Қыз» бағанына – «қызықты» – оқушылар сабақта солар туралы білген барлық қызықты фактілерді, осы проблема бойынша тағы нені білгісі келетінін, мұғалімге қоятын сұрақтарын жазады. Қосу АлуҚызықты Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Мектеп оқушыларына шағын сауалнама ұсынылады, оны сабақтың қандай элементтеріне ерекше назар аударылуына байланысты өзгертуге, толықтыруға болады. Білім алушылардан өз жауабын дәлелдеуді сұрауға болады. 1. Сабақта мен … жұмыс істедім 2. Мен сабақта өз жұмысыма… 3. Сабақ маған …көрінді 4. Сабақта мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақ материалы маған… 7. Үй тапсырмасы маған … көрінеді Белсенді/енжар Ризамын/риза емспін Қысқа/ұзын болып Шаршамадым/шаршадым Жақсы балды/нашарлады Түсінікті/түсініксіз Пайдалы/пайдасыз Қызықты/зеріктіретін Жеңіл/қиын Қызықты/қызықсыз Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Неліктен қиын балды? Сабақта не аштыңыз, білдіңіз? Сабақтан сіздің күткеніңіз растаял дыма? Сіз бүгінгі сабақтан не алдыңыз? Сабақ ненің төңірегінде ойлануға мәжбүр етті? Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Сабақтың соңында мұғалім әр оқушыға ынтымақтастық үшін рахмет айтқысы келетін балаландың бірін таңдауды және осы ынтымақтастық нақты найден байқалғанын түсіндіруді сұрайды. Таңдалатындар санынан мұғалімді алып тастау керек. Педагогтің алғыс айту сөзі соңғы болады. Бұл роте ол қошеметтің ең төмен мөлшері тиган оқушыларды таңдап, оқиғаның осы қатысушысына да ризашылық сөздерін табуға тырысады. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Ләззат алдым Ештеңе түсінбедім Таң қалдым Жаңа нәрсе білдім Ренжідім Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Бүкіл сабақ бойы жүргізіледі. Оқушының тегі, аты_____________________________ Тапсырма түріБелгі Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Түйінді сөздер, графикалық модельер, қысқа сөйлемдер және ой-тұжырымдар, сұрақтар арқылы ақпаратты тіркеу нисаны. Оқушылар толтыратын, мұғалім құрастыратын «борт журналының» бөліктеріне мысал: тақырыптың түйінді ұғымдары, оқушы анықтауы тиіс байланыстар, маңызды сұрақтар. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Күнделіктің сан алуан түрлері: кәдімгі, күнделік – көркемөнер альбом, екі бөлікті күнделік (бір бағанда – қадағалайтын фактілер, пікірлер дәйексөз, екіншісінде – түсіндірмелер) және басқасы. Эссе мен «борт журналы на» қарағанда, күнделік ұзақ уақыт аралығында жүргізіледі және оқушыға тікелей үдерісті қадағалай отыра, сендай-ақ уақытта өз әрекеттерін салыстыра отыра, анағұрлым терең рефлексия жасауға мүмкіндік береді (кейінге қалдырылған» рефлексия). Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені этап, сабақта олардың жұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады..Филиал «АО НЦПК «Өрлеу» группа 8 Клименко Л.В тренер Нурпеисова А.Т.

14. "Ал ең соңында айдарым" Оқушыларға жүйелі үш сұраққа жауап беру ұсынылады: Үміттеріңіз қаншалықты расталды және ол үшін кімге алғыс білдіресіз (мұғалімді қоспағанда)? Не расталмады және неліктен? Менің және біздің келешегіміз? Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

15. «Бағалау парағы Рефлексия» Мен ойлаған нәрсені орындадым ба? _____________________________________ Мен жұмыстың басты нәтижесі ретінде жазғанды істеу қолымнан келді ме?__________ Барлығы мен ойластырғандай балды ма?__________________________ Не жақсы орындалды?_________________________________________________ Не шаман орындалды?_________________________________________________ Нені орындау жеңіл балды, ал не кенеттен қиынға соқты?____________ Кім маған жұмысым үшін РАХМЕТ айдар еді?_________________________ Ересектерден өз жұмысымды бағалауын сұраймын: Анам не деді:____________________ Мұғалім не деді:_______________________________ Жұмысымды достар қалай бағалады:______________________________ Мен олармен найден келісемін, найден келіспеймін ?_________________________ Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

16. Парталас көршіңе 1 пікір таңдаңыз: Жарайсың! Мен сабақтағы сенің жұмысыңа ризамын. Сен жақсырақ жұмыс істей алан едің. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

17. «Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деп есептеген балалан өз қайығын Білім теңізіне жібереді, ал оған сенімсіз балалан Ереже шығанағында қалады. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

18. «Чемодан, еттартқыш, себет» - Кейін керек болуы мүмкін - Ақпаратты өңдеймін - Барлығын лақтырамын Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

19. «Көңіл-күй тарасысы» Сол жақта суроте - бұлыңғыр күн, бұлт, жаңбыр. Оң жақта күннің көзі, бұлтсыз аслан. Көңіл-күйдің «күнді» немсе «жауынды» болуына байланысты, тарасы аяқтары күннің соңында солға немсе оңға ауытқиды. Бұл роте, төменде, олар соған дейін ауытқыған секторда маятник, саны мен себебі белгіленеді. Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.

20. «SMS» Оқушыларға қағаз ұялы телефондарға сабақтың қалай өткендігі туралы, ол қалай жемісті жұмыс істегені туралы бір-біріне қысқа хабарлама (SMS) жазу ұсынылады Клименко Л.В. 10 топ тренер Нурпеисова А.Т.