45 Ақ-Орда мектеп-гимназиясы. Бүгінгі таңда еліміздегі қай оқу орнында болмасын білім алушының біліктілігін тексеру құралы бұл тестілеу болып отыр. Соның.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Қазіргі заманғы сабақты талдау Талдау- затты/ құбылысты, үрдісті/ бөліктерге, бөлшектерге немесе белгілерге ойша бөліп, оларды салыстыру және маңызды,
Advertisements

Баймухамбетова Риза Камешовнаның ПОРТФОЛИОСЫ «Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш.
Мақсаты : 1.Эксперименттік тапсырма орындату арқылы оқушылардың зерттеушілік қабілетінің аша ықпал ету. 2.Білімді өз бетінше алуға, оны жетілдіре түсуге.
Оқушылардың ғылыми қоғамындағы география секциясының жұмыс бағдарламасы Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы география пәнінің I-санатты мұғалімі Қазақстан Республикасы.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Оспанова Гүлнар Айжарыққызы Боран Нысанбаев атындағы орта мектептің Жоғары санатты Химия-биология пәнінің мұғалімі.
«ЗУБАИР ОРТА МЕКТЕБІ»КММ. Баяндама тақырыбы:«Нәтижеге бағытталған білім беру жағдайында бастауыш сынып мұғалімдерінің құзырлылықтарын қалыптастыру жолдары.
А.С.Пушкин атында ғ ы 46 қ аза қ орта мектебі Аты-жөні: Мадиева Құттықыз Пернебекқызы Пед. өтілі: 18 жыл Санаты: І Пәні: математика.
С.Бәйішев атындағы Ақтөбе университетінің колледжі Өткізген оқытушы: Бирманова Аймгуль Алмуханбетказиевна Ақтөбе
Т:Т: Мақсаты: Биология пәнін оқытудағы инновациялық технологиялары Инновациялық технологиялардың тиімді әдістерін қолдану арқылы білім сапасын арттыру.
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылығын дамыту.
Жобаның тақырыбы: PISA тапсырмалары кіріктірілген тотығу-тотықсыздану реакциялары.
Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі.
Тақырыбы: Алғашқы функция және интеграл Түркістан көпсалалы медицина колледжі Математика пәнінің оқытушысы Жағыпарова Данагүл Дәулетқызы Оңтүстік Қазақстан.
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы 2 жалпы орта білім беретін мектебі.
Бюджеттік бақылау мемлекеттік қаржы бақылауының құрамдас бөлігі, ол арқылы бюджет жобасын әзірлеу, оны қарау және оның орындалуы туралы есеп беру барысында.
Тобы: 3 ДП-б-16 Б Орындаған: Аққадирова Жарқынай Тексерген: Утешова Гүлмира.
ҚР-дағы тағамдық өнімдердің қауіпсіздігін бақылу және сертификаттауду жетілдіру жолдары.
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Жобамен жұмыстың деңгейлері Жұмыстың мазмұныОқушылар әрекетіМұғалімдер әрекеті 1. Дайындық Тақырып таңдау. Жобаның тақырыбын және мақсатын, оның бастапқы.
Транксрипт:

45 Ақ-Орда мектеп-гимназиясы

Бүгінгі таңда еліміздегі қай оқу орнында болмасын білім алушының біліктілігін тексеру құралы бұл тестілеу болып отыр. Соның бірі «Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығының» ұйымдастыруымен өткізіліп жүрген ұлттық бірыңғай тестілеу. ҰБТ оқушының да, ата-ананың да, мұғалімнің де көп жылғы еңбегінің жемісі. Ендеше мұғалімдер қауымы үшін ҰБТ-ға дайындау үрдісін жаңашыл идеялар жүйесіне айналдыру қажеттігі туындап отыр. Сол жаңашыл идеялардың бірі ҰБТ-ға дайындаудың психологиялық аспектілерін зерттеп, оны тиімді пайдалану. Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептер тұжырымдамасында жеке тұлғаны дамытуда нақты әлеуметтік жағдайда дамитын әрбір оқушының ерекшеліктері барынша ескерілуі қажеттігі атап көрсетілген.

Табиғи ерекшелігі Табиғи ерекшелігі Биологиялық ерекшелігі Талғам тілегі Талғам тілегі Психологиялық ерекшеліктері Генетикалық ерекшелігі Қабілеті Денсаулығы Әлеуметтік жағдайы Оқушы

Білімі мен іскерліктерінің деңгейі Ақыл-ой даму деңгейі Оқуға қабілеті Танымдық қызығушылығының сипаты Оқ у ға деген қарым- қатынасы Белсенділігі мен танымдық, ізденімпаздық деңгейі Меңгеру жылдамдығы Ерік-күшінің деңгейі Мінез-құлық ерекшеліктері (темперамент)

1.Ақыл-ой даму деңгейі 2.Оқушы қабілеті 3. Ес 4. Темперамент 5. Қызығушылығы 6. Ерік күші Әсіресе математика пәнінен ҰБТ-ға дайындау үшін қандай психологиялық аспектілерді назарға алу қажеттігіне тоқталайық. Олардың ең маңыздысы:

Математикалық қабілет дегеніміз - математика пәнін шығармашылық деңгейде меңгеруге және математикалық әрекеттің ерекшеліктеріне жауап беретін математикалық білім, іскерлік пен дағдыларды жылдам және терең меңгеруден байқалатын дербес психологиялық ерекшеліктер. В.А.Крутецкийдің анықтамасы В.А.Крутецкийдің анықтамасы

Математикалық объектілер, қатынастар мен амалдарды жалпылау Ойлау процесінің бағытын ауыстыру, ой бағытын кері бұру Ойлау прцестерінің икемділігі Математикалық материалды меңгеруде сәйкес амалдар жүйелерін жинақтау Математикалық материалдарды қабылдау Математикалық ес Математикалық қабілет

Математика -лық қатынастар Есептер шешу әдістері Дәлелдеу- лер Математикалық ес

Сангвиник Холерик Флегматик Меланхолик Белсенді жұмыс жасауы үшін қадағаланып отырылуы тиіс Ынтасын, ой белсенділігін бағалап, одан әрі жетілдіруі қажет Тікелей тапсырма беру арқылы жұмыс жасау тиімді Қадағалап, көтермелеп отыруы қажет

Ерік-күшінің деңгейі

Сонымен оқушыларды ҰБТ-ға дайындау алдында көптеген психологиялық зертеулер мен іс- шараларды жүзеге асыруға тура келеді екен.

Психологтардың көмегіне жүгіну Білім деңгейін анықтау Оқушымен жеке сөйлесу Оқушыны жалпы зерттеу Өз бетімен білім алу жолдарын көрсету Қосымша білім беру орталықтары мен байланысу Оқыту барысында оқушыға психологиялық жағдай туғызу Ата-аналармен қарым- қатынас Оқытуда жаңа технологияларды қолдану Оқытудың тиімді әдістері Оқу жоспарының ғылыми,теория- лық,методика- лық жағынан құндылығын қамтамасыз ету Психологиялық іс-шарала Психологиялық іс-шаралар

Осы іс шараларды жүргізгеннен кейін сынып оқушыларын психологиялық ерекшеліктеріне қарай топтарға бөлеміз. Мысалы дербестеп оқытуды зерттеген Мысалы дербестеп оқытуды зерттеген Е.С.Рабунский оқушылардың 39 дербес ерекшеліктерін анықтай келе, оларды мынадай сапаларына қарап біріктіруді ұсынған.

Е.С.Рабунский топтары Оқушының оқу үлгірімін сипаттайтын сапалары Танымдық қызмет белсенділігін сипаттайтын сапалары Оқуға деген қызығушылығы- ның әрекеттігін сипаттайтын сапалары

Бәкір А. Қойшыбай Г. Хаджимұратова Ә Ару С. Арнауытов Н. Ғалымжанқызы Г.Ермахан А. Ертай Б. Тұрсын И. Сапарбаева М. Сейтжан А. Абдул-Әди М.Амангелді Ә. Кенжеев Ғ. Кенжебек Д. Сейтен Г. Стамқұл А. Нәби Б. Сейдахан Н Тұрғынбекәулеті А - Өте жақсы Оқушының оқу үлгірімін сипаттайтын сапалары Жақсы Орташа Төмен Өте төмен

Осы жоғарда аталған көрнекті психологтардың пікірлерін ескере отырып өзім де іс тәжірибемде сынып оқушыларын психологиялық ерекшеліктеріне қарай топтарға бөліп, оларды саралап, даралап, деңгейлеп оқытуды жүзеге асырып жүрмін.

І-ТОПІІІ-ТОПІІ-ТОП Оқу еңбегіне қабілеті бар, бағдарламалық білім жүйесі жақсы, ерік-күшінің деңгейі орташа, меңгеру жылдамдығы орташа Оқуға қызығушылығы төмен,бағдарламалық білімі төмен, белсенділігі мен танымдық, ізденімпаздық деңгейі төмен, меңгеру жылдамдығы өте баяу, ерік-күші әлсіз. Амангелді Ә. Кенжеев Ғ. Сейтен Г. Стамқұлов Д. Нәби Б. Сейдахан Н. Тұрғанбекәулеті Оқуға қызығушылығы бар, бірақ бағдарламалық білім көлемі аз, танымдық белсенділігі төмен. Арнауытов Н. Ғалымжанқызы Г. Ермахан А. Ертай Б. Тұрсын И. Кенжебек Д. Сейітжан А. Абдул-Әди М. Қойшыбай Г. Бәкір А. Хаджимұратова А. Ару С. Сапарбаева М.

ҰБТ-ға дайындау жолдары Оқушылар сарайы. Үйірмелер Репетитор Қосымша сабақта Сабақта Мектепіші -лік пәндік үйірмелер Факультативтер Қосымша білім беру орталықтары Талапкер

ЖоспарР/сМерзіміТақырыбыМазмұны 1Қазан Амалдарды орындау 1. Жай бөлшектерге амалдар қолдану. 2. Ондық бөлшектерге амалдар қолдану. 3. Натурал, бөлшек, бүтін, одық бөлшек сандарға амалдар қолдану. 4. Рационал және ирроционал сандарға амалдар қолдану. 5. Қысқаша көбейту формуласын есептер шығаруда қолдану. 2ҚарашаПропорция 1. Пропорцияға байланысты теңдеулерді шешу. 2. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу. 3.Квадраттық теңдеу. 3Желтоқсан Өрнекті ықшамдау. 1. Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда қолдану. 4ҚаңтарТригонометрия 1.Негізгі тригонометриялық тепе теңдік. 2. Қосу формулалары. 3. Қос және жарты бұрыш формулалары. 4. Келтіру формулалары. 5. Кері 5Ақпан Тригонометриялық теңдеу. Тригонометриялық теңдеулерді шешу. 6НаурызПрогрессия 1. Сандық тізбек. 2. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы. 3. Арифметикаллық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласы. 4. Геометриылық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы. 5. Геометриылық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласы. 7СәуірТуынды 1. Туынды ережелері. 2. Тригонометриялық функциялардың туындысы. 3. Күрделі функцияның туындысы. 8МамырПланиметрия 1. Үшбұрыштың ауданы. 2. Үшбұрыштың пермметрі. 3. Төртбұрыштың периметрі. 4.Төртбұрыштың ауданы.

Тест

1 Амалдарды орындау орындау 2 Пропорция 3 Өрнектерді ықшамдау ықшамдау 4 Тригонометрия 5 Тригонометриялық теңдеу теңдеу 6 Прогрессия 7 Туынды

тес т

1 Амалдарды орындау орындау 2 Пропорция 3 Өрнектерді ықшамдау ықшамдау 4 Тригонометрия 5 Тригонометриялық теңдеу теңдеу 6 Прогрессия 7 Туынды

те ст

1 Амалдарды орындау орындау 2 Пропорция 3 Өрнектерді ықшамдау ықшамдау 4 Тригонометрия 5 Тригонометриялық теңдеу теңдеу 6 Прогрессия 7 Туынды

1 Амалдарды орындау орындау 2 Пропорция 3 Өрнектерді ықшамдау ықшамдау 4 Тригонометрия 5 Тригонометриялық теңдеу теңдеу 6 Прогрессия 7 Туынды

1 Амалдарды орындау орындау 2 Пропорция 3 Өрнектерді ықшамдау ықшамдау 4 Тригонометрия 5 Тригонометриялық теңдеу теңдеу 6 Прогрессия 7 Туынды