Майстер-клас творчої лабораторії «Інформаційні технології в дошкільній освіті» Тема: Використання інформаційно-компютерних технологій в дошкільному закладі.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
РОБОТА ЗАСНОВАНА НА КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПОЛОЖЕННЯХ: Інформаційна культура та комп`ютерна грамотність педагогів. Принцип охорони здоров`я дітей. Інформаційний.
Advertisements

Реформування освіти в Україні в найближчі роки передбачає її перебудову з метою впровадження в освітню практику таких технологій, які б створили максимально.
МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
Комплексно-цільова програма розвитку системи освіти міста Славутича на роки.
Розвиток творчих здібностей учнів засобами ІКТ Мета: Познайомити вчителів початкових класів з основами використання інформаційно- комунікаційних технологій.
Дошкільна освіта Синельниківського району Якщо ми ставимо перед собою завдання мати ефективну загальну середню освіту, дитину потрібно готувати до школи.
Проблема вчителів інформатики Гадяцької спеціалізованої школи І-Ш ступенів 4 Формування інформаційної компетентності на уроках інформатики.
Психологічна служба ДНЗ Призначення практичного психолога – виявити проблеми та визначити комплекс допоміжних заходів, адекватних віковим та індивідуальним.
Що таке «Майстер-клас»? Вчитель математики та інформатики Мартоніської ЗШ Кваша Н.В. Учителю необхідно постійно вчитись, учитись один в одного. І кращим.
Інформатизація освіти як один з етапів в розвитку конкурентно-спроможної особистості в сучасній школі.
БАГЛАЄВА РУМ'ЯНА ВОЛОДИМИРІВНА ДЗОШ 83 імені Г.І.Баланова СТАЖ - 22 РОКИ ВИЩА КАТЕГОРІЯ ПРОБЛЕМА: ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
«Функції міжпредметної інтеграції» Підготувала Студентка 148 групи Дога Софія.
КРЕАТИВНА ОСВІТА ДЛЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСОБИСТОСТІ.
формування природознавчої компетентності учнів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу і людину, основ екологічних знань, удосконалення.
Урок – дзеркало технології Обравши технологію, ми фактично задали основні параметри уроку І.П.Підласий, міжнародний експерт з питань освіти.
« П очаткова школа повинна стати школою мислення, фундаментом творчих здібностей учнів. Дитина повинна бути думаючою, активним здобувачем знань, допитливим.
ЯСЛА-САДОК 8 ІСКОРКА. З січня 2009 р в закладі функціонувало 10 вікових груп, виховувалося 210 дітей з 2 до 6 років. 2 групи – І молодшого дошкільного.
Методичні проблеми у викладанні інформатики: Проблема надмірності фактичного матеріалу; Проблема організації практичної роботи учнів у комп'ютерному.
Формування пізнавальної активності учнів на основі особистісного підходу на уроках німецької мови.
1 Початок нової (шостої) цивілізації Землі? Інформаційне суспільство.
Транксрипт:

Майстер-клас творчої лабораторії «Інформаційні технології в дошкільній освіті» Тема: Використання інформаційно-компютерних технологій в дошкільному закладі Завідувач ДНЗ 18 Лазюк Н.М.

ТЕОРИТИЧНІ ОСНОВИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ В ДНЗ

Інформаційне забезпечення навчального процесу – це система форм та методів його відображення на будь-якому носії інформації.

КОМП ЮТЕРІЗАЦІЯ навчального процесу в ДНЗ - це процес оснащення відповідних закладів засобами сучасної обчислювальної техніки. Це технічний процес, а не педагогічний.

ІНФОРМАТИЗАЦІЯ освіти – це процес, направлений на оптимальне використання інформаційного навчання за допомогою комп' ютера. Комп'ютерізація – це необхідна умова інформатизації, але не достатня!

Кожна педагогічна технологія є інформаційною, тому що описує, як переробляти та передавати інформацію, щоб вона була краще засвоєна дітьми.

Термін «нова інформаційна технологія навчання» з явився, коли в освіті стали широко використовувати комп ютер. Слово «нова» просто характеризує використання чи не використання комп ютера в процесі навчання. Термін «нова інформаційна технологія навчання» з явився, коли в освіті стали широко використовувати комп ютер. Слово «нова» просто характеризує використання чи не використання комп ютера в процесі навчання.

Інформаційні технології – сукупність засобів та методів перетворення інформаційних даних для отримання інформації нового якісного (інформаційного продукту).

Мультимедіа технології - це засіб підготовки електронних документів, що включають візуальні та аудіоефекти різноманітних ситуацій під єдиним управлінням інтерактивного процесу навчання. Під засобами мультимедіа розуміють графіку, гіпертекст, звук, анімацію, відео.

Комп 'ютерні технології навчання – сукупність заходів та методів створення педагогічних умов роботи на основі комп ютерної техніки, засобів телекомунікаційного зв' язку та інтерактивного програмового продукту,які моделюють частину функцій педагога з обробки інформації, організації контроля та управління пізнавальною діяльністью.

Говорити про нові інформаційні технології навчання треба тільки в тому випадку, якщо вони: 1.Задовільняють основні принципи педагогічних технологій ( проектування, цілеспрямованість, цілостність); 2.Вирішують завдання, які в дидактиці не були теоритично або практично вирішені.

Інформатизація процесу навчання. Процес навчання складається з основних компонентів: 1) формування дошкільного компонента змісту освіти та побудова внутрішнього навчально- освітнього моніторингу; 2) конструювання системи занять; 3) взаємодія педагогів та дошкільників.

Основні педагогічні цілі використання інформаційних технологій: Розвиток особистості дитини, підготовка її до самостійної продуктивної діяльностї в умовах КІТ розвиток конструктивного, алгоритмічного мислення ; розвиток творчого мислення за рахунок зменьшення частини репродуктивної діяльності; розвиток комунікативних здібностей на основі виконаних сумісних проектів; формування вміння приймати оптимальні рішення в складних ситуаціях; розвиток навиків пошукової діяльності; формування інформаційної культури, вміння обробляти інформацію (при використанні текстових, графічних редакторів).

Інтенсифікація всіх рівней навчально - виховного процесу : підвищення ефективності та якості навчання за рахунок примінення ІКТ ; виявлення та використання стимулів активізації пізнавальної діяльності ; поглиблення міжпредметних зв язків в результаті використання сучасних засобів обробки інформації при вирішуванні завдань.

Конструювання системи занять з використанням ІКТ Коли мова заходить про застосування комп'ютера в діяльності педагога, виникають відразу декілька питань : 1) доцільність використання комп ютера; 2) різноманітні підходи до організації занять з використанням комп' ютера; 3) засоби для використання на заняттях.

Доцільність використання комп ютера. Комп'ютер використовують для автоматизації діяльності. Комп ютер використовують для навчання. Комп' ютер використовують для демонстрації. Комп ютер використовують для розвитку логічного мислення.

Підходи до організації занять з використанням ІКТ. -Використовується один комп' ютер, як правило, для демонстрації при поясненні нового матеріалу. -Для засвоєння матеріалу в гуртковій роботі кількість дітей не повинна привіщувати 8 чоловік. -Обов 'язково потрібно дотримуватись санітарно- гігієнічних норм. -Під час занять проводити фізкультхвилинки та гімнастику для очей.

Засоби, які використовуються на заняттях в дитячому садку: -використання готових мультімедійних програм; -створення особистих розробок за допомогою стандартного програмового забезпечення, але до створення цих засобів треба підходити дуже відповідально.

Дитина та комп ютер. За чи проти?

Що шкідливо для здоров' я дітей в роботі з компютером? Навантаження на зір, «вузькоформатний» та «короткозорий» зір. Статична, стіснена поза. Випромінювання, електростатичного поля. Перенапруження нервової системи. Порушення сну. Погіршення самопочуття.

Компютерні ігри, що в них страшного? Агресивність Замкнутість Жорстокість Нерішучисть Дратівливість Відхід від реальності Відсутність реальних друзів

Користь від комп'ютера? Заняття на компютері – це гра (створення додаткової мотивации). Розвиток знакової функції свідомості (поняття реальності та віртуальності). Покращується пам 'ять та увага. Формується моторна координація. Прискорюються та оптимізуються розумові процеси.

ІКТ в ДНЗ 18 Використовувати ІКТ ми почали з 2006 року. В садку працює гурток для дошкільників Веселий комп' ютер. Також гурток для вихователів Інтелектуали

Модель інформатизації ІКТ в ДНЗ 18 Компютерний кабінет Теоретичні Заняття Практичні Проектна діяльність, створення проекту Розвивальні ігрові куточки ПізнавальніТворчіДіагностичні Індивідуальні Формування життєво компетентного дошкільника

ПРОЕКТ «Формування елементарної компютерної грамотності дошкільнят в ДНЗ 18» Теоретична частинаПрактична частина Правила роботи з компютером Історія обчислювальної техніки Ази алгоритмізації Складові компютера Формування навичок оволодіння мишкою Завдання в графічному редакторі Використання компютера в навколишньому світі Завдання з використанням калькулятора Формування навичок оволодіння клавіатурою Завдання у текстовому редакторі Ігри

Основні напрямки роботи з ІКТ Робота з педагогами Робота з батьками Робота з дітьми

Розвиток пам' яті уваги, творчих здібностей Ціль: Формування гармонійної, цілісної, особистості, підготовка до школи. Наше кредо – навчання із задоволенням. Ціль та завдання ІКТ в ДНЗ 18 Розвиток особистості, адаптованість до комп' ютерної діяльності Розвиток інтелектуальної активності дитини, пошук рішень проблемних ситуацій Закріплення знань, вмінь у дітей по розділам Базової програми Я у Світі Розширення кругозору, усунення психологічного барєру Дитина та комп' ютер Формування навичок праці з комп ютером. Ознайомлення дітей з правилами поведінки та правилами безпеки роботи за ПК

Матеріал Хід заняття Підсумок заняття (2 хв.) Профілактика втомлюваності зору (3 хв.) Фізкульт. хвилинка (5 хв.) Основна частина (10 хв.) Підготовча частина (5-7 хв.) СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ В ІКТ Хід заняття Розвивальні Виховні Навчальні

Показники загального розвитку дітей ДНЗ 18

Інтегровані заняття

Куточки емоційного відпочинку

В басейні діти добре знімають напруження

35 Використання ІКТ в дитячому садку передбачає : не навчання дітей шкільним знанням з інформатики та обчислювальної техніки, а перетворення предметно- розвиваючого середовища дитини удосконалення методики управління дитячим садком оновлення форм та методів роботи з дітьми створення нових, навчально - розвиваючих засобів для развитку дитини.

36 розвиток її творчих здібностей входить в дошкільну освіту нарівні з традиційними засобами розвитку та виховання дітей. збагачення інтелектуального та емоційного розвитку дитини

При роботі з ПК створюються специфічні умови: -зменьшується вологість; -підвищується температура повітря; -збільшується кількість іонів; - зростає електростатична напруга. Тому: заняття проводяться 1 раз на тиждень, підгрупами

Робота вихованців гуртка Оволодіння програмою Paint

Віні Пух з друзями вивчає комп'ютер

Одного разу ослик Іа попросив Віні розповісти йому про комп'ютер: для чого він потрібний, як влаштований і як їм управляти. Віні попросив нас допомогти. Він показуватиме картинки, а ми розповімо ослику Іа про комп'ютер.

А навіщо людям комп'ютер?

Для створення мультиків. Для пізнавальної і веселої гри.

З чого складається комп'ютер?

Головна частина комп'ютера - системний блок. Тут розташовані усі найважливіші частини комп'ютера.

Монітор. Для перегляду інформації.

Управління комп'ютером. Клавіатура. Миша.

Звук. Колонки. Мікрофон.

Зберігання інформації. Диски. Флеш – карта.

Принтер - для друку зображень.

Старенька сова теж дуже хоче розібратися в комп'ютері. Але вона погано слухала. Допоможіть їй прибрати зайві предмети, ті, що до комп'ютера не відносяться.

Віні дуже хочеться упізнати, як управляти комп'ютерною програмою.

Управляємо програмою з клавіатури. ПРОПУСК ЕНТЕР СТРІЛКИ ЕСКЕЙП ЦИФРИ ЛІТЕРИ

Мишкою вибираємо команди на екрані. Знайдіть знак, який може означати перехід далі.

Вибери знаки, які можуть означати вихід.

Друзі такі раді, що впізнали багато нового про комп'ютер. Вони дякують всім, хто їм допоміг!

БАЖАЄМО ВАМ ТВОРЧИХ УСПІХІВ!!!