Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары Биология пәні 7 сынып Сабақтың тақырыбы 1 Жорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы 2 Жыландар,

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Мақсаты : 1.Эксперименттік тапсырма орындату арқылы оқушылардың зерттеушілік қабілетінің аша ықпал ету. 2.Білімді өз бетінше алуға, оны жетілдіре түсуге.
Advertisements

Lesson Study дегеніміз -- мұғалімдер тәжірибесі саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған ынтымақтастық педагогикалық тәсіл. Бұл тәсіл ХІХғасырдың 70-ші жылдарында Жапонияда негізі қаланған. Таралуы: Lesson Study-ге жоспарлау, оқыту, қадағалау, оқыту ме
Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімдік жоспарының таныстырылымы Талдықорған қаласы 19 ОМГ Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімдік.
Мектептегі білім сапасын көтеру жоспарының үздік жобасы Қоғамдық – гуманитарлық пәндер бірлестігі 2015 жыл.
СЫН ТҰРҒЫСЫНАН ОЙЛАУ ӘДІС-ТӘСІЛДЕРІ АРҚЫЛЫ ОҚУШЫНЫҢ ОЙЛАУ ҚАБІЛЕТІН АРТТЫРУ.
Информатика пәнінен орта мерзімді жоспар жазбасы Бағдарламаның негізгі идеяларының бірі - оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын ұйымдастыру, дамыту және олардың
Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы 11 Қоскөл орта мектебінің биология пәні мұғалімі Зерттеу тақырыбым: Топтық жұмыстар арқылы оқушылардың белсенділіктерін.
Заманауи оқыту әдістемелерінің жеті негізгі модулі.
Биология пәні мұғалімі: Нұрмағанбетова Бахыт 4-сабақ: 4-сабақ: Түйе төрт түліктің төресі Түйенің тіршілік етуін, дене құрылысын, адам өміріндегі маңызын,елімізде.
Шығармашылық жұмыстың тақырыбы: Математика сабағында оқушының логикалық ойлау дағдысын қалай дамыту? Мақсаты: Баланың оқыл ойын дамыту, ойлау қабілетін.
Ойын - балалардың құзыреттлігін дамыту негізі. Зерттеудің көкейкестілігі: Қазіргі білім берудің мақсаты білім, білік, дағдымен қаруландыру ғана емес,
Баймухамбетова Риза Камешовнаның ПОРТФОЛИОСЫ «Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш.
Жаңа педагогикалық технологиялар. Технология дегеніміз – кез- келген іс-әрекетте қолданатын әр түрлі әдістер мен құралдардың жиынтығы. Педагогикалық технология.
Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
Бастауыш сынып оқушыларының коммуникативтік құзіреттілігін арттырудың тиімді жолдары.
Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі.
Оқушылардың ғылыми қоғамындағы география секциясының жұмыс бағдарламасы Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы география пәнінің I-санатты мұғалімі Қазақстан Республикасы.
Тақырыбы: Орындағандар: Н.Х Алиева Сабақтың мақсаты: Pisa тапсырмаларын қолдана отырып оқушылардың өз бетінше жұмыс жүргізуге,белсенді оқыту стратегияларын.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
Ма қ саты Волейбол бөлімі бойынша оқушылармен топтық жұмыс жүргізу арқылы теориялық білімдерін қалыптастыру. Білімді терең меңгерту, дағдыларын, қабілеттерін.
Транксрипт:

Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары Биология пәні 7 сынып Сабақтың тақырыбы 1 Жорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы 2 Жыландар, сарыбас жылан, сұр жылан. Жыландар мен кесірткелердің ұқсастығы мен айырмашылығы. 3 Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасба қалар, қолтырауындар.Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Жорғалаушыларды қорғау. 4Ертедегі жорғалаушылардың алуан түрлілігі.Олардың жойылу себептері. Жорғалаушылардың ертедегі қосмекенділерден пайда болуы. Күтілетін нәтижесі: Оқушылардың, есте сақтау қабілеті мен танымы дамиды; Диалогтік оқыту арқылы бірлескен жұмыста білім ортасы қалыптасады; Зерттеушілікке бағытталған тапсырмалардан оқушылардың ізденімпаздығы,табандылығы,, іскерлігі артады; Кеңейтілген тапсырмалар- оқушының барлығын қамтиды, күрделілікке қызығушылығын дамытады. ОМЖ мақсаты Оқушылардың, есте сақтауын, шығармашылық белсенділігін, өз бетімен тапсырмаларды орындау дағдыларын қалыптастыру. Диалог арқылы сөйлеу мәдениетін, танымы мен зейінін арттыру, кеңейтілген тапсырмалар арқылы күрделілікке қызығушылығын дамыту. Табысты оқуға бағытталған Орта мерзімді жоспар құрастыру. Баймұратова Жазира Әбенқызы Тізбектелген сабақтар топтамасын жоспарлау, оқыту және ол бойынша рефлексия жүргізу үшінші деңгей Бағдарламасының негізгі мәселесі болып табылады. Бағдарлама мұғалімдердің теориялық білімдерін дамытып қана қоймай, тұжырымдамалар мен рефлексияны енгізу және олардың мұғалімнің тәжірибесіне ықпал етуі арқылы практиканы дамыту үшін әзірленген. Тізбектелген сабақтар топтамасы мұғалімдерге болып жатқан өзгерістердің өзінің тәжірибесіне ықпалын ескере отырып, өзінің оқыту тәжірибесіне Бағдарламада ұсынылған идеяларды енгізуге мүмкіндік береді. Осыған байланысты тізбектелген сабақтар топтамасы Бағдарламаны бағалауға арналған негіз болып табылады.(МАН, 92 бет) Сабақтың тақырыбы Оқып – үйренудің негізгі мақсаттары Оқытуда қолданылатын әдіс – тәсілдер Оқып – үйренудің нәтижесі Үйрену мақсатындағы бағаны қоса, бағалау Бәрін қоса есептегенде (дарынды және талантты) Негізгі дерек көздері 1. Жорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы Жорғалаушылар класының сипаттамасын және тақырыптағы негізгі ұғымдарды білу, жорғалаушылардың құрылыс ерекшеліктеріне берілген деңгейлік тапсырмалар бойынша оқушылардың сөйлеу мәдениетін, есте сақтауын дамыту, шығармашылық белсенділігін, өздігінен жұмыс істеп, білімін өзі бағалап тексере білуге қалыптастыру. Топтық жұмыс, деңгейлік тапсырмалар, эссе жазу. Топпен жұмыс жасау арқылы Жорғалаушылар класының сипаттамасын және тақырыптағы негізгі ұғымдарды біледі, белсенділіктері артады. Деңгейлік тапсырмалары арқылы білімдері қалыптасады,танымдары кеңейеді. Екі жұлдыз, бір ұсыныс, бағалау парақшалары, сабақ рефлексиясы Топтық тапсырмалар, деңгейлік тапсырмалар Биология 7-сынып оқулық, Ғаламтор көздері, Биология және салауаттылық негіздері журналы, Биолог анықтамалығы журналы 2. Жыландар, сарыбас жылан, сұр жылан. Жыландар мен кесірткелердің ұқсастығы мен айырмашылығы Жыландардың түрлерімен танысып, жыландар мен кесірткелердің ұқсастығы мен айырмашылығын білу. Суреттер бойынша жыландарға сипаттама беру және өз бетімен тапсырмаларды орындау дағдыларын қалыптастыру.Диалог арқылы сөйлеу мәдениетін, есте сақтауын, зейінін дамыту. Топтық жұмыс, диалогтық тәсіл, деңгейлік тапсырмалар Топпен жұмыс жасау арқылы жыландардың түрлерін біледі,белсенділіктері артады. Диалог арқылы сөйлеу шеберлігі артады Екі жұлдыз, бір ұсыныс, бағалау парақшалары, сабақ рефлексиясы Топтық тапсырмалар, шығармашылық тапсырмалар, ашық және жабық сұрақтар Биология 7-сынып оқулық, Ғаламтор көздері, Биология және салауаттылық негіздері журналы, Биолог анықтамалығы журналы 3. Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындар. Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Жорғалаушыларды қорғау. Оқушыларға тасбақалар мен қотырауындар отрядтары туралы мағлұмат беріп, білімдерін қалыптастыру.АКТ пайдалана отырып танымын арттыру, деңгейлік тапсырмалар арқылы күрделілікке қызығушылығын қалыптастыру. Топтық жұмыс, жадыны дамытуға арналған ойын. Блум таксономиясы Топпен жұмыс жасау арқылы белсенділіктері артады, тасбақалар мен қотырауындар отрядтары туралы біледі. Деңгейлік тапсырмалары арқылы білімдері қалыптасады,танымдары кеңейеді. Екі жұлдыз, бір ұсыныс, бағалау парақшалары, Блум таксономиясы Топтық тапсырмалар, шығармашылық тапсырмалар Биология 7-сынып оқулық, Ғаламтор көздері, Биология және салауаттылық негіздері журналы, Биолог анықтамалығы журналы 4Ертедегі жорғалаушылардың алуан түрлілігі. Олардың жойылу себептері. Жорғалаушылардың ертедегі қосмекенділерден пайда болуы. Ертедегі жорғалаушылардың қосмекенділерден пайда болғаны туралы,ежелгі жорғалаушылардың жойылу себептерін білу, зерттеушілік әңгіме арқылы есте сақтауын, ойлауын, сөйлеу мәдениетін дамыту. Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, ыстық орындық, диалогтық оқыту Топтық жұмыс арқылы ертедегі жорғалаушылардың қосмекенділерден пайда болғаны туралы біледі, Зерттеушілік әңгіме арқылы есте сақтауы, ойлауы, сөйлеу мәдениетін дамиды.. Критерий арқылы бағалау, сабақ рефлексиясы Ыстық орындық, топтық тапсырмалар, ашық және жабық сұрақтар Биология 7-сынып оқулық, Ғаламтор көздері, Биология және салауаттылық негіздері журналы, Биолог анықтамалығы журналы

«Ақпараттық- коммуникациялы қ технологияны қолдану» Теориялық негіздеме: Мишра мен Келлер «ТПБМ», Жұмыс түрлері: Электронды оқулық, өзім жасап шыққан электронды көрнекіліктер Нәтижесінде: Оқушылардың ақпараттық ортасы қалыптасуына мүмкіндік жасайды Талантты және дарынды оқушыны оқыту Теориялық негіздемесі: Чиксентмихайдың «Ағымы», Маслоудың «Қажеттіліктер иерархиясы», Фриманның «Дарындылықты анықтау компоненттері» Жұмыс түрлері: Блум таксономиясы, құзырлы,кеңейтіл ген тапсырмалар Нәтижесінде: Инклюзивті оқыту ұйымдастырылады, оқу үдерісіне барлық оқушылар қамтылады Жас ерекшелікке сәйкес оқыту және оқу» модулі Теориялық негіздемесі: Карл Роджерстің Мен тұжырымдамасы, Пиаженың «Когнитивті психологиясы», Есте сақтау пирамидасы, Бандура «әлеуметтік - әрекеттестік», Хаген мен Хейл «Зейін» Жұмыс түрі: Блум таксономиясы, құзырлы,кеңейтілг ен тапсырмалар Нәтижесінде: Оқушы өзін –өзі реттеуге бағытталады,оны ң есте сақтау қабілеті,танымы дамиды Орта мерзімді жоспардың ішіне бірінші модулді кіріктіру үшін мен келесі теориялық негіздемеге сүйендім Л.Выготский «ЖАДА» мен «Көпіршелері», Мерсер мен Александердің «Әңгіме түрлері»; Жұмыс түрлері: Топтық жұмыс үш түрлі әңгіме(дебат,коммуликат ив пен зерттеушілік), Түрткі,сынама, қайта бағыттау сұрақтары Нәтижесінде: Оқушылар бірлесе жұмыс жасауға дағдыланады, білім ортасы қалыптасады. Сөйлеу мәдениеті мен танымы артады Сыни тұрғыдан ойлануды үйрету модулі Теориялық негіздеме: Джон Дьюи «Біз қалай ойлаймыз?», Дональд Шонның «Рефлексивті практик» Жұмыс түрлері: эссе жазу, рефлексивті күнделік толықтыру Нәтижесінде: Оқушының сыни тұрғыдан, рефлективті ойлануы дамиды. «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модулі Теориялық негіздемесі :Бағалау Реформасының Тобы (2002а) «Оқыту үшін бағалау»,Халықаралық Бағдарлама (PISA) ОЭСР «Оқуды бағалау» Жұмыс түрі: Блум таксономиясы, Екі жұлдыз бір ұсыныс,критерий арқылы бағалау Нәтижесінде: Оқушы- бақылаушы,бағалаушы,сар апшы, өз бойындағы құндылығын бағалай алатын болады, өзін-өзі іске асыруына ықпал етеді Оқытудың басты мақсаты – оқушыларды өзіне қажетті білімді өзі анықтап, оны өзгелермен қарым-қатынас арқылы өздігінен іздеп таба алатын деңгейге жеткізу БІР-БІРІМЕН ЫҚПАЛДАСҚАН ЖЕТІ МОДУЛДІҢ ОМЖ-ДАҒЫ КӨРІНІСІ Оқытудағы бақару мен көшбасшылық модулі Осы модулдің теориялық негізіне сүйене отырып Орта мерзімді жоспардағы тізбектелген сабақтарға ЖЕТІ МОДУЛЬ кіріктіріп, нақты жұйелі, тиімді оқытуға бағытталған жұмыс ұйымдастырылды. Оқытудағы бақару мен көшбасшылық модулі Осы модулдің теориялық негізіне сүйене отырып Орта мерзімді жоспардағы тізбектелген сабақтарға ЖЕТІ МОДУЛЬ кіріктіріп, нақты жұйелі, тиімді оқытуға бағытталған жұмыс ұйымдастырылды.

Егер адамға балық берсең, ол бір күн тоқ болады, ал егер қармақ беріп, оны қолдануды үйретсең, ол өмір бойы тоқ болады. Шығыс даналығы Орта мерзімді жоспарлау барысында не үйрендім? Болашаққа жоспарым Әдепкіде мектептегі тәжірибемде орта мерзімді жоспарды жасауда. 7 модульдерді барынша ықпалдастыра кіріктіру. Әр сабақтың мақсаты мен нәтижесін белгілеу. Оқушының сыни ойлауына бағытталған тапсырма түрлерін айқындау. Бағалаудың тиімді тәсілін таңдау, талантты және дарынды оқушыларға тапсырмалар дайындау; Әдепкіде мектептегі тәжірибемде орта мерзімді жоспарды жасауда. 7 модульдерді барынша ықпалдастыра кіріктіру. Әр сабақтың мақсаты мен нәтижесін белгілеу. Оқушының сыни ойлауына бағытталған тапсырма түрлерін айқындау. Бағалаудың тиімді тәсілін таңдау, талантты және дарынды оқушыларға тапсырмалар дайындау; Оқушыларды топқа бөлуді; Оқу үдерісін дамытуды. Формативті бағалауды; Оқушыны сыни ойлантуды. АКТ-ны тиімді қолдануды; Кеңейтілген және құзырлы тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшелігіне сай дайындауды, сабақ барысында оқушылардың тапсырманы қалай меңгергендігін байқау үшін әріптестермен бірігіп Lesson Study жоспарлауды. Сабақ барысында жеті модульді кіріктіру. Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлануын қалыптастыратын құзырлылық тапсырмаларды сабақ барысында пайдалану, орта мерзімді жоспарлауда түрлі әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалану, әріптестермен біріге отырып, оқушыларға зерттеу жүргізуді жалғастыру Сабақ барысында жеті модульді кіріктіру. Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлануын қалыптастыратын құзырлылық тапсырмаларды сабақ барысында пайдалану, орта мерзімді жоспарлауда түрлі әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалану, әріптестермен біріге отырып, оқушыларға зерттеу жүргізуді жалғастыру Орта мерзімді жоспарлауды дайындауда не қиын болды?